'FC Barcelona kent eerste zomeraanwinst van 2024 al'

143 stemmen
'FC Barcelona kent eerste zomeraanwinst van 2024 al'

FC Barcelona is bezig aan een behoorlijk seizoen tot dusver. De club strijdt volop mee voor groepswinst in de Champions League begonnen en blijft in het spoor van het kopduo van La Liga. Toch worden achter de schermen ook al transferplannen gesmeed.

In de zomer van 2022 haalde het Barça-bestuur allerlei boekhoudkundige constructies boven om zich van de nodige aanwinsten te verzekeren. Zo werden een pak toekomstige inkomsten, zoals televisiegelden en commerciële rechten, van de hand gedaan. Mede daardoor kon de club miljoenen spenderen aan aankopen als Robert Lewandowski, Raphinha en Jules Koundé.

LEES OOK: Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Low-budget deals

Maar die inkomsten waren slechts eenmalig en dus was het budget afgelopen zomer beperkt. Barcelona moest bijgevolg 'creatief' te werk gaan bij het aanwerven van nieuwe spelers. Zo werden Ilkay Gündogan en Iñigo Martinez transfervrij op de kop getikt nadat hun contracten waren afgelopen, Oriol Romeu kwam voor een uiterst beperkt bedrag over van Girona.

In het uiterste slot van de mercato werden Joao Félix en Joao Cancelo dan weer op huurbasis overgenomen van respectievelijk Atlético Madrid en Manchester City. Al bij al dus 'low-budget' transferdeals. Bijgevolg kunnen de Catalanen hun uitgaven komende zomer wel weer opkrikken.

International op middenveld

En volgens SPORT is het eerste grote transfertarget al bepaald. Zo zou het middenveld verder versterkt worden. Het Catalaanse medium beweert namelijk dat de Spaanse titelverdediger een concrete poging zal ondernemen om Martin Zubimendi te strikken.

De Spaanse international is al een tijdje in beeld bij Barça, maar verlengde vorig seizoen nog zijn contract bij Real Sociedad. In 2024 lijkt de 24-jarige zich echter toch te wagen aan een nieuwe stap. Ook Arsenal FC toont naar verluidt interesse, maar Barcelona wil de Engelsen te snel af zijn.

Barça wint dit seizoen minstens één grote prijs ...

Meest recent

Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

287
287
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

53
53
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

112
112
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

14
14
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

17
17
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

100
100
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

108
108
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

15
15
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

363
363
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

143
143
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

32
32
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

34
34
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

25
25
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

91
91
Van Crombrugge en Vanessa doen internet daveren met één foto

Vanessa D'Hooghe weet al jaren hoe het voelt om in de schijnwerpers van het Belgische voetbal te ...

210
210
Anderlecht reageert meteen op geruchten over Geraerts

Het Laatste Nieuws kwam namiddag met het nieuws dat Karel Geraerts bij de laatste twee kandidaten ...

495
495
Beerschot: volgende sterkhouder weg én nieuw contract

Het zijn drukke dagen op het Kiel. Beerschot haalde een aantal nieuwe spelers, maar er vertrekken er ...

65
65
Geraerts naar Anderlecht? Fans van RSCA reageren massaal

Karel Geraerts zou een van de twee topkandidaten zijn om trainer te worden van RSC Anderlecht. Dat ...

322
322
'Union SG legt verrassend bod neer in de Eredivisie'

Bij Union SG zijn ze al héél actief geweest op de transfermarkt. En het einde is nog ...

76
76
Anderlecht strikt Biancone: "Dàt moeten ze niét verwachten"

RSC Anderlecht haalde met Giulian Biancone een nieuwe verdediger in huis. Met zijn 26 jaar komt er ...

239
239
Trainersbom Anderlecht: 'Belg bij twee laatste kandidaten'

Bij RSC Anderlecht zit de vakantieperiode erop, maandag hervat de recordkampioen met trainer. ...

706
706
Vanaken-debat bereikt kookpunt: analist klopt hard op tafel

Zal hij starten tegen Iran of niet? De discussie rond een eventuele basisplaats van Hans Vanaken op ...

404
404
Geschiedenis! Club Brugge meldt straffe Europese mijlpaal

Club Brugge zette de voorbije seizoenen knappe resultaten neer in de Europese competities. En die ...

456
456
'Nieuwe wending De Cat: vraagprijs Anderlecht maakt brokken'

Het blijft de verwachting dat Nathan De Cat deze zomer een mooie transfer maakt. Zijn vertrek bij ...

648
648
'Premier League op stelten: monsterlijk transferplan City'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

286
286

Meer sportnieuws