Tedesco valt even uit zijn rol: "Martinez-momentje"

203 stemmen
Tedesco valt even uit zijn rol:

Domenico Tedesco heeft zijn eerste kalenderjaar als Belgisch bondscoach achter de rug en dat werd een behoorlijk succes. Onder zijn bewind verloren de Rode Duivels nog geen enkele match. Ook op andere facetten wist de Duitser met Italiaanse roots te charmeren.

In 2023 werd bij de Belgische nationale ploeg een nieuw hoofdstuk ingezet. Na zes jaar onder de vleugels van Roberto Martinez als bondscoach, was het dringend tijd om een nieuwe koers te gaan varen. Begin dit kalenderjaar kreeg Tedesco dan ook de touwtjes in handen. En dat bleek tot dusver een goede zet.

Met een opgefriste selectie en een veel flexibeler tactisch plan, plaatsten de Duivels zich uiteindelijk als groepswinnaar voor het EK. Ook de oefenmatchen tegen Duitsland en Servië werden al winnend afgesloten. Voorlopig heeft Tedesco nog geen enkel duel verloren aan het roer van het Belgische elftal.

LEES OOK: Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Directere communicatie

Daarnaast toonde hij zich ook een meer dan behoorlijke people-manager. Nochtans waren de omstandigheden niet ideaal met vlak na zijn aanstelling het vertrek van de CEO én voorzitter van de KBVB. Daarnaast kreeg hij natuurlijk ook af te rekenen met de rel rond Thibaut Courtois.

Al bij al pakte Tedesco dat echter goed aan. Vooral dan door op een open manier te communiceren. Ook daar zit één van de grote verschillen met zijn voorganger. Martinez was veel té positief en verbloemde doorgaans de feiten, terwijl zijn opvolger veel directer communiceert.

Iets té enthousiast

Toch zag analist Peter Vandenbempt hem vorige week eventjes uit zijn rol vallen. "De laatste twee wedstrijden vond ik Tedesco soms wel al iets positiever dan de realiteit eigenlijk was. Zoals over de prestatie van Ameen Al-Dakhil tegen Servië. Dat was een Martinez-momentje, maar wel slechts een detail", stelt Vandenbempt bij Sporza. " Tedesco hangt echter niet de allemansvriend uit, maar is steeds beleefd en zakelijk zonder echt toenadering te zoeken met de pers. Dat is een correcte aanpak."

Tedesco is een betere bondscoach dan Martinez ...

Meest recent

‘Zoektocht nieuwe T1: twee namen, deadline Anderlecht’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De eerste opdracht van Antoine Sibierski ...

42
42
Valse start WK? FIFA krijgt volle laag na pijnlijke beelden

De eerste twee wedstrijden van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zitten erop. ...

245
245
SK Beveren slaat toe: ambities voor JPL scherp

SK Beveren werd afgelopen seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend ...

64
64
Hugo Broos verrast na WK-deceptie: Verheyen in de bres

Het Zuid-Afrika van Hugo Broos is op een valse noot aan het WK gestart. Tegen gastland Mexico ging ...

41
41
Na scheiding Deschacht: Coorevits onthult pijnlijk verleden

Annelien Coorevits lag recent zwaar onder vuur bij Temptation Island. Eén van de deelnemers ...

45
45
Lommel legt transferplannen voor terugkeer in JPL op tafel

De Jupiler Pro League wordt komend seizoen weer gespeeld in een klassieke competitie met achttien ...

87
87
WK-selectie kost Hans Vanaken bijzonder familiemoment

Hans Vanaken vertoeft momenteel met de Rode Duivels op het WK. Daar hoopt hij eindelijk een rol van ...

52
52
'De Bruyne en Lukaku verwelkomen nieuwe Belg bij Napoli'

Het is voorlopig nog een beetje koffiedik kijken of Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku volgend seizoen ...

78
78
Vandenbempt ergert zich kapot aan één ding op dit WK

Het WK is eindelijk van start gegaan en de eerste wedstrijddag zit erop. Mexico en Zuid-Korea zijn ...

320
320
Heldenrol bijna in het water: Oh doet straffe onthulling

De eerste wedstrijden van het WK zijn achter de rug en daarbij was meteen een hoofdrol weggelegd ...

30
30
Courtois onthult aanvaringen met nieuwe coach Mourinho

Thibaut Courtois dropte donderdag op zijn persconferentie een bommetje door te verklaren dat de kans ...

162
162
Sporting Hasselt en Patro blijven maar toeslaan

In de Challenger Pro League gaat het seizoen doorgaans wat later van start, maar enkele clubs zijn ...

90
90
‘De Cat lokt verrassende belangstelling uit Parijs’

Anderlecht zag deze week zijn kassa al een eerste keer rinkelen met de verkoop van Keisuke Goto aan ...

289
289
Garcia zit met Lukaku-bom vlak voor WK-start

Romelu Lukaku wil een rol van betekenis spelen op het WK. Zijn hoofd wil vooruit, zijn lichaam hinkt ...

145
145
Union en Club balen: geen extra WK-ganger

Het WK werd donderdagavond afgetrapt, maar dat betekent niet dat alle selecties al helemaal ...

68
68
‘Kompany met grote zak geld naar Brugge’

Club Brugge is deze zomer met Aleksandar Stankovic al één goudhaantje verloren, maar ...

750
750
'Taravel hakt knoop over Anderlecht-toekomst door'

De start van de voorbereiding komt er snel alweer aan, maar bij Anderlecht is het nog niet duidelijk ...

259
259
Oud-Genkie Oh bezorgt Zuid-Korea droomstart op WK

In groep A lijkt gastland Mexico vooral met Zuid-Korea te moeten gaan strijden voor de groepswinst. ...

123
123
"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

140
140
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

209
209
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

572
572
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

146
146
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

176
176
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

214
214
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

269
269

Meer sportnieuws