'Bestuur beslist over verkoop Club Brugge'

758
'Bestuur beslist over verkoop Club Brugge'

Club Brugge wil in de komende weken een inhaalbeweging inzetten in de Jupiler Pro League en mikt op een goed vervolg van de campagnes in de Conference League en Croky Cup. Ook achter de schermen staat Blauw-Zwart voor een interessante periode. Zo zit de club nog steeds volop in een verkoopproces.

Begin vorig decennium zette zakenman Bart Verhaeghe zijn schouders onder Club Brugge. Hij stelde Vincent Mannaert aan als manager en samen boekte het duo enorme successen met Blauw-Zwart, zowel sportief als op financieel vlak. Hun tijdperk zit er echter bijna op. Zo raakte begin dit jaar bekend dat het bestuur op zoek is naar een overnemer.

Het merendeel van de Brugse aandelen is momenteel in handen van nv Grizzly Sports, met daarin onder meer Verhaeghe en Mannaert. Zij waren jarenlang alleen eigenaar van Club Brugge, maar daar kwam in 2021 verandering in. Na de mislukte beursgang werd ruim 20% van de aandelen verkocht aan het Amerikaanse investeringsfonds Orkila Capital.

LEES OOK: Nieuwe twist in stadiondossier Club: Verhaeghe hard aangepakt

Géén verkoop in 2023

Nu gaat men dus een stap verder en mikt men op een verkoop van het merendeel van de aandelen. Om de overname in goede banen te leiden, nam Club Brugge inmiddels de Amerikaanse bankier 'Raine Group' onder de arm. Die partij nam eerder al de verkoop van onder meer Chelsea voor zijn rekening.

Op korte termijn zal er echter de verkoop echter nog niet plaatsvinden. Zo weet Het Laatste Nieuws dat de clubleiding heeft besloten om de overname nog niet in 2023 te laten doorgaan. Er lopen weliswaar gesprekken, maar het huidige bestuur wil eerst zekerheid dat de club in goede handen terecht komt en de toekomst verzekerd blijft.

In Amerikaanse handen?

Vandaar dus dat er geen haast wordt gemaakt, er staat ook geen termijn op de mogelijke verkoop. Dat Blauw-Zwart met Raine in zee ging lijkt de overname wel in één bepaalde richting uit te stuwen. Zo is de kans groot dat de nieuwe eigenaars uit de VS zullen komen. Er heerst volgens HLN ook Amerikaanse interesse, maar voorlopig is er van een definitief akkoord dus nog geen sprake.

Club Brugge is de best gerunde club van de voorbije 10 jaar ...

Meest recent

‘Transferrel Adedeji krijgt bijzonder pijnlijke wending’

De transferrel rond Noah Adedeji-Sternberg krijgt stilaan een bijzonder pijnlijke wending. Terwijl ...

83
83
Wilmots gooit verdere transferplannen Standard op tafel

Standard heeft zijn eerste zege van het nieuwe seizoen beet. De Rouches wonnen vrijdagavond op eigen ...

27
27
Wederopstanding bij Club: verrassende naam charmeert Leko

Club Brugge zag de voorbije weken heel wat belangrijke krachten vertrekken. Dat werd grotendeels ...

190
190
Open mond bij Carragher en co: Tzolis maakt Engelse pers wild

Arsenal FC is sterk begonnen aan zijn queeste om de titel in de Premier League te verlengen. ...

178
178
‘Ophef om De Bruyne escaleert: Allegri gaat ongezien ver’

Kevin De Bruyne begon voor de tweede oefenmatch op rij op de bank bij Napoli. Tegen Aris antwoordde ...

107
107
Stadionsoap nog niet voorbij: Club botst op nieuwe hinderpaal

Club Brugge hoopt zo snel mogelijk te kunnen starten met de bouw van zijn nieuwe stadion. Het ...

