'Belgen blunderen': buitenland spreekt schande na fiasco

door
'Belgen blunderen': buitenland spreekt schande na fiasco

De supporters van de Rode Duivels werden zondagavond nog eens getrakteerd op een fraaie show. Zo zagen ze de nationale helden met zware 5-0-cijfers van Azerbeidzjan winnen. Jammer genoeg werd de match vooraf gegaan door een pijnlijke blunder.

Voor de Belgische voetbalbond werd het niet bepaald een goede week. Zo moest voor de oefenwedstrijd tegen Servië in extremis uitgeweken worden naar Leuven omdat het veld in het Koning Boudewijn-stadion onvoldoende bespeelbaar was geraakt. Hierdoor moest het oefenduel zonder publiek afgewerkt worden.

Zondag tegen Azerbeidzjan waren gelukkig wel weer fans toegelaten. Desondanks liep het andermaal fout. Voor de aftrap werden traditioneel de volksliederen van beide landen afgespeeld. Maar de Azeri's keken vreemd op: plots werd het volkslied van Zweden ingezet in plaats van dat van Azerbeidzjan.

LEES OOK: 'Voetbalbond neemt beslissing over toekomst Vertonghen'

Gebrek aan professionalisme 

Die pijnlijke fout deed wat commotie aan de zijlijn ontstaan. Duivels-aanvoerder Romelu Lukaku had al snel in de smiezen dat er iets niet klopte en ging zich persoonlijk met de zaak bemoeien. Na zijn interventie werd het juiste volkslied uiteindelijk toch nog afgespeeld.

Analist Alexandre Teklak is in zijn column voor La Dernière Heure dan ook scherp voor dit staaltje amateurisme. "Hoe is het mogelijk om je van volkslied te vergissen. Dit is een schande. Lukaku heeft goed gereageerd en toonde zijn klasse. Ik zeg niet dat zo'n zaken nooit gebeuren, maar het is zeer gênant. Een gebrek aan respect ook. Je moet professioneel zijn op alle niveaus, zonder uitzondering", aldus Teklak.

Lukaku neemt verantwoordelijkheid

Het fiasco werd ook in het buitenland opgemerkt. Het Nederlandse De Telegraaf is bijvoorbeeld erg scherp. "Belgen blunderen", klinkt het. "Lukaku kreeg van de Azerbeidzjaanse aanvoerder te horen dat er een fout gebeurd was en ging dat even melden. Daarna konden de bezoekers wel meezingen met hun eigen volkslied. Drie nationale hymnes voor de prijs van twee dus."

Het Italiaanse Gazzetta dello Sport was dan weer vooral lovend over de rol van Lukaku in deze hetze. "Hij was al een hoofdrolspeler voor de wedstrijd. Naast de Azerbeidzjaanse fans merkten ook bondscoach Gianni De Biasi en zijn staf het meteen op. Lukaku, die voelde dat er iets fout was, sprak eerst met De Biasi en liet toen het buitenlandse volkslied opzetten."

De KBVB moet openlijk zijn excuses aanbieden ...

Meest recent

Kompany spreekt zich uit over 'makkelijke' Bundesliga

Bayern München won de supercup en de Duitse landstitel al en staat in de bekerfinale. De ...

21
21
Lommel SK drukt door en geeft ambities én plannen prijs

Bij Lommel SK hebben ze heel veel ambitie én middelen. De club hoopt dit seizoen nog te ...

23
23
Goudklompje Zulte Waregem: Essevee droomt nu al

Zulte Waregem heeft een aantal zeer interessante spelers in huis. Eén speler krijgt voorlopig ...

43
43
De Bruyne schittert en loodst Napoli naar vlotte zege

In het buitenland stonden er een aantal matchen op het programma. Zo kwamen onder meer Napoli en ...

24
24
Cercle Brugge smeert Dender alwéér nederlaag aan

In de Relegation Play-Offs stonden Cercle Brugge en FCV Dender tegenover elkaar. Een match die geen ...

24
24
'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

120
120
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

53
53
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

30
30
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

168
168
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

28
28
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

559
559
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

240
240
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

194
194
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

98
98
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

107
107
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

62
62
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

107
107
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

714
714
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

192
192
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

326
326
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

50
50
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

683
683
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

283
283
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

100
100
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

149
149

Meer sportnieuws