Schmeichel in oog van storm na pijnlijke slipper

327 stemmen
Schmeichel in oog van storm na pijnlijke slipper

RSC Anderlecht zal komende zomer een verschillende spelers naar het EK zien trekken. Daarbij uiteraard heel wat Deense internationals. Al maakte doelman Kasper Schmeichel in de voorbije interland-break niet bepaald een goede beurt.

Een jaartje geleden werd bij Paars-Wit een Deense revolutie doorgevoerd. Zo kreeg Jesper Fredberg de sleutels van de sportieve werking in handen. Die stelde vervolgens zijn landgenoot Brian Riemer aan als hoofdtrainer, terwijl Mikel Hemmersam een belangrijke rol kreeg binnen de jeugdwerking.

En ook de spelersgroep kreeg een aanzienlijke Deense injectie. Anders Dreyer plaveide begin dit kalenderjaar de weg. Afgelopen zomer volgden ook Kasper Dolberg, Thomas Delaney en Schmeichel. Het genoemde viertal maakte ook deel uit van de Deense selectie tijdens de laatste interlands van 2023.

LEES OOK: Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Schmeichel de mist in

Delaney toonde zich vorige week zelfs van goudwaarde en scoorde het doelpunt dat rechtstreekse kwalificatie voor het EK opleverde. Schmeichel stond in de laatste kwalificatieduels dan weer telkens onder de lat. Maar het sluitstuk maakte geen al te beste beurt.

Maandag verloren de Denen verrassend met 2-0 van Noord-Ierland. Die nederlaag had uiteindelijk geen invloed meer op de eindstand, maar kwam toch hard aan. Niet in het minst bij Schmeichel. Die maakte bij de openingsgoal van Isaac Price (Standard) immers een pijnlijke inschattingsfout.

Scherpe kritieken

In Denemarken was de kritiek op de doelman dan ook behoorlijk scherp. Bij TV2 toonde met name analist Kenneth Pérez zich erg streng voor de ervaren keeper. Schmeichel zelf beweerde echter zich er niet veel van aan te trekken. "Het was een schot op doel en als hij in de verste hoek binnen gaat, zegt niemand iets. Dat is het leven van een doelman. Soms vallen er doelpunten, je kan niet alles tegenhouden. Het is wat het is", klonk het bij PLBold.

Schmeichel hoort bij de vijf beste keepers in de JPL ...

Meest recent

Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

3
3
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

16
16
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

113
113
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

79
79
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

49
49
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

176
176
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

63
63
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

207
207
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

83
83
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

52
52
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

16
16
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

37
37
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

94
94
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

457
457
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

93
93
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

78
78
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

219
219
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

84
84
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

72
72
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

137
137
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

94
94
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

43
43
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

67
67
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

399
399
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

70
70

Meer sportnieuws