'Belgen blunderen': buitenland spreekt schande na fiasco

door
'Belgen blunderen': buitenland spreekt schande na fiasco

De supporters van de Rode Duivels werden zondagavond nog eens getrakteerd op een fraaie show. Zo zagen ze de nationale helden met zware 5-0-cijfers van Azerbeidzjan winnen. Jammer genoeg werd de match vooraf gegaan door een pijnlijke blunder.

Voor de Belgische voetbalbond werd het niet bepaald een goede week. Zo moest voor de oefenwedstrijd tegen Servië in extremis uitgeweken worden naar Leuven omdat het veld in het Koning Boudewijn-stadion onvoldoende bespeelbaar was geraakt. Hierdoor moest het oefenduel zonder publiek afgewerkt worden.

Zondag tegen Azerbeidzjan waren gelukkig wel weer fans toegelaten. Desondanks liep het andermaal fout. Voor de aftrap werden traditioneel de volksliederen van beide landen afgespeeld. Maar de Azeri's keken vreemd op: plots werd het volkslied van Zweden ingezet in plaats van dat van Azerbeidzjan.

LEES OOK: De Cuyper verrast met lofzang over Belgische club

Gebrek aan professionalisme 

Die pijnlijke fout deed wat commotie aan de zijlijn ontstaan. Duivels-aanvoerder Romelu Lukaku had al snel in de smiezen dat er iets niet klopte en ging zich persoonlijk met de zaak bemoeien. Na zijn interventie werd het juiste volkslied uiteindelijk toch nog afgespeeld.

Analist Alexandre Teklak is in zijn column voor La Dernière Heure dan ook scherp voor dit staaltje amateurisme. "Hoe is het mogelijk om je van volkslied te vergissen. Dit is een schande. Lukaku heeft goed gereageerd en toonde zijn klasse. Ik zeg niet dat zo'n zaken nooit gebeuren, maar het is zeer gênant. Een gebrek aan respect ook. Je moet professioneel zijn op alle niveaus, zonder uitzondering", aldus Teklak.

Lukaku neemt verantwoordelijkheid

Het fiasco werd ook in het buitenland opgemerkt. Het Nederlandse De Telegraaf is bijvoorbeeld erg scherp. "Belgen blunderen", klinkt het. "Lukaku kreeg van de Azerbeidzjaanse aanvoerder te horen dat er een fout gebeurd was en ging dat even melden. Daarna konden de bezoekers wel meezingen met hun eigen volkslied. Drie nationale hymnes voor de prijs van twee dus."

Het Italiaanse Gazzetta dello Sport was dan weer vooral lovend over de rol van Lukaku in deze hetze. "Hij was al een hoofdrolspeler voor de wedstrijd. Naast de Azerbeidzjaanse fans merkten ook bondscoach Gianni De Biasi en zijn staf het meteen op. Lukaku, die voelde dat er iets fout was, sprak eerst met De Biasi en liet toen het buitenlandse volkslied opzetten."

De KBVB moet openlijk zijn excuses aanbieden ...

Meest recent

Pro League breekt met DAZN: Proximus & Telenet op vinkenslag

Ondanks de contractbreuk met de Pro League zal DAZN tot het einde van het seizoen de uitzendingen ...

0
0
'Plottwist bij RSCA: Renard hakt opvallende knoop door'

Na drie opeenvolgende zeges wacht zondag een volgende test voor RSC Anderlecht, dat dan Union over ...

86
86
Hugo Broos na tragedie: 'Het had een verwoestende impact'

Hugo Broos is al meer dan een halve eeuw een vaste waarde in het voetbal. Onze landgenoot is ...

27
27
DAZN verstuurt nieuw statement over uitzendingen JPL

In aanloop naar de zestiende speeldag in de Jupiler Pro League worden de krantenkoppen gedomineerd ...

176
176
Pro League versus DAZN: ultieme deadline bekend

DAZN zegde dinsdag het tv-contract op met de Pro League, die daarop naar de rechtbank trok om het ...

