Moet Standard zich zorgen maken na nieuws over 777?

614 stemmen
Moet Standard zich zorgen maken na nieuws over 777?

Het voorbije anderhalf jaar is er zeer veel veranderd bij Standard. De Rouches werden in de zomer van 2022 overgenomen door 777 Partners en de Amerikaanse eigenaars hebben voor vele wijzigingen binnen de club gezorgd. De Rouches blijven echter wel met zeer veel financiële beperkingen zitten.

Heel erg veel investeerde 777 immers niet in Luik. Wel was de groep druk bezig met het overnemen van andere clubs. Zo voegden ze sinds de overname van Standard ook nog Red Star FC, Melbourne Victory en Hertha BSC toe aan hun portefeuille. Enkele maanden geleden bereikten ze ook een akkoord omtrent de overname van Everton en sindsdien ligt de groepering onder een vergrootglas.

LEES OOK: Standard en Charleroi krijgen pittige straffen

Zusterclub Genoa op rand van faillissement

Er heersen met name veel vragen over waar 777 zijn geld vandaan haalt. Daarover lopen in de Verenigde Staten enkele rechtszaken en het is ook één van de redenen waarom de overname van Everton nog steeds aansleept. Nu komt het onderzoeksmedium Josimar met enkele nieuwe zorgwekkende onthullingen.

Zij weten dat Genoa, één van de zusterclubs van de Rouches, op de rand van het faillissement zou staan met een schuldenberg van bijna 300 miljoen euro. Vooral een schuld van 106 miljoen euro bij de Italiaanse fiscus zou voor grote problemen kunnen zorgen. Als de autoriteiten er niet mee akkoord gaan om die te herstructureren, zou Genoa bankroet verklaard kunnen worden.

Venanzi wacht nog op zijn centen

Het doet toch vragen rijzen over de financiële toestand bij Standard, nadat eerder ook bij Vasco da Gama al enkele cruciale betalingen pas op het laatste nippertje gebeurden. Daarover komt Josimar niet met nieuws, maar ze melden wel een ander saillant detail.

Zo weten ze dat anderhalf jaar na de overname Bruno Venanzi nog maar een derde van de afgesproken overnamesom ontvangen heeft. Een volgende schijf zou in 2024 betaald worden. Bovendien zou 777 véél minder betalen dan de 55 miljoen euro die destijds in de media verscheen. "Misschien een derde van dat bedrag. Of zelfs minder", wordt een anonieme bron geciteerd.

Denk je dat Standard nog in de problemen zal komen?

Meest recent

Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Op WK 2026 is de eerste poule volledig gespeeld. Zo wist Zwitserland beslag te leggen op groepswinst ...

14
14
Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

116
116
Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

22
22
Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

194
194
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

444
444
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

644
644
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

89
89
"Dit is amateurisme" - Garcia en co krijgen veeg uit de pan

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

501
501
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

48
48
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

86
86
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

124
124
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

83
83
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

139
139
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

350
350
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

668
668
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

272
272
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

468
468
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

389
389
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

216
216
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

99
99
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

97
97
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

162
162
Standard en Charleroi krijgen pittige straffen

Een deel van de fans van Standard en Sporting Charleroi maakten het vorig seizoen bont op Sclessin. ...

183
183
'Plotse transferwending omtrent Thorgan Hazard'

Bij RSC Anderlecht vonden ze geen akkoord met Thorgan Hazard. Beide partijen gingen uit elkaar. Het ...

374
374
Kanaté verklaart plots vertrek bij Anderlecht

RSC Anderlecht verhuurde vandaag Ibrahim Kanaté aan FC Kaiserslautern. De winger was een van ...

380
380

Meer sportnieuws