Schmeichel in oog van storm na pijnlijke slipper

door
Schmeichel in oog van storm na pijnlijke slipper

RSC Anderlecht zal komende zomer een verschillende spelers naar het EK zien trekken. Daarbij uiteraard heel wat Deense internationals. Al maakte doelman Kasper Schmeichel in de voorbije interland-break niet bepaald een goede beurt.

Een jaartje geleden werd bij Paars-Wit een Deense revolutie doorgevoerd. Zo kreeg Jesper Fredberg de sleutels van de sportieve werking in handen. Die stelde vervolgens zijn landgenoot Brian Riemer aan als hoofdtrainer, terwijl Mikel Hemmersam een belangrijke rol kreeg binnen de jeugdwerking.

En ook de spelersgroep kreeg een aanzienlijke Deense injectie. Anders Dreyer plaveide begin dit kalenderjaar de weg. Afgelopen zomer volgden ook Kasper Dolberg, Thomas Delaney en Schmeichel. Het genoemde viertal maakte ook deel uit van de Deense selectie tijdens de laatste interlands van 2023.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Barça vol voor Duivel, bliksemexit bij Club'

Schmeichel de mist in

Delaney toonde zich vorige week zelfs van goudwaarde en scoorde het doelpunt dat rechtstreekse kwalificatie voor het EK opleverde. Schmeichel stond in de laatste kwalificatieduels dan weer telkens onder de lat. Maar het sluitstuk maakte geen al te beste beurt.

Maandag verloren de Denen verrassend met 2-0 van Noord-Ierland. Die nederlaag had uiteindelijk geen invloed meer op de eindstand, maar kwam toch hard aan. Niet in het minst bij Schmeichel. Die maakte bij de openingsgoal van Isaac Price (Standard) immers een pijnlijke inschattingsfout.

Scherpe kritieken

In Denemarken was de kritiek op de doelman dan ook behoorlijk scherp. Bij TV2 toonde met name analist Kenneth Pérez zich erg streng voor de ervaren keeper. Schmeichel zelf beweerde echter zich er niet veel van aan te trekken. "Het was een schot op doel en als hij in de verste hoek binnen gaat, zegt niemand iets. Dat is het leven van een doelman. Soms vallen er doelpunten, je kan niet alles tegenhouden. Het is wat het is", klonk het bij PLBold.

Schmeichel hoort bij de vijf beste keepers in de JPL ...

Meest recent

Club Brugge bij Europese subtop? "Om er echt bij te horen ..."

Club Brugge maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

56
56
Nieuwe twist in Vinicius-rel: dít zegt Prestianni tegen UEFA

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid werd deze week overschaduwd door de ...

125
125
AA Gent incasseert zware klap: "Serieus over praten"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

158
158
TRANSFERUURTJE: 'Barça vol voor Duivel, bliksemexit bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

151
151
Stankovic wijst naar woorden Leko: “Mooiste compliment”

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic compleet losgebarsten. De zoon van Inter-legende Dejan is ...

91
91
Turkse fans pakken Tedesco genadeloos aan: “Parasiet!”

Domenico Tedesco was in het verleden de bondscoach van de Rode Duivels, maar dat draaide uit op een ...

71
71
Engeland wild van Lammens: “In voetsporen van legende”

Senne Lammens speelde in het verleden bij Club Brugge en Royal Antwerp FC, maar de Belgische doelman ...

146
146
Antwerp pakt uit met glorieus nieuw shirt: 145 jaar

Royal Antwerp FC bestaat al sinds 1880 en voor het 145-jarige bestaan heeft de club uitgepakt met ...

48
48
Dejan Stankovic dropt grote hint over toekomst zoonlief

Aleksandar Stankovic is niet meer weg te denken uit de basisopstelling van Club Brugge. Op korte ...

315
315
Scherpe De Mil vreest voor Play-Off 1: “Op deze manier…”

KAA Gent kreeg een ferme mokerslag vrijdagavond. In eigen huis werd verloren van laagvlieger Cercle ...

103
103
Renard bijzonder scherp voor twee RSCA'ers: "Schokte me"

Olivier Renard gaf een zeer pittig interview aan La Capitale. Daar haalde hij heel hard uit naar het ...

348
348
Vanzeir neemt wraak: "Toon me dat ik blind ben, zei hij"

Rik De Mil blijft het moeilijk hebben om standvastige resultaten te boeken. Met een 13 op 27 zijn ...

154
154
Taravel zet RSCA-speler op zijn plaats: "Hij gaf mij gelijk"

Bij RSC Anderlecht hebben ze heel wat problemen. Sportief kent het een zeer matig seizoen. Alleen ...

249
249
Verschaeren verlaat Anderlecht: 'ideale nieuwe club' bekend

Yari Verschaeren kan dit weekend zijn 250ste match voor de hoofdmacht van RSC Anderlecht spelen. De ...

522
522
Vermeeren kopje onder: Franse pers haalt botte bijl boven

Habib Beye heeft zijn debuut als hoofdcoach van Olympique Marseille helemaal gemist. Vrijdagavond ...

194
194
‘Code rood Anderlecht: basisspeler stoomt naar uitgang’

Anderlecht is bereid mee te werken aan een vertrek van een basisspeler, als de juiste voorwaarden op ...

330
330
'Alarm Club Brugge: bliksemvertrek Tresoldi krijgt vorm'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Daarbij jongens die al een ...

400
400
'Trainersdossier Anderlecht: grandioze wending in de maak'

Ondertussen is het alweer een drietal weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd en van een nieuwe ...

826
826
'Simonis zeker niet Anderlecht: volgende club bekend'

Paul Simonis werd gelinkt aan RSC Anderlecht, maar de Nederlander zal zeker niet de nieuwe trainer ...

113
113
Presidentskandidaat FC Barcelona gaat voor megatransfer

Bij FC Barcelona gaat er weer een strijd losbarsten voor het presidentsschap van de club. Uiteraard ...

116
116
Uitgerekend Vanzeir deelt AA Gent gigantische mokerslag uit

In de Jupiler Pro League stond er met AA Gent tegen Cercle Brugge een heel belangrijk duel op het ...

152
152
Blijft Vrancken bij STVV? Coach geeft belangrijke update

Wouter Vrancken is bezig aan een fantastisch seizoen bij STVV. De Truienaars staan tweede en doen op ...

245
245
'Anderlecht baalt: Club Brugge deelde transferslag uit'

Club Brugge en RSC Anderlecht zijn de twee ploegen die dit seizoen het meest spendeerden aan ...

832
832
RSCA Futures pakt scalp Jong Genk, Club NXT onderuit

In de Challenger Pro League stonden er om 20u matchen op het programma. RSCA Futures ontving Jong ...

109
109
Renard verklaart met straffe verhalen mislukte wintermercato

RSC Anderlecht is verzwakt, en niet versterkt zoals CEO Kenneth Bornauw aanhaalde, uit de mercato ...

307
307

Meer sportnieuws