'Belgen blunderen': buitenland spreekt schande na fiasco

door
'Belgen blunderen': buitenland spreekt schande na fiasco

De supporters van de Rode Duivels werden zondagavond nog eens getrakteerd op een fraaie show. Zo zagen ze de nationale helden met zware 5-0-cijfers van Azerbeidzjan winnen. Jammer genoeg werd de match vooraf gegaan door een pijnlijke blunder.

Voor de Belgische voetbalbond werd het niet bepaald een goede week. Zo moest voor de oefenwedstrijd tegen Servië in extremis uitgeweken worden naar Leuven omdat het veld in het Koning Boudewijn-stadion onvoldoende bespeelbaar was geraakt. Hierdoor moest het oefenduel zonder publiek afgewerkt worden.

Zondag tegen Azerbeidzjan waren gelukkig wel weer fans toegelaten. Desondanks liep het andermaal fout. Voor de aftrap werden traditioneel de volksliederen van beide landen afgespeeld. Maar de Azeri's keken vreemd op: plots werd het volkslied van Zweden ingezet in plaats van dat van Azerbeidzjan.

LEES OOK: HUMO publiceert enorme Mannaert-bom: heftig incident met RSCA-topman

Gebrek aan professionalisme 

Die pijnlijke fout deed wat commotie aan de zijlijn ontstaan. Duivels-aanvoerder Romelu Lukaku had al snel in de smiezen dat er iets niet klopte en ging zich persoonlijk met de zaak bemoeien. Na zijn interventie werd het juiste volkslied uiteindelijk toch nog afgespeeld.

Analist Alexandre Teklak is in zijn column voor La Dernière Heure dan ook scherp voor dit staaltje amateurisme. "Hoe is het mogelijk om je van volkslied te vergissen. Dit is een schande. Lukaku heeft goed gereageerd en toonde zijn klasse. Ik zeg niet dat zo'n zaken nooit gebeuren, maar het is zeer gênant. Een gebrek aan respect ook. Je moet professioneel zijn op alle niveaus, zonder uitzondering", aldus Teklak.

Lukaku neemt verantwoordelijkheid

Het fiasco werd ook in het buitenland opgemerkt. Het Nederlandse De Telegraaf is bijvoorbeeld erg scherp. "Belgen blunderen", klinkt het. "Lukaku kreeg van de Azerbeidzjaanse aanvoerder te horen dat er een fout gebeurd was en ging dat even melden. Daarna konden de bezoekers wel meezingen met hun eigen volkslied. Drie nationale hymnes voor de prijs van twee dus."

Het Italiaanse Gazzetta dello Sport was dan weer vooral lovend over de rol van Lukaku in deze hetze. "Hij was al een hoofdrolspeler voor de wedstrijd. Naast de Azerbeidzjaanse fans merkten ook bondscoach Gianni De Biasi en zijn staf het meteen op. Lukaku, die voelde dat er iets fout was, sprak eerst met De Biasi en liet toen het buitenlandse volkslied opzetten."

De KBVB moet openlijk zijn excuses aanbieden ...

Meest recent

Scorende Lokonga goud waard, discutabele goal redt De Cuyper en co

Na enkele lastige seizoenen, heeft Albert Sambi Lokonga zijn voetbalgeluk terug gevonden bij ...

15
15
KV Kortrijk doet slechte zaak in CPL na Luikse nachtmerrie

Na de nederlaag van Beerschot konden de Kerels steviger op de tweede plek komen en weer dichter bij ...

83
83
Anderlecht zakt door het ijs: ’t Kuipje wordt weer spookhuis

In Het Kuipje werd Anderlecht (niet voor het eerst in zijn geschiedenis) compleet weggespoeld door ...

107
107
Twee wissels bij Antwerp, keeperswissel bij Genk

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een aantrekkelijke affiche op het programma. Zo kruist ...

