Naam van één Duivel tovert glimlach op gezicht Tedesco

door
Naam van één Duivel tovert glimlach op gezicht Tedesco

Tijdens de EK-loting op 2 december zullen de Rode Duivels als reekshoofd in de trommels gaan. Zondag kroonden ze zich immers tot groepswinnaar in hun kwalificatiecampagne met een 5-0-zege tegen Azerbeidzjan. Aan uitblinkers dan ook geen gebrek.

De grote man in het Koning Boudewijn-stadion was zonder twijfel Romelu Lukaku. Als aanvoerder stond hij maar één helft tussen de lijnen, maar dat was voldoende om vier keer te scoren. Inmiddels zit Lukaku al aan 83 treffers namens de nationale ploeg. In de geschiedenis van het interland-voetbal doen slechts zes spelers beter.

Maar niet enkel de spits van AS Roma kon bekoren. Rechtsback Timothy Castagne kwam bijvoorbeeld opvallend gretig voor de dag. Ook Wout Faes speelde één van zijn betere interlands, al werd hij defensief niet echt getest. En op het middenveld etaleerde Orel Mangala nogmaals zijn indrukwekkende werklust.

LEES OOK: 'Doku klopt op tafel: schokkende transfer op komst?'

Chouchou Doku

Daarnaast was Jérémy Doku weer outstanding met zijn flitsende dribbels en versnelling. De zomeraankoop van Manchester City is aan het uitgroeien tot dé nieuwe chouchou van het Belgische publiek. En ook bondscoach Domenico Tedesco blijkt een grote fan van de snelheidsduivel.

Toen op zijn persbabbel de naam Doku viel, verscheen een brede glimlach op het gezicht van de doorgaans stoïcijnse Duitser met Italiaanse roots. Zeker toen hem vervolgens gevraagd werd of hij ooit een één-tegen-één-duel zou aangaan met Doku. "Dat lijkt me niet zo'n goed idee", grijnsde Tedesco.

Grote vriendengroep

Vervolgens goed hij dieper in op de goede klik die Doku en Lukaku lijken te hebben. "Het zijn niet alleen Romelu en Jerry die goed met elkaar opschieten. Deze groep houdt van elkaar - dat geeft me een zeer goed gevoel. Ik zie zoveel vriendschappen op het veld. Zowel de jonge gasten als onze ervaren spelers zijn ook echt hongerig. Dat is héél belangrijk."

Een fitte Doku moet altijd basisspeler zijn bij deze Duivels ...

Meest recent

Anderlecht krijgt transferboodschap: "Gesprekken na seizoen"

Anderlecht lijkt in moeilijke omstandigheden weer op te leven en hoopt er nog een mooi eindeseizoen ...

23
23
Deze statistiek geeft KV Mechelen hoop tegen Anderlecht

De strijd om de top zes belooft de komende weken nog zeer spannend te worden. Enkel Union, Club ...

43
43
'Nieuwe dubbele transferdomper voor Anderlecht'

Er ligt de komende maanden nog heel wat werk op de tafel bij Anderlecht. Niet alleen moet de club ...

237
237
'Charleroi baalt en loopt 5 miljoen mis'

Even leek het een mooi seizoen te gaan worden voor Charleroi, want na een sterke reeks in december ...

25
25
Straffe wending in titelstrijd? "Pas op voor hen"

Er resten nog maar twee speeldagen in de reguliere competitie, maar het is nog een groot vraagteken ...

140
140
Hayen geeft bestuur transfertip: "Dat missen we"

KRC Genk staat voor een drukke week. Ze spelen in de Europa League tegen Freiburg, in de Jupiler Pro ...

180
180
Union SG hoopt op 'dure' WK-ganger: "Flink geïnvesteerd"

Union SG speelt zeker geen oogstrelend voetbal, maar inzake resultaten kent het weer een topseizoen. ...

29
29
Hayen komt met héél ander verhaal over Mignolet en Jackers

Hoe Club Brugge Nicky Hayen op straat zette en nadien ook nog communiceerde, dat was een topclub ...

433
433
Griezmann dropt transferbommetje bij Atlético Madrid

Antoine Griezmann leek Atlético Madrid aan het einde van het seizoen te gaan verlaten. Er ...

46
46
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

39
39
Blunder van Hasi? "Toen pikten we hem op bij RSCA"

RSC Anderlecht heeft een jeugdopleiding van Europees topniveau. De Brusselaars lieten de afgelopen ...

279
279
Fans KV Mechelen zijn woedend: "De waanzin nabij"

Ondanks de nederlaag bij AA Gent, staat KV Mechelen nog steeds op de rand van de Champions' ...

243
243
Garcia neemt deze JPL-smaakmaker op in voorselectie

Op het einde van de maand blazen de Rode Duivels voor de eerste keer in 2026 verzamelen. Om het WK ...

116
116
Nieuwe tegenstander Rode Duivels: Iran haakt af voor WK

De voorbije dagen escaleerde het conflict tussen enerzijds de Verenigde Staten en Israël en ...

259
259
Bayern maakt indruk: Kompany duidelijk over zijn rol

Bayern München blijft door zijn seizoen razen. Het plaatste zich dinsdagavond al zo goed als ...

90
90
'Zulte Waregem slaat fraaie slag met revelatie'

Zulte Waregem moet in de komende weken nog knokken om de Relegation Play-Off te onlopen. Nochtans ...

89
89
'Doku klopt op tafel: schokkende transfer op komst?'

Woensdagavond is het in de Champions League uitkijken naar de clash tussen Real Madrid en Manchester ...

128
128
'Oude bekende wil Openda uit Italiaanse hel verlossen'

Loïs Openda versierde vorige zomer een droomtransfer naar Juventus, maar die overgang is tot ...

106
106
'Sunderland wil nieuwe slag slaan met JPL-smaakmaker'

Sunderland ontpopte zich de voorbije maanden tot één van de aangename verrassingen van ...

58
58
'Plan Chelsea met Lavia bekend'

Door blessures zag hij alweer zijn seizoen grotendeels in het water vallen, maar nu lijkt ...

69
69
Pro League lost laatste details voor bekerfinale

Voor de titel in de Jupiler Pro League lijken er met Union, Club Brugge en STVV nog drie kanshebbers ...

186
186
TRANSFERUURTJE: 'Exodus bij Club, De Cat verbaast RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

230
230
Noa Lang kookt nieuwe hit: ‘Noano’ groot succes in Turkije

Noa Lang voelt zich in zijn sas bij Galatasaray. De voormalige buitenspeler van Club Brugge kreeg ...

47
47
Alderweireld laat niemand onberoerd met tv-getuigenis

Sommige bekentenissen verwacht je niet van een topvoetballer. Op het veld oogt alles vaak perfect. ...

66
66
‘Entourage Ilic slaat op tafel: Anderlecht stuit op probleem’

Mihajlo Ilic is onder Jeremy Taravel uitgegroeid tot een absolute basispion. De verdediger wordt ...

267
267

Meer sportnieuws