‘'Obsessieve' Verbeke scoort toptransfer voor Anderlecht’

door
‘'Obsessieve' Verbeke scoort toptransfer voor Anderlecht’

In zijn rol als de nieuwe Academy Head of Talent & Innovation bij Anderlecht zet Peter Verbeke zijn zoektocht naar buitenlandse high potentials voort.

Sporting toont alvast interesse in verschillende internationale spelers, waaronder Chido Obi-Martin van Arsenal FC, een 15-jarige Deense aanvaller die wordt beschouwd als een uitzonderlijk talent.

Anderlecht zal gebruik maken van zijn Deense connectie en hoopt Obi-Martin te overtuigen om voor de Belgische club te kiezen.

LEES OOK: Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Verbeke obsessief bezig met buitenlandse high potentials

Anderlecht speurt dezer dagen erg actief naar jong en veelbelovend voetbaltalent in buitenlandse competities.

Deze strategie werd oorspronkelijk geïmplementeerd door Peter Verbeke bij RSCA, met als doel internationaal te scouten en buitenlandse high potentials, en, een trapje hoger, uitzonderlijke talenten, naar het Lotto Park te halen. 

Volgens Sport/Voetbalmagazine was Verbeke, de toenmalige Head of Sports van Anderlecht, toen zelfs “obsessief” bezig met deze transferstrategie. Sinds twee weken is Verbeke weer aan de slag gegaan bij Anderlecht, dit keer als Academy Head of Talent & Innovation.

En in lijn met deze visie is het niet verrassend dat Anderlecht onlangs in verband werd gebracht met verschillende buitenlandse high potentials, waaronder Keisuke Goto (Jubilo Iwata, 18 jaar), Nathanael Adjei (Hammarby, 21 jaar) en Montader Madjed (Hammarby, 18 jaar).

Met hulp van de Danish connection

Anderlecht beperkt zich niet tot het scouten van talent in kleinere buitenlandse competities; de club richt zich eveneens op de jeugdteams van 's werelds grootste clubs. 

Zo heeft RSCA interesse getoond in Chido Obi-Martin van Arsenal FC. De 15-jarige aanvaller wordt beschouwd als een enorm groot talent bij de Gunners, en twee weken geleden werd hij voor het eerst opgeroepen om mee te trainen met het eerste elftal van Mikel Arteta.

Vanaf 17 november 2024 kan hij een professioneel contract tekenen bij Arsenal, maar Anderlecht hoopt dat Obi-Martin uiteindelijk voor de Belgische recordkampioen zal kiezen.

Net zoals in het geval van Kasper Dolberg, kan de Deense connectie van Anderlecht een beslissende factor zijn. Obi-Martin heeft gespeeld voor de Engelse jeugdteams en is ook speelgerechtigd voor Nigeria, maar hij heeft onlangs resoluut gekozen voor Denemarken, waar hij momenteel uitkomt voor de U17.

De selectie van Anderlecht omvat al drie Deense spelers: Dolberg, Anders Dreyer en Thomas Delaney. Daarnaast bestaat de sportieve cel van Anderlecht ook uit drie Deense leden: Brian Riemer, Jesper Fredberg en Mikkel Hemmersam. Anderlecht hoopt met deze sterke Deense connectie Obi-Martin te overtuigen om voor de Belgische club te kiezen.

 

Obi-Martin: enorme hype bij Arsenal en potentiële Ballon d’Or winnaar

Chido(zie) Obi-Martin is momenteel een grote hype bij Arsenal en bij uitbreiding ook in het Engelse voetbal. Afgelopen zondag was hij de ster van de show door maar liefst 10 doelpunten te scoren tijdens de overtuigende 14-3 overwinning van Arsenal U16 tegen Liverpool.

Deze indrukwekkende prestatie heeft de reputatie van Obi-Martin als een van de grootste talenten van de Arsenal-academie bevestigd en zelfs versterkt.

Eerder in augustus liet hij al van zich horen door vier doelpunten te scoren voor het U17-team van Denemarken tegen Noorwegen. Opvallend was dat hij toen, als pas vijftienjarige, veruit de jongste speler van de Deense selectie was.

Het Deense voetbaltijdschrift Tipsbladet gaat zelfs zo ver om Obi-Martin te beschrijven als een potentiële toekomstige winnaar van de Ballon d'Or.

“Obi-Martin is zijn carrière geweldig gestart om een echte topspeler te worden. Het is wel vrij duidelijk dat de tiener zich eerst moet ontwikkelen tot een topaanvaller op het hoogste niveau in Europa voordat de Ballon d'Or zelfs maar ter sprake komt.”

Kasper Hjulmand, de bondscoach van Denemarken, houdt hem al in de gaten. “Ik ken hem goed en heb hem zien spelen. Zoals bij veel 15-jarigen, is dit een jongen die ik goed ken in ons systeem.”

Obi-Martin: razendsnelle doelpuntenmaker

Ian Wright, clubicoon van Arsenal en huidig analist, heeft zijn bewondering geuit over Chido Obi-Martin in zijn podcast ‘Wrighty’s House’: “Chido Obi-Martin is 15 jaar oud maar hij is al 1 meter 90. Hij is echt snel.”

Jesper Mikkelsen, coach van de Deense U17, is een grote fan van Obi-Martin. Hij heeft gezegd dat het fysieke voordeel van de aanvaller niet de enige reden is waarom Obi-Martin zo’n impact maakt tijdens de wedstrijden.

“Hij is echt dominant vanwege zijn fysieke gesteldheid, maar ik denk niet dat dat de enige reden is,” vertelde hij aan de Deense website Bold.dk in oktober.

