"Courtois? Er is niet veel verschil met Casteels en Sels"

door

Als er wordt gewonnen durven sommige analisten nog al eens 'vreemde zaken' roepen. Zo ook Jan Mulder. De voormalige topspits is analist bij de matchen van de Rode Duivels en hij kwam met een heel wel heel bizarre uitspraak omtrent Thibaut Courtois.

Thibaut Courtois is momenteel nog maanden buiten strijd met een zware knieblessure. Voorlopig kan hij dus niet worden opgeroepen voor de Rode Duivels. Toch zal er dringend een oplossing moeten komen voor zijn situatie bij de nationale ploeg.

LEES OOK: Alderweireld over WK van België: "Daar ben ik niet bang voor"

Dispuut tussen Courtois en Tedesco

Courtois en Tedesco kregen het maanden geleden aan de stok met elkaar. De doelman verliet de selectie en het was hommeles in het Belgische kamp. Bij de spelersgroep kwam die actie van 'El Muro' niet goed aan, maar ook de bondscoach had beter moeten omgaan met de situatie. Spelers van dat niveau hebben nu eenmaal soms een ego. Dat goed kunnen managen is ook een kwaliteit die een bondscoach moet hebben.

Mulder vindt het geen gemis dat Courtois er niet bij is. "Het gaat om een doelman, hé. Niet om een Hazard in grootse vorm voorin. Een doelman... Bovendien heeft Courtois ook al wel foutjes gemaakt. Het is misschien de beste keeper ter wereld, maar het verschil met een Casteels of een Sels is niet enorm", zei hij bij VTM 2.

Tijd voor hét gesprek

Natuurlijk is dat niet de waarheid. Casteels en Sels zijn goede doelmannen, maar spelen allerminst aan de top in Duitsland en Frankrijk. Courtois bewees al vele jaren op rij dat hij de beste Belgische doelman ooit is en in topvorm ook een van de beste keepers ter wereld. Courtois onder de lat betekent sowieso een kwaliteitsinjectie.

Georges Leekens liet afgelopen weekend bij onze redactie nog verstaan dat een goed gesprek tussen Courtois en Tedesco veel zou kunnen oplossen. Wordt vervolgd.

Eens met Mulder?

Meest recent

Groot nieuws voor Kompany: Bayern doet ferme geste

Vincent Kompany is dit seizoen geweldig bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester is ...

7
7
Opvolger De Mil bekend: Bayat verbaast vriend en vijand

Door het ontslag van Nicky Hayen klopte Club Brugge aan bij KAA Gent en door de exit van Ivan Leko ...

73
73
Hasi looft verrassend trio bij Anderlecht: “Stappen gezet”

RSC Anderlecht kreeg afgelopen speeldag een pandoering van Westerlo en komende speeldag wacht ...

70
70
UEFA brengt geweldig nieuws voor Belgische refs

In eigen land is er zeer vaak grote kritiek op de Belgische scheidsrechters. Spelers, trainers en ...

29
29
Anderlecht troeft Standard en buitenland af: dit is waarom

Anderlecht maakte donderdag bekend dat het nog maar eens schuift in zijn organigram. Nadat de ...

98
98
'Napoli heeft masterplan voor Lukaku klaar'

De terugkeer van Romelu Lukaku nadert met rasse schreden. Meer dan vier maanden lag de Rode Duivel ...

33
33
Maxime Lestienne weldra weer op Belgische velden?

Ooit leek Maxime Lestienne voorbestemd voor de Rode Duivels. Een cap zou de flankaanvaller ...

107
107
Ajax-trainer doet boekje open over Godts, Bounida en Mokio

Ajax wist deze week eindelijk zijn eerste punten te pakken in de Champions League door met 2-4 te ...

65
65
Hasi hint naar opmerkelijke wintertransfer: "Hij is welkom"

Anderlecht zat de voorbije weken op een wolk, maar donderde daar vorig weekend weer af met een ...

286
286
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt opvolger Ordoñez, weer vertrekker Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

171
171
‘Fans in opstand tegen ‘Anderlechtisering’ van Club Brugge’

Club Brugge verbaasde vriend en vijand door Nicky Hayen de laan uit te sturen. Ivan Leko werd ...

477
477
Leko in zak en as: Club Brugge komt met Mignolet-statement

Simon Mignolet kent dit seizoen veel pech. De doelman van Club Brugge moest ook plots verstek geven ...

392
392
Antwerp fan Huybrechts stort in op WK: 'Pure nachtmerrie'

In het befaamde Ally Pally is gisteren weer de hoogmis van het darts begonnen: het prestigieuze WK. ...

50
50
Mehdi Bayat snauwt na vertrek De Mil: eis om nieuwe regel

Er vond een heuse trainerscarrousel plaats in de Jupiler Pro League. Club Brugge stuurde Nicky Hayen ...

375
375
Coëfficiënt keldert: Belgische clubs vrezen rampscenario

De afgelopen jaren is de Jupiler Pro League aan een opmars bezig. Vooral de sterke prestaties van de ...

131
131
Tielemans schittert weer: grote verrassing in de maak?

Youri Tielemans was de grote man bij Aston Villa in de Europa League-clash tegen het Zwitserse ...

57
57
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit na 'ongeziene bom'

De voorbije dagen kwam Ruben Van Gucht zwaar onder vuur te liggen. De sportjournalist kreeg kritiek ...

114
114
“Racist én seksist!” – Broos in vieze papieren na klacht

Hugo Broos is bondscoach van Zuid-Afrika en de Belgische oefenmeester begint bijna aan de Afrika ...

102
102
Anderlecht heeft eerste 'zomertransfer' nu al beet

Bij RSC Anderlecht hebben ze al één zorg minder, want in principe hebben ze hun eerste ...

366
366
Defour streng: "Het failliet van de Jupiler Pro League"

Bij Standard kunnen ze het zelf amper geloven, maar ze staan wel knap zesde. Play-Off 1 is ...

243
243
Zorgt DAZN voor enorm JPL-probleem in januari?

DAZN stuurt veel mails als het maandabonnement nog niet is verlengd, maar zelf betalen ze de clubs ...

276
276
'Standard mikt zeer hoog en droomt van monstersom'

Standard hoopt dat het tegen komende zomer toch een nieuwe eigenaar kan voorstellen. Dat lange ...

206
206
'Anderlecht en KV Mechelen vechten om WK-ganger'

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen draait steeds luider. De Belgische clubs ...

130
130
'Club Brugge mag plots dromen van 5 miljoen euro bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

310
310
'Anderlecht ontvangt waanzinnige financiële meevaller'

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat er in 2026 een bonus uit de bus valt, zoals het in het verleden ...

351
351

Meer sportnieuws