73
73
Protest Anderlecht terecht? De Bilde velt verdict penaltyfase

Door de slippers van Club Brugge en Union SG, kon RSC Anderlecht zondagnamiddag opnieuw gouden zaken ...

121
121
Anderlecht-drama op Westerlo: titularis de grond ingeboord

RSC Anderlecht kreeg zondagnamiddag dé kans om beslag te leggen op de tweede plaats in de ...

260
260
"Onzichtbaar" - sterkhouder dik gebuisd bij kwakkelend Club

De bekeroverwinning op OH Leuven heeft dan toch niet de gewenste ommekeer ingeleid bij Club Brugge. ...

194
194
'Salah-bom zindert na: Liverpool wil nieuwe steraanvaller'

Liverpool FC blijft de tegenvallende resultaten opstapelen en heeft nu ook nog eens te maken met een ...

90
90
Radja Boom Boom: Nainggolan pegelt Lokeren voorbij Jong Gent

In de Challenger Pro League heeft KSC Lokeren beslag gelegd op de achtste plaats in het klassement. ...

79
79
Ultieme revanche KV Mechelen: vroeg doelpunt nekt Charleroi

KV Mechelen heeft zondagmiddag op gepaste wijze revanche genomen voor de bekeruitschakeling. In een ...

42
42
Westerlo-Anderlecht: Hasi gooit middenveld overhoop

RSC Anderlecht krijgt zondagnamiddag een uitgelezen kans om tweede te worden in de Jupiler Pro ...

143
143
Smets: "Hij is één van de beste spitsen in de JPL"

KRC Genk sneuvelde donderdagavond uit de beker van België na verlengingen tegen RSC Anderlecht. ...

87
87
'Verhaeghe niet tevreden: spanning bij management Club'

Slechts enkele dagen na de bekerkwalificatie in Leuven, kreeg Club Brugge een nieuwe tegenvaller te ...

709
709
Vader Yamal wéér in opspraak: security moet ingrijpen

Lamine Yamal is één van de grootste voetbaltalenten ter wereld en heeft het potentieel ...

88
88
Eén zware terugval bij Anderlecht: basisplaats in gevaar

RSC Anderlecht blijft de goede resultaten opstapelen en kan zondagavond opnieuw een uitstekende zaak ...

395
395
Enorme JPL-verrassing: "Maar beginnen weer vanaf nul"

Enkele weken geleden gaf niemand nog een stuiver voor de kansen van FCV Dender om de laatste plaats ...

143
143
Kansje voor Club? Arsenal met extra domper naar Brugge

De 3-2-nederlaag op STVV was niet bepaald een geslaagde generale repetitie voor Club Brugge op het ...

243
243
Straf werk! Antwerp deelt ultieme teaser voor opening tribune

In de Jupiler Pro League zijn de ogen zondagavond gericht op Deurne-Noord. Antwerp FC krijgt dan ...

245
245
Struikelblok Duivels: "Dan heb je niets te zoeken op WK"

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn gedurende de groepsfase van het WK 2026. Tijdens de ...

335
335
TRANSFERUURTJE: 'Extra jackpot Club, toptransfer Karetsas'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

197
197
Hubert lijnrecht tegenover Leko en co: “Bizarre controverse”

Union SG en KAA Gent deelden de punten, maar toch waren het de Buffalo’s die zich bestolen ...

188
188
Vetlesen briest: groot probleem voor Club Brugge

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. In de competitie kampen Nicky Hayen en consorten ...

513
513
Opvallende terugkeer bij Anderlecht? “Altijd mijn droom”

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Westerlo. Paars-Wit zit in een goede flow en kan weer een ...

346
346
‘Ramos wil naar WK: sensationele Europese comeback’

Sergio Ramos is al een tijdje naar de achtergrond verdwenen, maar een Europese terugkeer van de ...

101
101
Atalanta in shock: De Ketelaere volledig door het lint

Atalanta kreeg in de Serie A een verrassende mokerslag. Hellas Verona won met 3-1 en vooral voor ...

184
184

Meer sportnieuws