'Eerste wintertransfer Anderlecht: deal van 2 miljoen'

door
'Eerste wintertransfer Anderlecht: deal van 2 miljoen'

Na jaren van sportieve teleurstellingen, lijkt RSC Anderlecht dit seizoen nog eens voor de prijzen te gaan spelen. De sportieve leiding wil in ieder geval niets aan het toeval overlaten. Zo belooft het ook in januari weer een relatief drukke transferperiode te worden.

Paars-Wit toonde zich nochtans al bijzonder slagkrachtig tijdens de voorbije zomermercato. Sportieve chef Jesper Fredberg haalde alles uit de kast en voorzag zijn landgenoot Brian Riemer van een aanzienlijk versterkte selectie. Daarbij lag de focus echter vooral op het middenveld en op de aanvalslinie.

Anderlecht haalde weliswaar ook twee nieuwe keepers en extra backs in huis, maar voor het centrum van de defensie werd geen nieuwkomer voorzien. Dat was een aanzienlijk risico. Achter het duo Jan Vertonghen en Zeno Debast zijn de opties erg beperkt. En dus wil men in januari een extra verdediger halen.

LEES OOK: Cercle Brugge weer langs de kassa voor flop?

Grote kuis op middenveld

Daarnaast werkt Paars-Wit ook aan de lange termijn. Nu de structuur van de jeugdopleiding weer op punt staat, zou Anderlecht mikken op enkele veelbelovende buitenlanders voor de RSCA Futures. De Japanse spits Keisuke Goto lijkt alvast goed op weg. Ook enkele jonge Scandinaviërs worden gevolgd.

Daarnaast wordt aan uitgaande zijde eveneens beweging verwacht. In de bepaalde linies is de selectie immers te breed. Coach Brian Riemer bevestigde bijvoorbeeld al dat er op het middenveld een afslankingsoperatie zal volgen. Eén van de spelers die daarvoor in aanmerking komen, is Amadou Diawara.

Reddingsboei uit Turkije

De middenvelder uit Guinee stond vorig seizoen doorgaans in de basis, maar is inmiddels helemaal weggezakt in de pikorde. Volgens FootMercato zou hij in de wintermercato dan ook willen vertrekken. En mogelijk krijgt hij daarvoor een de hulp uit Turkije. Volgens het medium Karadeniz'de Sonnokta is Trabzonspor immers concreet in de markt voor Diawara. Ook Lyon en Lecce worden genoemd, maar Trabzon zou doordrukken. Er wordt gewag gemaakt van een transfersom van zo'n 2 miljoen euro.

In welke linie heeft Anderlecht het meest nood aan extra kwaliteit?

Meest recent

Anderlecht-exit bevestigd: "Eindigen op mooie manier"

RSC Anderlecht zal na het seizoen afscheid nemen van één van de vaste waarden uit de ...

6
6
PSG maakt titelstatement, nieuw gezichtsverlies Atlético

Enkele dagen dagen na de verloren finale van de Copa del Rey, heeft Atlético Madrid een ...

4
4
Geurtje aan cruciale goal Club: Vanhaezebrouck velt verdict

Club Brugge wou woensdagavond voor een gepaste reactie zorgen na de dure uitschuiver op Union SG. ...

151
151
Nieuwe kroonprins Anderlecht staat op: "Identiek Zanetti"

RSC Anderlecht heeft sportief en financieel gezien enkele moeilijke jaren achter de rug. Meer dan ...

171
171
Kassa Genk rinkelt: El Ouahdi gooit ambities op tafel

KRC Genk kan de laatste weken rekenen op een Zakaria El Ouahdi in bloedvorm. De Limburgers kunnen ...

95
95
Spitsenbom bij Anderlecht: topschutter op komst

Anderlecht heeft zijn zinnen gezet op een Engelse topschutter die dit seizoen overal opvalt. ...

326
326
Taravel hint naar verrassingen in basiself

Anderlecht kan terugblikken op een knappe zes op zes in de Champions' Play-Off, maar desondanks ...

72
72
Leko zorgt weer voor verrassing, AA Gent mét Kanga

De wedstrijden volgen elkaar in sneltempo op in de play-offs, want woensdagavond wordt de vierde ...

67
67
Mokerslag voor Kompany en Duitsland: sterkhouder mist WK

Bayern München mocht vorig weekend al de titel in de Bundesliga vieren, maar dat betekent niet ...

35
35
'Strijd barst los: Arsenal en Man Utd melden zich bij Club'

Bij Club Brugge komt er in de zomer mogelijk een stevige leegloop aan. Heel wat sterkhouders lopen ...

118
118
Crisis bij Chelsea compleet: alwéér trainer op straat

Sinds de overname door BlueCo is het bij Chelsea maar zelden rustig geweest. De Blues wonnen wel een ...

42
42
'Club droomt nog van transfer: bod JPL-concurrent geweigerd'

Bij Club Brugge speuren ze de markt nu al volop af naar versterking voor de zomer. Daarbij mikken ze ...

78
78
'KV Mechelen dreigt revelatie te verliezen'

Bij KV Mechelen zetten ze de laatste jaren met succes in op jong talent. Daarbij beschikken ze over ...

62
62
'Grote kuis Guardiola: City stuurt alweer oudgediende door'

Manchester City is vorig seizoen een nieuwe weg ingeslagen. Na een moeilijke eerste seizoenshelft ...

71
71
Europees ticket of transfer voor smaakmaker Westerlo?

Westerlo groeide de voorbije jaren uit tot een handelshuis. De Kemphanen geven kansen aan heel wat ...

44
44
Extra wapen voor Kompany: "Een nog betere versie!"

Bayern München neemt het vanavond in de halve finales van de DFB Pokal op verplaatsing op tegen ...

93
93
Taravel looft RSCA-vertrekker: "Hij verdient veel respect"

Bij RSC Anderlecht gaan ze de laatste rechte lijn in van het seizoen. De Brusselaars hopen der derde ...

235
235
AA Gent legt aanvaller langdurig onder contract

AA Gent haalde de afgelopen tientallen Afrikaanse spelers naar de club. Een toch wel ...

42
42
Vrancken looft ‘toekomstige RSCA-pion’: "Héél goede speler"

Bij STVV maken ze zich klaar voor de partij tegen RSC Anderlecht. Wouter Vrancken hoopt dat Keisuke ...

293
293
Kompany naar City? Guardiola én CEO Bayern reageren

Manchester City wordt steeds meer in verband gebracht met Vincent Kompany, maar die lijkt toch nog ...

154
154
Taravel geeft update over blessure Stroeykens

Bij RSC Anderlecht liggen er weer spelers in de lappenmand. Dat blijft toch een probleem bij de ...

187
187
AA Gent laat recordtransfer gratis vertrekken

AA Gent hoopt de komende weken in de play-offs nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar ...

107
107
'Chelsea neemt keiharde beslissing over Lavia'

Chelsea gaat door een zware periode. Het heeft zijn laatste vijf competitiewedstrijden verloren, ...

149
149
Standard slaat toe en legt talent onder contract

Enkele jaren geleden gold de jeugdopleiding van Standard nog als één van de beste van ...

90
90
'Grote zorgen om Lukaku: nieuwe blessure?'

Het heeft de voorbije weken stevig gestormd door Romelu Lukaku, nadat hij zich afmeldde bij de Rode ...

138
138

Meer sportnieuws