Italië met dichtgeknepen billen naar EK, twee haalbare kaarten voor Duivels

door
Italië met dichtgeknepen billen naar EK, twee haalbare kaarten voor Duivels

-Italië heeft zich dan toch geplaatst voor het EK 2024. De titelverdediger moest uiteindelijk bibberen tot in de slotseconden, maar had voldoende aan een 0-0-gelijkspel tegen Oekraïne voor een rechtstreeks ticket. Ook Slovenië en Tsjechië zijn gekwalificeerd, twee extra haalbare kaarten voor de Rode Duivels dus.

LEES OOK: ‘Barça stapt naar UEFA: Spaanse rel escaleert’

GROEP C

Sinds hun triomftocht op het EK 2021, stelden de Italianen teleur. Zo werd naast een ticket voor het WK in Qatar gegrepen en ook directe kwalificatie voor het EK 2024 hing aan een zijden draadje. Maandagavond mocht absoluut niet verloren worden van Oekraïne. In de slotfase dreigde het echter opnieuw fout te lopen. Een penalty-claim van de Oekraïners bleef in de absolute slotfase evenwel onbeantwoord.

Zo bleef het uiteindelijk bij 0-0 en plaatste La Squadra zich, al is het laatste woord over de bewuste penaltyfase nog niet gezegd. Engeland had zich eerder dan weer tot groepswinnaar gekroond. Maar de komende sparringpartner van de Rode Duivels sloot zijn kwalificatiecampagne af met een valse noot. Zo bleven de Three Lions op 1-1 steken tegen Noord-Macedonië. Dat gelijkspel was echter wel voldoende voor een status als reekshoofd bij de loting.

GROEP E

Ook Tsjechië zal er komende zomer bij zijn in Duitsland. De Tsjechen moesten op de slotspeeldag minstens gelijk spelen tegen Moldavië en dat lukte ook. Er werd zelfs met 3-0 gewonnen na doelpunten van Doudera, Chory en Soucek. Albanië, dat zich eerder al geplaatst had, kroonde zich dan weer tot groepswinnaar. Nochtans bleven de Albanezen verrassend steken op 0-0 tegen Faeröer. Wellicht zat het kwalificatiefeestje nog in de benen.

GROEP H

Denemarken had zich vorige week al geplaatst voor de EK-eindronde, voor het tweede rechtstreekse ticket ging het in deze poule nog tussen Slovenië en het verrassende Kazachstan. Die twee landen stonden op de slotspeeldag uitgerekend tegenover mekaar. De Slovenen, die voldoende hadden aan een punt, kwamen in eigen huis ook voorsprong via een strafschop van sterspeler Sesko. Toch werd het nog bibberen geblazen toen de Kazakken vlak na rust gelijk maakten.

Maar uiteindelijk werd het 2-1, waardoor de Slovenen zich kwalificeerden. Denemarken kroonde zich dan weer tot groepswinnaar ondanks een verrassende nederlaag op Noord-Ierland: 2-0. Price (Standard) scoorde namens de thuisploeg, Dolberg en Schmeichel (Anderlecht) startten bij de Denen in de basis. Die laatste maakte echter geen goede beurt. Het overbodige duel tussen San Marino en Finland eindigde tot slot op 1-2.

Italië hoort bij de favorieten voor het EK 2024 ...

Meest recent

'Anderlecht hakt knoop door: volgende optie gelicht'

Anderlecht moet zich dit weekend tegen AA Gent zien te herpakken als het niet verder teruggeslagen ...

37
37
Bayern‑top verrast Kompany met genadeloze wending

Bayern won in Bernabéu, maar intern bleef het daar niet bij. Terwijl Vincent Kompany sportief ...

28
28
Vroegtijdig einde carrière Mignolet? Vader reageert

Club Brugge moest donderdag een enorme opdoffer slikken. Het moest melden dat Simon Mignolet opnieuw ...

49
49
'Leegloop bij Standard: nog 6 vertrekkers in de maak?'

Standard begon vorig weekend uitstekend aan de Europe Play-Off met een zege in Leuven en kan met ...

32
32
'Anderlecht gaat vol voor oude bekende'

Anderlecht wacht nog steeds op zijn nieuwe sportief directeur, maar ondertussen moet er ook al ...

58
58
'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

121
121
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

37
37
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

618
618
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

64
64
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

66
66
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

314
314
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

75
75
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

348
348
Club met neus op feiten gedrukt: "Mag nooit gebeuren"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

375
375
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

57
57
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

180
180
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

149
149
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

85
85
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

40
40
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

276
276
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

55
55
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

51
51
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

226
226
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

127
127
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

329
329

Meer sportnieuws