Italië met dichtgeknepen billen naar EK, twee haalbare kaarten voor Duivels

340
Italië met dichtgeknepen billen naar EK, twee haalbare kaarten voor Duivels

-Italië heeft zich dan toch geplaatst voor het EK 2024. De titelverdediger moest uiteindelijk bibberen tot in de slotseconden, maar had voldoende aan een 0-0-gelijkspel tegen Oekraïne voor een rechtstreeks ticket. Ook Slovenië en Tsjechië zijn gekwalificeerd, twee extra haalbare kaarten voor de Rode Duivels dus.

LEES OOK: UEFA grijpt zwaar in bij VAR-regels: veranderingen nakend

GROEP C

Sinds hun triomftocht op het EK 2021, stelden de Italianen teleur. Zo werd naast een ticket voor het WK in Qatar gegrepen en ook directe kwalificatie voor het EK 2024 hing aan een zijden draadje. Maandagavond mocht absoluut niet verloren worden van Oekraïne. In de slotfase dreigde het echter opnieuw fout te lopen. Een penalty-claim van de Oekraïners bleef in de absolute slotfase evenwel onbeantwoord.

Zo bleef het uiteindelijk bij 0-0 en plaatste La Squadra zich, al is het laatste woord over de bewuste penaltyfase nog niet gezegd. Engeland had zich eerder dan weer tot groepswinnaar gekroond. Maar de komende sparringpartner van de Rode Duivels sloot zijn kwalificatiecampagne af met een valse noot. Zo bleven de Three Lions op 1-1 steken tegen Noord-Macedonië. Dat gelijkspel was echter wel voldoende voor een status als reekshoofd bij de loting.

GROEP E

Ook Tsjechië zal er komende zomer bij zijn in Duitsland. De Tsjechen moesten op de slotspeeldag minstens gelijk spelen tegen Moldavië en dat lukte ook. Er werd zelfs met 3-0 gewonnen na doelpunten van Doudera, Chory en Soucek. Albanië, dat zich eerder al geplaatst had, kroonde zich dan weer tot groepswinnaar. Nochtans bleven de Albanezen verrassend steken op 0-0 tegen Faeröer. Wellicht zat het kwalificatiefeestje nog in de benen.

GROEP H

Denemarken had zich vorige week al geplaatst voor de EK-eindronde, voor het tweede rechtstreekse ticket ging het in deze poule nog tussen Slovenië en het verrassende Kazachstan. Die twee landen stonden op de slotspeeldag uitgerekend tegenover mekaar. De Slovenen, die voldoende hadden aan een punt, kwamen in eigen huis ook voorsprong via een strafschop van sterspeler Sesko. Toch werd het nog bibberen geblazen toen de Kazakken vlak na rust gelijk maakten.

Maar uiteindelijk werd het 2-1, waardoor de Slovenen zich kwalificeerden. Denemarken kroonde zich dan weer tot groepswinnaar ondanks een verrassende nederlaag op Noord-Ierland: 2-0. Price (Standard) scoorde namens de thuisploeg, Dolberg en Schmeichel (Anderlecht) startten bij de Denen in de basis. Die laatste maakte echter geen goede beurt. Het overbodige duel tussen San Marino en Finland eindigde tot slot op 1-2.

Italië hoort bij de favorieten voor het EK 2024 ...

Meest recent

'Stassin krijgt eindelijk gewenste transfer'

Lucas Stassin moest deze zomer tot zijn grote ontgoocheling het WK vanuit zijn zetel volgen. Rudi ...

41
41
'Grote verrassing: Martinez bondscoach van Oranje?'

Na het WK gingen heel wat landen op zoek naar een nieuwe bondscoach. De Rode Duivels vonden na het ...

76
76
'Transfer in de maak voor Bornauw'

Met Brandon Mechele en Nathan Ngoy ontdekten de Rode Duivels op het WK een stevig centraal duo en ...

25
25
Anderlecht kent zijn mogelijke hordes voor league phase

Anderlecht heeft dinsdagavond met grote aandacht gekeken naar wat er zich afspeelde in de Europese ...

