'Belgen blunderen': buitenland spreekt schande na fiasco

door
'Belgen blunderen': buitenland spreekt schande na fiasco

De supporters van de Rode Duivels werden zondagavond nog eens getrakteerd op een fraaie show. Zo zagen ze de nationale helden met zware 5-0-cijfers van Azerbeidzjan winnen. Jammer genoeg werd de match vooraf gegaan door een pijnlijke blunder.

Voor de Belgische voetbalbond werd het niet bepaald een goede week. Zo moest voor de oefenwedstrijd tegen Servië in extremis uitgeweken worden naar Leuven omdat het veld in het Koning Boudewijn-stadion onvoldoende bespeelbaar was geraakt. Hierdoor moest het oefenduel zonder publiek afgewerkt worden.

Zondag tegen Azerbeidzjan waren gelukkig wel weer fans toegelaten. Desondanks liep het andermaal fout. Voor de aftrap werden traditioneel de volksliederen van beide landen afgespeeld. Maar de Azeri's keken vreemd op: plots werd het volkslied van Zweden ingezet in plaats van dat van Azerbeidzjan.

LEES OOK: "De Rode Duivels? Dat is geen droom voor mij"

Gebrek aan professionalisme 

Die pijnlijke fout deed wat commotie aan de zijlijn ontstaan. Duivels-aanvoerder Romelu Lukaku had al snel in de smiezen dat er iets niet klopte en ging zich persoonlijk met de zaak bemoeien. Na zijn interventie werd het juiste volkslied uiteindelijk toch nog afgespeeld.

Analist Alexandre Teklak is in zijn column voor La Dernière Heure dan ook scherp voor dit staaltje amateurisme. "Hoe is het mogelijk om je van volkslied te vergissen. Dit is een schande. Lukaku heeft goed gereageerd en toonde zijn klasse. Ik zeg niet dat zo'n zaken nooit gebeuren, maar het is zeer gênant. Een gebrek aan respect ook. Je moet professioneel zijn op alle niveaus, zonder uitzondering", aldus Teklak.

Lukaku neemt verantwoordelijkheid

Het fiasco werd ook in het buitenland opgemerkt. Het Nederlandse De Telegraaf is bijvoorbeeld erg scherp. "Belgen blunderen", klinkt het. "Lukaku kreeg van de Azerbeidzjaanse aanvoerder te horen dat er een fout gebeurd was en ging dat even melden. Daarna konden de bezoekers wel meezingen met hun eigen volkslied. Drie nationale hymnes voor de prijs van twee dus."

Het Italiaanse Gazzetta dello Sport was dan weer vooral lovend over de rol van Lukaku in deze hetze. "Hij was al een hoofdrolspeler voor de wedstrijd. Naast de Azerbeidzjaanse fans merkten ook bondscoach Gianni De Biasi en zijn staf het meteen op. Lukaku, die voelde dat er iets fout was, sprak eerst met De Biasi en liet toen het buitenlandse volkslied opzetten."

De KBVB moet openlijk zijn excuses aanbieden ...

Meest recent

Club en Genk bezorgen België weer coëfficiëntopsteker

Het is weer een uitstekende Europese week gebleken voor de Belgische clubs. Woensdag pakte Club ...

10
10
"De Rode Duivels? Dat is geen droom voor mij"

In maart blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen. Dan bereiden ze zich voor op het WK door al eens ...

9
9
Nieuw JPL-format: BAS neemt cruciale beslissing

Volgend seizoen komt er in principe een nieuw format voor het Belgische profvoetbal, maar dat kwam ...

127
127
Wintermercato Anderlecht flopt: dramatische cijfers

Anderlecht zal hopen dat het zich dit weekend op Zulte Waregem kan herpakken. Evident zal dat echter ...

126
126
'Datum rentree Kevin De Bruyne is bekend'

Napoli beleeft geen makkelijk te seizoen en dat is onder meer te wijten aan zijn Rode Duivels. Naast ...

66
66
Kompany haalt uit naar Mourinho na racismerel

De racismerel die zich dinsdag afspeelde in de Champions League-wedstrijd tussen Benfica en Real ...

78
78
TRANSFERUURTJE: 'Club aast op ex-Duivel, Schreuder nog naar RSCA?'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

222
222
Ancelotti verbaast iedereen met groot transfernieuws

Carlo Ancelotti moet Brazilië weer naar hogere sferen zien te brengen. Nog voor het WK 2026 in ...

39
39
Max Dean slaat keihard terug: “Van waar komt dat?”

Max Dean is één van de meest uitgesproken figuren in de Belgische competitie. De ...

110
110
Cinel trekt aan alarmbel: code rood bij Cercle Brugge

Cercle Brugge vecht dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart staat op een voorlaatste ...

176
176
Oordeel na eerste 90 minuten Jashari: Italië gaat los

Ardon Jashari maakte de overstap van Club Brugge naar AC Milan, maar de 23-jarige middenvelder ...

329
329
‘Racismerel zindert na: ook Benfica dient klacht in’

De Champions League-clash tussen Benfica en Real Madrid blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de ...

129
129
KAA Gent-meevaller vlak voor Cercle: De Mil tempert

KAA Gent neemt het vanavond op tegen Cercle Brugge. Terwijl de Buffalo’s strijden voor een ...

71
71
Rode Duivel van 10 miljoen ligt onder vuur in Duitsland

Met het oog op het WK maakten heel wat potentiële Rode Duivels de voorbije maanden een ...

58
58
Smaakmaker bereidt vertrek bij Union nu al voor

Union hoopt de komende maanden opnieuw de titel te veroveren, staat ook in de bekerfinale en kan ...

64
64
Geen geheimen meer: Ruben Van Gucht pakt stevig uit

Ruzies, roddels en romantiek lijken al jaren als schaduwen rond Ruben Van Gucht te hangen. Wat ooit ...

154
154
'Barça wil profiteren: Rode Duivel aan spotprijsje'

Voor FC Barcelona belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. De Catalanen moeten nog ...

146
146
'Anderlecht slikt nieuwe Schreuder-domper'

Het is bij Anderlecht nog altijd wachten op een nieuwe hoofdtrainer, drie weken na het ontslag van ...

387
387
Jan Boskamp ging door complete hel: "Rot op man!"

Er zijn weinig Nederlanders die in België zo geliefd zijn als de immer sympathieke 'brulboei' ...

82
82
Van MLS-finale naar Stayen: reden voor transfer bekend

STVV blijft verbazen en prijkt nog altijd op de tweede plaats in de Jupiler Pro League, maar dat ...

35
35
'Juventus heeft keiharde boodschap voor Openda'

Loïs Openda beleefde deze week een nieuw dieptepunt bij Juventus. De Rode Duivel kreeg met zijn ...

144
144
Boersma geeft dé reden aan waarom hij KV Mechelen verkoos

KV Mechelen lijkt in januari een fraaie slag geslagen te hebben. Het zag met Lion Lauberbach wel een ...

168
168
'Comeback Lavia: plan van Chelsea is bekend'

Hij had stilaan de patron van de Rode Duivels moeten zijn, maar de teller van Roméo Lavia ...

73
73
‘Club Brugge schrikt zich rot: topspeler pakt zijn boeltje?’

Club Brugge wil hem niet kwijt, maar na Standard gaat er wéér een alarm af. Eén ...

795
795
'Onthuld: dit incident luidde einde Vanzeir bij Gent in'

De 26ste speeldag in de Jupiler Pro League wordt vrijdagavond afgetrapt met een confrontatie tussen ...

273
273

Meer sportnieuws