Tedesco valt even uit zijn rol: "Martinez-momentje"

door
Tedesco valt even uit zijn rol:

Domenico Tedesco heeft zijn eerste kalenderjaar als Belgisch bondscoach achter de rug en dat werd een behoorlijk succes. Onder zijn bewind verloren de Rode Duivels nog geen enkele match. Ook op andere facetten wist de Duitser met Italiaanse roots te charmeren.

In 2023 werd bij de Belgische nationale ploeg een nieuw hoofdstuk ingezet. Na zes jaar onder de vleugels van Roberto Martinez als bondscoach, was het dringend tijd om een nieuwe koers te gaan varen. Begin dit kalenderjaar kreeg Tedesco dan ook de touwtjes in handen. En dat bleek tot dusver een goede zet.

Met een opgefriste selectie en een veel flexibeler tactisch plan, plaatsten de Duivels zich uiteindelijk als groepswinnaar voor het EK. Ook de oefenmatchen tegen Duitsland en Servië werden al winnend afgesloten. Voorlopig heeft Tedesco nog geen enkel duel verloren aan het roer van het Belgische elftal.

LEES OOK: Broos: "Hij wordt ooit bondscoach van de Rode Duivels"

Directere communicatie

Daarnaast toonde hij zich ook een meer dan behoorlijke people-manager. Nochtans waren de omstandigheden niet ideaal met vlak na zijn aanstelling het vertrek van de CEO én voorzitter van de KBVB. Daarnaast kreeg hij natuurlijk ook af te rekenen met de rel rond Thibaut Courtois.

Al bij al pakte Tedesco dat echter goed aan. Vooral dan door op een open manier te communiceren. Ook daar zit één van de grote verschillen met zijn voorganger. Martinez was veel té positief en verbloemde doorgaans de feiten, terwijl zijn opvolger veel directer communiceert.

Iets té enthousiast

Toch zag analist Peter Vandenbempt hem vorige week eventjes uit zijn rol vallen. "De laatste twee wedstrijden vond ik Tedesco soms wel al iets positiever dan de realiteit eigenlijk was. Zoals over de prestatie van Ameen Al-Dakhil tegen Servië. Dat was een Martinez-momentje, maar wel slechts een detail", stelt Vandenbempt bij Sporza. " Tedesco hangt echter niet de allemansvriend uit, maar is steeds beleefd en zakelijk zonder echt toenadering te zoeken met de pers. Dat is een correcte aanpak."

Tedesco is een betere bondscoach dan Martinez ...

Meest recent

Liverpool bibbert tegen negenkoppig Spurs top vier binnen

Liverpool is na een moeilijke periode weer de top vier van de Premier League binnengeslopen. De ...

0
0
Westerlo mengt zich na dolle slotfase in strijd om top zes

Westerlo pakte in de laatste weken een knappe vier op zes tegen Anderlecht en Genk, en slaagde er ...

13
13
Oranje bonje: Simons pakt rood na aanslag op Van Dijk

In de Premier League waren de ogen zondagavond gericht op de topper tussen Tottenham Hotspur en ...

10
10
Enorme schok in Club-Gent? Markante voorspelling Boskamp

Dé affiche van het weekend in de Jupiler Pro League is ongetwijfeld de zogenaamde 'Slag om ...

197
197
1B-duel escaleert compleet: "Met paraplu op ref proberen slaan"

In de Challenger Pro League werd de voorbije dagen een midweekspeeldag afgewerkt. Het duel van ...

48
48
Wending in trainerszoektocht? 'Genk houdt opvallend gesprek'

KRC Genk hoopt eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer te presenteren. Het heeft er alle schijn van dat ...

407
407
Antwerp op scherp gezet: Janssen stelt toekomst-voorwaarde

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

342
342
Fenomenale Haaland passeert Ronaldo, Lokonga wéér belangrijk

Manchester City heeft voorlopig beslag gelegd op de koppositie in de Premier League. Het legde ...

51
51
Standard terug zesde: doelpunt na 34 seconden nekt Dender

De spelers van Standard kunnen straks met een gerust gemoed aanschuiven bij de het kerstbuffet. De ...

63
63
Club Brugge-Gent: Leko verrast met selectie voor clash

De Jupiler Pro League maakt zich op voor een uiterst geladen 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge ...

644
644
'Verrassend vertrek steunpilaar? Bal in kamp Anderlecht gelegd'

RSC Anderlecht is bezig aan een degelijk seizoen tot dusver en mag daar verschillende spelers voor ...

467
467
Ferguson heeft héél slecht nieuws voor Man Utd-fans

Het draait al vele jaren vierkant bij Manchester United. Ook dit seizoen doen ze absoluut niet mee ...

105
105
Broos over RSCA: "Zijn vertrek heeft de sfeer veranderd"

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Een positie waar ze de afgelopen jaren wel ...

293
293
Crasson verrast met nieuwe uitdaging in het voetbal

Bertrand Crasson is een bekende naam in het Belgische voetbal. De voormalige Rode Duivel is in ...

28
28
Vanderhaeghe trok naar CPL: "Plots interesse uit die hoek"

Yves Vanderhaeghe is sinds enkele weken weer trainer in het Belgische profvoetbal. Hij tekende ...

86
86
Newcastle en Chelsea blijven gefrustreerd achter

In de Premier League stond het duel der subtoppers op het programma. Newcastle United ontving in ...

34
34
Broos: "Hij wordt ooit bondscoach van de Rode Duivels"

Hugo Broos gaat zijn voorlaatste uitdaging aan bij Zuid-Afrika. Hij zal deelnemen aan de Afrika Cup ...

260
260
Oosting waarschuwt voor twee spelers van Anderlecht

Royal Antwerp FC kent een geweldige periode met een 9 op 9 en bekerkwalificatie. Zondag nemen ze het ...

223
223
Hugo Broos neergesabeld door collega-BV: "Randje dom"

Hugo Broos, momenteel aan het roer bij het Zuid-Afrikaanse nationale elftal, ligt al enkele weken ...

101
101
Druk stijgt: eerste crisisje sinds héél lang borrelt bij Union

Union SG zit in een dipje. Na een 2 op 9 in de Jupiler Pro League en een nederlaag in de Champions ...

74
74
Leko met grote zorgen: Club zéér gehavend tegen Gent

Club Brugge neemt het zondag in eigen huis op tegen AA Gent. Blauw-Zwart moet winnen, dat is het aan ...

523
523
Kompany met grote zorgen: Bayern sleept zich naar einde

Bayern München pakt dit jaar de titel in de Bundesliga, dat staat nu al vast. Vincent Kompany ...

140
140
Genk-fan Brecel reageert fel na golf aan haatreacties

Nog geen tweeënhalf jaar geleden schreef Genk-fan Luca Brecel Belgische sportgeschiedenis. Als ...

100
100
STVV voor cruciaal tweeluik: Vrancken zet boel op scherp

STVV is bezig aan een geweldig seizoen. De Kanaries hopen tegen KV Mechelen en Standard nog twee ...

120
120
Euvrard slaat en zalft met héél scherpe boodschap

Standard doet mee voor de top zes, maar de Rouches spelen echt niet goed. Tegen OH Leuven deed het ...

101
101

Meer sportnieuws