5 op 10: ochtendkranten streng voor één Rode Duivel

door
5 op 10: ochtendkranten streng voor één Rode Duivel

De nationale ploeg heeft zijn supporters zondagavond nog eens getrakteerd op een ouderwetse demonstratie. Zo werd een machteloos Azerbeidzjan met 5-0 naar de slachtbank geleid. Desondanks blijft er bij bepaalde spelers ruimte voor verbetering.

Nadat hij woensdag in de oefenpot tegen Servië nog volop had geëxperimenteerd met zijn basisploeg, bracht bondscoach Domenico Tedesco zondag opnieuw de grote kanonnen in stelling. Of beter gezegd: hét grote kanon. Zo was Romelu Lukaku onhoudbaar met vier goals in slechts één helft speeltijd. 

Ook Jérémy Doku had weer een begenadigde avond en kreeg het publiek meermaals op de banken. Achterin werd de defensie zelden echt getest, de organisatie stond goed tegen een weliswaar zeer beperkte tegenstander. Toch waren er ook enkele verbeterpuntjes richting de EK-eindronde toe.

LEES OOK: 'Garcia houdt deur op een kier: onverwachte naam duikt op'

Verloren in niemandsland

Op basis van wat ze bij hun clubs laten zien, mag bijvoorbeeld meer verwacht worden van Leandro Trossard en Johan Bakayoko. Daarnaast pakte Tedesco uit met Aster Vranckx als grote verrassing in de basiself. Maar de middenvelder van VfL Wolfsburg kon niet helemaal overtuigen.

In hun beoordelingen zijn de Belgische ochtendkranten dan ook behoorlijk streng voor Vranckx. "Af en toe te enthousiast. Liep vooral in de beginfase wat in niemandsland. Nadien iets beter. Gewisseld aan de rust", verklaart Het Laatste Nieuws zijn matige score van 5 op 10.

Nog geen basispion

Ook SudPresse deelt hetzelfde rapportcijfer uit. "Hij begon erg zuiver, maar pakte geel na een vileine en overbodige overtreding. Werd aan de rust ook al vervangen", aldus het Waalse medium. "Degelijke prestatie, maar moet nog stappen zetten om basispion te worden", vult Het Nieuwsblad aan.

Enkel bij La Dernière Heure is men nog behoorlijk positief voor Vranckx. "Hij liet zien dat er rekening met hem zal moeten worden. Hij stond zeer stevig op zijn benen en was totaal niet onder de indruk van de omstandigheden, waarmee hij punten scoorde."

Indien slechts één van de twee mee kan naar het EK, wie zou u verkiezen?

Meest recent

'Genk ziet prestigieuze deal alsnog in het water vallen'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato. Met Patrik Hrosovsky zagen ze wel een ...

2
2
'Lokeren krijgt transferverbod om zeer bizarre reden'

De wintermercato is volop aan de gang, maar in de Challenger Pro League zitten enkele teams met een ...

13
13
'AA Gent heeft beet: tweede aanwinst op komst'

AA Gent wist vorig weekend de zesde plaats te veroveren en ligt daarmee weer op koers voor de ...

48
48
'Bizarre transfer Charleroi, Dender shopt weer in 1B'

De Jupiler Pro League trok zich vorig weekend weer op gang, maar verschillende eersteklassers zijn ...

23
23
Horrortrip in Kazachstan: Club-supporters achter tralies

Club Brugge werd dinsdagnamiddag door ruim 500 fans aangemoedigd in het verre en ijskoude ...

89
89
'Uittocht bij KV Mechelen: volgende miljoenenbod binnen'

KV Mechelen is bezig aan een zeer knap seizoen. Ondanks de nederlaag op Union van vorig weekend ...

125
125
'AA Gent ruikt miljoenen: transferstrijd helemaal los'

AA Gent zal in de komende maanden nog alles uit de kast moeten halen om zich te plaatsen voor de ...

145
145
Anderlecht haalt uit: supertalent tekent profcontract

Anderlecht heeft er al een drukke week opzitten. Het sloot vier transferdeals met de komst van ...

170
170
'STVV vangt beperkte som en ziet nog speler vertrekken'

STVV klopte vorig weekend OHL en wipte zo over Club Brugge naar de tweede plaats in het klassement. ...

176
176
TRANSFERUURTJE: 'Club hakt knoop door, Hayen haalt oude bekende'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

199
199
Club is gewaarschuwd: Marseille roept nu al oorlogstaal

Club Brugge speelt volgende week een alles of niets-wedstrijd in de Champions League. De ...

334
334
‘Antwerp ziet verdediger deze wintermercato nog vertrekken’

Royal Antwerp FC is druk in de weer op de wintermercato. The Great Old staat dicht bij de komst van ...

159
159
Scherpen velt hard oordeel na Bayern – Union

Union SG hield lang stand tegen Bayern München, maar in de tweede helft was het de ...

44
44
'Knaltransfer Carrasco: nieuwe topclub maakt contact'

Bij de Rode Duivels is Yannick Carrasco helemaal uit beeld verdwenen sinds het EK 2024. De ...

89
89
'Antwerp verrast en kaapt smaakmaker weg bij STVV'

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen en prijkt na 21 speeldagen zowaar op de tweede plaats in ...

538
538
Bizarre beelden: Openda krijgt klets in gezicht van trainer

Op sportief vlak konden de Belgen geen hoofdrol opeisen in de Champions League woensdagavond. Union ...

74
74
Club krijgt nu al goed nieuws voor allesbeslissende kraker

De league phase van de Champions League kent volgende week zijn orgelpunt. Club Brugge mag daarbij ...

755
755
'AA Gent dumpt volgende transferflop'

Het is voor AA Gent al een zeer drukke wintermercato geweest. Daarin wisten de Buffalo's met Hong al ...

547
547
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Maar bekijk glas halfvol"

Union heeft woensdagavond niet voor een stunt kunnen zorgen in de Champions League. De landskampioen ...

31
31
'Ajax aast op dubbele JPL-slag: twee oude bekenden'

Ajax speelt dit seizoen alweer geen kampioen in Nederland. PSV is oppermachtig. Ze willen wel de ...

79
79
Standard kraait victorie: "Het was Union of de Vurige Stede"

Standard was al zeer actief op de transfermarkt. De Luikenaars wisten onder meer Teddy Teuma terug ...

169
169
'Club Brugge voelt bui hangen: Onyedika staat voor exit'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Raphael ...

413
413
Kane en Kompany met straffe woorden voor Union

Union SG deed een stuk beter dan Club Brugge op het veld van Bayern München. Ze verloren met ...

215
215
'Eén detail doet Club dromen: Sels-stunt komt dichterbij'

Het keepersdebat bij Club Brugge is weer open — en ineens valt de naam Matz Sels. Eén ...

724
724
'Lukaku pusht: grote naam terug naar Anderlecht?'

Romelu Lukaku is spits bij Napoli en de Rode Duivels, maar het is duidelijk dat hij achter de ...

587
587

Meer sportnieuws