Schmeichel in oog van storm na pijnlijke slipper

327 stemmen
Schmeichel in oog van storm na pijnlijke slipper

RSC Anderlecht zal komende zomer een verschillende spelers naar het EK zien trekken. Daarbij uiteraard heel wat Deense internationals. Al maakte doelman Kasper Schmeichel in de voorbije interland-break niet bepaald een goede beurt.

Een jaartje geleden werd bij Paars-Wit een Deense revolutie doorgevoerd. Zo kreeg Jesper Fredberg de sleutels van de sportieve werking in handen. Die stelde vervolgens zijn landgenoot Brian Riemer aan als hoofdtrainer, terwijl Mikel Hemmersam een belangrijke rol kreeg binnen de jeugdwerking.

En ook de spelersgroep kreeg een aanzienlijke Deense injectie. Anders Dreyer plaveide begin dit kalenderjaar de weg. Afgelopen zomer volgden ook Kasper Dolberg, Thomas Delaney en Schmeichel. Het genoemde viertal maakte ook deel uit van de Deense selectie tijdens de laatste interlands van 2023.

LEES OOK: Witte rook in Anderlecht: Sibierski dumpt dure flop

Schmeichel de mist in

Delaney toonde zich vorige week zelfs van goudwaarde en scoorde het doelpunt dat rechtstreekse kwalificatie voor het EK opleverde. Schmeichel stond in de laatste kwalificatieduels dan weer telkens onder de lat. Maar het sluitstuk maakte geen al te beste beurt.

Maandag verloren de Denen verrassend met 2-0 van Noord-Ierland. Die nederlaag had uiteindelijk geen invloed meer op de eindstand, maar kwam toch hard aan. Niet in het minst bij Schmeichel. Die maakte bij de openingsgoal van Isaac Price (Standard) immers een pijnlijke inschattingsfout.

Scherpe kritieken

In Denemarken was de kritiek op de doelman dan ook behoorlijk scherp. Bij TV2 toonde met name analist Kenneth Pérez zich erg streng voor de ervaren keeper. Schmeichel zelf beweerde echter zich er niet veel van aan te trekken. "Het was een schot op doel en als hij in de verste hoek binnen gaat, zegt niemand iets. Dat is het leven van een doelman. Soms vallen er doelpunten, je kan niet alles tegenhouden. Het is wat het is", klonk het bij PLBold.

Schmeichel hoort bij de vijf beste keepers in de JPL ...

Meest recent

'Fernandez-Pardo ontketent forse transfersoap'

Matias Fernandez-Pardo was deze zomer de verrassing in de WK-selectie van de Rode Duivels. De ...

10
10
'Antwerp nadert nieuwe coach: 2 kandidaten over'

Bij Antwerp lijken ze eindelijk aan hun huiswerk voor deze zomer begonnen te zijn. De club was ...

129
129
'Hoefkens klopt voor transfer aan bij Anderlecht'

Gaat er nog een speler vertrekken bij RSC Anderlecht? Die kans is zeker aanwezig. NAC Breda zou wel ...

129
129
'Reden afhaken Anderlecht bekend: énorme vraagprijs'

De zoektocht naar aanvallende versterking bij RSC Anderlecht verloopt heel moeizaam. Vitor Bruno ...

328
328
Massimo Bruno stopt, versterking voor Lokeren

De mercato komt stilaan op gang. Zo viel er nog wat officieel nieuws te bespeuren. Massimo Bruno ...

25
25
‘Courtois laat Duivels vallen: pijnlijke waarheid komt uit’

Thibaut Courtois wil alleen Rode Duivel blijven als hij de volledige Nations League mag overslaan. ...

657
657
Patro Eisden verrast met transfer oude bekende

Patro Eisden was al zeer actief op de transfermarkt en er komt nog volk bij. Zopas maakte de ...

55
55
Openda verlost van Juventus en heeft nieuwe club beet

Een vreugdekreet. Dat zal er ongetwijfeld zijn geweest bij Loïs Openda toen hij zijn contract ...

39
39
Anderlecht maakt fans bijzonder gelukkig met primeur

De fans van RSC Anderlecht worden stilaan ongeduldig, want tot op heden was het nog maar een rustige ...

199
199
'Antwerp op toerental: publiekslieveling keert terug'

De fans van Antwerp hebben lang op hun honger moeten zitten, maar in de laatste rechte lijn richting ...

545
545
'Club Brugge stunt: gegeerde WK-revelatie geeft jawoord'

Club Brugge hoopt Ivan Leko nog van minstens drie versterkingen te voorzien. Op de verlanglijst van ...

761
761
'Kassa rinkelt in Genk: bliksemvertrek ruwe diamant'

De geruchtenmolen draait stilaan op volle toeren bij KRC Genk, dat niet alleen op het punt staat om ...

492
492
'Leko dumpt trio: miscast Club Brugge weigert transfer'

Terwijl het wemelt van de geruchten rond sterkhouders zoals Nicolo Tresoldi en Joaquin Seys, en ...

950
950
'Overmars slaat toe: Antwerp verrast met oude bekende'

Nu de overname door het consortium rond Wouter Vandenhaute eindelijk helemaal rond is, wil Antwerp ...

475
475
'Code rood bij Club Brugge: Tresoldi op weg naar PL'

Als het van Bart Verhaeghe afhangt gaat hij helemaal nergens naartoe, maar na amper ...

578
578
Witte rook in Anderlecht: Sibierski dumpt dure flop

Antoine Sibierski moet RSC Anderlecht weer naar successen zien te loodsen, al torst de nieuwe ...

354
354
'Genk kan cashen: exit El Ouahdi in stroomversnelling'

KRC Genk staat op het punt om te cashen op Konstantinos Karetsas, wiens recordtransfer naar Borussia ...

924
924
Telenet onthult voetbalplannen: opvallende rol Ruben Van Gucht

Het WK 2026 behoort inmiddels weer definitief tot het verleden en dus is het weer reikhalzend ...

635
635
Einde Italiaanse chaos: oudgedienden moeten puin ruimen

Het Italiaanse voetbal verkeert in een diepe crisis, maar een oplossing lijkt in zich. Zo zou dan ...

69
69
Brutale overval Fuseini: nieuwe details na heftige beelden

Vicekampioen Union SG is opgeschrikt door een verachtelijk incident. Op straat in Brussel werd ...

183
183
'Doorbraak gevonden: Skov Olsen verbaast met nieuwe club'

Verschillende oud-smaakmakers uit de Jupiler Pro League komen deze zomer in aanmerking voor een ...

496
496
Anderlecht dropt straf nieuws voor return met Hammarby

RSC Anderlecht wil zich aanstaande donderdag zien te plaatsen voor de derde voorronde van de Europa ...

613
613
Scherpen naar Premier League: Union vangt miljoenensom

Union SG is andermaal één van zijn smaakmakers kwijt. Kjell Scherpen trekt na een ...

113
113
'Onrust bij Club Brugge: Preud'homme al onder vuur'

Na de landstitel vertrok Dévy Rigaux naar Feyenoord, waardoor Club Brugge amper twee jaar na ...

1086
1086
Overmars schiet raak: Antwerp heeft goudhaantje beet

In Youth We Trust. Het was lang de slogan van zijn ex-club, maar ook bij Antwerp komt kersvers ...

634
634

Meer sportnieuws