146
146
Donkerrode avond Union: Hubert haalt keihard uit

Union zal zich dit seizoen niet kunnen tonen in de Champions League. De Brusselaars sneuvelden ...

492
492
KV Mechelen vindt verdediger in Premier League

KV Mechelen nam een ontgoochelende start in de Jupiler Pro League, want het ging met 2-0 onderuit op ...

54
54
'Standard is eindelijk verlost van dure flop'

Standard heeft deze zomer al veel werk verzet op de transfermarkt. De Rouches haalden al zeven ...

125
125
'Club Brugge blijft gaan: akkoord in de maak'

Club Brugge heeft de laatste weken een stevig transferoffensief ingezet en zette zijn teller ...

729
729
Geen Champions League: Union strandt in Noorwegen

Union SG kruiste dinsdagavond met Bodo/Glimt voor een plek in de laatste voorronde van de Champions ...

268
268
STVV 'rekent zich rijk': "Doet denken aan de jonge Lukaku"

STVV begon met een gelijkspel aan het nieuwe seizoen. De Limburgers konden in die partij nog niet ...

85
85
KRC Genk moet héél dringend de transfermarkt op

KRC Genk verloor met 2-1 van Zulte Waregem. Een valse start. Head of Football Dimitri De ...

344
344
Tielemans verbluft Man United: ijskoude douche volgt meteen

Youri Tielemans kon zijn eerste optreden bij Manchester United bijna niet beter beginnen. De Rode ...

258
258
'Club verpulvert record: zesde miljoenaanwinst op komst'

Club Brugge is de Belgische competitie helemaal ontgroeid op financieel vlak. Dat blijkt deze ...

1697
1697
Hommeles bij KVM: "Hij wordt ongetwijfeld op matje geroepen"

KV Mechelen ging tijdens de eerste speeldag van de Jupiler Pro League vrij kansloos onderuit op AA ...

275
275
'Nieuwe details El Ouahdi-deal; vraagprijs Genk gelekt'

KRC Genk speurt momenteel de markt af naar een nieuwe rechtsback. Dat is ook broodnodig voor de ...

391
391
'Manchester City pakt uit: transfer van 100 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola-tijdperk. En in navolging van de ...

214
214
'Uitsluitsel Antwerp: Verschaeren heeft nieuwe club gekozen'

Yari Verschaeren zit sinds het aflopen van zijn contract bij RSC Anderlecht nog steeds zonder club. ...

688
688
'Lukaku niet naar Anderlecht: exacte reden bekend'

Heel even leek het nu al zover, maar Romelu Lukaku besloot zijn grote comeback bij RSC Anderlecht ...

727
727
De Mil houdt adem in: rampscenario voor AA Gent?

In de derde voorronde van de Conference League verdedigt AA Gent donderdag een 1-0 voorsprong tegen ...

314
314
Mertens en Kerkhofs lokken massaal reacties uit met één foto

Kat Kerkhofs en Dries Mertens zijn al een tijdje onderweg en lijken volop te genieten van de ...

379
379
'Grote kuis in Genk: 8 (!) vertrekkers in de maak'

Ondanks de recordtransfers van Rafiu Durosinmi en Konstantinos Karetsas heeft KRC Genk, waar voorts ...

1885
1885
'Siquet wil weg: Club Brugge neemt standpunt in'

Club Brugge wil de komende weken geen sterkhouders meer zien vertrekken, al lijkt dat toch ...

664
664
KRC Genk in diepe rouw: uniek gebaar raakt tot tranen toe

Michiel Vandeweert, content creator en één van de bekendste mensen van ons land die ...

512
512
UEFA grijpt zwaar in bij VAR-regels: veranderingen nakend

De VAR blijft de gemoederen bezighouden. Sinds de invoering van de videoref is er veel discussie ...

211
211
Fabrizio Romano dropt plots bommetje in transferwereld

Fabrizio Romano is de grootste transferexpert in de voetbalwereld. Een transfer is pas in kannen en ...

109
109

Meer sportnieuws