‘Topverkoop Club Brugge in turbo-modus’'

697
‘Topverkoop Club Brugge in turbo-modus’'

In de slotfase van de zomermercato wees Club Brugge een geweldige deal met Chelsea FC af op Antonio Nusa.

Club was ervan overtuigd dat Nusa’s waarde dit seizoen nog verder zou stijgen dan 30 miljoen euro, en bovendien was er een interne afspraak tussen de club en de speler dat het Noorse godenkind nog één seizoen in Brugge zou blijven.

Nu lijkt Fulham FC echter vastberaden om Nusa naar Londen te halen, zelfs in januari, waardoor Club Brugge mogelijk het transferproces moet versnellen.

LEES OOK: Topper baart een muis: Club haalt Genk door gehaktmolen

Toekomst van Nusa ligt in de Premier League 

Eind augustus ondernam Vincent Mannaert serieuze stappen om een superdeal met Chelsea FC te sluiten omtrent het Noorse voetbaltalent Antonio Nusa. Het voorstel omvatte een transfersom van 30 miljoen euro, aangevuld met bonussen, en de belofte dat Nusa nog een seizoen bij Club Brugge zou mogen spelen.

Ondanks de geweldige voorwaarden wees voorzitter Bart Verhaeghe uiteindelijk de deal af, wat CEO en sportief directeur Mannaert niet tevreden stemde.

Met andere woorden: Verhaeghe was ervan overtuigd dat Nusa’s waarde dit seizoen nog verder zou stijgen dan 30 miljoen euro, en bovendien was er een interne afspraak tussen de club en de speler dat het Noorse godenkind nog één seizoen bij Club Brugge zou blijven.

Het doel is dat het toekomstige verkoopbedrag de 32 miljoen euro plus bonussen voor Charles De Ketelaere overstijgt.

Na het sluiten van de zomermercato gingen de onderhandelingen onverminderd door met Chelsea, maar ook met andere Engelse (top)clubs, met als doel om tegen de zomer van 2024 tot een akkoord te komen over een transfer.

De toekomst van Nusa lijkt zich duidelijk in de Premier League te bevinden, met interesse van topclubs als Chelsea, Arsenal, Liverpool, Manchester United, Newcastle en Tottenham. Toch lijkt laagvlieger Fulham FC, momenteel de vijftiende in de Premier League, het meest door te drukken om Nusa’s komst te realiseren.

Zal Club Brugge het transferproces van Nusa versnellen?

Fulham FC lijkt vastberaden om Antonio Nusa naar Londen te halen en is bereid diep in de buidel te tasten. Het huidige prijskaartje voor de Noorse aanvaller bedraagt naar verluidt minstens 34 miljoen euro, maar dit schrikt The Cottagers niet af.

Volgens de Engelse transferwatcher Pete O'Rourke, in zijn column voor Football Insider, wil Fulham zelfs al in januari toeslaan om de concurrentie voor te zijn. Hiermee zou de verkoop van Nusa aanzienlijk sneller plaatsvinden dan oorspronkelijk gepland, die normaal op de agenda stond voor de zomer van 2024.

De grote vraag is nu of Club Brugge bereid is om de planning aan te passen en het transferproces van Nusa te versnellen, en natuurlijk of de speler zelf daarmee akkoord gaat.

De entourage van Nusa heeft eerder al duidelijk laten weten dat een mogelijke transfer pas aan de orde is aan het einde van dit seizoen, waarbij het belang van een weloverwogen carrièreplanning voorop staat.

In dit opzicht kijkt Nusa op naar zijn landgenoot Erling Haaland als een voorbeeld van hoe het kan gaan als je de juiste clubs kiest. Hoewel Fulham voor Nusa een aantrekkelijke stap in zijn carrière kan zijn, blijft het de vraag of The Cottagers op korte termijn wel zo'n dringende nood hebben aan de 18-jarige aanvaller.

Fulham heeft immers nog grotere behoeften en prioriteiten op de komende wintermercato.

Radeloos Fulham heeft andere prioriteiten in januari

Fulham FC bevindt zich momenteel op de vijftiende plaats in de Premier League, voornamelijk als gevolg van kostbare individuele fouten in de verdediging. 

Veelzeggend is dat Bernd Leno dit seizoen veruit de beste speler van The Cottagers is. De Duitse doelman verricht meerdere geweldige reddingen in bijna elke wedstrijd en wordt zelfs genoemd als een van de top drie keepers in de Premier League.

De veelvuldige defensieve fouten vormen een zorgwekkend patroon dat voor iedereen - supporters, staf en bestuur - moeilijk te negeren is. Bovendien ontbreekt het aan diepte in het verdedigende compartiment.

Een tweede punt van zorg is de zoektocht naar een echte doelpuntenmaker. Fulham heeft het vertrek van Aleksandar Mitrovic naar Saudi-Arabië niet goed kunnen opvangen, en deze fout wil de club in januari rechtzetten.

De huidige aanvallers, Raúl Jimenez, Carlos Vinicius en Rodrigo Muniz, hebben niet bewezen betrouwbare doelpuntenmakers te zijn.

Daarnaast staat Fulham voor de uitdaging om sterkhouder Joao Palhinha bij de club te houden. Na het mislopen van Bayern München in de vorige zomer bereidt Der Rekordmeister momenteel een nieuw bod voor om de Portugese middenvelder aan te trekken.

De hoop rust op de Portugese coach en landgenoot Marco Silva om Palhinha te overtuigen om in Londen te blijven.

Volgend seizoen liggen er kansen op de flanken bij Fulham FC

In de aanstaande wintermercato staan er bij Fulham dus enkele dringende zaken op het transferprogramma, waardoor Antonio Nusa pas voor het volgende seizoen een prioriteit lijkt te zijn.

