Schmeichel in oog van storm na pijnlijke slipper

327
Schmeichel in oog van storm na pijnlijke slipper

RSC Anderlecht zal komende zomer een verschillende spelers naar het EK zien trekken. Daarbij uiteraard heel wat Deense internationals. Al maakte doelman Kasper Schmeichel in de voorbije interland-break niet bepaald een goede beurt.

Een jaartje geleden werd bij Paars-Wit een Deense revolutie doorgevoerd. Zo kreeg Jesper Fredberg de sleutels van de sportieve werking in handen. Die stelde vervolgens zijn landgenoot Brian Riemer aan als hoofdtrainer, terwijl Mikel Hemmersam een belangrijke rol kreeg binnen de jeugdwerking.

En ook de spelersgroep kreeg een aanzienlijke Deense injectie. Anders Dreyer plaveide begin dit kalenderjaar de weg. Afgelopen zomer volgden ook Kasper Dolberg, Thomas Delaney en Schmeichel. Het genoemde viertal maakte ook deel uit van de Deense selectie tijdens de laatste interlands van 2023.

LEES OOK: Boskamp verwoest RSCA: “Ik zie maar één huilend kind en dat is…”

Schmeichel de mist in

Delaney toonde zich vorige week zelfs van goudwaarde en scoorde het doelpunt dat rechtstreekse kwalificatie voor het EK opleverde. Schmeichel stond in de laatste kwalificatieduels dan weer telkens onder de lat. Maar het sluitstuk maakte geen al te beste beurt.

Maandag verloren de Denen verrassend met 2-0 van Noord-Ierland. Die nederlaag had uiteindelijk geen invloed meer op de eindstand, maar kwam toch hard aan. Niet in het minst bij Schmeichel. Die maakte bij de openingsgoal van Isaac Price (Standard) immers een pijnlijke inschattingsfout.

Scherpe kritieken

In Denemarken was de kritiek op de doelman dan ook behoorlijk scherp. Bij TV2 toonde met name analist Kenneth Pérez zich erg streng voor de ervaren keeper. Schmeichel zelf beweerde echter zich er niet veel van aan te trekken. "Het was een schot op doel en als hij in de verste hoek binnen gaat, zegt niemand iets. Dat is het leven van een doelman. Soms vallen er doelpunten, je kan niet alles tegenhouden. Het is wat het is", klonk het bij PLBold.

Schmeichel hoort bij de vijf beste keepers in de JPL ...

Meest recent

‘Anderlecht dumpt miljoenenflop: titelheld op komst’

Miljoenen betaald, geen enkele goal en zondag negentig minuten op de bank: Oliver Antman zit in een ...

14
14
De Cuyper bepalend in stunt tegen Manchester City

In de Premier League begonnen er om 16u vijf duels. Het was vooral uitkijken naar Manchester City ...

7
7
KV Mechelen stuurt KRC Genk met kater terug naar Limburg

KRC Genk hoopte na drie zeges op rij tegen KV Mechelen de vierde opeenvolgende overwinning te ...

12
12
Nusa en El Khannouss schitteren in de Bundesliga

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vijf duels op het programma. Zo kwamen onder meer Bayer ...

8
8
Tresoldi schrijft geschiedenis bij Club Brugge

Nicolo Tresoldi scoorde gisteren nog maar eens tegen Zulte Waregem. De aanvaller is bezig aan een ...

112
112
Anderlecht-fans laten zich horen na woorden Coucke en Bornauw

Anderlecht is al jaren op zoek naar stabiliteit. Onder Marc Coucke kwam die er nog niet. Die vond ...

75
75
Van der Elst ziet nieuw fenomeen opstaan bij Union SG

Relebohile Mofokeng heeft nog maar net zijn strepen verdiend bij Union SG, maar de Zuid-Afrikaan ...

26
26
Exit Carrick: Chelsea duwt Manchester United kopje onder

Manchester United verkeert in een ongezien grote crisis. Ze gingen vandaag ook onderuit op het veld ...

63
63
Coucke gaat los over Anderlecht, tot één onthulling iedereen wegblaast

Marc Coucke is een man van vele werelden. In Happy Hour, de VTM-talkshow van Ruben Van Gucht, sprak ...

54
54
Degryse helpt Bruno: deze elf moeten spelen

RSC Anderlecht speelt vanavond tegen KVC Westerlo. Er is veel kritiek op Vitor Bruno. Voormalig ...

136
136
KV Mechelen won op de transfermarkt: "Duitsland was optie"

Mike Eerdhuijzen maakte afgelopen zomer de overstap van FC Utrecht naar KV Mechelen. Hoewel de ...

34
34
KRC Genk pakt uit met nieuwe blinkvanger

KRC Genk blijft aandachtig voor vernieuwing. De Limburgers openen later deze maand hun oefencomplex, ...

46
46
Club Brugge zei 'neen': "Ze probeerden Vanaken te halen"

Hans Vanaken is een clubicoon van Club Brugge. Eén van de allerbeste middenvelders die de ...

662
662
Verkocht Anderlecht afgelopen zomer dé missing link?

RSC Anderlecht staat onder hoogspanning. Het is tijd dat bepaalde spelers gaan opstaan, vooral in ...

164
164
KRC Genk wacht op doorbraak: tijd voor goals én assists

Bij KRC Genk lopen zeer veel talentvolle spelers rond. De Limburgers hopen dat een aantal van die ...

70
70
"Ik moet niet zwijgen"-Vannieuwkerke in shock na kustoorlog

De soap bij KV Diksmuide Oostende blijft maar nieuwe hoofdstukken krijgen. Nadat Claude Vindevogel ...

35
35
Union SG geeft statement: sterkhouder verlengt contract

Union SG heeft zijn fans bijzonder goed nieuws meegedeeld. De Belgische bekerwinnaar heeft een van ...

39
39
Westerlo flikt het weer: vierde keer op rij de jackpot

KVC Westerlo heeft een specialiteit gevonden. De Kemphanen weten als geen ander spitsen aan te ...

62
62
Hoe Coucke en Bornauw RSCA zélf onder hoogspanning zetten

RSC Anderlecht staat onder hoogspanning. De Brusselaars moeten winnen. CEO Kenneth Bornauw en ...

62
62
TRANSFERUURTJE: 'Real praat met Liverpool, Brys niet naar JPL'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

48
48
Bom in Engeland: Aston Villa sleept Carragher voor rechter

Een bom is ontploft in Engeland. Terwijl het rommelt bij Manchester United schoof analist Jamie ...

69
69
Godts in zevende hemel: Luis Enrique onthult primeur

Mika Godts begint volledig boven water te komen bij PSG. Na een aarzelende start wist hij te scoren ...

76
76
Carrasco doet monden openvallen: hattrick in topper

Yannick Carrasco speelt al een tijdje op de achtergrond in Saudi-Arabië, maar daar laat de ...

225
225
Tresoldi wijst naar Leko: Club-wisselwerking valt op

Club Brugge zette Zulte Waregem met 2-4 opzij op speeldag 10 van de Jupiler Pro League. Vooral de ...

375
375
Boskamp verwoest RSCA: “Ik zie maar één huilend kind en dat is…”

RSC Anderlecht staat zwaar onder druk. Vooral coach Vitor Bruno voelt de grond wegzakken onder zijn ...

412
412

Meer sportnieuws