142
142
De Cuyper verrast met lofzang over Belgische club

Maxim De Cuyper maakte de overstap van Club Brugge naar Brighton. De linksback is in Engeland niet ...

145
145
‘Anderlecht vloekt: enorme monstersom voor Stassin’

Lucas Stassin werd bij RSC Anderlecht aan de kant geschoven. De aanvaller kreeg geen kansen in het ...

120
120
DAZN zet ook politiek op zijn kop: drastische veranderingen

DAZN heeft beslist om het TV-contract met de Pro League stop te zetten. Daardoor heerst er veel ...

419
419
El Ouahdi roept erg straffe taal bij KRC Genk

Zakaria El Ouahdi is dit seizoen één van de grote uitblinkers van KRC Genk. De ...

286
286
‘Jackpot Anderlecht: Europese clubs stromen binnen'

RSC Anderlecht staat in de Jupiler Pro League op een derde plek. Paars-Wit mikt uiteraard altijd op ...

220
220
'Real Madrid brengt Liverpool ongenadige transferboodschap'

Bij Real Madrid moeten we naar goede gewoonte geen transferactiviteit te verwachten tijdens de ...

48
48
AA Gent slaat toe: 'leider' tekent langdurig contract

Bij AA Gent ontdekten ze de voorbije maanden weer enkele talenten uit eigen kweek. Eind vorig ...

84
84
'Standard pakt uit met Franse WK-ganger'

Standard hoopt zich vrijdagavond tegen KV Mechelen te kunnen herpakken, want de Rouches blikken ...

120
120
'Bliksemvertrek bij Westerlo: bestemming al bekend'

Het gaat bij Westerlo dit seizoen nog met ups en downs. Wellicht hadden ze in 't Kuipje halfweg de ...

53
53
'Renard vist in Italië: verbazingwekkend target Anderlecht'

Anderlecht lijkt in januari weer de transfermarkt op te gaan trekken en de zoektocht naar mogelijke ...

244
244
Crisis in Brugge: Borkelmans haalt hard uit

Het zijn niet de beste weken voor het Brugse voetbal. Bij Club heersen er toch de nodige vraagtekens ...

165
165
TRANSFERUURTJE: 'Strijd Club en Anderlecht, zomeraanwinst verlaat RSCA'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

221
221
‘Union SG wrijft zich in de handen: scouts kijken ogen uit'

Union SG deed de afgelopen jaren al heel wat straffe transferdeals en dit seizoen kunnen spelers ...

94
94
Penders verbaast iedereen: nieuw wapen gaat Europa rond

In de Conference League stond Strasbourg tegenover Crystal Palace. De aantrekkelijke affiche, met ...

142
142
Refs speeldag 16: Brusselse derby en pikante affiche

Na een Europese midweekspeeldag staat er alweer een nieuwe speeldag in de Jupiler Pro League op het ...

75
75
Opvallende transferonthulling De Cuyper: “Dankzij Meijer”

Maxim De Cuyper was de afgelopen seizoen één van de smaakmakers bij Club Brugge, maar ...

257
257
Anderlecht mengt zich in strijd met Club Brugge en Union

De Belgische voetbalbond zoekt een nieuwe pion voor de raad van bestuur na het vertrek van Wouter ...

237
237
Van Crombrugge klopt op eigen borst: signaal naar Fink

KRC Genk deed in de Europa League goede zaken. De Limburgers wonnen met 2-1 van Basel. In het slot ...

202
202
'Guardiola gecharmeerd: JPL-parel op radar Manchester City'

Manchester City is weer aan het bouwen aan een team dat de komende jaren de Premier League kan ...

217
217
Fellaini in opspraak: pikant verhaal duikt op

Marouane Fellaini is al een tijdje geen voetballer meer. Hij werd vorige week nog gehuldigd in Luik ...

280
280

Meer sportnieuws