De huidige flankaanvallers, Willian (35 jaar) en Bobby De Cordova-Reid (30 jaar), presteren dit seizoen uitstekend bij de club, en behoren zelfs tot de vijftien meest dreigende flankaanvallers in de Premier League, maar gezien hun leeftijd zijn ze niet de ideale langetermijnopties.

Daarbij loopt het contract van zowel Willian als De Cordova-Reid eind dit seizoen af in Londen. Door Nusa al in januari aan te trekken, kan Fulham de jonge tiener een inloopperiode bieden, waardoor hij zich kan aanpassen aan de ploeg en de intensieve competitie.

Dit stelt Fulham in staat om vanaf het volgende seizoen een meer prominente rol voor Nusa in te plannen. Zo kan de club strategisch inspelen op de toekomst en een naadloze overgang realiseren, terwijl het team verjongt en bouwt aan een duurzame toekomst.

Moet Club Brugge Nusa in januari verkopen?

Meest recent

Fans Beerschot en KV clashen: "Zelfs doodsbedreigingen"

De rivaliteit tussen Beerschot en KV Mechelen gaat al enkele jaren terug. In het seizoen 2018-2019 ...

30
30
Dender zet opmars verder, Patro moet wonden likken na 0/15

Dender blijft op positieve wijze verbazen in de Challenger Pro League. De degradant uit de JPL kende ...

18
18
Kerels leven weer: KV Kortrijk verlost van rode lantaarn

Na zeven speeldagen weet ook KV Kortrijk weer wat winnen is in de Jupiler Pro League. De Kerels ...

23
23
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

Michiel Jonckheere heeft KV Kortrijk al verlaten. Het eerste trainersontslag in de Jupiler Pro ...

97
97
Topper baart een muis: Club haalt Genk door gehaktmolen

Club Brugge mag met een zalig gevoel richting de interlandbreak. Blauw-Zwart haalde een defensief ...

150
150
'Ito op weg naar spraakmakende terugkeer in JPL'

Ryotaro Ito wordt nog steeds gesignaleerd in Sint-Truiden. De Japanse smaakmaker wacht in Haspengouw ...

128
128
'Nieuw stadion bezorgt Club-fans stevige mokerslag'

Club Brugge droomt al jaren van een nieuw stadion, maar voor de supporters komt daar ook een minder ...

947
947
Compper maakt ref met de grond gelijk na nieuw verlies

Royal Antwerp FC is ronduit matig aan het seizoen begonnen. Een 7 op 21 zijn de cijfers. Trainer ...

78
78
Man Utd verliest weer punten: knullige tegengoal nekt Lammens

Manchester United is alweer slecht begonnen aan het seizoen. Ze moesten vanavond op bezoek gaan bij ...

29
29
Club Brugge op rozen tegen Genk: "Hij is te goed voor JPL"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen KRC Genk. De eerste 45 minuten liggen achter de ...

236
236
Lukaku slikt: concurrent scoort 4 keer in immense afstraffing

Romelu Lukaku kan met een overwinning op zak naar de nationale ploeg afzakken. Maar op individueel ...

61
61
Optater Courtois en co: rode kaart hypothekeert pittige derby

Real Madrid heeft daags voor het ingaan van de interland-periode een flinke opdoffer moeten slikken. ...

65
65
Lokeren bijt tanden stuk op stevig blok van Virton in CPL

Na de indrukwekkende 2-6 overwinning op het veld van Anderlecht wilde Lokeren ook tegen promovendus ...

27
27
Hubert krijgt extra wapen: "Wou alleen maar naar Union"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

55
55
Westelse machine draait overuren: Kanaries kind van rekening

Wat een machine is Westerlo geworden de laatste weken! De Kemphanen speelden ook op Stayen een ...

45
45
Opstellingen: drie wissels bij Club, Genk met Adedeji-Sternberg

Daags voor de start van een lange interland-periode staat in de Jupiler Pro League nog een affiche ...

81
81
City leider na doelpuntenfeest; opvallende koploper Eredivisie

Manchester City mag de interland-break inzetten als enige leider in de Premier League. De ...

28
28
Drastische wissel bij Duivels: "Van Bommel start met hem"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

162
162
Nieuwe lieveling bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

RSC Anderlecht won zaterdagavond op overtuigende wijze van Zulte Waregem: 3-0. Daarbij scoorde ...

331
331
Union bevoordeeld? Antwerp-coach haalt uit naar arbitrage

Antwerp FC blijft in de hoek waar de klappen vallen. De Great Old zette zondagmiddag bij momenten ...

277
277
Wéér averij De Bruyne en co; Feyenoord haalt sloophamer uit

In de Serie A heeft SSC Napoli al voor de derde keer op vijf speeldagen tijd averij opgelopen. Kevin ...

40
40
Cercle Brugge in vieze papieren: "Dit komt hard aan"

Cercle Brugge is er niet in geslaagd om de interland-periode al winnend in te zetten. Groen-Zwart ...

278
278
Dominant Union bezorgt dolend Antwerp nieuwe mokerslag

Union is andermaal aan een ijzersterk seizoen bezig. Het team van David Hubert won nu ook ...

55
55
Real Madrid-icoon Guti dropt sensationele Courtois-uitspraak

Bondscoach Mark van Bommel zal tijdens de komende Nations League-campagne geen beroep kunnen doen op ...

108
108
Noodlot treft Jelle Vossen: Beerschot bevestigt mokerslag

Na het debacle in zijn afscheidsseizoen bij Zulte Waregem, heeft Jelle Vossen op 37-jarige leeftijd ...

128
128

Meer sportnieuws