Schmeichel in oog van storm na pijnlijke slipper

door
Schmeichel in oog van storm na pijnlijke slipper

RSC Anderlecht zal komende zomer een verschillende spelers naar het EK zien trekken. Daarbij uiteraard heel wat Deense internationals. Al maakte doelman Kasper Schmeichel in de voorbije interland-break niet bepaald een goede beurt.

Een jaartje geleden werd bij Paars-Wit een Deense revolutie doorgevoerd. Zo kreeg Jesper Fredberg de sleutels van de sportieve werking in handen. Die stelde vervolgens zijn landgenoot Brian Riemer aan als hoofdtrainer, terwijl Mikel Hemmersam een belangrijke rol kreeg binnen de jeugdwerking.

En ook de spelersgroep kreeg een aanzienlijke Deense injectie. Anders Dreyer plaveide begin dit kalenderjaar de weg. Afgelopen zomer volgden ook Kasper Dolberg, Thomas Delaney en Schmeichel. Het genoemde viertal maakte ook deel uit van de Deense selectie tijdens de laatste interlands van 2023.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt duo, Club moet geduld oefenen'

Schmeichel de mist in

Delaney toonde zich vorige week zelfs van goudwaarde en scoorde het doelpunt dat rechtstreekse kwalificatie voor het EK opleverde. Schmeichel stond in de laatste kwalificatieduels dan weer telkens onder de lat. Maar het sluitstuk maakte geen al te beste beurt.

Maandag verloren de Denen verrassend met 2-0 van Noord-Ierland. Die nederlaag had uiteindelijk geen invloed meer op de eindstand, maar kwam toch hard aan. Niet in het minst bij Schmeichel. Die maakte bij de openingsgoal van Isaac Price (Standard) immers een pijnlijke inschattingsfout.

Scherpe kritieken

In Denemarken was de kritiek op de doelman dan ook behoorlijk scherp. Bij TV2 toonde met name analist Kenneth Pérez zich erg streng voor de ervaren keeper. Schmeichel zelf beweerde echter zich er niet veel van aan te trekken. "Het was een schot op doel en als hij in de verste hoek binnen gaat, zegt niemand iets. Dat is het leven van een doelman. Soms vallen er doelpunten, je kan niet alles tegenhouden. Het is wat het is", klonk het bij PLBold.

Schmeichel hoort bij de vijf beste keepers in de JPL ...

Meest recent

Extra wapen voor Kompany: "Een nog betere versie!"

Bayern München neemt het vanavond in de halve finales van de DFB Pokal op verplaatsing op tegen ...

0
0
Taravel looft RSCA-vertrekker: "Hij verdient veel respect"

Bij RSC Anderlecht gaan ze de laatste rechte lijn in van het seizoen. De Brusselaars hopen der derde ...

36
36
AA Gent legt aanvaller langdurig onder contract

AA Gent haalde de afgelopen tientallen Afrikaanse spelers naar de club. Een toch wel ...

6
6
Vrancken looft ‘toekomstige RSCA-pion’: "Héél goede speler"

Bij STVV maken ze zich klaar voor de partij tegen RSC Anderlecht. Wouter Vrancken hoopt dat Keisuke ...

88
88
Kompany naar City? Guardiola én CEO Bayern reageren

Manchester City wordt steeds meer in verband gebracht met Vincent Kompany, maar die lijkt toch nog ...

64
64
Taravel geeft update over blessure Stroeykens

Bij RSC Anderlecht liggen er weer spelers in de lappenmand. Dat blijft toch een probleem bij de ...

114
114
AA Gent laat recordtransfer gratis vertrekken

AA Gent hoopt de komende weken in de play-offs nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar ...

59
59
'Chelsea neemt keiharde beslissing over Lavia'

Chelsea gaat door een zware periode. Het heeft zijn laatste vijf competitiewedstrijden verloren, ...

68
68
Standard slaat toe en legt talent onder contract

Enkele jaren geleden gold de jeugdopleiding van Standard nog als één van de beste van ...

44
44
'Grote zorgen om Lukaku: nieuwe blessure?'

Het heeft de voorbije weken stevig gestormd door Romelu Lukaku, nadat hij zich afmeldde bij de Rode ...

96
96
'Steenrijke Engelse club meldt zich voor Tzolis'

Bij Club Brugge dreigen in de zomer weer heel wat smaakmakers te gaan vertrekken. Eén van de ...

171
171
Genk zet sterkhouder in bloemetjes na straffe reeks

Genk liep dinsdagavond tegen een nieuwe ontgoocheling aan, want het kon ook zijn tweede ...

50
50
'Barça duwt door en start onderhandelingen met Club'

Bij Club Brugge hebben de voorbije maanden heel wat spelers zich in de kijker kunnen spelen. Dat ...

383
383
Pikant schandaal in Italië: Prostituee zoekt naar 'papa'

Een groot escortschandaal houdt Italië in zijn greep. In de media wordt bericht dat zo’n ...

68
68
'Antwerp dumpt held genadeloos'

Antwerp heeft zich na een moeilijke periode de voorbije dagen weer herpakt met een zes op zes. ...

234
234
KV Kortrijk doet eerste inkomende transfer na promotie

Het seizoen duurt nog enkele weken, maar de invulling van de Jupiler Pro League voor volgend seizoen ...

70
70
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt duo, Club moet geduld oefenen'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

160
160
Rudi Garcia baalt: “Rode Duivel plots onder niveau”

De komende weken zal er druk gediscussieerd worden over de nakende WK-selectie van de Rode Duivels. ...

85
85
Rik Verheye en Sam Kerkhofs kondigen groot nieuws aan

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

112
112
Union SG verbaast wéér met ‘geweldig koopje’

Union SG heeft een duidelijk beleid en de Brusselse club houdt daaraan vast. De landskampioen zoekt ...

96
96
Romelu Lukaku naar de bank bij Rode Duivels?

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller kampt met veel blessureleed en zit in de ...

68
68
Leko dumpt Club Brugge-pion genadeloos: ‘Onberekenbaar’

Club Brugge moet achtervolgen in de titelstrijd na de nederlaag op Union SG. Coach Ivan Leko stuitte ...

370
370
'Pro League schrikt: hervorming op de schop na wending'

De competitiehervorming blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de verankering van U23-clubs deed ...

323
323
‘Forbs krijgt klappen bij Club: streep door knaltransfer'

Carlos Forbs was een paar maanden geleden nog een sensatie bij Club Brugge. De buitenspeler ...

302
302
Rosenior woedend op Lavia en co, opsteker De Cuyper

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense topclub verloor met 3-0 op het veld van ...

66
66

Meer sportnieuws