Naam van één Duivel tovert glimlach op gezicht Tedesco

door
Naam van één Duivel tovert glimlach op gezicht Tedesco

Tijdens de EK-loting op 2 december zullen de Rode Duivels als reekshoofd in de trommels gaan. Zondag kroonden ze zich immers tot groepswinnaar in hun kwalificatiecampagne met een 5-0-zege tegen Azerbeidzjan. Aan uitblinkers dan ook geen gebrek.

De grote man in het Koning Boudewijn-stadion was zonder twijfel Romelu Lukaku. Als aanvoerder stond hij maar één helft tussen de lijnen, maar dat was voldoende om vier keer te scoren. Inmiddels zit Lukaku al aan 83 treffers namens de nationale ploeg. In de geschiedenis van het interland-voetbal doen slechts zes spelers beter.

Maar niet enkel de spits van AS Roma kon bekoren. Rechtsback Timothy Castagne kwam bijvoorbeeld opvallend gretig voor de dag. Ook Wout Faes speelde één van zijn betere interlands, al werd hij defensief niet echt getest. En op het middenveld etaleerde Orel Mangala nogmaals zijn indrukwekkende werklust.

LEES OOK: City beukt titelstrijd open: Engelse pers plakt cijfer op Doku

Chouchou Doku

Daarnaast was Jérémy Doku weer outstanding met zijn flitsende dribbels en versnelling. De zomeraankoop van Manchester City is aan het uitgroeien tot dé nieuwe chouchou van het Belgische publiek. En ook bondscoach Domenico Tedesco blijkt een grote fan van de snelheidsduivel.

Toen op zijn persbabbel de naam Doku viel, verscheen een brede glimlach op het gezicht van de doorgaans stoïcijnse Duitser met Italiaanse roots. Zeker toen hem vervolgens gevraagd werd of hij ooit een één-tegen-één-duel zou aangaan met Doku. "Dat lijkt me niet zo'n goed idee", grijnsde Tedesco.

Grote vriendengroep

Vervolgens goed hij dieper in op de goede klik die Doku en Lukaku lijken te hebben. "Het zijn niet alleen Romelu en Jerry die goed met elkaar opschieten. Deze groep houdt van elkaar - dat geeft me een zeer goed gevoel. Ik zie zoveel vriendschappen op het veld. Zowel de jonge gasten als onze ervaren spelers zijn ook echt hongerig. Dat is héél belangrijk."

Een fitte Doku moet altijd basisspeler zijn bij deze Duivels ...

Meest recent

Play-Downs: volgend weekend beslissing in degradatiestrijd?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

4
4
City beukt titelstrijd open: Engelse pers plakt cijfer op Doku

Manchester City heeft afgelopen weekend opnieuw gouden zaken gedaan in de Engelse titelstrijd. ...

9
9
Club Brugge in paniek: drama rond Vanaken‑verlenging

Club Brugge werkt aan een nieuwe verlenging voor Hans Vanaken. Achter de gesprekken schuilt niet ...

128
128
"Slow motion" - kranten geven Anderlecht-dissonant 3 op 10

Na drie opeenvolgende nederlagen heeft RSC Anderlecht opnieuw kunnen aanknopen met een overwinning. ...

84
84
Gent-spelers om uitleg gevraagd: "Komt binnen in kleedkamer"

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

68
68
‘Oude bekende 1B helpt Inter aan Rode Duivel’

Met nog zeven speeldagen voor de boeg lijkt Inter op weg naar de titel in de Serie A. Desondanks ...

26
26
‘Standard vult dringende vacature met koopje in’

Standard ging zaterdag met 1-2 onderuit tegen Westerlo en lijkt daardoor voorlopig de rol in de ...

59
59
Enorme verrassing in PO2? “We mogen nog hopen”

De Europe Play-Off kende zondag een verrassende wending. KRC Genk raakte in eigen stadion verrassend ...

76
76
Doku stuurt Arsenal flinke waarschuwing

De titelstrijd in de Premier League is dit weekend weer een pak spannender geworden. Leider Arsenal ...

54
54
Anderlecht bibbert na uitvallen De Cat en Coosemans

Anderlecht leek zondagavond lange tijd alweer tegen een domper aan te lopen. Na een nul op negen ...

266
266
Essevee (en Cercle) zeker van behoud na ommekeer op Dender

De Relegation Play-Off werd zondagavond al grotendeels in een beslissende plooi gelegd. Zulte ...

179
179
Club meldt domper: einde seizoen sterkhouder

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen om zijn titelambities in leven te houden door ...

262
262
Hubert tevreden: "Dat gaat het verschil maken"

Union SG won met 0-1 van KV Mechelen. Zo blijven ze aan de leiding staan. De Brusselaars spelen ...

72
72
Anderlecht in extase na onverwachte ommekeer in slotfase

RSC Anderlecht begon om 18u30 aan zijn match tegen AA Gent. De Brusselaars kenden alweer een zeer ...

244
244
'Club Brugge knalt: 15 miljoen voor absolute topdeal'

Club Brugge heeft een bod neergelegd dat deze transfer meteen in een andere categorie duwt. De ...

574
574
Manchester City blaast titelstrijd nieuw leven in

In  de Premier League kon Manchester City de titelstrijd weer leven inblazen als het won bij ...

43
43
Opschudding bij Anderlecht - AA Gent: "Schandalig!"

RSC Anderlecht en AA Gent hebben de eerste helft afgewerkt in het Lotto Park. De Buffalo's zijn ...

385
385
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

474
474
Fluitconcert in Cegeka Arena: Hayen heeft verklaring

Na amper twee speeldagen is KRC Genk zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs (voorlopig) kwijt. De ...

438
438
CPL: voorlaatste ticket uitgedeeld, duel om laatste PO-plek

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

67
67
Straffe reeks doorprikt: Vanderbiest geeft reden slipper KVM

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

71
71
Genk bijt tanden stuk op OHL: Westerlo leider in Play-Off II

Verrassende wending in de Europe Play-Offs. Tijdens zijn eerste thuismatch van de nacompetitie ...

103
103
Enorme verrassing bij Anderlecht, één wissel bij AA Gent

RSC Anderlecht ging in zijn drie voorbije wedstrijden telkens onderuit. Zondagavond moet dan ook een ...

134
134
Spurs virtueel op degraderen, dure slipper De Bruyne en co

In Engeland is de crisis bij Tottenham Hotspur compleet. De Londense club verloor zondag ook van ...

61
61
Wout wint Roubaix! Voetbalwereld smult mee van droomzege Van Aert

Wout van Aert heeft zondag een mooi stukje wielergeschiedenis geschreven. Na een beklijvend duel van ...

236
236

Meer sportnieuws