FC Barcelona bevestigt drama: einde seizoen én geen EK

door
FC Barcelona bevestigt drama: einde seizoen én geen EK

Spanje trok zondagavond een streep onder zijn kwalificatiecampagne voor het EK. Het verzekerde van zich van groepswinst en een status als reekshoofd bij de loting door Georgië met 3-1 te kloppen, maar desondanks waren er maar weinig blije gezichten bij La Roja. De zege werd volledig overschaduwd door een zware blessure bij Gavi.

De 19-jarige middenvelder moest al na 26 minuten naar de kant nadat hij zich verstapte. Hij greep meteen naar de knie en verliet uiteindelijk in tranen het veld. Het was meteen duidelijk dat het er niet goed uitzag en de Spaanse voetbalbond bevestigde nog tijdens de wedstrijd dat het om 'een ernstige blessure' ging.

LEES OOK: 'Geen genade bij Barça: grote naam naar exit gepusht'

Barça bevestigt snoeihard verdict

Een dag later is ook helemaal duidelijk hoe groot de schade precies is. FC Barcelona bevestigde in een statement wat iedereen al vreesde: Gavi heeft zondag de voorste kruisband van zijn rechterknie helemaal afgescheurd. Daarnaast heeft hij ook een blessure aan de meniscus opgelopen.

Eén van de komende dagen gaat het goudhaantje onder het mes en daarna zal Barça met meer informatie komen over zijn afwezigheid. Het is echter nu al duidelijk dat Gavi zeer lang aan de kant zal moeten blijven. Dergelijke blessures gaan doorgaans gepaard met een inactiviteit van zeven à negen maanden.

Einde seizoen en geen EK voor Gavi

Dat betekent dat Barça dit seizoen niet meer zal kunnen rekenen op zijn sterkhouder en dat de kans ook bijzonder klein is dat we Gavi komende zomer in actie zullen zien op het EK. Voor zowel Barça als Spanje is dat een enorme opdoffer, om Gavi zelf niet te vergeten.

In Barcelona zijn ze dan ook woedend dat Gavi tegen Georgië aan de aftrap verscheen. Er stond voor Spanje immers nog maar weinig op het spel en Gavi kon wel wat rust gebruiken. Dat hij die niet kreeg, heeft nu dus rampzalige gevolgen.

Kan Barça zijn afwezigheid opvangen?

Meest recent

Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

20
20
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

18
18
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

43
43
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

213
213
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

181
181
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

209
209
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

217
217
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

302
302
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

251
251
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

132
132
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

46
46
Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Het zijn woelige tijden voor het Belgische voetbal. De clubs verkeren in grote financiële ...

232
232
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

60
60
'Straf gerucht: Genk verlost Anderlecht van overbodige pion'

De wintermercato staat stilaan voor de deur en er ligt ook bij de Belgische topclubs heel wat werk ...

505
505
Engelse pers mild voor Club: één speler krijgt lof

Ivan Leko heeft woensdagavond geen droomdebuut beleefd bij Club Brugge. De nieuwe trainer moest bij ...

422
422
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

160
160
'Anderlecht verrast compleet en shopt bij La Louvière'

Bij RSC Anderlecht lijkt er toch weer een en ander te gaan bewegen. De Brusselaars staan volgens La ...

247
247
Crisis bij Real Madrid en dure fout: Courtois slaat mea culpa

Real Madrid zit duidelijk in een mindere periode. Bepaalde media zagen al aan de poten van trainer ...

43
43
Knaltransfer Club Brugge? "Hij zou een versterking zijn"

Club Brugge verloor met 0-3 van Arsenal. Het was nooit écht een wedstrijd. Marc Degryse ...

900
900
‘Anderlecht en Genk kruisen de degens in transferdossier’

RSC Anderlecht en KRC Genk gaan in januari mogelijk hier en daar wat ingaande transfers afronden. ...

144
144
AA Gent op drift: De Mil meteen in zware problemen

Bij AA Gent hangt er al lang meer twijfel dan vertrouwen rond de bureau van Sam Baro. Sinds zijn ...

552
552
Geeft Fink ‘onverwachte oplossing’ weldra een kans?

Bij KRC Genk staat er druk op de ketel. Tegen FC Midtjylland moet er een goede prestatie volgen, ...

284
284
De Mil naar AA Gent: cruciale overstap voor beide partijen

Rik De Mil heeft zijn transfer helemaal beet. Hij tekende bij AA Gent. Voor de 44-jarige trainer kan ...

65
65
Leko komt met vreemde reactie na 'Hayen-protest'

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Engelsen waren veel te sterk en ...

642
642
'Hazard neemt verrassende toekomstbeslissing bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht begint de tijd voor Olivier Renard, Tim Borguet en ondertussen ook Kenneth ...

490
490

Meer sportnieuws