'Belgische bond hakt knoop door over Tedesco'

door
'Belgische bond hakt knoop door over Tedesco'

De Rode Duivels hebben zich op redelijk overtuigende wijze geplaatst voor het Europees kampioenschap van komende zomer. Goed werk dus van Domenico Tedesco in zijn eerste ambtstermijn als bondscoach. De KBVB zou dan ook graag met hem doorgaan.

Een jaartje geleden werd op het WK in Qatar pijnlijk duidelijk dat de Rode Duivels nood hadden aan een nieuwe wind na zes jaar onder het bewind van Roberto Martinez. Na het vertrek van de Spanjaard werd dan ook een zoektocht gestart naar een geschikte opvolger. Uiteindelijk belandde het daarvoor bevoegde comité bij Tedesco.

En dat blijkt tot dusver een goede keuze. Onder de Italiaanse Duitser werden inmiddels al een tiental wedstrijden afgewerkt, daarvan werd geen enkele verloren. Daarnaast kreeg de selectie een broodnodige opfrisbeurt. En de ploeg komt tactisch ook veel flexibeler voor de dag dan toen Martinez aan het roer stond.

LEES OOK: Advocaat verbaast na stunt met keuze: "Schrijf maar op"

Verlenging van samenwerking

Daarnaast toonde hij zich ook een meer dan behoorlijke people-manager. Vooral dan door op een open manier te communiceren. Ook daar zit één van de grote verschillen met zijn voorganger. Martinez was veel té positief en verbloemde doorgaans de feiten, terwijl zijn opvolger veel directer communiceert.

Het totale plaatje lijkt dus te kloppen onder Tedesco. En ook binnen de voetbalbond blijkt men tevreden over de bondscoach. Zo meldt SudPresse dat men inmiddels de knoop heeft doorgehakt en de KBVB zijn contract, dat afloopt na het EK, graag wil verlengen.

Wachten op nieuwe CEO

Vlak na nieuwjaar zouden de eerste informele gesprekken volgen over een verlenging van de samenwerking. Bij Het Nieuwsblad voegt men daar wel een belangrijke voorwaarde aan toe. Zo zal de KBVB eerst een nieuwe CEO moeten aanstellen. En die keuze zou ook een invloed kunnen hebben op de beslissing van Tedesco zelf, vermits hij nauw samenwerkt met de CEO.

De KBVB moet het contract nu al verlengen ...

Meest recent

'Antwerp all-in: Gheysens geeft Overmars groen licht'

Antwerp vreest om Gyrano Kerk, Vincent Janssen en Zeno Van den Bosch gratis te verliezen, maar zij ...

155
155
'Kink in de kabel: recorddeal Club Brugge valt in duigen'

Afgelopen zomer rinkelde de kassa als nooit tevoren bij Club Brugge, waar een aantal goudhaantjes ...

224
224
'Antwerp verrast en houdt speler wél aan boord'

Edit article ...

111
111
'STVV haalt opgelucht adem: smaakmaker niet weg'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

103
103
'Anderlecht onderhandelt: transfer Fredberg vertrekt'

Bij RSC Anderlecht willen ze heel wat spelers van de hand gaan doen deze mercato. Mogelijk gaat een ...

277
277
Zulte Waregem krijgt twee enorme dompers te verwerken

Zulte Waregem kent een goed seizoen in de Jupiler Pro League. Essevee verloor zijn laatste match van ...

65
65
'Na AA Gent volgende JPL-topclub in de markt voor Yow'

Griffin Yow is bezig aan zijn laatste weken/maanden in België. De Amerikaanse aanvallende ...

143
143
Anderlecht wil twee keer toeslaan in één pittig dossier

De tijd begint stilaan te dringen bij Anderlecht. Vanaf heden kunnen een aantal spelers zoals Yari ...

484
484
Cercle Brugge baalt: dan toch geen miljoenendeal?

Cercle Brugge is een vereniging die alle jaren voor meerdere miljoenen euro’s moet verkopen. ...

149
149
‘Anderlecht ruikt stunttransfer: ex-JPL-ster met megaloon'

Alsof er één ding is waar Anderlecht géén zin in heeft, dan is het nog ...

300
300
KRC Genk verrast compleet met terugkeer oude bekende

Verrassend nieuws uit Genk. Daar gaan de Limburgers twee wissels doorvoeren bij de A-ploeg en bij ...

511
511
Transfer Benteke: deze negen opties werden niets

Christian Benteke tekende bij Al-Wahda. Daar zal hij de laatste jaren van zijn loopbaan doorbrengen ...

188
188
Romano kondigt volgende 'stunttransfer' Union SG aan

Union SG gaat eerstdaags een volgende speler voorstellen. Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano ...

106
106
Felle kritiek van Dedecker zet vrouwenvoetbal in brand

Traditiegetrouw blikt Het Nieuwsblad aan het einde van het jaar terug met een uitgebreid interview ...

172
172
'Alarmerende geluiden omtrent Victor Boniface'

Victor Boniface was een sensatie in de Jupiler Pro League. De aanvaller deed het zeer goed en ...

159
159
'AA Gent vergroot opties: verrassende aanwinst in zicht'

AA Gent is op zoek naar versterking, maar ze moeten ook spelers van de hand gaan doen. Er duikt een ...

420
420
'Westerlo schakelt door: sensatie trekt naar de Kempen'

KVC Westerlo schakelt een versnelling hoger op de transfermarkt. Ze halen weldra een speler weg bij ...

73
73
'Pech voor Anderlecht: Renard vist achter het net'

RSC Anderlecht gaat een drukke wintermercato tegemoet, zowel op uitgaand als inkomend vlak. ...

197
197
'Overmars draait overuren: Antwerp op zucht van topdeals'

Antwerp stevent af op een leegloop van jewelste, want op de Bosuil lopen volgende zomer een resem ...

768
768
'Club Brugge loopt blauwtje: knaltransfer van de baan?'

Mits een exit van Joel Ordonez lijkt vers bloed achterin evenmin een overbodige luxe voor Club ...

681
681
'Done deal: Westerlo bezorgt Anderlecht fikse kater'

Met de doorbraak van Nathan De Cat doet Neerpede zijn reputatie als kweekvijver van talent weer alle ...

371
371
'Grote kuis bij Antwerp: Overmars hakt knopen door'

Antwerp gaat tijdens de wintermercato op zoek naar vers bloed, maar Marc Overmars moet zich ook ...

619
619
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

197
197
‘Stem Guardiola zindert: Anderlecht-samenwerking lonkt’

Pep Guardiola is nu al een legende bij Manchester City. De Spaanse oefenmeester zette de club ...

428
428
‘Update monsterdeal Ordonez: Club kruist vingers’

Joel Ordonez stond afgelopen zomer al dicht bij een knaltransfer naar Olympique Marseille, maar ...

654
654

Meer sportnieuws