Naam van één Duivel tovert glimlach op gezicht Tedesco

door
Naam van één Duivel tovert glimlach op gezicht Tedesco

Tijdens de EK-loting op 2 december zullen de Rode Duivels als reekshoofd in de trommels gaan. Zondag kroonden ze zich immers tot groepswinnaar in hun kwalificatiecampagne met een 5-0-zege tegen Azerbeidzjan. Aan uitblinkers dan ook geen gebrek.

De grote man in het Koning Boudewijn-stadion was zonder twijfel Romelu Lukaku. Als aanvoerder stond hij maar één helft tussen de lijnen, maar dat was voldoende om vier keer te scoren. Inmiddels zit Lukaku al aan 83 treffers namens de nationale ploeg. In de geschiedenis van het interland-voetbal doen slechts zes spelers beter.

Maar niet enkel de spits van AS Roma kon bekoren. Rechtsback Timothy Castagne kwam bijvoorbeeld opvallend gretig voor de dag. Ook Wout Faes speelde één van zijn betere interlands, al werd hij defensief niet echt getest. En op het middenveld etaleerde Orel Mangala nogmaals zijn indrukwekkende werklust.

LEES OOK: Kindermans kiest deze 5 als zijn beste Neerpede-talenten

Chouchou Doku

Daarnaast was Jérémy Doku weer outstanding met zijn flitsende dribbels en versnelling. De zomeraankoop van Manchester City is aan het uitgroeien tot dé nieuwe chouchou van het Belgische publiek. En ook bondscoach Domenico Tedesco blijkt een grote fan van de snelheidsduivel.

Toen op zijn persbabbel de naam Doku viel, verscheen een brede glimlach op het gezicht van de doorgaans stoïcijnse Duitser met Italiaanse roots. Zeker toen hem vervolgens gevraagd werd of hij ooit een één-tegen-één-duel zou aangaan met Doku. "Dat lijkt me niet zo'n goed idee", grijnsde Tedesco.

Grote vriendengroep

Vervolgens goed hij dieper in op de goede klik die Doku en Lukaku lijken te hebben. "Het zijn niet alleen Romelu en Jerry die goed met elkaar opschieten. Deze groep houdt van elkaar - dat geeft me een zeer goed gevoel. Ik zie zoveel vriendschappen op het veld. Zowel de jonge gasten als onze ervaren spelers zijn ook echt hongerig. Dat is héél belangrijk."

Een fitte Doku moet altijd basisspeler zijn bij deze Duivels ...

Meest recent

Union moet alsnog sterkhouder komende weken missen

Union klopte afgelopen weekend Zulte Waregem met 2-0 en pakte zo nog eens een deugddoende ...

0
0
TRANSFERUURTJE: 'Verrassende wending in Genk, knaltransfer Karetsas'

De winterse transferperiode staat voor de deur. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met ...

133
133
“Luis in de pels” – ambitie STVV wringt bij toppers

Sint-Truiden VV blijft vriend en vijand verbazen dit seizoen. De Kanaries, onder leiding van Wouter ...

38
38
KAA Gent schrikt en spreekt Ivan Leko resoluut tegen

De vete tussen KAA Gent en Ivan Leko blijft voortduren. De Kroatische oefenmeester kon zegevieren ...

132
132
Birger Verstraete haalt verschroeiend uit: “Schandalig!”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Cercle Brugge. Eerder was Felice Mazzu ...

69
69
Topclubs vrezen: "We gaan voluit voor PO 1"

STVV is veruit dé verrassing van het seizoen in de Jupiler Pro League. Een lichtpunt in een ...

108
108
Anderlecht krijgt extra 'genialiteit': weldra basisplaats?

Bij RSC Anderlecht draait het dezer dagen blijkbaar enkel om intensiteit, energie en mentaliteit. ...

305
305
Leko scoort geen punten in Gent, wél bij Club: "Dat hoor je waaien"

Club Brugge won met 2-1 van AA Gent. Een verdiende zege, maar het was toch vooral de match waar Ivan ...

137
137
'Hoogspanning: verrassende wending in dossier van Hoefkens'

KRC Genk dacht aan Carl Hoefkens als de nieuwe trainer, maar die gaf aan bij NAC Breda te blijven. ...

210
210
Club Brugge lacht tanden bloot, KRC Genk gewaarschuwd

Club Brugge won met 2-1 van AA Gent. Voetballend was het een zeer matige Slag om Vlaanderen. Ook ...

501
501
Sardella dankt Kompany: "Toen hij hier trainer was..."

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van Royal Antwerp FC, dat zo wéér niet kon ...

118
118
Buffalo weigert hand Leko: "Heel onprofessioneel gehandeld"

De centrale figuur tijdens de clash van zondagmiddag tussen Club Brugge en AA Gent, was uiteraard ...

767
767
"Systematisch problematisch" - kranten buizen zondebok RSCA

RSC Anderlecht blijft het lastig hebben in de competitieduels op verplaatsing. Zondag pakte het op ...

281
281
'Slag om Vlaanderen' loopt fout: supporter naar ziekenhuis

Club Brugge won zondagmiddag met 2-1 van AA Gent na relatief matige wedstrijd. Jammer genoeg liep ...

230
230
Vincent Janssen naar Anderlecht? "Hij zou goud waard zijn"

Antwerp FC is de laatste weken opnieuw sterk bezig. Dat heeft onder meer te maken met de goede ...

522
522
Wéér geen clean sheet United: Engelse pers beoordeelt Lammens

Manchester United blijft uiterst wisselvallig voor de dag komen in de Premier League. Zondag liep de ...

128
128
‘Club Brugge gokt alles: 12 miljoen voor tikkende tijdbom’

Hoeveel risico kan Club Brugge nemen om de defensie te versterken? In Brugge dromen ze van een ...

434
434
De Mil houdt zich niet in: pijnlijke oorzaak nieuwe dreun

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

268
268
Anderlecht bevoordeeld op Bosuil? De Bilde fileert penaltyfase(s)

Antwerp FC zag zijn zegereeks zondagavond ten einde komen. De Great Old speelde zondag een sterke en ...

753
753
D-day in DAZN-affaire: drastische uitspraak op komst

Maandag is het eindelijk zover, dan verschijnt de zaak tussen de Pro League en DAZN voor de ...

208
208
'Chelsea wil opnieuw megaslag slaan in Genk'

De voorbije jaren kwam Chelsea al regelmatig vissen in Genk. Het waren de Blues die een vijftiental ...

684
684
Mazzu haalt snoeihard uit naar zijn eigen spelers

OH Leuven deed vorige week nog een uitstekende zaak door te gaan winnen in Charleroi, maar staat nu ...

116
116
Cinel strooit met lof nadat Cercle eindelijk nog eens wint

De voorbije maanden verzeilde Cercle Brugge in een diepe crisis. Het bleef maar liefst vier maanden ...

119
119
Hey duidt belangrijk verschil aan bij Anderlecht

Anderlecht is er zondagavond niet in geslaagd om de topper op het veld van Antwerp naar zijn hand te ...

264
264
Marokko opent Africa Cup met zege na geweldige goal

Zondagavond is de Africa Cup van start gegaan. In de openingswedstrijd wist gastland en topfavoriet ...

72
72

Meer sportnieuws