'Belgische bond hakt knoop door over Tedesco'

door
'Belgische bond hakt knoop door over Tedesco'

De Rode Duivels hebben zich op redelijk overtuigende wijze geplaatst voor het Europees kampioenschap van komende zomer. Goed werk dus van Domenico Tedesco in zijn eerste ambtstermijn als bondscoach. De KBVB zou dan ook graag met hem doorgaan.

Een jaartje geleden werd op het WK in Qatar pijnlijk duidelijk dat de Rode Duivels nood hadden aan een nieuwe wind na zes jaar onder het bewind van Roberto Martinez. Na het vertrek van de Spanjaard werd dan ook een zoektocht gestart naar een geschikte opvolger. Uiteindelijk belandde het daarvoor bevoegde comité bij Tedesco.

En dat blijkt tot dusver een goede keuze. Onder de Italiaanse Duitser werden inmiddels al een tiental wedstrijden afgewerkt, daarvan werd geen enkele verloren. Daarnaast kreeg de selectie een broodnodige opfrisbeurt. En de ploeg komt tactisch ook veel flexibeler voor de dag dan toen Martinez aan het roer stond.

LEES OOK: 'Tactische bespreking met infuus' - grote zorgen om Tedesco

Verlenging van samenwerking

Daarnaast toonde hij zich ook een meer dan behoorlijke people-manager. Vooral dan door op een open manier te communiceren. Ook daar zit één van de grote verschillen met zijn voorganger. Martinez was veel té positief en verbloemde doorgaans de feiten, terwijl zijn opvolger veel directer communiceert.

Het totale plaatje lijkt dus te kloppen onder Tedesco. En ook binnen de voetbalbond blijkt men tevreden over de bondscoach. Zo meldt SudPresse dat men inmiddels de knoop heeft doorgehakt en de KBVB zijn contract, dat afloopt na het EK, graag wil verlengen.

Wachten op nieuwe CEO

Vlak na nieuwjaar zouden de eerste informele gesprekken volgen over een verlenging van de samenwerking. Bij Het Nieuwsblad voegt men daar wel een belangrijke voorwaarde aan toe. Zo zal de KBVB eerst een nieuwe CEO moeten aanstellen. En die keuze zou ook een invloed kunnen hebben op de beslissing van Tedesco zelf, vermits hij nauw samenwerkt met de CEO.

De KBVB moet het contract nu al verlengen ...

Meest recent

'Anderlecht kiest voor Taravel: meer details bekend'

De kogel is door de kerk: Jérémy Taravel blijft aan als trainer van RSC Anderlecht. ...

71
71
'Knaltransfer bij Club Brugge: top 15 van de wereld'

Club Brugge gaat alweer een lucratieve zomer tegemoet. Terwijl sterkhouders zoals Joel Ordonez, ...

191
191
Vanhaezebrouck verrast: uitblinkers weg bij Anderlecht?

RSC Anderlecht wist zondag nog eens zijn voet naast Club Brugge te zetten. Met dank vooral aan ...

151
151
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 29 bekend

Nu de reguliere competitie afstevent op zijn finale ontknoping kan ook de arbitrage zich geen fouten ...

58
58
Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Voormalig Rode Duivel Toby Alderweireld laat opnieuw van zich horen, maar deze keer niet op het ...

68
68
'Club schrikt zich rot: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende steunpilaren kwijt te spelen. Zo komen jongens als ...

221
221
Maand na ontslag Hasi: drie grootste winnaars onder Taravel

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

214
214
Belangrijk nieuws uit Napels: "Of De Bruyne blijft?"

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond zijn rentree gemaakt bij SSC Napoli na maanden van blessureleed. ...

67
67
'Wending in WK-selectie: Duivel doet Garcia plots twijfelen'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

99
99
Nú al favoriet Gouden Schoen? "Dan is de winnaar praktisch gekend"

Het nieuwe kalenderjaar is inmiddels al een dikke twee maanden ver. En dus zijn ook al de eerste ...

371
371
Groot probleem bij Club Brugge: Leko moet ingrijpen

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

307
307
Gheysens bruskeert: ongeziene ommezwaai bij Antwerp FC

Paul Gheysens duwt Antwerp FC plots richting een nieuwe koers. De beslissing komt niet uit de lucht ...

196
196
Done deal: Anderlecht stelt "Zwitsers zakmes" voor

RSC Anderlecht sleepte zondag een 2-2 gelijkspel uit de brand op het veld van aartsrivaal Club ...

340
340
Lardot evalueert speeldag 28: arbitrage de mist in?

In de laatste rechte lijn richting de play-offs neemt de spanning toe in de Jupiler Pro League. ...

959
959
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

115
115
'Anderlecht hakt knoop door: witte rook rond Taravel'

Ook in zijn vijfde wedstrijd als interimtrainer van RSC Anderlecht bleef Jérémy ...

211
211
Club Brugge deelt heuglijk nieuws: contract tot 2029

Club Brugge bleef zondag steken op een 2-2 gelijkspel tegen aarstrivaal RSC Anderlecht. In de topper ...

304
304
Union SG aan zet: Burgess duidelijk over zomers vertrek

Bij Union SG moeten ze stilaan een belangrijke knoop gaan doorhakken. Gaan ze verder of niet met ...

97
97
Transferadvies bij Anderlecht: "Sowieso mooie toekomst"

RSC Anderlecht begint steeds meer op dreef te geraken. De Brusselaars pakten een punt op het veld ...

231
231
Courtois investeert in Belgische club: "Gesprek geweest"

Thibaut Courtois gaat investeren in een Belgische club, dat is al officieel meegedeeld. Er doen ...

228
228
'Club Brugge beloont Tresoldi: pittige bonussen op straat'

Club Brugge haalde afgelopen zomer Nicolo Tresoldi voor 6 miljoen euro weg bij Hannover '96. De ...

376
376
Vandenbempt looft RSCA'er: "Ook bij Club een uitblinker"

RSC Anderlecht pakte inzake kansen een verdiend punt op het veld van Club Brugge. Met een 4 op 6 ...

201
201
Sensatie in Nederland: PSV zet champagne al klaar

Op PSV staat nu toch al een aantal jaren geen maat in Nederland. De club uit Eindhoven is ...

69
69
Club Brugge aan zet: zéér opvallende negatieve statistiek

Club Brugge moet in de Jupiler Pro League een constanter niveau gaan halen. De Bruggelingen ...

157
157
Zeneli stomverbaasd bij Union: "Dit heb ik nog nooit gezien"

Union SG won verdiend met 2-1 van een pover KRC Genk. De Brusselaars zagen dat Besfort Zeneli zijn ...

48
48

Meer sportnieuws