'Belgische bond hakt knoop door over Tedesco'

door
'Belgische bond hakt knoop door over Tedesco'

De Rode Duivels hebben zich op redelijk overtuigende wijze geplaatst voor het Europees kampioenschap van komende zomer. Goed werk dus van Domenico Tedesco in zijn eerste ambtstermijn als bondscoach. De KBVB zou dan ook graag met hem doorgaan.

Een jaartje geleden werd op het WK in Qatar pijnlijk duidelijk dat de Rode Duivels nood hadden aan een nieuwe wind na zes jaar onder het bewind van Roberto Martinez. Na het vertrek van de Spanjaard werd dan ook een zoektocht gestart naar een geschikte opvolger. Uiteindelijk belandde het daarvoor bevoegde comité bij Tedesco.

En dat blijkt tot dusver een goede keuze. Onder de Italiaanse Duitser werden inmiddels al een tiental wedstrijden afgewerkt, daarvan werd geen enkele verloren. Daarnaast kreeg de selectie een broodnodige opfrisbeurt. En de ploeg komt tactisch ook veel flexibeler voor de dag dan toen Martinez aan het roer stond.

LEES OOK: 'Rode Duivels krijgen grote opsteker voor WK'

Verlenging van samenwerking

Daarnaast toonde hij zich ook een meer dan behoorlijke people-manager. Vooral dan door op een open manier te communiceren. Ook daar zit één van de grote verschillen met zijn voorganger. Martinez was veel té positief en verbloemde doorgaans de feiten, terwijl zijn opvolger veel directer communiceert.

Het totale plaatje lijkt dus te kloppen onder Tedesco. En ook binnen de voetbalbond blijkt men tevreden over de bondscoach. Zo meldt SudPresse dat men inmiddels de knoop heeft doorgehakt en de KBVB zijn contract, dat afloopt na het EK, graag wil verlengen.

Wachten op nieuwe CEO

Vlak na nieuwjaar zouden de eerste informele gesprekken volgen over een verlenging van de samenwerking. Bij Het Nieuwsblad voegt men daar wel een belangrijke voorwaarde aan toe. Zo zal de KBVB eerst een nieuwe CEO moeten aanstellen. En die keuze zou ook een invloed kunnen hebben op de beslissing van Tedesco zelf, vermits hij nauw samenwerkt met de CEO.

De KBVB moet het contract nu al verlengen ...

Meest recent

Club Brugge bereidt megadeal voor: "In de zomer..."

Club Brugge gaat in 2026 sowieso een aantal smaakmakers verliezen. Joel Ordonez en Christos Tzolis ...

46
46
Bayat over RSCA-gerucht: "Renard was ook compleet verrast"

RSC Anderlecht is op zoek naar versterking, maar moet eerst de kern afslanken. Er doken al heel wat ...

59
59
‘Anderlecht slaat toe: JPL-toptransfer hangt in de lucht’

Anderlecht kijkt al vooruit, ook in het doel. Colin Coosemans doet het uitstekend, maar paars-wit ...

257
257
Volgende vertrekker bij AA Gent: "Er met hoofd niet meer bij"

Bij AA Gent moet er zoals bij de meeste clubs, zeker door de DAZN-saga, eerst verkocht worden ...

134
134
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Royal Antwerp FC mikken al een hele tijd meer en meer op de eigen jeugd. De Great Old heeft een ...

45
45
'Tielemans ontvangt bijzonder straf transfervoorstel'

Youri Tielemans is bezig aan een goed seizoen bij Aston Villa. De club gaat voluit voor een stunt en ...

135
135
Dennis (ex-Club) duikt plots op bij deze verrassende club

Emmanuel Dennis leek op weg naar een heel mooie carrière, maar de Nigeriaanse aanvaller kent ...

91
91
Cercle Brugge strikt volgende buitenlandse parel

Cercle Brugge haalt wel vaker jong talent naar Brugge. De Bruggelingen gaan met Alan Minda zo een ...

86
86
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

139
139
'Hasi houdt adem in: sterkhouders weg bij Anderlecht?'

Mads Kikkenborg mag pas weg wanneer RSC Anderlecht een nieuwe doelman te pakken heeft, maar voor het ...

393
393
'Furo zorgt voor plottwist van jewelste bij Club Brugge'

Als een donderslag bij heldere hemel staat Club Brugge op het punt om afscheid te nemen van Kaye ...

584
584
“Van alle kanten komen ze”: Van Gucht doet boekje open

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

318
318
Familiedrama Beckham escaleert: zoon trekt harde lijn

Wat ooit een droomfamilie leek rond een voetbalicoon is nu pure reality drama. In het huis van David ...

176
176
Witte rook bij AA Gent: Gandelman laat kassa rinkelen

Eerder geraakte reeds bekend dat AA Gent op het punt stond om afscheid te nemen van Omri Gandelman, ...

140
140
'Transferbom bij Club Brugge: tiener levert jackpot op'

Club Brugge dacht om in januari iedereen aan boord te houden, maar één goudhaantje ...

503
503
‘KAA Gent, Standard en STVV strijden om knaltransfer’

De wintermercato is officieel geopend en soms kijken de Belgische elkaar recht in de ogen. Dat is ...

476
476
‘Weer naar de top? Europese grootmacht wil Carrasco’

Yannick Carrasco was jarenlang actief op het allerhoogste niveau in Europa bij clubs zoals ...

132
132
Saintfiet haalt stevig uit naar Belgische clubs

Tom Saintfiet is momenteel actief als bondscoach van Mali op de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer ...

143
143
‘Standard draait kar volledig in transferdossier’

Standard Luik wil de selectie voor de tweede seizoenshelft versterken. De Rouches zijn ambitieus, ...

136
136
‘KV Mechelen wil wéér shoppen in eigen land’

De Belgische clubs zijn volop de wintermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Ook KV ...

131
131
Genk verliest spektakelstuk, KAA Gent wint zakelijk

De Belgische clubs zijn op winterstage ter voorbereiding van de tweede seizoenshelft na de break. ...

220
220
'Club Brugge trekt streep door transferdeal'

Bij Club Brugge maakten ze er de voorbije weken geen geheim van dat ze zich tijdens deze ...

540
540
KV Mechelen wrijft zich in handen met extra offensieve troef

KV Mechelen was één van de revelaties van de eerste seizoenshelft in de Jupiler Pro ...

273
273
'Club wil Union en co aftroeven voor JPL-goudhaantje'

Club Brugge zoekt dezer dagen in de zoektocht naar versterking doorgaans zijn heil in het ...

424
424
'Rode Duivels krijgen grote opsteker voor WK'

Voor de Rode Duivels is het al aftellen naar juni, wanneer ze hun beste beentje kunnen voorzetten op ...

228
228

Meer sportnieuws