“Hij is groot en sterk, maar hij is ook redelijk behendig. Hij is goed in het vasthouden aan de bal, maar hij is eigenlijk ook goed in acties aangaan en zelf dribbelen. Dus dat maakt hem nu en op de lange termijn interessant, want het is boeiend om te zien hoe ver zijn fysieke gesteldheid hem kan brengen naar een doorbraak op het grote podium.”

Naast zijn kwaliteiten als doelpuntenmaker is Obi-Martin ook in staat om goed te combineren met zijn ploegmaats. Daarnaast heeft hij op 15-jarige leeftijd uiteraard nog werkpunten.

“Hij heeft veel doelpunten voor ons gescoord”, zei Mikkelsen, “en hij is echt een lastpost voor onze tegenstanders geweest, maar het is ook belangrijk dat hij beter wordt in het samenspel met zijn teamgenoten. Zijn grootste kenmerk en uitdaging is dat hij echt doelpunten wil maken. Soms speelt hij nog te veel zijn eigen spel.”

Maakt Anderlecht een kans bij Obi-Martin?

Meest recent

Antwerp legt toptalent op 15de verjaardag meteen vast

Bij Antwerp is de jeugd belangrijker dan ooit geworden sinds Paul Gheysens stopte met miljoenen in ...

0
0
'Alles op De Cat: Anderlecht heeft plannetje klaar'

Bij Anderlecht lijken ze een kruis te mogen maken over de derde plaats na de nederlagen tegen STVV ...

56
56
'STVV wrijft zich in handen na transferupdate'

STVV lijkt na een knappe zes op zes tegen Anderlecht en KV Mechelen vrijwel zeker van de derde ...

17
17
'Anderlecht slaat toe en strikt Japans jeugdinternational'

Bij Anderlecht zijn er nog heel wat vraagtekens voor volgend seizoen, maar de jacht op talent voor ...

70
70
Jarenlange schorsing Mudryk, ook boksdoelman lang aan de kant

Er viel woensdag nieuws te rapen over enkele zeer opmerkelijke schorsingen in de voetbalwereld. Bij ...

43
43
Lukaku breekt de stilte met mysterieuze boodschap

Het zijn geen prettige tijden voor Romelu Lukaku. Hij werkt momenteel een race tegen de klok af om ...

114
114
Union SG krijgt geweldig nieuws over nieuw stadion

Union SG kan alweer een prachtig seizoen  afronden met de titel en de beker. Dat zou een ...

71
71
Vandenbempt en Verheyen raken fans recht in het hart

De kraker tussen Paris Saint-Germain en Bayern München heeft woensdagavond alle verwachtingen ...

40
40
'Anderlecht beslist: viertal enkel voor juiste prijs weg'

Bij RSC Anderlecht wordt bijna de hele spelerskern aan een vertrek gelinkt. Dat gaat uiteraard niet ...

214
214
'Revelatie wil Fernandez-Pardo (ex-AA Gent) aantrekken'

Het zijn woelige maanden voor Matias Fernandez-Pardo. De winger moet stilaan een echte keuze gaan ...

42
42
Ophef bij Westerlo: club komt met statement

Bij KVC Westerlo hebben ze er een enerverend weekend opzitten. Ze verloren in eigen huis van Royal ...

70
70
Neemt Anderlecht na bijna 200 duels afscheid van meubelstuk?

Bij RSC Anderlecht gaan ze komende zomer een grote schoonmaak doorvoeren in de spelerskern. Dat ...

295
295
'Rode Duivel op de sukkel en moet na één jaar alweer weg'

De voorbije jaren kregen heel wat spelers hun kans bij de Rode Duivels, want sinds het WK 2022 wordt ...

53
53
Mourinho terug naar Real Madrid? Special One reageert

José Mourinho is momenteel trainer van Benfica, maar de kans bestaat dat hij na het seizoen ...

95
95
'Union verliest sterkhouder: Premier League lonkt'

In de voorbije seizoenen maakte Union al indruk door een beker en een titel te pakken, maar dit ...

66
66
Beerschot-fans komen met uitleg voor Nainggolan-incident

De wedstrijd tussen Beerschot en Patro Eisden van maandagavond blijft nog stevig nazinderen. De ...

217
217
Engeland wild van Duivel: "Beste transfer van het seizoen"

De Premier League en Rode Duivels, dat bleek de voorbije jaren regelmatig een geslaagd huwelijk. Ook ...

280
280
'Belgische clubs attent: FIFA stelt ingrijpende regel voor'

Er is de voorbije jaren al heel wat veranderd in de mondiale voetbalwereld. De FIFA voert immers de ...

147
147
Nieuwe generatie NXT: Club slaat dubbelslag

Club Brugge zette de laatste jaren grote stappen met zijn jeugdopleiding. Alsmaar meer spelers halen ...

175
175
Penders doet monden openvallen en is Europese primus

Met Thibaut Courtois beschikken de Rode Duivels momenteel over misschien wel de beste doelman ter ...

69
69
Belgische voetbalbond zorgt voor grote rel met WK-lied

De keuze van de Belgische voetbalbond om Roméo Elvis mee het officiële WK lied te laten ...

51
51
Antwerp ontdekt eindelijk nieuwe parel: reden onthuld

Bij Antwerp maken ze van de Europe Play-Off gebruik om ook enkele jonge talenten hun kans te geven. ...

148
148
'Man Utd heeft wenslijst klaar: minstens één Rode Duivel'

Voor de titel meestrijden lukte dit seizoen nog niet, maar na enkele magere seizoenen slaagde ...

141
141
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat slag bij Antwerp, kassa voor Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

202
202
Club-man in vorm Vetlesen gooit grote droom op tafel

Hugo Vetlesen zit in bloedvorm bij Club Brugge. De Noor is normaal gezien een reservespeler bij ...

167
167

Meer sportnieuws