Club Brugge staat vandaag onder zware druk. De Bruggelingen moeten winnen op het veld van Oud-Heverlee Leuven, anders wordt de positie van Ronny Deila stilaan onhoudbaar. Imke Courtois ziet een groot probleem bij de Bruggelingen.
LEES OOK: Opvallende persconferentie Leko: "Zie ik er bang uit?"
De overname te belangrijk?"Al zegt Mignolet dat het verkoopproces niet doorsijpelt tot in de kleedkamer, Verhaeghe en Mannaert zijn wellicht meer bezig met de overname dan met het sportieve zoals transfers op lange termijn. Het doet me denken aan heel wat jaren geleden toen bij Standard vrouwenvoetbal totaal geen prioriteit was voor voorzitter Bruno Venanzi. Integendeel. Dat voelden we echt wel tot in de kleedkamer", zegt ze in De Zondag.
Het is al een tijdje bekend dat Club Brugge te koop staat. Blauw-Zwart zoekt een overnemer en vooral Amerikaanse investeerders zouden interesse tonen in de Belgische topclub. Een overname zou wel pas ten vroegste in 2024 op til staan.
Povere transfers
Dat Club Brugge daar mee bezig is, is uiteraard de logica zelve. Toch doen ze in Brugge wel degelijk transfers voor de lange termijn. De aanwinsten renderen niet, maar mannen als Igor Thiago, Victor Barbera en Hugo Vetlesen zijn spelers die ook voor de lange termijn zijn gehaald. Zij zijn nog best jong.
Het is vooral het totaalpakket dat al een tijdje minder is. Club Brugge doet al jaren vooral veel te dure miskopen, wat zeer nefast is. Daarnaast zijn de trainerskeuzes vaak mis geweest. Dat de onzekerheid weegt op de club, daar kunnen we ons zeker iets bij voorstellen. Als er Amerikanen zouden komen, heeft dat dan gevolgen voor de visie van de club?
Claudio Reulens