Loting EK 2024: Duivels moeten 'Poule des Doods' vrezen

365 stemmen
Loting EK 2024: Duivels moeten 'Poule des Doods' vrezen

De Rode Duivels hebben zondag hun kwalificatiecampagne voor het EK 2024 afgesloten met een klinkende zege tegen Azerbeidzjan. Daarmee zijn ze verzekerd van een status als reekshoofd bij de loting. Desondanks blijft een zware poule tot de mogelijkheden behoren.

De ploeg van bondscoach Domenico Tedesco was al een tijdje zeker van het ticket voor de EK-eindronde in Duitsland. Zondag wou België echter ook nog over Oostenrijk naar groepswinst springen. Daarvoor moest op eigen veld absoluut van Azerbeidzjan gewonnen worden.

En daar slaagden de Duivels uiteindelijk met verve in. Onder impuls van een ontbolsterde Romelu Lukaku stonden de Belgen aan de rust al met 4-0 voor. In de slotfase was het uiteindelijk Leandro Trossard die de forfaitcijfers op het scorebord zette: 5-0-eindstand.

LEES OOK: Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Geen Frankrijk of Portugal

Met een fraai puntentotaal van 20 op 24 is de groepswinst dus binnen. Bijgevolg gaat België straks als één van de eerste landen in de bokalen tijdens de loting op 2 december. Hierdoor ontlopen ze minstens in de groepsfase enkele grote kleppers.

De Duivels kunnen immers niet tegen de andere reekshoofden uitkomen. En dat zij niet van de minste. Topfavoriet Frankrijk bijvoorbeeld. Of het foutloze Portugal van Roberto Martinez. Ook gastland Duitsland, Spanje en allicht Engeland zijn reekshoofd.

Derby der Lage Landen?

Maar in de andere bokalen zitten nog steeds heel wat stevige tegenstanders. De kwalificatiecampagne loopt dinsdag pas ten einde en er moeten nog een aantal tickets verdeeld worden, er zijn zelfs nog play-offs. Toch staat een groot deel van de indeling bij de loting al vast.

Zo is een 'Groep des Doods' met pakweg Denemarken, Nederland en Zwitserland één van de mogelijkheden. Daar tegenover is ook een uiterst haalbare poule met Albanië, Slowakije en Slovenië een optie. Het belooft dus nog spannend te worden tijdens de lotingprocedure van begin volgende maand.

Wat is volgens u het beste voor de Duivels?

Meest recent

Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

11
11
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

49
49
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

160
160
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

113
113
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

58
58
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

197
197
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

77
77
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

235
235
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

89
89
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

62
62
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

16
16
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

41
41
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

97
97
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

477
477
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

97
97
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

82
82
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

225
225
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

88
88
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

77
77
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

140
140
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

94
94
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

45
45
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

68
68
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

411
411
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

73
73

Meer sportnieuws