EK-selectie Duivels: vijf grote vraagtekens voor Tedesco

door
EK-selectie Duivels: vijf grote vraagtekens voor Tedesco

De Rode Duivels zetten zondagavond tegen Azerbeidzjan een punt achter hun kwalificatiecampagne voor EK 2024. Vervolgens kan bondscoach Domenico Tedesco zich gaan toeleggen op het vormen van zijn selectie voor het toernooi in Duitsland. Al lijkt die nu al in grote lijnen vast te staan.

Tedesco werd begin dit kalenderjaar aangesteld als opvolger van Roberto Martinez. Diens visie en speelwijze waren na zes jaar dienst te voorspelbaar geworden. En dus werd de Duitser met Italiaanse roots aangeworven om voor een nieuwe wind te zorgen.

Daar lijkt hij voorlopig ook in te slagen. Er blijft weliswaar nog een pak ruimte voor verbetering, maar de Belgen zijn de voorbije maanden een pak flexibeler geworden op tactisch vlak. Daarnaast haalde Tedesco ook de nodige verse krachten bij zijn spelersgroep.

LEES OOK: Gert Verheyen achterna: Defour verrast vriend en vijand

Selectie grotendeels bepaald

Een aantal van die verse krachten wist inmiddels ook zijn kans te grijpen. Daartegenover toonden enkele meer ervaren jongens dat zij nog steeds hun plaats in het elftal hebben. Volgens La Dernière Heure heeft Tedesco zijn EK-selectie dan ook al in grote mate bepaald.

Van de 23 spelers die hij mag meenemen naar Duitsland, zouden er volgens de Waalse krant al 18 à 19 grotendeels zeker zijn van hun plaats. Dat is uiteraard behoudens mogelijke blessures. Bovendien valt het af te wachten hoe het dossier rond Thibaut Courtois zal evolueren.

Debast of Meunier

Indien de doelman echter tijdig hersteld is van zijn blessure en de brokken met Tedesco worden gelijmd, is hij er normaal gezien gewoon bij. Maar achter bepaalde namen blijft een vraagteken staan. Op de rechtsback-positie staat er naast Timothy Castagne nog een vacature open.

Bij LDH schuift men daarvoor Thomas Meunier naar voren. Op voorwaarde dat hij in januari een nieuwe club vindt en daar voldoende speeltijd zal maken. Lukt dat niet, dan zou Zeno Debast wel eens kunnen profiteren. Het voordeel is dat hij ook centraal kan worden ingezet.

Hopen op Lavia

Voorin wordt het dan weer afwachten wie de derde spits wordt naast Romelu Lukaku en Loïs Openda. Michy Batshuayi is dus nog niet zeker van zijn ticket voor Duitsland. En op het middenveld is de weelde het grootst. Toptalent Roméo Lavia blijft een grote kanshebber. Maar dan moet hij na zijn blessure wel voldoende spelen bij zijn nieuwe club Chelsea FC.

Zonder Courtois is België kansloos op het EK ...

Meest recent

Club en Anderlecht laten nog talenten vertrekken

Het is nog maar de vraag of we op Deadline Day nog veel activiteit moeten verwachten bij Club Brugge ...

2
2
'Genk baalt en grijpt naast absolute miljoenentransfer'

KRC Genk beleefde tot dusver een vrij rustige wintermercato, al valt het niet uit te sluiten dat er ...

41
41
Van der Elst tackelt Leko: "Rare uitspraak"

Club Brugge zal met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije week. Met een knappe zege tegen ...

60
60
'Anderlecht all-in voor bekende naam als opvolger Hasi'

Voor Anderlecht is 2026 rampzalig begonnen. Het plaatste zich wel voor de halve finale van de beker, ...

347
347
Opgesloten zonder uitleg: Wesley Sonck compleet van slag

Wesley Sonck gaat doorgaans geen uitdaging uit de weg. De ex-voetballer is voornamelijk te zien als ...

31
31
'Ronaldo is het beu en gaat in staking in Saudi-Arabië'

Cristiano Ronaldo is intussen al drie jaar lang hét uithangbord van de Saudische competitie. ...

30
30
'Westerlo sluit nog deals met Rangers en OH Leuven'

Westerlo deed vorig weekend een uitstekende zaak, want met een zege op het veld van Zulte Waregem ...

30
30
'Anderlecht slikt blessure- en transferdomper'

Het werd voor Anderlecht alweer een tegenvallend weekend, met een pijnlijke nederlaag op Standard. ...

227
227
Standard bevestigt vertrek, zomeraanwinst weg bij Antwerp?

Voor Belgische clubs sluit de transfermarkt maandagavond en wellicht zullen er daarvoor nog de ...

129
129
'Club Brugge slaat toch nog toe: aanwinst medisch gekeurd'

Bij Club Brugge gingen er de voorbije weken heel wat geruchten over mogelijke wintertransfers, maar ...

340
340
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk bij Club, Hasi out bij Anderlecht'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

202
202
‘KAA Gent slaat op de valreep toe: toptalent binnen’

KAA Gent zal op het slot van de wintermercato nog toeslaan. Journalist Rudy Galetti laat weten dat ...

182
182
Gert Verheyen achterna: Defour verrast vriend en vijand

Hij was jarenlang een vaste waarde op voetbalvelden en in TV-studio's, scherp van tong en ...

64
64
Club Brugge vreest: last minute-vertrek Ordonez?

Joel Ordonez wordt al een tijdje in verband gebracht met een toptransfer. Verschillende Europese ...

269
269
‘Hasi neemt afscheid: Anderlecht-profiel onthuld’

Besnik Hasi is de laan uitgestuurd bij RSC Anderlecht. Na de nederlaag tegen grote rivaal Standard ...

304
304
'Transfervuurwerk bij Anderlecht: Ndiaye weg, winger in'

RSC Anderlecht gaat dan mogelijk toch nog een drukke transferdag kennen. Plots duiken er geruchten ...

335
335
AA Gent slaat toe met twee transfers bij KRC Genk

AA Gent heeft op de laatste dag van de transfermarkt nog twee spelers weggehaald. Ze gingen shoppen ...

84
84
Zorgen bij Club Brugge: Vandenbempt ziet groot probleem

De fans van Club Brugge zijn niet bepaald gelukkig. Ze zijn boos dat het bestuur geen nieuwe ...

457
457
'Pure waanzin: KRC Genk weigert astronomisch aanbod'

KRC Genk staat voor een héél pittige laatste dag op de transfermarkt. Dimitri De ...

414
414
Anderlecht zoekt opvolger Hasi: fans kiezen topkandidaat

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Besnik Hasi. Een zeer logisch ontslag, want de coach bakte er ...

486
486
Mignolet en Vanaken balen: dit liep er mis bij Club

Club Brugge verloor terecht met 1-0 van Union SG. Blauw-Zwart blijft te matig voor de dag komen in ...

227
227
Jan Boskamp laat iedereen slikken: "Het is allemaal weg"

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste een fenomeen dat tot de verbeelding spreekt. Het Nederlandse ...

112
112
Het brokkenparcours van Renard: positie onhoudbaar?

RSC Anderlecht likt zijn wonden. Het nieuwe bestuur heeft (weer) bergen werk te verzetten. Besnik ...

210
210
STVV met straffe transfer: Champions League-clubs afgetroefd

STVV kende al een zeer opvallende mercato. De Truienaars lijken versterkt te zijn, maar dat moet nog ...

86
86
'Club Brugge speelt met vuur na ongezien monsterbod'

Club Brugge KV vatte de huidige transferperiode aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord ...

440
440

Meer sportnieuws