FC Barcelona bevestigt drama: einde seizoen én geen EK

door
FC Barcelona bevestigt drama: einde seizoen én geen EK

Spanje trok zondagavond een streep onder zijn kwalificatiecampagne voor het EK. Het verzekerde van zich van groepswinst en een status als reekshoofd bij de loting door Georgië met 3-1 te kloppen, maar desondanks waren er maar weinig blije gezichten bij La Roja. De zege werd volledig overschaduwd door een zware blessure bij Gavi.

De 19-jarige middenvelder moest al na 26 minuten naar de kant nadat hij zich verstapte. Hij greep meteen naar de knie en verliet uiteindelijk in tranen het veld. Het was meteen duidelijk dat het er niet goed uitzag en de Spaanse voetbalbond bevestigde nog tijdens de wedstrijd dat het om 'een ernstige blessure' ging.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Witte trainersrook bij Anderlecht, Barça dokt 30 miljoen'

Barça bevestigt snoeihard verdict

Een dag later is ook helemaal duidelijk hoe groot de schade precies is. FC Barcelona bevestigde in een statement wat iedereen al vreesde: Gavi heeft zondag de voorste kruisband van zijn rechterknie helemaal afgescheurd. Daarnaast heeft hij ook een blessure aan de meniscus opgelopen.

Eén van de komende dagen gaat het goudhaantje onder het mes en daarna zal Barça met meer informatie komen over zijn afwezigheid. Het is echter nu al duidelijk dat Gavi zeer lang aan de kant zal moeten blijven. Dergelijke blessures gaan doorgaans gepaard met een inactiviteit van zeven à negen maanden.

Einde seizoen en geen EK voor Gavi

Dat betekent dat Barça dit seizoen niet meer zal kunnen rekenen op zijn sterkhouder en dat de kans ook bijzonder klein is dat we Gavi komende zomer in actie zullen zien op het EK. Voor zowel Barça als Spanje is dat een enorme opdoffer, om Gavi zelf niet te vergeten.

In Barcelona zijn ze dan ook woedend dat Gavi tegen Georgië aan de aftrap verscheen. Er stond voor Spanje immers nog maar weinig op het spel en Gavi kon wel wat rust gebruiken. Dat hij die niet kreeg, heeft nu dus rampzalige gevolgen.

Kan Barça zijn afwezigheid opvangen?

Meest recent

Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

40
40
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

102
102
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

88
88
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

25
25
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

22
22
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

146
146
STVV in dubio: ervaren basispion gratis weg?

Bij STVV lopen heel veel spelers in de kijker. Een aantal spelers die niet al te veel aandacht ...

58
58
Hazard tipt RSCA-bestuur: "Andere ploegen hebben dat wel"

Thorgan Hazard is bezig aan een sterk seizoen, maar hij mist kwaliteit rondom zich. Er is geen ...

238
238
AA Gent in de rats: De Mil met slecht rapport

Rik De Mil kreeg de afgelopen jaren heel veel lof. Soms terecht, soms wat overdreven. Zijn transfer ...

137
137
Westerlo mist unieke kans: "Wat als?"

Met nog drie speeldagen voor de boeg is de strijd om de top zes nog altijd niet gestreden. Ook ...

36
36
Bob Peeters doet plannen SK Beveren uit de doeken

De strijd om promotie naar en degradatie uit de Jupiler Pro League is nog volop aan de gang. ...

134
134
AA Gent in crisis: Degryse geeft duidelijk advies

AA Gent dreigt alweer naast de Champions' Play-Off te grijpen. De Buffalo's gaven vorig weekend hun ...

209
209
Italiaanse pers brengt geweldig nieuws over De Bruyne

Er is licht aan het einde van de tunnel voor de Belgen van Napoli. Romelu Lukaku kroonde zich vorig ...

61
61
Trainerswaarschuwing Anderlecht: "Niet zoals met Hubert"

Anderlecht boekte vorig weekend een klinkende zege tegen OH Leuven en zette zo een grote stap ...

201
201
'Straf Premier League-avontuur voor Will Still'

De voorbije jaren hebben de broertjes-Still een mooie naam voor zichzelf gemaakt in de ...

63
63
Jean-Marie Pfaff’s ingrijpende keuze zet Beveren op z’n kop

Het zijn intense en moeilijke jaren geweest voor Jean-Marie Pfaff. Eén van de beste ...

86
86
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Monaco'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Heel wat smaakmakers lijken na dit ...

241
241
'Real Madrid dropt in zomer stevige trainersbom'

Real Madrid beleeft een woelig seizoen. Het zette in januari Xabi Alonso alweer op straat. De ...

76
76
Dit is dé reden waarom Charleroi-Cub extra lang duurde

Club Brugge deed zondag een uitstekende zaak door na het puntenverlies van Union en STVV te gaan ...

785
785
TRANSFERUURTJE: 'Witte trainersrook bij Anderlecht, Barça dokt 30 miljoen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

432
432
Buitenaardse Messi helpt Inter Miami aan straffe comeback

Lionel Messi is inmiddels al 38 jaar, maar net zoals Cristiano Ronaldo blijft de Argentijn gaan op ...

53
53
Simon Mignolet deelt boodschap die blijft nazinderen

Wat zich gisteren in Charleroi afspeelde, was het soort voetbalavond dat nog lang blijft nazinderen. ...

433
433
Ramp voor Union: “Groot probleem, géén oplossing”

Union SG staat nog altijd aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar Club Brugge sloop afgelopen ...

157
157
Albert compleet verrast over RSCA: "Monsterlijk!"

RSC Anderlecht is onder Jérémy Taravel weer beter bezig. Er is nog veel werk om van ...

409
409
Van Gucht haalt Brusselmans door gehaktmolen

Ruben Van Gucht en Herman Brusselmans zijn twee van onze bekendste en misschien ook wel meest ...

148
148

Meer sportnieuws