'FC Barcelona kent eerste zomeraanwinst van 2024 al'

143 stemmen
'FC Barcelona kent eerste zomeraanwinst van 2024 al'

FC Barcelona is bezig aan een behoorlijk seizoen tot dusver. De club strijdt volop mee voor groepswinst in de Champions League begonnen en blijft in het spoor van het kopduo van La Liga. Toch worden achter de schermen ook al transferplannen gesmeed.

In de zomer van 2022 haalde het Barça-bestuur allerlei boekhoudkundige constructies boven om zich van de nodige aanwinsten te verzekeren. Zo werden een pak toekomstige inkomsten, zoals televisiegelden en commerciële rechten, van de hand gedaan. Mede daardoor kon de club miljoenen spenderen aan aankopen als Robert Lewandowski, Raphinha en Jules Koundé.

LEES OOK: ''Laat me gaan': Club Brugge-speler eist vertrek'

Low-budget deals

Maar die inkomsten waren slechts eenmalig en dus was het budget afgelopen zomer beperkt. Barcelona moest bijgevolg 'creatief' te werk gaan bij het aanwerven van nieuwe spelers. Zo werden Ilkay Gündogan en Iñigo Martinez transfervrij op de kop getikt nadat hun contracten waren afgelopen, Oriol Romeu kwam voor een uiterst beperkt bedrag over van Girona.

In het uiterste slot van de mercato werden Joao Félix en Joao Cancelo dan weer op huurbasis overgenomen van respectievelijk Atlético Madrid en Manchester City. Al bij al dus 'low-budget' transferdeals. Bijgevolg kunnen de Catalanen hun uitgaven komende zomer wel weer opkrikken.

International op middenveld

En volgens SPORT is het eerste grote transfertarget al bepaald. Zo zou het middenveld verder versterkt worden. Het Catalaanse medium beweert namelijk dat de Spaanse titelverdediger een concrete poging zal ondernemen om Martin Zubimendi te strikken.

De Spaanse international is al een tijdje in beeld bij Barça, maar verlengde vorig seizoen nog zijn contract bij Real Sociedad. In 2024 lijkt de 24-jarige zich echter toch te wagen aan een nieuwe stap. Ook Arsenal FC toont naar verluidt interesse, maar Barcelona wil de Engelsen te snel af zijn.

Barça wint dit seizoen minstens één grote prijs ...

Meest recent

'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

54
54
Vanhaezebrouck doet straffe uitspraak over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

95
95
Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Binnen vier dagen gaat het WK van start en dus werken vele landen nog een laatste ...

52
52
Farce rond U23-teams in 1B krijgt weer nieuwe wending

Het voorbije jaar was er heel wat te doen rond het quotum voor U23-teams in de Challenger Pro ...

222
222
Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

De Jonge Duivels hebben zondag op tragische wijze naast de Europese titel bij de U17 gegrepen. Ze ...

113
113
'Rigaux haalt meteen Belgische coach naar Feyenoord'

Dévy Rigaux is nog maar net aan de slag gegaan als sportief directeur bij Feyenoord, maar ...

208
208
'Transferdroom Real Madrid meteen aan diggelen geslagen'

Zondagavond werd Florentino Perez herverkozen tot voorzitter van Real Madrid. Dat betekent dat we in ...

109
109
Deense dokter komt met update na nieuw Eriksen-drama

De voetbalwereld werd zondagavond flink opgeschrikt. De oefeninterland tussen Denemarken en ...

146
146
Belgische U17 geen Europees kampioen na penaltythriller

De U17 van België speelden vanavond de finale van het EK tegen Italië. Konden de jonge ...

108
108
Christian Eriksen zakt in elkaar: match gestaakt

Denemarken en Oekraïne speelden vanavond een oefenmatch tegen elkaar, maar de partij is ...

0
0
Coucke-verzet loopt uit de hand: Anderlecht slaat keihard terug

Hoewel de voorbereiding op het nieuwe seizoen pas eind deze maand van start gaat, blijft het ...

822
822
''Laat me gaan': Club Brugge-speler eist vertrek'

Club Brugge dreigt een toekomstige topspeler kwijt te spelen. FC Barcelona duwt door en de speler ...

1101
1101
'Arsenal verzilvert titel: nieuwe smaakmaker naar Emirates'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

75
75
'Versterking Anderlecht: Sibierski lonkt naar eigen land'

Sportief directeur Antoine Sibierski is momenteel druk in de weer bij RSC Anderlecht. Zo is hij ...

559
559
"Dé openbaring" - Vandenbempt smult van verrassende Duivel

De Rode Duivels hebben een uitstekende indruk achtergelaten in hun laatste voorbereidingswedstrijd ...

177
177
Drastische beslissing Rigaux: Van Persie op straat gezet

Na jarenlange trouwe dienst bij Club Brugge, trok Dévy Rigaux naar Feyenoord om er de nieuwe ...

293
293
Uittocht Club Brugge: volgende drie vertrekkers staan klaar

Simon Mignolet. Dani van den Heuvel. Aleksandar Stankovic. Club Brugge zag inmiddels al drie spelers ...

647
647
Fraaie goal niet voldoende: De Ketelaere-twijfels duiken op

Met een 5-0-nederlaag tegen een pover Tunesië hebben de Rode Duivels zaterdag nog een flinke ...

166
166
'Schoktransfer Barça; Flick wil ophefmakende comeback'

Met de komst van Anthony Gordon, die voor zo'n 70 à 80 miljoen euro overkwam van Newcastle ...

158
158
De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

370
370
'Club zet zich schrap: Barça geeft transferdeal niet op'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

217
217
'Groot transferplan Mourinho doet Barcelona huiveren'

Bij Real Madrid wordt zondag voorzittersverkiezing gehouden, de exit polls voorspellen echter dat ...

224
224
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

260
260
'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

Op zijn eerste WK wordt het nog minstens 4 jaar wachten, maar Konstantinos Karetsas staat toch voor ...

813
813
Anderlecht-protest escaleert: privé-villa Coucke geviseerd

Het seizoen mag dan wel voorbij zijn, de onvrede bij de achterban van RSC Anderlecht is dat ...

522
522

Meer sportnieuws