421
421
'Anderlecht zet eindspel in: vijftal naar uitgang geduwd'

Met Tawfik Bentayeb verzekerde RSC Anderlecht zich vrijdag van zijn zesde zomeraanwinst. De ...

551
551
Euvrard duidt uitblinker aan: "Eindelijk goede wissel"

Standard heeft zijn eerste overwinning van het nieuwe seizoen beet. De Luikenaars hielden ...

147
147
Club niet te stoppen? Uitspraak Leko doet concurrentie gruwen

Ht seizoen is amper begonnen of Club Brugge staat al aan de leiding van de Jupiler Pro League te ...

746
746
Arsenal imponeert bij PL-start, Tzolis meteen op afspraak

In de Premier League heeft Arsenal FC het nieuwe seizoen overtuigend op gang getrapt. De ...

98
98
Standard doet Sclessin branden dankzij koele invaller

Na drie speeldagen werd Sclessin eindelijk in vuur en vlam gezet. Standard had in zijn vorige twee ...

97
97
Fans Arsenal gaan los op Club Brugge bij PL-debuut Tzolis

Vrijdagavond werd de nieuwe jaargang in de Premier League op gang getrapt. Als openingswedstrijd ...

502
502
CPL: Vreven vloert Mazzu, promovendus stunt opnieuw

Enigszins verrassend, maar allesbehalve onverdiend, staan Lokeren en Virton voorlopig aan kop in de ...

105
105
Tweetal charmeert Thorup: Genk met extra wapens naar Bosuil

KRC Genk wil zaterdagavond zijn eerste punten van het seizoen op verplaatsing veroveren. Maar dat ...

368
368
Barça heeft groot Tresoldi-plan: krankzinnige transfersom

Op Joel Ordoñez na wil Club Brugge in het slot van de transferperiode geen sterkhouders meer ...

816
816
Union kondigt weer vertrekker aan; Beveren shopt in Duitsland

De derde speeldag van de Jupiler Pro League is aangebroken, maar de eersteklassers blijven uiterst ...

85
85
"Duel Monster" - Arsenal dokt zwaar voor nieuwe topaanwinst

Arsenal FC bewees met een ruime zege in de Community Shield klaar te zijn voor het nieuwe seizoen. ...

173
173
‘Anderlecht kiest nieuwe maestro: toptransfer op de 10’

Anderlecht wil deze zomer nog uitpakken met een nieuwe creatieve maestro op het middenveld. ...

1130
1130
Vlak voor Serie A-start: De Bruyne slaat Allegri met verstomming

Verschillende Europese topcompetities trekken zich dit weekend weer op gang, daarbij ook de Serie A. ...

307
307
STVV op weg naar straffe stunt: strijdplan voor Cyprus

STVV heeft zijn rentree op het Europese toneel niet gemist. De Kanaries hadden in de heenwedstrijd ...

226
226
'Transferwaanzin in Londen: doorbraak Marmoush nabij'

Vrijdagavond gaat het nieuwe seizoen in de Premier League van start. Maar de Engelse clubs zijn ...

115
115
'Cashbom bij Antwerp: waanzinnig prijskaartje bekend'

Met een zes op zes heeft Antwerp zijn start niet gemist. Om die lijn door te trekken zal Marvin ...

479
479
'Done deal: Club Brugge rondt transferhuiswerk af'

Club Brugge laat het geld deze zomer weer stevig rollen. Tot dusver gaf het al ruim 40 miljoen uit ...

829
829
Standard zorgt voor bom in Mechelen: 'Vrouwen werden betast'

Bij Standard is er niet alleen commotie ontstaan over de wedstrijd tegen KV Mechelen, ook over het ...

212
212
Witte rook in Anderlecht: zesde zomeraanwinst voorgesteld

Tot dusvers haalde RSC Anderlecht al vijf nieuwkomers in huis, maar daarmee blijkt de honger van ...

338
338

Meer sportnieuws