'Grote favoriet voor EK-eindzege nu al gekend'

door
'Grote favoriet voor EK-eindzege nu al gekend'

In de komende dagen zal definitief duidelijk worden welke landen komende zomer mogen strijden voor de Europese titel. Maar de grootste favoriet lijkt nu al bekend. Zo pakte vice-wereldkampioen Frankrijk zaterdagavond uit met een groots statement.

De Fransen hebben een roemrijke geschiedenis binnen het internationale voetbal, maar kenden na hun finaleplaats op het WK van 2006 enkele moeizame jaren. In 2016 kwam daar echter verandering in. Zo schopten Les Bleus het in eigen land tot de finale van het EK.

Wereldkampioen en Nations League

Ondertussen bleven er nieuwe talenten opstaan bij de Fransen, niet in het minst goudhaantje Kylian Mbappé. Die leidde zijn land naar de wereldtitel in 2018. Ook de tweede editie van de Nations League werd gewonnen en op het WK van 2022 werd een zilveren medaille gepakt.

Een Europese titel staat echter nog niet op het palmares van de uiterst getalenteerde generatie die bondscoach Didier Deschamps ter beschikking heeft. Na de verloren finale van 2016, werd het volgende EK een teleurstelling: Frankrijk sneuvelde verrassend in de achtste finale tegen Zwitserland.

Ongeziene overwinning

Komende zomer willen Les Bleus dus revanche nemen. En daar lijken Mbappé en co ook helemaal klaar. Frankrijk wervelde tot dusver door zijn kwalificatiecampagne met 21 op 21. Zaterdag werd de kers op de taart gezet met een historische 14-0-zege tegen Gibraltar.

In de Franse pers waren de reacties dan ook lyrisch na deze demonstratie. Bij L'Equipe werden Les Bleus zelfs al tot topfavoriet voor de EK-eindzege gebombardeerd. "De 14-0 is een uitslag die alleen voor de oorlog werd behaald. Zelfs voor de Eerste Wereldoorlog. Frankrijk is favoriet op het EK", aldus de bekende sportkrant.

Frankrijk is dé topfavoriet voor het EK 2024 ...

Meest recent

Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

2
2
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

18
18
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

205
205
Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

98
98
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

126
126
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

341
341
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

602
602
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

245
245
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

541
541
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

117
117
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

333
333
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

512
512
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

44
44
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

485
485
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

56
56
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

249
249
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

383
383
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

533
533
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

137
137
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

310
310
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

329
329
'Lukaku is terug: D-Day voor toekomst bij Napoli'

Er was de voorbije weken zeer veel te doen over Romelu Lukaku. Dat de Rode Duivel ervoor koos om in ...

186
186
'Antwerp trekt nieuw blik met talenten open'

Antwerp kreeg vorig weekend een absolute mokerslag. Het werd op de eigen Bosuil compleet vernederd ...

395
395
Bondsparket beslist over schorsingen Mac Allister en Burgess

Bij Union likken ze maandag hun wonden na een pijnlijk weekend. De landskampioen verloor zijn ...

738
738
'Club Brugge druipt af in transferstrijd'

Het bleef tot dusver nog stil bij Club Brugge wat betreft aanwinsten voor volgend seizoen, maar er ...

249
249

Meer sportnieuws