'Anderlecht slaat toe: eerste winteraanwinst op Neerpede'

635 stemmen
'Anderlecht slaat toe: eerste winteraanwinst op Neerpede'

Na jaren van sportieve teleurstellingen, lijkt RSC Anderlecht dit seizoen nog eens voor de prijzen te gaan spelen. De sportieve leiding wil in ieder geval niets aan het toeval overlaten. Zo belooft het ook in januari weer een relatief drukke transferperiode te worden.

Paars-Wit toonde zich nochtans al bijzonder slagkrachtig tijdens de voorbije zomermercato. Sportieve chef Jesper Fredberg haalde alles uit de kast en voorzag zijn landgenoot Brian Riemer van een aanzienlijk versterkte selectie. Daarbij lag de focus echter vooral op het middenveld en op de aanvalslinie.

Anderlecht haalde weliswaar ook twee nieuwe keepers en extra backs in huis, maar voor het centrum van de defensie werd geen nieuwkomer voorzien. Dat was een aanzienlijk risico. Achter het duo Jan Vertonghen en Zeno Debast zijn de opties erg beperkt. En dus wil men in januari een extra verdediger halen.

LEES OOK: Trainersbom Anderlecht: 'Belg bij twee laatste kandidaten'

Japans goudhaantje

Daarnaast werkt Paars-Wit ook aan de lange termijn. Nu de structuur van de jeugdopleiding weer op punt staat, zou Anderlecht mikken op enkele veelbelovende buitenlanders voor de RSCA Futures. En de eerste zou inmiddels ook al binnen zijn.

Zo raakte onlangs bekend dat RSCA aan de mouw van Keisuke Goto trekt. Deze 18-jarige targetspits uit Japan is momenteel nog in eigen land actief bij tweedeklasser Jubilo Itawa. Afgelopen zomer deed zijn naam ook al de ronde en nu zou Anderlecht zijn komst ook beklonken hebben.

Rijpen bij Futures

Bij La Dernière Heure weet men immers dat Goto zondag al te gast was op Neerpede, zijn transfer zou dan ook snel geofficialiseerd worden. Ook het Japanse medium Sponichi bevestigt dat alle partijen tot een akkoord zijn gekomen. Er wordt gewag gemaakt van een transfersom van 300 miljoen Yen, een slordige 1.85 miljoen euro. De spits, die in beeld was bij verschillende andere Europese clubs, zal weldra aansluiten bij RSCA Futures. In principe is hij wel pas in januari speelgerechtigd.

Anderlecht heeft de beste jeugdopleiding van België ...

Meest recent

Advocaat met stuntje, Japan haalt stevig uit

Afgelopen nacht stonden er twee WK-matchen op het programma. Het Curaçao van Dick Advocat gaf ...

1
1
Club Brugge wil stunt uithalen: bod na bod al uitgebracht

Club Brugge wil een stunt uithalen op de transfermarkt. Blauw-Zwart heeft een nieuwe spits in het ...

93
93
Wereldtop voor Rode Duivel? Stilaan nu of nooit

De Rode Duivels begonnen matig aan het WK. De Belgen moeten aan de bak tegen Iran en uiteraard ...

11
11
Basisploeg Rode Duivels: wisselt Garcia drie keer?

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. De Belgen moeten winnen, dat is een feit. Bondscoach ...

28
28
Fout van Garcia wordt hersteld: Rode Duivel in de ploeg

Rudi Garcia begon met een al bij al logische opstelling tegen Egypte. Al vonden we één ...

58
58
Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

41
41
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

104
104
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

173
173
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

31
31
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

48
48
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

59
59
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

106
106
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

86
86
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

34
34
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

182
182
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

212
212
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

473
473
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

222
222
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

345
345
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

34
34
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

47
47
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

191
191
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

226
226
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

29
29
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

520
520

Meer sportnieuws