"Courtois? Er is niet veel verschil met Casteels en Sels"

302 stemmen

Als er wordt gewonnen durven sommige analisten nog al eens 'vreemde zaken' roepen. Zo ook Jan Mulder. De voormalige topspits is analist bij de matchen van de Rode Duivels en hij kwam met een heel wel heel bizarre uitspraak omtrent Thibaut Courtois.

Thibaut Courtois is momenteel nog maanden buiten strijd met een zware knieblessure. Voorlopig kan hij dus niet worden opgeroepen voor de Rode Duivels. Toch zal er dringend een oplossing moeten komen voor zijn situatie bij de nationale ploeg.

LEES OOK: Garcia-favoriet verknalt het: niemand zag deze bom aankomen

Dispuut tussen Courtois en Tedesco

Courtois en Tedesco kregen het maanden geleden aan de stok met elkaar. De doelman verliet de selectie en het was hommeles in het Belgische kamp. Bij de spelersgroep kwam die actie van 'El Muro' niet goed aan, maar ook de bondscoach had beter moeten omgaan met de situatie. Spelers van dat niveau hebben nu eenmaal soms een ego. Dat goed kunnen managen is ook een kwaliteit die een bondscoach moet hebben.

Mulder vindt het geen gemis dat Courtois er niet bij is. "Het gaat om een doelman, hé. Niet om een Hazard in grootse vorm voorin. Een doelman... Bovendien heeft Courtois ook al wel foutjes gemaakt. Het is misschien de beste keeper ter wereld, maar het verschil met een Casteels of een Sels is niet enorm", zei hij bij VTM 2.

Tijd voor hét gesprek

Natuurlijk is dat niet de waarheid. Casteels en Sels zijn goede doelmannen, maar spelen allerminst aan de top in Duitsland en Frankrijk. Courtois bewees al vele jaren op rij dat hij de beste Belgische doelman ooit is en in topvorm ook een van de beste keepers ter wereld. Courtois onder de lat betekent sowieso een kwaliteitsinjectie.

Georges Leekens liet afgelopen weekend bij onze redactie nog verstaan dat een goed gesprek tussen Courtois en Tedesco veel zou kunnen oplossen. Wordt vervolgd.

Eens met Mulder?

Meest recent

'Liverpool richt pijlen op Rode Duivel na monsterbod'

Een jaar geleden gaf Liverpool nog 500 miljoen euro uit op de transfermarkt en ook nu staat het weer ...

0
0
'Sibierski heeft eerste aanwinst beet: miljoenendeal rond'

Er worden deze zomer heel wat transfers verwacht bij Anderlecht, maar tot dusver bleef het vrij ...

52
52
Mexico als eerste naar zestiende finales, monsterzege Canada

In de nacht van donderdag op vrijdag kwamen op het WK opnieuw twee gastlanden in actie. In groep A ...

8
8
'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

223
223
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

84
84
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

41
41
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

177
177
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

30
30
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

42
42
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

198
198
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

585
585
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

181
181
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

74
74
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

439
439
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

75
75
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

218
218
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

543
543
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

531
531
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

489
489
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

368
368
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

201
201
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

606
606
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

273
273
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1086
1086
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

332
332

Meer sportnieuws