EK-selectie Duivels: vijf grote vraagtekens voor Tedesco

door
EK-selectie Duivels: vijf grote vraagtekens voor Tedesco

De Rode Duivels zetten zondagavond tegen Azerbeidzjan een punt achter hun kwalificatiecampagne voor EK 2024. Vervolgens kan bondscoach Domenico Tedesco zich gaan toeleggen op het vormen van zijn selectie voor het toernooi in Duitsland. Al lijkt die nu al in grote lijnen vast te staan.

Tedesco werd begin dit kalenderjaar aangesteld als opvolger van Roberto Martinez. Diens visie en speelwijze waren na zes jaar dienst te voorspelbaar geworden. En dus werd de Duitser met Italiaanse roots aangeworven om voor een nieuwe wind te zorgen.

Daar lijkt hij voorlopig ook in te slagen. Er blijft weliswaar nog een pak ruimte voor verbetering, maar de Belgen zijn de voorbije maanden een pak flexibeler geworden op tactisch vlak. Daarnaast haalde Tedesco ook de nodige verse krachten bij zijn spelersgroep.

LEES OOK: 'Garcia houdt deur op een kier: onverwachte naam duikt op'

Selectie grotendeels bepaald

Een aantal van die verse krachten wist inmiddels ook zijn kans te grijpen. Daartegenover toonden enkele meer ervaren jongens dat zij nog steeds hun plaats in het elftal hebben. Volgens La Dernière Heure heeft Tedesco zijn EK-selectie dan ook al in grote mate bepaald.

Van de 23 spelers die hij mag meenemen naar Duitsland, zouden er volgens de Waalse krant al 18 à 19 grotendeels zeker zijn van hun plaats. Dat is uiteraard behoudens mogelijke blessures. Bovendien valt het af te wachten hoe het dossier rond Thibaut Courtois zal evolueren.

Debast of Meunier

Indien de doelman echter tijdig hersteld is van zijn blessure en de brokken met Tedesco worden gelijmd, is hij er normaal gezien gewoon bij. Maar achter bepaalde namen blijft een vraagteken staan. Op de rechtsback-positie staat er naast Timothy Castagne nog een vacature open.

Bij LDH schuift men daarvoor Thomas Meunier naar voren. Op voorwaarde dat hij in januari een nieuwe club vindt en daar voldoende speeltijd zal maken. Lukt dat niet, dan zou Zeno Debast wel eens kunnen profiteren. Het voordeel is dat hij ook centraal kan worden ingezet.

Hopen op Lavia

Voorin wordt het dan weer afwachten wie de derde spits wordt naast Romelu Lukaku en Loïs Openda. Michy Batshuayi is dus nog niet zeker van zijn ticket voor Duitsland. En op het middenveld is de weelde het grootst. Toptalent Roméo Lavia blijft een grote kanshebber. Maar dan moet hij na zijn blessure wel voldoende spelen bij zijn nieuwe club Chelsea FC.

Zonder Courtois is België kansloos op het EK ...

Meest recent

'AA Gent heeft beet: tweede aanwinst op komst'

AA Gent wist vorig weekend de zesde plaats te veroveren en ligt daarmee weer op koers voor de ...

13
13
'Bizarre transfer Charleroi, Dender shopt weer in 1B'

De Jupiler Pro League trok zich vorig weekend weer op gang, maar verschillende eersteklassers zijn ...

16
16
Horrortrip in Kazachstan: Club-supporters achter tralies

Club Brugge werd dinsdagnamiddag door ruim 500 fans aangemoedigd in het verre en ijskoude ...

65
65
'Uittocht bij KV Mechelen: volgende miljoenenbod binnen'

KV Mechelen is bezig aan een zeer knap seizoen. Ondanks de nederlaag op Union van vorig weekend ...

86
86
'AA Gent ruikt miljoenen: transferstrijd helemaal los'

AA Gent zal in de komende maanden nog alles uit de kast moeten halen om zich te plaatsen voor de ...

120
120
Anderlecht haalt uit: supertalent tekent profcontract

Anderlecht heeft er al een drukke week opzitten. Het sloot vier transferdeals met de komst van ...

157
157
'STVV vangt beperkte som en ziet nog speler vertrekken'

STVV klopte vorig weekend OHL en wipte zo over Club Brugge naar de tweede plaats in het klassement. ...

163
163
TRANSFERUURTJE: 'Club hakt knoop door, Hayen haalt oude bekende'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

185
185
Club is gewaarschuwd: Marseille roept nu al oorlogstaal

Club Brugge speelt volgende week een alles of niets-wedstrijd in de Champions League. De ...

313
313
‘Antwerp ziet verdediger deze wintermercato nog vertrekken’

Royal Antwerp FC is druk in de weer op de wintermercato. The Great Old staat dicht bij de komst van ...

152
152
Scherpen velt hard oordeel na Bayern – Union

Union SG hield lang stand tegen Bayern München, maar in de tweede helft was het de ...

43
43
'Knaltransfer Carrasco: nieuwe topclub maakt contact'

Bij de Rode Duivels is Yannick Carrasco helemaal uit beeld verdwenen sinds het EK 2024. De ...

84
84
'Antwerp verrast en kaapt smaakmaker weg bij STVV'

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen en prijkt na 21 speeldagen zowaar op de tweede plaats in ...

519
519
Bizarre beelden: Openda krijgt klets in gezicht van trainer

Op sportief vlak konden de Belgen geen hoofdrol opeisen in de Champions League woensdagavond. Union ...

74
74
Club krijgt nu al goed nieuws voor allesbeslissende kraker

De league phase van de Champions League kent volgende week zijn orgelpunt. Club Brugge mag daarbij ...

728
728
'AA Gent dumpt volgende transferflop'

Het is voor AA Gent al een zeer drukke wintermercato geweest. Daarin wisten de Buffalo's met Hong al ...

526
526
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Maar bekijk glas halfvol"

Union heeft woensdagavond niet voor een stunt kunnen zorgen in de Champions League. De landskampioen ...

31
31
'Ajax aast op dubbele JPL-slag: twee oude bekenden'

Ajax speelt dit seizoen alweer geen kampioen in Nederland. PSV is oppermachtig. Ze willen wel de ...

78
78
Standard kraait victorie: "Het was Union of de Vurige Stede"

Standard was al zeer actief op de transfermarkt. De Luikenaars wisten onder meer Teddy Teuma terug ...

165
165
'Club Brugge voelt bui hangen: Onyedika staat voor exit'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Raphael ...

408
408
Kane en Kompany met straffe woorden voor Union

Union SG deed een stuk beter dan Club Brugge op het veld van Bayern München. Ze verloren met ...

212
212
'Eén detail doet Club dromen: Sels-stunt komt dichterbij'

Het keepersdebat bij Club Brugge is weer open — en ineens valt de naam Matz Sels. Eén ...

713
713
'Lukaku pusht: grote naam terug naar Anderlecht?'

Romelu Lukaku is spits bij Napoli en de Rode Duivels, maar het is duidelijk dat hij achter de ...

584
584
KRC Genk baalt enorm: straf verhaal over ex-jeugdproduct

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding. De Limburgers zijn wat dat betreft Belgische top en ...

317
317
Westerlo baalt: gegokt en toch wel verloren

We lieten het al iets voor de wintermercato weten: KVC Westerlo moet deze mercato spelers verkopen. ...

87
87

Meer sportnieuws