EK-selectie Duivels: vijf grote vraagtekens voor Tedesco

169
EK-selectie Duivels: vijf grote vraagtekens voor Tedesco

De Rode Duivels zetten zondagavond tegen Azerbeidzjan een punt achter hun kwalificatiecampagne voor EK 2024. Vervolgens kan bondscoach Domenico Tedesco zich gaan toeleggen op het vormen van zijn selectie voor het toernooi in Duitsland. Al lijkt die nu al in grote lijnen vast te staan.

Tedesco werd begin dit kalenderjaar aangesteld als opvolger van Roberto Martinez. Diens visie en speelwijze waren na zes jaar dienst te voorspelbaar geworden. En dus werd de Duitser met Italiaanse roots aangeworven om voor een nieuwe wind te zorgen.

Daar lijkt hij voorlopig ook in te slagen. Er blijft weliswaar nog een pak ruimte voor verbetering, maar de Belgen zijn de voorbije maanden een pak flexibeler geworden op tactisch vlak. Daarnaast haalde Tedesco ook de nodige verse krachten bij zijn spelersgroep.

LEES OOK: Carrasco doet monden openvallen: hattrick in topper

Selectie grotendeels bepaald

Een aantal van die verse krachten wist inmiddels ook zijn kans te grijpen. Daartegenover toonden enkele meer ervaren jongens dat zij nog steeds hun plaats in het elftal hebben. Volgens La Dernière Heure heeft Tedesco zijn EK-selectie dan ook al in grote mate bepaald.

Van de 23 spelers die hij mag meenemen naar Duitsland, zouden er volgens de Waalse krant al 18 à 19 grotendeels zeker zijn van hun plaats. Dat is uiteraard behoudens mogelijke blessures. Bovendien valt het af te wachten hoe het dossier rond Thibaut Courtois zal evolueren.

Debast of Meunier

Indien de doelman echter tijdig hersteld is van zijn blessure en de brokken met Tedesco worden gelijmd, is hij er normaal gezien gewoon bij. Maar achter bepaalde namen blijft een vraagteken staan. Op de rechtsback-positie staat er naast Timothy Castagne nog een vacature open.

Bij LDH schuift men daarvoor Thomas Meunier naar voren. Op voorwaarde dat hij in januari een nieuwe club vindt en daar voldoende speeltijd zal maken. Lukt dat niet, dan zou Zeno Debast wel eens kunnen profiteren. Het voordeel is dat hij ook centraal kan worden ingezet.

Hopen op Lavia

Voorin wordt het dan weer afwachten wie de derde spits wordt naast Romelu Lukaku en Loïs Openda. Michy Batshuayi is dus nog niet zeker van zijn ticket voor Duitsland. En op het middenveld is de weelde het grootst. Toptalent Roméo Lavia blijft een grote kanshebber. Maar dan moet hij na zijn blessure wel voldoende spelen bij zijn nieuwe club Chelsea FC.

Zonder Courtois is België kansloos op het EK ...

Meest recent

Nusa en El Khannouss schitteren in de Bundesliga

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vijf duels op het programma. Zo kwamen onder meer Bayer ...

1
1
Tresoldi schrijft geschiedenis bij Club Brugge

Nicolo Tresoldi scoorde gisteren nog maar eens tegen Zulte Waregem. De aanvaller is bezig aan een ...

90
90
Anderlecht-fans laten zich horen na woorden Coucke en Bornauw

Anderlecht is al jaren op zoek naar stabiliteit. Onder Marc Coucke kwam die er nog niet. Die vond ...

69
69
Van der Elst ziet nieuw fenomeen opstaan bij Union SG

Relebohile Mofokeng heeft nog maar net zijn strepen verdiend bij Union SG, maar de Zuid-Afrikaan ...

21
21
Exit Carrick: Chelsea duwt Manchester United kopje onder

Manchester United verkeert in een ongezien grote crisis. Ze gingen vandaag ook onderuit op het veld ...

