Tedesco met rug tegen de muur: 'Courtois móét terugkeren'

959
Tedesco met rug tegen de muur: 'Courtois móét terugkeren'

Op 2 december komen de Rode Duivels te weten tegen welke tegenstander ze het moeten opnemen in de groepsfase van het EK 2024. Ondertussen kan bondscoach Domenico Tedesco zich al toeleggen op het vormen van zijn selectie. Daarbij volgt allicht nog een pittig gesprek met Thibaut Courtois.

Het sluitstuk van Real Madrid is momenteel herstellende van een zware blessure en het is voorlopig koffiedik kijken wanneer hij precies terug fit is. Maar zelfs al raakt hij klaar voor het EK, is het allerminst zeker of hij ook geselecteerd zal worden. De kwaliteiten en klasse van Courtois als doelman staan nochtans buiten kijf. Maar zoals alom geweten is er meer aan de hand.

In juni liep het immers fout. Door de afwezigheid van Kevin De Bruyne moest bondscoach Domenico Tedesco toen een tijdelijke kapitein aanduiden. Uiteindelijk koos hij voor een beurtrol tussen Romelu Lukaku en Courtois. Dat was echter niet naar de zin van die laatste. Hij wou de band dragen in de thuismatch tegen Oostenrijk, niet enkele dagen later in Estland.

LEES OOK: Penders verbaast na zeperd: Xabi Alonso kijkt ogen uit

Verzoening uitgesteld

Daags nadien escaleerde de situatie compleet. Courtois stuurde eenzijdig zijn kat voor het vervolg van de interland-periode, waarna Tedesco hem publiekelijk aanpakte. Er werd met modder gegooid tussen twee kampen en sindsdien is er van een definitieve verzoening nog steeds geen sprake, hoewel technisch directeur Frank Vercauteren daar wel werk van maakt.

In zijn discours van de laatste maanden hield Tedesco de deur voor een terugkeer in ieder geval telkens geopend. De bondscoach stond zelfs op punt om naar Madrid af te reizen en alles uit te klaren, maar net toen viel Courtois geblesseerd uit. Sindsdien was er geen contact meer.

Geen keuze voor Tedesco

Volgens analist Clément Tainmont heeft Tedesco echter geen keuze. Zo vindt hij dat de plooien nog voor het EK gladgestreken moeten worden. "We moeten Courtois absoluut terughalen. Hij is één van de beste doelmannen ter wereld, zelfs de beste als hij 100% is. In elke linie heb je een belangrijk figuur nodig als ruggengraat. En Courtois is één van die figuren", zette hij de bondscoach met de rug tegen de muur bij RTBF.

Indien hij fit is, moet Courtois in doel staan tijdens het EK ...

Meest recent

Opdoffer voor Genk: avontuur in Youth League zit er al op

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

0
0
Bosz blaast loftrompet over Club Brugge: duo uitgelicht

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

13
13
Anderlecht grijpt in: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

72
72
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

121
121
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

116
116
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

104
104
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

53
53
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

150
150
HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Standard Luik kent een wisselvallige periode en de Rouches vinden maar geen aansluiting bij de ...

138
138
Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Hans Vanaken is al jaren dé sterkhouder op het middenveld van Club Brugge. De Rode Duivel ...

182
182
Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Eric Gerets is een icoon van PSV en woensdagavond neemt Club Brugge het op tegen de Nederlandse ...

93
93
Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

KRC Genk blijft in hetzelfde bedje ziek. Jess Thorup krijgt de ploeg maar niet volledig op de rails ...

100
100
Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Treurig nieuws: voormalige Rode Duivel Toni Brogno is op 53-jarige leeftijd overleden, dat werd ...

0
0
Bosz roept oorlogstaal voor Club: “Ook voor landsbelang”

Club Brugge moet woensdag op bezoek bij PSV namens de League Phase van de Champions League. Coach ...

200
200
‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Na de broodnodige zege tegen Sporting ...

138
138
TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

229
229
Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

331
331
Lavia naar absolute wereldtop? Opvallende uitspraak

Roméo Lavia staat er weer bij Chelsea. De Rode Duivel verdween na de interlandperiode even ...

94
94
Eric Gerets voorspelt Europese clash PSV – Club Brugge

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen PSV in de Champions League. Eric Gerets heeft een ...

458
458
Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

De voetbalwereld is opgeschrikt door een droevig incident. In de Spaanse tweede klasse overleed een ...

0
0
Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old haalde Arthur Vermeeren op ...

597
597
Nieuw Club Brugge-systeem op komst: nog hoger niveau

Club Brugge is aan een straffe opmars bezig. De afgelopen seizoenen maakte Blauw-Zwart veel indruk ...

214
214
Voetbalwereld in rouw: Spaanse spits overlijdt na botsing

Voetbal is de belangrijkste bijzaak, maar af en toe wordt het spelletje plots wel erg relatief. Zo ...

0
0
Asian Cup jaar uitgesteld: grote impact Belgische clubs

Dat de voetbalkalender tegenwoordig bomvol zit, hoeven we hier vast niet meer te vertellen. Een ...

138
138
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komend weeekend wordt in de Jupiler Pro League speeldag 11 afgerond. Ondertussen maakte de ...

148
148

Meer sportnieuws