'Belgische bond hakt knoop door over Tedesco'

164 stemmen
'Belgische bond hakt knoop door over Tedesco'

De Rode Duivels hebben zich op redelijk overtuigende wijze geplaatst voor het Europees kampioenschap van komende zomer. Goed werk dus van Domenico Tedesco in zijn eerste ambtstermijn als bondscoach. De KBVB zou dan ook graag met hem doorgaan.

Een jaartje geleden werd op het WK in Qatar pijnlijk duidelijk dat de Rode Duivels nood hadden aan een nieuwe wind na zes jaar onder het bewind van Roberto Martinez. Na het vertrek van de Spanjaard werd dan ook een zoektocht gestart naar een geschikte opvolger. Uiteindelijk belandde het daarvoor bevoegde comité bij Tedesco.

En dat blijkt tot dusver een goede keuze. Onder de Italiaanse Duitser werden inmiddels al een tiental wedstrijden afgewerkt, daarvan werd geen enkele verloren. Daarnaast kreeg de selectie een broodnodige opfrisbeurt. En de ploeg komt tactisch ook veel flexibeler voor de dag dan toen Martinez aan het roer stond.

LEES OOK: ‘Debast gaat Lukaku achterna na blessure: WK-vrees’

Verlenging van samenwerking

Daarnaast toonde hij zich ook een meer dan behoorlijke people-manager. Vooral dan door op een open manier te communiceren. Ook daar zit één van de grote verschillen met zijn voorganger. Martinez was veel té positief en verbloemde doorgaans de feiten, terwijl zijn opvolger veel directer communiceert.

Het totale plaatje lijkt dus te kloppen onder Tedesco. En ook binnen de voetbalbond blijkt men tevreden over de bondscoach. Zo meldt SudPresse dat men inmiddels de knoop heeft doorgehakt en de KBVB zijn contract, dat afloopt na het EK, graag wil verlengen.

Wachten op nieuwe CEO

Vlak na nieuwjaar zouden de eerste informele gesprekken volgen over een verlenging van de samenwerking. Bij Het Nieuwsblad voegt men daar wel een belangrijke voorwaarde aan toe. Zo zal de KBVB eerst een nieuwe CEO moeten aanstellen. En die keuze zou ook een invloed kunnen hebben op de beslissing van Tedesco zelf, vermits hij nauw samenwerkt met de CEO.

De KBVB moet het contract nu al verlengen ...

Meest recent

‘Pocognoli plots zwaar onder vuur: Monaco dreigt’

Sebastien Pocognoli maakte de overstap van Union SG naar AS Monaco en kwam er meteen zwaar onder ...

9
9
Nieuw stadion Union SG? Bormans meldt groot nieuws

Union SG wil een nieuw stadion op poten zetten. De Brusselse club speelt in Europa al in andere ...

37
37
‘Debast gaat Lukaku achterna na blessure: WK-vrees’

Zeno Debast incasseerde een mokerslag van jewelste. De verdediger annex middenvelder viel ...

39
39
Oosting compleet afgemaakt bij Antwerp: “Doe toch normaal!”

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging The Great Old ...

74
74
Union komt met statement over Burgess: ferme uithaal

Union SG staat voor belangrijke weken. De bekerfinale tegen RSC Anderlecht staat op het programma en ...

228
228
Joos waagt zich aan straffe Gouden Schoen-voorspelling

Het einde van het seizoen nadert en dus worden straks ook verschillende individuele prijzen ...

201
201
Albert dropt WK-selectie: opvallende afwezigen, 3 surprises

Aanstaande vrijdag is het zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het ...

173
173
'PSG straks onklopbaar? Transferbom van 150 miljoen'

Paris Saint-Germain is goed op weg om zichzelf op te volgen als Frans kampioen en eindlaureaat in de ...

91
91
Voetbalfan in de wolken: opnieuw grote doorbraak in DAZN-soap

De Belgische voetballiefhebber kreeg de voorbije weken goed nieuws. Zo raakte bekend dat ...

263
263
Imke Courtois jaagt volgers schrik aan met opvallende beelden

Er zijn ernstige zorgen ontstaan rond Imke Courtois. De voormalige Red Flame deed heel wat mensen ...

65
65
'Club Brugge choqueert Anderlecht met pijnlijke transfer'

Club Brugge kijkt naar Nederland voor een transfer en dat zorgt voor gefronste wenkbrauwen in ...

261
261
"Om voor titel te strijden ..." - Genk krijgt enorme transfertaak

KRC Genk maakt zich op voor een sleutelduel. Komend weekend gaan de Limburgers op bezoek bij ...

547
547
Coosemans doorbreekt stilte: dé reden voor bizar theaterstuk

Colin Coosemans heeft de voorbije dagen heel wat kritiek over zich heen gekregen. De aanvoerder van ...

453
453
'Eerste zomeraanwinst: Club pusht voor opvolger Stankovic'

Club Brugge zal tijdens de zomermaanden heel wat vers bloed moeten aanwerven en de eerste aanwinst ...

532
532
Puur ongeloof bij Ronaldo: titelfeest implodeert in 98ste

Cristiano Ronaldo stond dinsdagavond op punt om zijn eerste landstitel te pakken met het Saudische ...

83
83
'Mbangula neemt beslissing over transfer én Rode Duivels'

In november 2024 was hij nog even Rode Duivel, maar vrijdag zal er in de lijst van Rudi Garcia zeker ...

127
127
Vanhaezebrouck ziet geweldig nieuws voor Duivels: "Hij heeft lef"

Het is aftellen naar vrijdag, want dan maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

180
180
'Verbazingwekkende terugkeer Sergio Ramos in LaLiga'

Sinds vorige winter zit Sergio Ramos zonder club, nadat hij vertrok bij het Mexicaanse Monterrey. De ...

60
60
'Union bidt voor sterkhouder in bekerfinale'

Donderdagnamiddag zullen alle ogen gericht zijn op het Koning Boudewijnstadion, want daar strijden ...

129
129
'Weer nieuwe twist: Lukaku nu al op weg naar België'

De voorbije maanden is er al héél wat inkt gevloeid over Romelu Lukaku. De soap ...

197
197
Van Himst geeft details prijs over gesprek met Sibierski

Bij Anderlecht pakten ze vorige week uit met hun nieuwe sportief directeur. De langverwachte ...

149
149
Belgisch toptalent breekt door: "De toekomst van PSV"

Het rijk is tegenwoordig aan de jonge Belgen in de Eredivisie. Bij Ajax is Mika Godts dit seizoen de ...

96
96
De Cat dropt plots stevige bom over Anderlecht-toekomst

Anderlecht staat donderdag voor zijn belangrijkste match van het seizoen, want in de bekerfinale ...

490
490
'Grote verandering in Genk: nieuwe functie Croonen'

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. De Limburgers grepen naast de top zes en de ...

174
174
Verhuurde JPL-spelers: einde seizoen met teleurstellingen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

35
35

Meer sportnieuws