58
58
Coucke gaat los over Anderlecht, tot één onthulling iedereen wegblaast

Marc Coucke is een man van vele werelden. In Happy Hour, de VTM-talkshow van Ruben Van Gucht, sprak ...

52
52
Degryse helpt Bruno: deze elf moeten spelen

RSC Anderlecht speelt vanavond tegen KVC Westerlo. Er is veel kritiek op Vitor Bruno. Voormalig ...

129
129
KV Mechelen won op de transfermarkt: "Duitsland was optie"

Mike Eerdhuijzen maakte afgelopen zomer de overstap van FC Utrecht naar KV Mechelen. Hoewel de ...

33
33
KRC Genk pakt uit met nieuwe blinkvanger

KRC Genk blijft aandachtig voor vernieuwing. De Limburgers openen later deze maand hun oefencomplex, ...

46
46
Club Brugge zei 'neen': "Ze probeerden Vanaken te halen"

Hans Vanaken is een clubicoon van Club Brugge. Eén van de allerbeste middenvelders die de ...

628
628
Verkocht Anderlecht afgelopen zomer dé missing link?

RSC Anderlecht staat onder hoogspanning. Het is tijd dat bepaalde spelers gaan opstaan, vooral in ...

158
158
KRC Genk wacht op doorbraak: tijd voor goals én assists

Bij KRC Genk lopen zeer veel talentvolle spelers rond. De Limburgers hopen dat een aantal van die ...

69
69
"Ik moet niet zwijgen"-Vannieuwkerke in shock na kustoorlog

De soap bij KV Diksmuide Oostende blijft maar nieuwe hoofdstukken krijgen. Nadat Claude Vindevogel ...

34
34
Union SG geeft statement: sterkhouder verlengt contract

Union SG heeft zijn fans bijzonder goed nieuws meegedeeld. De Belgische bekerwinnaar heeft een van ...

38
38
Westerlo flikt het weer: vierde keer op rij de jackpot

KVC Westerlo heeft een specialiteit gevonden. De Kemphanen weten als geen ander spitsen aan te ...

61
61
Hoe Coucke en Bornauw RSCA zélf onder hoogspanning zetten

RSC Anderlecht staat onder hoogspanning. De Brusselaars moeten winnen. CEO Kenneth Bornauw en ...

62
62
TRANSFERUURTJE: 'Real praat met Liverpool, Brys niet naar JPL'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

48
48
Bom in Engeland: Aston Villa sleept Carragher voor rechter

Een bom is ontploft in Engeland. Terwijl het rommelt bij Manchester United schoof analist Jamie ...

69
69
Godts in zevende hemel: Luis Enrique onthult primeur

Mika Godts begint volledig boven water te komen bij PSG. Na een aarzelende start wist hij te scoren ...

75
75
Carrasco doet monden openvallen: hattrick in topper

Yannick Carrasco speelt al een tijdje op de achtergrond in Saudi-Arabië, maar daar laat de ...

212
212
Tresoldi wijst naar Leko: Club-wisselwerking valt op

Club Brugge zette Zulte Waregem met 2-4 opzij op speeldag 10 van de Jupiler Pro League. Vooral de ...

372
372
Boskamp verwoest RSCA: “Ik zie maar één huilend kind en dat is…”

RSC Anderlecht staat zwaar onder druk. Vooral coach Vitor Bruno voelt de grond wegzakken onder zijn ...

405
405
Compper hakt bikkelharde knopen door bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag met 3-0 van Sporting Charleroi en The Great Old wil die vorm ...

181
181
Mechele ziet één minpunt bij vlotte zege Club Brugge

AA Gent en Union SG maken Club Brugge voorlopig nog het leven zuur, maar Blauw-Zwart raast doorheen ...

130
130
Zulte Waregem onder druk: "Dat is teleurstellend"

Zulte Waregem heeft een nul op vijftien geboekt. Club Brugge was veel te sterk aan de Gaverbeek. Het ...

92
92

Meer sportnieuws