'Belgen blunderen': buitenland spreekt schande na fiasco

door
'Belgen blunderen': buitenland spreekt schande na fiasco

De supporters van de Rode Duivels werden zondagavond nog eens getrakteerd op een fraaie show. Zo zagen ze de nationale helden met zware 5-0-cijfers van Azerbeidzjan winnen. Jammer genoeg werd de match vooraf gegaan door een pijnlijke blunder.

Voor de Belgische voetbalbond werd het niet bepaald een goede week. Zo moest voor de oefenwedstrijd tegen Servië in extremis uitgeweken worden naar Leuven omdat het veld in het Koning Boudewijn-stadion onvoldoende bespeelbaar was geraakt. Hierdoor moest het oefenduel zonder publiek afgewerkt worden.

Zondag tegen Azerbeidzjan waren gelukkig wel weer fans toegelaten. Desondanks liep het andermaal fout. Voor de aftrap werden traditioneel de volksliederen van beide landen afgespeeld. Maar de Azeri's keken vreemd op: plots werd het volkslied van Zweden ingezet in plaats van dat van Azerbeidzjan.

LEES OOK: KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

Gebrek aan professionalisme 

Die pijnlijke fout deed wat commotie aan de zijlijn ontstaan. Duivels-aanvoerder Romelu Lukaku had al snel in de smiezen dat er iets niet klopte en ging zich persoonlijk met de zaak bemoeien. Na zijn interventie werd het juiste volkslied uiteindelijk toch nog afgespeeld.

Analist Alexandre Teklak is in zijn column voor La Dernière Heure dan ook scherp voor dit staaltje amateurisme. "Hoe is het mogelijk om je van volkslied te vergissen. Dit is een schande. Lukaku heeft goed gereageerd en toonde zijn klasse. Ik zeg niet dat zo'n zaken nooit gebeuren, maar het is zeer gênant. Een gebrek aan respect ook. Je moet professioneel zijn op alle niveaus, zonder uitzondering", aldus Teklak.

Lukaku neemt verantwoordelijkheid

Het fiasco werd ook in het buitenland opgemerkt. Het Nederlandse De Telegraaf is bijvoorbeeld erg scherp. "Belgen blunderen", klinkt het. "Lukaku kreeg van de Azerbeidzjaanse aanvoerder te horen dat er een fout gebeurd was en ging dat even melden. Daarna konden de bezoekers wel meezingen met hun eigen volkslied. Drie nationale hymnes voor de prijs van twee dus."

Het Italiaanse Gazzetta dello Sport was dan weer vooral lovend over de rol van Lukaku in deze hetze. "Hij was al een hoofdrolspeler voor de wedstrijd. Naast de Azerbeidzjaanse fans merkten ook bondscoach Gianni De Biasi en zijn staf het meteen op. Lukaku, die voelde dat er iets fout was, sprak eerst met De Biasi en liet toen het buitenlandse volkslied opzetten."

De KBVB moet openlijk zijn excuses aanbieden ...

Meest recent

6 WK-iconen maken kans op Pro League Hall of Fame

In 2023 kondigde de Pro League de oprichting aan van een Hall of Fame, die de grootste iconen van ...

3
3
"Anderlecht is voor hem geen springplank naar grotere club"

Bij Anderlecht ontbrak het de voorbije jaren aan stabiliteit op alle vlakken. De bestuurskamer bleek ...

20
20
Raman breekt helemaal na moeilijke periode

KV Mechelen zette vorig weekend een grote stap richting het veiligstellen van deelname aan de ...

16
16
WK dreigt fiasco te worden: volgende deelnemer op de helling

Drie maanden voor de start van het WK zijn er grote vraagtekens over in welke staat het toernooi zal ...

33
33
Van der Elst ziet nieuwe Ceulemans bij... Anderlecht

Anderlecht kan komend weekend zijn ticket voor de Champions' Play-Off veiligstellen, maar dan zal ...

97
97
TRANSFERUURTJE: 'Club kan weer cashen, Real aast op grote naam'

 De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

97
97
Makelaar Rits spreekt klare taal, sneer naar transfer

Mats Rits is bij RSC Anderlecht volledig naar de achtergrond verdwenen. De middenvelder traint dan ...

295
295
Vanhaezebrouck maakt JPL-tendens af: "Onvoorstelbaar"

Het Nieuwsblad nam een trend in de Jupiler Pro League onder de loep. Assistenten die tijdens ...

60
60
Driedubbele opsteker voor Rode Duivels richting WK

Het WK komt dichterbij. Spelers die nu geblesseerd uitvallen missen mogelijk het mondiale ...

73
73
'Verrassende nieuwe uitdaging voor Laurent Ciman'

Eén van de meest opvallende figuren in de 'gouden generatie' van de Rode Duivels, was Laurent ...

39
39
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

104
104
'Diplomaprobleem Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Anderlecht zette op 1 februari Besnik Hasi op straat. Sindsdien zorgde het trainersdossier al voor ...

224
224
'Union sluit nieuwe megadeal met Benfica'

Union zal in de komende maanden nog alles uit de kast moeten halen om zijn titel te verlengen. Het ...

102
102
Van der Elst trekt keiharde conclusie over Leko en Club

De 28ste speeldag belooft enkele pittige affiches te brengen. De meeste ogen zullen gericht zijn op ...

401
401
Straffe stoot Vanderbiest: "Als je dat ziet..."

In de komende drie weken wordt de strijd om de Champions' Play-Off helemaal beslist. Union, Club ...

101
101
'Genk moet zich haasten: ervaren sterkhouder krijgt aanbod'

Bij KRC Genk gaat alle aandacht in de komende weken naar het veiligstellen van de zesde plaats. ...

236
236
'Standard krijgt plots drie gigantische opstekers'

Standard deed vorige week een enorme slechte zaak door 1-1 te spelen tegen La Louvière. De ...

160
160
'Club Brugge twijfelt: dure 'flopaankoop' al na jaar weg'

Club Brugge heeft een brede kern en daardoor zijn er een aantal spelers die minder aan bod komen. ...

360
360
Familiedrama bij Beckham loopt volledig uit de hand

Al maanden rommelt het binnen de beroemde Beckham-familie. Wat ooit een hechte clan leek, is ...

117
117
Lammens snoeihard na nederlaag Manchester United

Manchester United kon een goede zaak doen door het puntenverlies van Manchester City. Ze verloren ...

99
99
Club Brugge davert: Verhaeghe sleurt Club de miserie in

Bart Verhaeghe zette zelf mee de lijnen uit bij Club Brugge, en net daar wringt het nu. Nu de ...

930
930
Drama bij Anderlecht: moét Taravel aftreden als T1?

RSC Anderlecht zit met een gigantisch probleem. De Brusselaars lijken Jérémy Taravel ...

498
498
Roda JC rekent op Belg voor ‘Operatie Eredivisie’

Roda JC is een club die altijd heel wat Belgen in zijn rangen heeft gehad. De Nederlandse ...

15
15
Anderlecht dreigt opnieuw zware fout te maken

RSC Anderlecht moet stilaan een knoop gaan doorhakken. Gaan de Brusselaars de laatste aanvallende ...

308
308
Bayern-ster doet boekje open over Kompany

Vincent Kompany is bijzonder geliefd bij zijn spelers. Dat is al jaren het geval als coach. De ...

341
341

Meer sportnieuws