"Courtois? Er is niet veel verschil met Casteels en Sels"

door

Als er wordt gewonnen durven sommige analisten nog al eens 'vreemde zaken' roepen. Zo ook Jan Mulder. De voormalige topspits is analist bij de matchen van de Rode Duivels en hij kwam met een heel wel heel bizarre uitspraak omtrent Thibaut Courtois.

Thibaut Courtois is momenteel nog maanden buiten strijd met een zware knieblessure. Voorlopig kan hij dus niet worden opgeroepen voor de Rode Duivels. Toch zal er dringend een oplossing moeten komen voor zijn situatie bij de nationale ploeg.

LEES OOK: Godts al gedumpt? Garcia kiest andere Duivel

Dispuut tussen Courtois en Tedesco

Courtois en Tedesco kregen het maanden geleden aan de stok met elkaar. De doelman verliet de selectie en het was hommeles in het Belgische kamp. Bij de spelersgroep kwam die actie van 'El Muro' niet goed aan, maar ook de bondscoach had beter moeten omgaan met de situatie. Spelers van dat niveau hebben nu eenmaal soms een ego. Dat goed kunnen managen is ook een kwaliteit die een bondscoach moet hebben.

Mulder vindt het geen gemis dat Courtois er niet bij is. "Het gaat om een doelman, hé. Niet om een Hazard in grootse vorm voorin. Een doelman... Bovendien heeft Courtois ook al wel foutjes gemaakt. Het is misschien de beste keeper ter wereld, maar het verschil met een Casteels of een Sels is niet enorm", zei hij bij VTM 2.

Tijd voor hét gesprek

Natuurlijk is dat niet de waarheid. Casteels en Sels zijn goede doelmannen, maar spelen allerminst aan de top in Duitsland en Frankrijk. Courtois bewees al vele jaren op rij dat hij de beste Belgische doelman ooit is en in topvorm ook een van de beste keepers ter wereld. Courtois onder de lat betekent sowieso een kwaliteitsinjectie.

Georges Leekens liet afgelopen weekend bij onze redactie nog verstaan dat een goed gesprek tussen Courtois en Tedesco veel zou kunnen oplossen. Wordt vervolgd.

Eens met Mulder?

Meest recent

'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

7
7
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

12
12
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

15
15
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

308
308
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

202
202
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

96
96
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

318
318
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

113
113
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

200
200
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

161
161
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

112
112
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

86
86
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

100
100
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

116
116
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

66
66
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

278
278
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

85
85
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

147
147
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

144
144
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

489
489
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

369
369
'Club Brugge brengt bod uit op peperdure linksback'

Club Brugge moet komende zomer terug naar de tekentafel, want tal van smaakmakers zetten dan allicht ...

512
512
Mannaert onthult: Genk-revelatie op radar Rode Duivels

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

454
454
'Bliksemtransfer Hazard: concurrentie op de loer'

Wie dacht dat Thorgan Hazard en RSC Anderlecht er wel zouden uitgeraken zonder zaakwaarnemer en ...

380
380
Degryse keihard voor Duivel: “Hij is zwakste van allemaal”

De Rode Duivels hadden een goed gevoel na de klinkende 2-5-zege tegen de Verenigde Staten, maar dat ...

414
414

Meer sportnieuws