'Belgische bond hakt knoop door over Tedesco'

door
'Belgische bond hakt knoop door over Tedesco'

De Rode Duivels hebben zich op redelijk overtuigende wijze geplaatst voor het Europees kampioenschap van komende zomer. Goed werk dus van Domenico Tedesco in zijn eerste ambtstermijn als bondscoach. De KBVB zou dan ook graag met hem doorgaan.

Een jaartje geleden werd op het WK in Qatar pijnlijk duidelijk dat de Rode Duivels nood hadden aan een nieuwe wind na zes jaar onder het bewind van Roberto Martinez. Na het vertrek van de Spanjaard werd dan ook een zoektocht gestart naar een geschikte opvolger. Uiteindelijk belandde het daarvoor bevoegde comité bij Tedesco.

En dat blijkt tot dusver een goede keuze. Onder de Italiaanse Duitser werden inmiddels al een tiental wedstrijden afgewerkt, daarvan werd geen enkele verloren. Daarnaast kreeg de selectie een broodnodige opfrisbeurt. En de ploeg komt tactisch ook veel flexibeler voor de dag dan toen Martinez aan het roer stond.

LEES OOK: ‘Schoktransfer Lukaku: verrassende grootmacht lonkt’

Verlenging van samenwerking

Daarnaast toonde hij zich ook een meer dan behoorlijke people-manager. Vooral dan door op een open manier te communiceren. Ook daar zit één van de grote verschillen met zijn voorganger. Martinez was veel té positief en verbloemde doorgaans de feiten, terwijl zijn opvolger veel directer communiceert.

Het totale plaatje lijkt dus te kloppen onder Tedesco. En ook binnen de voetbalbond blijkt men tevreden over de bondscoach. Zo meldt SudPresse dat men inmiddels de knoop heeft doorgehakt en de KBVB zijn contract, dat afloopt na het EK, graag wil verlengen.

Wachten op nieuwe CEO

Vlak na nieuwjaar zouden de eerste informele gesprekken volgen over een verlenging van de samenwerking. Bij Het Nieuwsblad voegt men daar wel een belangrijke voorwaarde aan toe. Zo zal de KBVB eerst een nieuwe CEO moeten aanstellen. En die keuze zou ook een invloed kunnen hebben op de beslissing van Tedesco zelf, vermits hij nauw samenwerkt met de CEO.

De KBVB moet het contract nu al verlengen ...

Meest recent

Rik De Mil roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

KAA Gent neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht namens de Play-Offs. De Buffalo’s ...

10
10
Lewandowski in diepe rouw na onverwacht overlijden

De Poolse voetbalwereld is in diepe rouw. De voetbalbond meldde het plotse overlijden van ...

0
0
Union incasseert: Hubert vreest voor KV Mechelen

Union SG staat momenteel aan de leiding in de Jupiler Pro League Champions Play-Offs, maar Club ...

76
76
Leko reageert na straffe uitspraken over voetbalbond

Ivan Leko was na afgelopen speeldag niet mals voor de nationale ploeg en de interlandperiode. ...

66
66
Domper op verjaardag Kompany: Bayern meldt mokerslag

Vincent Kompany blaast vandaag 40 kaarsjes uit. De Belgische oefenmeester is dit seizoen ...

48
48
Karl Vannieuwkerke open en bloot over verborgen strijd

Voor Karl Vannieuwkerke leek het lange tijd een droom die simpelweg onbereikbaar was. De wereld van ...

26
26
Promotie bijna binnen: Kortrijk geeft transferplannen prijs

Dit weekend kan de strijd om de rechtstreekse promotietickets in de Challenger Pro League helemaal ...

150
150
Nieuwe domper RWDM: degradatie dreigt

Het gaat al een hele tijd slecht met RWDM Brussels. Eigenaar John Textor veranderde in de zomer wel ...

49
49
'Van den Brom wil Anderlecht serieuze transferhak zetten'

Het worden nog zeer drukke maanden voor Anderlecht. Niet alleen is er de strijd om een Europees ...

142
142
'Bayern zet Anderlecht-blunder met Kompany extra in de verf'

Voor Vincent Kompany is het vrijdag feest, want onze landgenoot viert zijn 40ste verjaardag. Al zal ...

236
236
Spits zaait twijfel over toekomst bij Cercle

Dit weekend kunnen twee teams zich op de tweede speeldag al van het behoud verzekeren in de ...

70
70
'Belgische clubs willen mooie slag slaan bij PSV'

Er zullen komende zomer weer enkele interessante opportuniteiten op te pikken zijn op de ...

65
65
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht hakt knopen door, JPL-transfer Jackers'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

171
171
‘Anderlecht wil Union aftroeven met prestigetransfer’

RSC Anderlecht is al volop bezig met volgend seizoen. Paars-Wit wil weer meedoen met de titel. Dit ...

141
141
Saudi-Arabië in rep en roer: matchfixing door Ronaldo?

Cristiano Ronaldo heeft het voetbal in Saudi-Arabië groot gemaakt. Verschillende supersterren ...

60
60
Spits liep knaltransfer Anderlecht mis: “Door slakken en Bacardi”

Wie herinnert zich Archie Thompson nog? De aanvaller speelde even bij Lierse SK, maar het had toen ...

103
103
‘Vier clubs klagen: format dit seizoen nog op de schop’

Het nieuwe format van de Belgische competitie doet heel wat stof opwaaien. Zo gaat KAA Gent vol in ...

190
190
‘Schoktransfer Lukaku: verrassende grootmacht lonkt’

Romelu Lukaku heeft al heel wat topclubs op zijn CV staan. Vooral in Italië is Big Rom al erg ...

161
161
Straffe Belgische terugkeer Hugo Cuypers in de maak?

Hugo Cuypers maakte de overstap van KAA Gent naar Chicago Fire en in de Verenigde Staten is de ...

590
590
'AA Gent troeft clubs in binnen- en buitenland af'

Bij AA Gent doen ze er in de Champions' Play-Off alles aan om een Europees ticket uit de brand te ...

132
132
Ruben Van Gucht in huis? Deze bom centen kost het u

De DJ-carrière van Ruben Van Gucht komt stevig van de grond en nu zijn ook opvallende cijfers ...

79
79
Garcia krijgt zeer verrassend staflid aangeraden voor WK

De Rode Duivels hopen deze zomer op het WK zo ver mogelijk te raken. De groepsfase overleven tegen ...

66
66
Enorme opsteker voor Duivels: sleutelpion weer op topniveau

De Rode Duivels vertoefden een tweetal weken geleden in de Verenigde Staten voor een stage en twee ...

107
107
'Real legt megabod neer bij Bayern na glansrol in Bernabeu'

Bayern München heeft deze week een grote stap gezet richting de halve finale van de Champions ...

203
203
'Hoefkens en co doen enorme bom ontploffen in Nederland'

Antwerp zal het vrijdagavond in Charleroi opnieuw moeten stellen zonder Gyrano Kerk, die aan de kant ...

185
185

Meer sportnieuws