"Brian Riemer? Wat kan hij mij bijleren?"

door

Brian Riemer doet het goed als coach van RSC Anderlecht. Paars-Wit staat tweede in de Jupiler Pro League en lijkt dit seizoen weer te mogen hopen op een titelstrijd. Alin Stoica volgt de ploeg waar hij ruim 20 jaar geleden voor speelde nog op de voet. Hij was te gast in de podcast Café Constant.

Stoica heeft geen trek om als assistent-trainer aan de slag te gaan bij Anderlecht. Hij heeft allerminst een hoge pet op van Riemer. Dat is bijzonder duidelijk.

LEES OOK: 'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Stoica scherp voor Riemer

"Je kan als Anderlecht zijnde toch geen coach nemen die nog nooit ergens hoofdtrainer is geweest... Waarom zou ik T2 worden van de trainer die er nu is. Hoe noemt hij weer? 'Briemer'. Wat heeft hij gewonnen? Wij zijn Anderlecht. Waar was hij coach? Hij was T1 bij..., ik weet het zelfs niet. Brighton, ofzo. Trainde hij de vrouwen bij zijn vorige club? Met alle respect, hé. Wat gaat hij mij leren over voetbal? Als ik hem een bal toegooi, kan hij er nog niet mee jongleren. Hij zou zijn knieën breken. Met alle respect, hé."

Anderlecht moet durven voetballen

Stoica volgt Anderlecht zeker niet meer elke partij. Hij was wel in het stadion toen de Brusselaars 1-1 speelden op het veld van AA Gent. Hij was allerminst onder de indruk van zijn voormalige club.

"Als ze de play-offs halen, hoop ik niet dat ze zo spelen. Want dan maken ze geen kans. Anderlecht mag zich zo niet laten domineren. Ze hebben toch mannen als Hazard en Dolberg gehaald. Dan mag je niet bang hebben, maar moet je voetballen", aldus Stoica.

Eens met Stoica?

Meest recent

‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

3
3
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

23
23
Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

42
42
'Anderlecht krijgt gigantische financiële opsteker'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een schoonmaak houden in de kern. De Brusselaars willen dan ...

113
113
'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Gaat Club Brugge Standard een stevige tik uitdelen op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. ...

165
165
Kompany: "Twee jaar geleden was ik nog de slechtste coach"

Vincent Kompany maakt al vele jaren indruk als coach. Hij hoopt morgen Real Madrid uit te schakelen ...

65
65
Neuer zet Belgische doelman in top vijf beste keepers ooit

Manuel Neuer is ook op zijn 40ste nog steeds een van de beste doelmannen ter wereld. De Duitser ...

215
215
Bertaccini in de penarie: bliksemvertrek op komst?

Adriano Bertaccini scoorde afgelopen zondag als invaller bij RSC Anderlecht het derde doelpunt tegen ...

203
203
Kuyt breekt: openhartige woorden raken diep

Dirk Kuyt is in het Europese voetbal een bekende naam door zijn indrukwekkende ...

30
30
Van Holsbeeck duikt weer op: opvallende comeback

Jarenlang was hij succesvol manager van RSC Anderlecht, maar de voorbije jaren kwam Herman Van ...

117
117
Club Brugge of Union? Chatelle waagt zich aan titelpredictie

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

193
193
'El Ouahdi weg bij Genk: landskampioen op vinkentouw'

Ondanks een erg wisselvallig seizoen lijkt KRC Genk komende zomer te gaan cashen op verschillende ...

283
283
Na Lukaku ook De Bruyne: miserie loopt uit de hand

Kevin De Bruyne kwam naar Napoli als grote naam, maar in Italië draait zoiets snel. Na de breuk ...

183
183
Napoli-hetze escaleert: Lukaku déze zomer naar Anderlecht?

De soap rond Romelu Lukaku blijft maar escaleren. Verschillende Italiaanse media meldden dinsdag dat ...

241
241
'Club Brugge boekt woekerwinst: knaltransfer Tzolis'

Dat Club Brugge komende zomer verschillende sterkhouders zal zien vertrekken, staat inmiddels buiten ...

346
346
'Anderlecht aan de bak: groot transferoffensief in de maak'

RSC Anderlecht blijft voorlopig speuren naar een nieuwe sportief/technisch directeur. Die zoektocht ...

485
485
"Match gestolen" - enorme woede na UCL-eliminatie Barça

De eerste halve finalisten in de Champions League zijn bekend. Paris Saint-Germain klaarde de klus ...

305
305
'Absolute droomtransfer lonkt voor Noah Sadiki'

De afgelopen jaren vertrokken heel wat toppers uit de Jupiler Pro League. Dat was ook afgelopen ...

106
106
Kompany waarschuwt: "Real deed daardoor vertrouwen op"

Bayern München neemt het morgenavond in eigen huis op tegen Real Madrid. In Spanje werd het ...

63
63
Heymans reageert op alle ophef: "Is géén excuus"

KRC Genk sloeg de bal aardig mis tegen OH Leuven. Achteraf sprak Nicky Hayen over een mogelijk ...

83
83
FC Barcelona redt het niet na spektakelstuk, PSG vlot door

In de Champions League stonden er vanavond twee duels op het programma. FC Barcelona en Liverpool ...

80
80
Red Flames geven in extra tijd alsnog knappe zege weg

Om 20u30 speelden de Red Flames een belangrijk duel in en tegen Schotland. De Belgische dames ...

86
86
Messi baalt enorm: Inter Miami verrast met afscheid

Inter Miami won vorig jaar de Major League Soccer. De club groeit enorm, financieel én ...

47
47
'Standard zet alles op alles voor tweede zomertransfer'

Het is Standard duidelijk menens. De Rouches willen volgend jaar sportief een volgende stap zetten ...

87
87
'Antwerp dumpt één van de vele transferflops'

Royal Antwerp FC zit in de penarie. Weer geen Europees voetbal en dat is financieel toch wel een ...

231
231

Meer sportnieuws