'Bestuur beslist over verkoop Club Brugge'

758
'Bestuur beslist over verkoop Club Brugge'

Club Brugge wil in de komende weken een inhaalbeweging inzetten in de Jupiler Pro League en mikt op een goed vervolg van de campagnes in de Conference League en Croky Cup. Ook achter de schermen staat Blauw-Zwart voor een interessante periode. Zo zit de club nog steeds volop in een verkoopproces.

Begin vorig decennium zette zakenman Bart Verhaeghe zijn schouders onder Club Brugge. Hij stelde Vincent Mannaert aan als manager en samen boekte het duo enorme successen met Blauw-Zwart, zowel sportief als op financieel vlak. Hun tijdperk zit er echter bijna op. Zo raakte begin dit jaar bekend dat het bestuur op zoek is naar een overnemer.

Het merendeel van de Brugse aandelen is momenteel in handen van nv Grizzly Sports, met daarin onder meer Verhaeghe en Mannaert. Zij waren jarenlang alleen eigenaar van Club Brugge, maar daar kwam in 2021 verandering in. Na de mislukte beursgang werd ruim 20% van de aandelen verkocht aan het Amerikaanse investeringsfonds Orkila Capital.

LEES OOK: Garcia rekent af met Mannaert: "Niet op dezelfde lijn"

Géén verkoop in 2023

Nu gaat men dus een stap verder en mikt men op een verkoop van het merendeel van de aandelen. Om de overname in goede banen te leiden, nam Club Brugge inmiddels de Amerikaanse bankier 'Raine Group' onder de arm. Die partij nam eerder al de verkoop van onder meer Chelsea voor zijn rekening.

Op korte termijn zal er echter de verkoop echter nog niet plaatsvinden. Zo weet Het Laatste Nieuws dat de clubleiding heeft besloten om de overname nog niet in 2023 te laten doorgaan. Er lopen weliswaar gesprekken, maar het huidige bestuur wil eerst zekerheid dat de club in goede handen terecht komt en de toekomst verzekerd blijft.

In Amerikaanse handen?

Vandaar dus dat er geen haast wordt gemaakt, er staat ook geen termijn op de mogelijke verkoop. Dat Blauw-Zwart met Raine in zee ging lijkt de overname wel in één bepaalde richting uit te stuwen. Zo is de kans groot dat de nieuwe eigenaars uit de VS zullen komen. Er heerst volgens HLN ook Amerikaanse interesse, maar voorlopig is er van een definitief akkoord dus nog geen sprake.

Club Brugge is de best gerunde club van de voorbije 10 jaar ...

Meest recent

'Club Brugge kan cashen: jacht op Tresoldi barst los'

Joel Ordonez zoekt allicht wel nog andere oorden op, maar voorts wenst Club Brugge deze zomer geen ...

18
18
'Bruno blijft roteren: vier wissels bij Anderlecht'

RSC Anderlecht kreeg weinig tijd om te bekomen van de nederlaag in Beveren, want twee dagen later ...

139
139
STVV droomt al: "Dat zouden mooie tegenstanders zijn"

Voor STVV begint het Europese avontuur donderdagavond. Om 20u krijgen ze op Stayen het bezoek van ...

29
29
'Fofana krijgt transferdomper te slikken'

Toen Olympique Lyon dinsdagavond in de heenwedstrijd van de play-offs van de Champions League een ...

32
32
La Louviére laat grote naam die flopte vertrekken

Bij La Louvière is het al een zeer drukke zomermercato geweest. Het begon opnieuw met een ...

15
15
'Club legt fors prijskaartje vast voor Forbs'

Bij Club Brugge beleven ze een zeer bewogen transferzomer. Met Mignolet, Stankovic, Onyedika en ...

259
259
Duchâtelet spreekt vrijuit: Stevige investering verrast

Roland Duchâtelet is nooit een man geweest die onopgemerkt door de voetbalwereld kon bewegen. ...

64
64
'KV Mechelen richt ook pijlen op Tunesisch international'

KV Mechelen sleepte vorig weekend tegen Standard wel met een knappe comeback zijn eerste punt van ...

83
83
Barça nu al gek van Bisiwu: jonge Belg laat zich weer zien

Jesse Bisiwu beleeft dezer dagen een heuse droom. Bij Club Brugge had hij zijn kans in de hoofdmacht ...

149
149
'Na vertrek David: transferplannen Union bekend'

Het zijn alweer drukke tijden voor Union. Dat kwam deze week nog met verrassend nieuws, want uit het ...

208
208
'Straffe wending Tresoldi: Flick drukt stempel op dossier'

Het is een opvallende vaststelling dat deze zomer de absolute topclubs alsmaar vaker komen ...

518
518
TRANSFERUURTJE: 'Club vreest voor Tresoldi, Stroeykens weg bij RSCA'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

239
239
Hoe Pocognoli door AI bondscoach van Schotland werd

Sebastien Pocognoli begint aan een nieuwe uitdaging als bondscoach van Schotland. Een opvallende ...

100
100
Kiki Vanrafelghem zet internet in brand: "Voelt als 10 jaar"

Kiki Vanrafelghem werd, enigszins onverwacht, enkele jaren geleden al een echte mediaster. De ...

147
147
‘KV Mechelen vol voor miljoenentransfer na blessure Hjelde’

KV Mechelen zag nieuwkomer Leo Hjelde meteen uitvallen met een zware blessure en Malinwa gaat daarom ...

173
173
Witsel onthult plannetje: "Daar wil ik graag stoppen"

Op zijn 37ste heeft Axel Witsel nog steeds geen genoeg van het voetbal. De Rode Duivel breit nog een ...

134
134
Straffe details van pittige Anderlecht-trip bekend

Donderdagavond zijn drie Belgische clubs in Europa aan zet. De debatten worden om 19u geopend door ...

281
281
Van Veldhoven legt transferplannen Lommel op tafel

Voor Lommel is de terugkeer in de Jupiler Pro League best woelig verlopen. Het begon zijn seizoen ...

120
120
Stadiondossier Club zorgt voor storm: "Rotzak en leugenaar!"

Het stadiondossier van Club Brugge krijgt opnieuw een opvallende wending. Zes buurtbewoners geven de ...

1365
1365
'Fenerbahçe wil na Lukaku meteen tweede Duivel'

De Turkse topclubs halen deze zomer stevig uit op de mercato en richten daarbij ook hun pijlen op ...

164
164
Recordaankoop Gent ontploft eindelijk: De Mil ziet één manco

AA Gent staat om 20u30 voor een levensbelangrijke opdracht, want tegen Hibernian wordt het alles of ...

291
291
'Eindelijk transfer Stassin: verrassende club meldt zich'

Lucas Stassin begon de voorbije weken aan een nieuw seizoen in de Ligue 2, nadat Saint-Etienne vorig ...

130
130
Anderlecht stelde één grote eis aan Sibierski

RSC Anderlecht roerde zich al stevig deze zomermercato. De Brusselaars zijn nog niet klaar met hun ...

526
526
Nieuwe smaakmaker staat op bij STVV

STVV staat voor een tweeluik met Omonia Nicosia in de laatste voorronde van de Europa League. De ...

76
76
'Club Brugge stunt wéér: 10M-Belg kiest blauw-zwart'

Club Brugge staat dicht bij een nieuwe toptransfer. Een 22-jarige Belg van tien miljoen euro heeft ...

1451
1451

Meer sportnieuws