Italië met dichtgeknepen billen naar EK, twee haalbare kaarten voor Duivels

340 stemmen
Italië met dichtgeknepen billen naar EK, twee haalbare kaarten voor Duivels

-Italië heeft zich dan toch geplaatst voor het EK 2024. De titelverdediger moest uiteindelijk bibberen tot in de slotseconden, maar had voldoende aan een 0-0-gelijkspel tegen Oekraïne voor een rechtstreeks ticket. Ook Slovenië en Tsjechië zijn gekwalificeerd, twee extra haalbare kaarten voor de Rode Duivels dus.

GROEP C

Sinds hun triomftocht op het EK 2021, stelden de Italianen teleur. Zo werd naast een ticket voor het WK in Qatar gegrepen en ook directe kwalificatie voor het EK 2024 hing aan een zijden draadje. Maandagavond mocht absoluut niet verloren worden van Oekraïne. In de slotfase dreigde het echter opnieuw fout te lopen. Een penalty-claim van de Oekraïners bleef in de absolute slotfase evenwel onbeantwoord.

Zo bleef het uiteindelijk bij 0-0 en plaatste La Squadra zich, al is het laatste woord over de bewuste penaltyfase nog niet gezegd. Engeland had zich eerder dan weer tot groepswinnaar gekroond. Maar de komende sparringpartner van de Rode Duivels sloot zijn kwalificatiecampagne af met een valse noot. Zo bleven de Three Lions op 1-1 steken tegen Noord-Macedonië. Dat gelijkspel was echter wel voldoende voor een status als reekshoofd bij de loting.

GROEP E

Ook Tsjechië zal er komende zomer bij zijn in Duitsland. De Tsjechen moesten op de slotspeeldag minstens gelijk spelen tegen Moldavië en dat lukte ook. Er werd zelfs met 3-0 gewonnen na doelpunten van Doudera, Chory en Soucek. Albanië, dat zich eerder al geplaatst had, kroonde zich dan weer tot groepswinnaar. Nochtans bleven de Albanezen verrassend steken op 0-0 tegen Faeröer. Wellicht zat het kwalificatiefeestje nog in de benen.

GROEP H

Denemarken had zich vorige week al geplaatst voor de EK-eindronde, voor het tweede rechtstreekse ticket ging het in deze poule nog tussen Slovenië en het verrassende Kazachstan. Die twee landen stonden op de slotspeeldag uitgerekend tegenover mekaar. De Slovenen, die voldoende hadden aan een punt, kwamen in eigen huis ook voorsprong via een strafschop van sterspeler Sesko. Toch werd het nog bibberen geblazen toen de Kazakken vlak na rust gelijk maakten.

Maar uiteindelijk werd het 2-1, waardoor de Slovenen zich kwalificeerden. Denemarken kroonde zich dan weer tot groepswinnaar ondanks een verrassende nederlaag op Noord-Ierland: 2-0. Price (Standard) scoorde namens de thuisploeg, Dolberg en Schmeichel (Anderlecht) startten bij de Denen in de basis. Die laatste maakte echter geen goede beurt. Het overbodige duel tussen San Marino en Finland eindigde tot slot op 1-2.

Italië hoort bij de favorieten voor het EK 2024 ...

Meest recent

'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

67
67
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

31
31
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

27
27
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

24
24
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

305
305
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

47
47
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

186
186
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

37
37
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

220
220
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

153
153
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

105
105
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

660
660
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

63
63
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

161
161
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

163
163
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

1039
1039
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

65
65
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

658
658
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

442
442
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

830
830
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

822
822
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

132
132
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

486
486
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

801
801
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

391
391

Meer sportnieuws