FC Barcelona bevestigt drama: einde seizoen én geen EK

door
FC Barcelona bevestigt drama: einde seizoen én geen EK

Spanje trok zondagavond een streep onder zijn kwalificatiecampagne voor het EK. Het verzekerde van zich van groepswinst en een status als reekshoofd bij de loting door Georgië met 3-1 te kloppen, maar desondanks waren er maar weinig blije gezichten bij La Roja. De zege werd volledig overschaduwd door een zware blessure bij Gavi.

De 19-jarige middenvelder moest al na 26 minuten naar de kant nadat hij zich verstapte. Hij greep meteen naar de knie en verliet uiteindelijk in tranen het veld. Het was meteen duidelijk dat het er niet goed uitzag en de Spaanse voetbalbond bevestigde nog tijdens de wedstrijd dat het om 'een ernstige blessure' ging.

LEES OOK: 'Barça maakt zich op voor transferbom van 100 miljoen'

Barça bevestigt snoeihard verdict

Een dag later is ook helemaal duidelijk hoe groot de schade precies is. FC Barcelona bevestigde in een statement wat iedereen al vreesde: Gavi heeft zondag de voorste kruisband van zijn rechterknie helemaal afgescheurd. Daarnaast heeft hij ook een blessure aan de meniscus opgelopen.

Eén van de komende dagen gaat het goudhaantje onder het mes en daarna zal Barça met meer informatie komen over zijn afwezigheid. Het is echter nu al duidelijk dat Gavi zeer lang aan de kant zal moeten blijven. Dergelijke blessures gaan doorgaans gepaard met een inactiviteit van zeven à negen maanden.

Einde seizoen en geen EK voor Gavi

Dat betekent dat Barça dit seizoen niet meer zal kunnen rekenen op zijn sterkhouder en dat de kans ook bijzonder klein is dat we Gavi komende zomer in actie zullen zien op het EK. Voor zowel Barça als Spanje is dat een enorme opdoffer, om Gavi zelf niet te vergeten.

In Barcelona zijn ze dan ook woedend dat Gavi tegen Georgië aan de aftrap verscheen. Er stond voor Spanje immers nog maar weinig op het spel en Gavi kon wel wat rust gebruiken. Dat hij die niet kreeg, heeft nu dus rampzalige gevolgen.

Kan Barça zijn afwezigheid opvangen?

Meest recent

'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

37
37
'Chelsea zoekt trainer: topkandidaat al gekend'

Sinds de overname door BlueCo blijft Chelsea een chaotische club. Niet alleen blijven ze maar ...

15
15
Waanzin op Africa Cup: volledige nationale ploeg opgeschort

Op de Africa Cup vallen er altijd wel straffe verhalen te rapen. Voor het toernooi was er ...

45
45
Hein los over Duivels: "Als je met hem naar het WK moet..."

Voor de Rode Duivels wordt 2026 een zeer belangrijk jaar, want volgende zomer moeten ze op het WK ...

113
113
'STVV ziet smaakmaker naar LaLiga vertrekken'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

145
145
Straf: jeugdwerking Club krijgt navolging in buitenland

Bij Club Brugge hebben ze de voorbije jaren al stevig gecasht. Dat gebeurt ook alsmaar meer op eigen ...

133
133
'Vlot scorende IJslandse international naar JPL'

De Belgische eersteklassers zetten hun zoektocht naar versterking voor deze winter volop in. Een ...

143
143
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

18
18
'Nieuwjaarsdag brengt trainersbom bij Chelsea'

Een winterbreak nemen ze in de Premier League niet. Op Nieuwjaarsdag staan er meteen enkele ...

61
61
'Antwerp scheurt zijn broek: 10 miljoen in prullenmand'

Bij Antwerp staan ze voor belangrijke maanden. Er zou weleens een heuse leegloop kunnen aankomen op ...

381
381
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

9
9
'Transferplannen Union tijdens wintermercato bekend'

De wintermercato is officieel van start gegaan en ongetwijfeld zullen we snel de eerste deals ...

63
63
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer bij Club, Neymar beslist'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

366
366
Bounida doet opvallend masterplan Ajax uit de doeken

Rayane Bounida maakte de overstap van de jeugdopleiding van RSC Anderlecht naar Ajax. De Belgische ...

86
86
‘Klap voor Lukaku: Napoli kiest nieuwe aanval’

Romelu Lukaku ligt al maanden in de lappenmand en een comeback op het veld zit er voorlopig nog niet ...

96
96
Deze Belgische topclub voor Benteke: Joos weet meer

Christian Benteke is einde contract in de MLS. De aanvaller werd al meermaals in verband gebracht ...

803
803
Hein prikt naar Verhaeghe: "Zo moet een club bestuurd worden"

Het voetbaljaar 2025 is alweer zeer bewogen geweest. Dat was ook het geval bij Club Brugge, dat in ...

306
306
Neymar hakt knoop door en kiest club voor 2026

In 2026 zullen enkele grote namen knopen moeten doorhakken over hun toekomst. Voor Neymar moest die ...

41
41
Zorgen bij RWDM: imperium Textor brokkelt verder af

De voorbije weken doken er heel wat onrustwekkende verhalen op over de toestand bij RWDM Brussels. ...

128
128
Olivier Deschacht & Jotti: liefdesvonk zet 2026 in brand

Sinds zijn breuk met Annelien Coorevits bleef Deschacht regelmatig in de belangstelling. Er was een ...

154
154
Toni Kroos voorspelt enorme WK-sensatie

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard in grote mate in het teken staan van het WK in de Verenigde ...

119
119
'Club zorgt meteen voor sensatie: deal van 40 miljoen'

Bij Club Brugge mogen de spelers nog heel even van hun vakantie genieten, maar zaterdag moeten ze ...

1344
1344
The NEST van Club: sportief en financieel énorme meerwaarde

Club Brugge zet sinds enkele jaren steeds meer in de op de eigen jeugd. De Bruggelingen zagen ...

301
301
‘Ivanovic-stunt: dit detail zet Club Brugge op z’n kop’

De Club Brugge-fans dromen naar een spits die meteen scoort. Maar zodra Franjo Ivanović ter sprake ...

831
831
Renard moet fout herstellen: na jaar eindelijk vervanger?

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard héél veel werk in januari. De fouten van het ...

229
229

Meer sportnieuws