Tedesco valt even uit zijn rol: "Martinez-momentje"

door
Tedesco valt even uit zijn rol:

Domenico Tedesco heeft zijn eerste kalenderjaar als Belgisch bondscoach achter de rug en dat werd een behoorlijk succes. Onder zijn bewind verloren de Rode Duivels nog geen enkele match. Ook op andere facetten wist de Duitser met Italiaanse roots te charmeren.

In 2023 werd bij de Belgische nationale ploeg een nieuw hoofdstuk ingezet. Na zes jaar onder de vleugels van Roberto Martinez als bondscoach, was het dringend tijd om een nieuwe koers te gaan varen. Begin dit kalenderjaar kreeg Tedesco dan ook de touwtjes in handen. En dat bleek tot dusver een goede zet.

Met een opgefriste selectie en een veel flexibeler tactisch plan, plaatsten de Duivels zich uiteindelijk als groepswinnaar voor het EK. Ook de oefenmatchen tegen Duitsland en Servië werden al winnend afgesloten. Voorlopig heeft Tedesco nog geen enkel duel verloren aan het roer van het Belgische elftal.

LEES OOK: Lammens belangrijk in zege United, Tedesco vliegt na horror-week

Directere communicatie

Daarnaast toonde hij zich ook een meer dan behoorlijke people-manager. Nochtans waren de omstandigheden niet ideaal met vlak na zijn aanstelling het vertrek van de CEO én voorzitter van de KBVB. Daarnaast kreeg hij natuurlijk ook af te rekenen met de rel rond Thibaut Courtois.

Al bij al pakte Tedesco dat echter goed aan. Vooral dan door op een open manier te communiceren. Ook daar zit één van de grote verschillen met zijn voorganger. Martinez was veel té positief en verbloemde doorgaans de feiten, terwijl zijn opvolger veel directer communiceert.

Iets té enthousiast

Toch zag analist Peter Vandenbempt hem vorige week eventjes uit zijn rol vallen. "De laatste twee wedstrijden vond ik Tedesco soms wel al iets positiever dan de realiteit eigenlijk was. Zoals over de prestatie van Ameen Al-Dakhil tegen Servië. Dat was een Martinez-momentje, maar wel slechts een detail", stelt Vandenbempt bij Sporza. " Tedesco hangt echter niet de allemansvriend uit, maar is steeds beleefd en zakelijk zonder echt toenadering te zoeken met de pers. Dat is een correcte aanpak."

Tedesco is een betere bondscoach dan Martinez ...

Meest recent

'War on talent bij Club Brugge: ook KRC Genk getroffen'

De transferperiode opent pas binnen enkele weken officieel zijn deuren, maar achter de schermen ...

52
52
VAR-discussie in Madrid: Alderweireld en De Boer duidelijk

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

14
14
Gedurfde voorspelling: "Zíj́ gaan Club kampioen maken"

Money time is nu echt wel aangebroken in de titelstrijd van de Jupiler Pro League. Vanaf komend ...

153
153
Twee penalty's en VAR-ingreep: geen winnaar in Atlético-Arsenal

Ook de tweede halve finale van de Champions League kan na één wedstrijd nog alle ...

9
9
Gent ruikt extra miljoenen: vijf huurdossiers onder de loep

AA Gent strijdt momenteel nog volop voor een Europees ticket. Dat behalen zou de club alvast een ...

92
92
Penaltyfestijn in Atlético-Arsenal: analisten vellen verdict

In de Champions League stond woensdag de tweede heenmatch van de halve finales op het programma. ...

18
18
'Club Brugge trekt bleek weg: transferbom van 35 miljoen'

Club Brugge lijkt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Zo lijkt ook Aleksandar ...

380
380
Zorgen voor Garcia: grote verandering in WK-basiself?

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

197
197
Deschacht maakt lijstje op: 'Deze spelers moet Anderlecht houden'

RSC Anderlecht wil zijn twee komende duels in de Champions' Play-Offs gebruiken om straks zo in ...

309
309
Kompany grijnst: PSG incasseert mokerslag voor return

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben de voetbalwereld dinsdagavond geplezierd met een ...

265
265
'Hete zomer in Genk: gigantische transfertaak wacht'

KRC Genk blijft ook in de Europe Play-Offs uiterst wisselvallig voor de dag komen. Racing behaalde ...

640
640
Club verbijsterd: Ordonez zorgt voor onbegrijpelijke wending

Joel Ordóñez toonde zich dit seizoen in de Champions League, maar kende daar net als ...

598
598
'Exit Parys bij de Pro League in de maak?'

Het zijn woelige tijden bij de Pro League. Er woeden dezer dagen immers meerdere stormen binnen het ...

84
84
Antwerp legt toptalent op 15de verjaardag meteen vast

Bij Antwerp is de jeugd belangrijker dan ooit geworden sinds Paul Gheysens stopte met miljoenen in ...

93
93
'Alles op De Cat: Anderlecht heeft plannetje klaar'

Bij Anderlecht lijken ze een kruis te mogen maken over de derde plaats na de nederlagen tegen STVV ...

224
224
'STVV wrijft zich in handen na transferupdate'

STVV lijkt na een knappe zes op zes tegen Anderlecht en KV Mechelen vrijwel zeker van de derde ...

84
84
'Anderlecht slaat toe en strikt Japans jeugdinternational'

Bij Anderlecht zijn er nog heel wat vraagtekens voor volgend seizoen, maar de jacht op talent voor ...

168
168
Jarenlange schorsing Mudryk, ook boksdoelman lang aan de kant

Er viel woensdag nieuws te rapen over enkele zeer opmerkelijke schorsingen in de voetbalwereld. Bij ...

94
94
Lukaku breekt de stilte met mysterieuze boodschap

Het zijn geen prettige tijden voor Romelu Lukaku. Hij werkt momenteel een race tegen de klok af om ...

191
191
Union SG krijgt geweldig nieuws over nieuw stadion

Union SG kan alweer een prachtig seizoen  afronden met de titel en de beker. Dat zou een ...

112
112
Vandenbempt en Verheyen raken fans recht in het hart

De kraker tussen Paris Saint-Germain en Bayern München heeft woensdagavond alle verwachtingen ...

64
64
'Anderlecht beslist: viertal enkel voor juiste prijs weg'

Bij RSC Anderlecht wordt bijna de hele spelerskern aan een vertrek gelinkt. Dat gaat uiteraard niet ...

323
323
'Revelatie wil Fernandez-Pardo (ex-AA Gent) aantrekken'

Het zijn woelige maanden voor Matias Fernandez-Pardo. De winger moet stilaan een echte keuze gaan ...

50
50
Ophef bij Westerlo: club komt met statement

Bij KVC Westerlo hebben ze er een enerverend weekend opzitten. Ze verloren in eigen huis van Royal ...

100
100
Neemt Anderlecht na bijna 200 duels afscheid van meubelstuk?

Bij RSC Anderlecht gaan ze komende zomer een grote schoonmaak doorvoeren in de spelerskern. Dat ...

389
389

Meer sportnieuws