'Grote favoriet voor EK-eindzege nu al gekend'

door
'Grote favoriet voor EK-eindzege nu al gekend'

In de komende dagen zal definitief duidelijk worden welke landen komende zomer mogen strijden voor de Europese titel. Maar de grootste favoriet lijkt nu al bekend. Zo pakte vice-wereldkampioen Frankrijk zaterdagavond uit met een groots statement.

De Fransen hebben een roemrijke geschiedenis binnen het internationale voetbal, maar kenden na hun finaleplaats op het WK van 2006 enkele moeizame jaren. In 2016 kwam daar echter verandering in. Zo schopten Les Bleus het in eigen land tot de finale van het EK.

LEES OOK: Met groeten van Mbappé: Frankrijk klopt Brazilië in oefenclash

Wereldkampioen en Nations League

Ondertussen bleven er nieuwe talenten opstaan bij de Fransen, niet in het minst goudhaantje Kylian Mbappé. Die leidde zijn land naar de wereldtitel in 2018. Ook de tweede editie van de Nations League werd gewonnen en op het WK van 2022 werd een zilveren medaille gepakt.

Een Europese titel staat echter nog niet op het palmares van de uiterst getalenteerde generatie die bondscoach Didier Deschamps ter beschikking heeft. Na de verloren finale van 2016, werd het volgende EK een teleurstelling: Frankrijk sneuvelde verrassend in de achtste finale tegen Zwitserland.

Ongeziene overwinning

Komende zomer willen Les Bleus dus revanche nemen. En daar lijken Mbappé en co ook helemaal klaar. Frankrijk wervelde tot dusver door zijn kwalificatiecampagne met 21 op 21. Zaterdag werd de kers op de taart gezet met een historische 14-0-zege tegen Gibraltar.

In de Franse pers waren de reacties dan ook lyrisch na deze demonstratie. Bij L'Equipe werden Les Bleus zelfs al tot topfavoriet voor de EK-eindzege gebombardeerd. "De 14-0 is een uitslag die alleen voor de oorlog werd behaald. Zelfs voor de Eerste Wereldoorlog. Frankrijk is favoriet op het EK", aldus de bekende sportkrant.

Frankrijk is dé topfavoriet voor het EK 2024 ...

Meest recent

'Anderlecht dumpt dertigers: kwartet richting exit'

Zoals wel meer topclubs heeft RSC Anderlecht een jonge kleedkamer, met meer tieners en prillle ...

22
22
'Verhaeghe vangt bot: Rode Duivel wijst Club Brugge af'

De play-offs worden straks de afscheidstournee van Simon Mignolet. Een donderslag bij heldere hemel ...

164
164
Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

19
19
Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

72
72
'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

417
417
'Genk wil voorbeeld van Club met Tresoldi-deal volgen'

Club Brugge sloeg vorige zomer alweer een geweldige transferslag met de komst van Nicolo Tresoldi. ...

129
129
Geen vaste waarde, wel Openda: Teklak maakt WK-selectie

Binnen ongeveer anderhalve maand moet Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

96
96
Hayen kondigt (noodgedwongen) wissel aan bij Genk

Vrijdagavond worden de play-offs van de Jupiler Pro League op gang getrapt. De debatten worden ...

165
165
'Brys krijgt Belgische concurrentie voor WK-job'

De Rode Duivels zakken straks opnieuw af naar het WK met een buitenlandse bondscoach, maar dat ...

26
26
Verhaeghe spreekt duidelijk over opvolging Mignolet

Het was donderdag toch wel een bommetje bij Club Brugge: Simon Mignolet stopt op het einde van het ...

348
348
'Napoli wil nog een derde Belg binnenhalen'

Napoli kleurt de laatste seizoenen weer behoorlijk Belgisch. Romelu Lukaku streek er in de zomer van ...

77
77
'Standard verrast met beslissing over Euvrard'

Standard mocht dit seizoen nog verrassend lang dromen van de top zes, maar viel uiteindelijk toch ...

207
207
'Club mag deze opvolger voor Mignolet al schrappen'

Bij Club Brugge kwam er donderdagvoormiddag zeer verrassend nieuws. Plots werd er immers een ...

362
362
TRANSFERUURTJE: 'WK-explosie bij Club, reden exit Hazard bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

183
183
DAZN pakt uit met nieuwigheid voor PO's: "Voor de fans!"

DAZN heeft besloten het contract met de Pro League stop te zetten, maar dit seizoen is het Belgische ...

275
275
Verhaeghe en Mignolet geven uitleg over bliksemvertrek

Simon Mignolet stopt na een indrukwekkende carrière aan het einde van het seizoen met ...

397
397
Simon Mignolet dropt bom en verlaat Club Brugge

Club Brugge kondigde plots een persconferentie aan en de supporters wisten niet wat er aan de hand ...

384
384
STVV heeft doel in PO1: "Niet zoals Gent vorig jaar"

Vanaf komend weekend is het 'money time' in de Jupiler Pro League, want dan worden de play-offs ...

45
45
Mannaert over WK-selectie: "Zij zijn al zeker"

De Rode Duivels hebben hun stage in de Verenigde Staten afgerond met een ruime zege tegen het ...

114
114
Genk slaat drie vliegen in één klap met contractopties

KRC Genk moest tijdens de interlandbreak zijn wonden likken, want de Limburgers grepen uiteindelijk ...

291
291
Rode Duivel hint naar straffe transferwending

Er is de laatste jaren een groot spelersverloop geweest bij de Rode Duivels. Domenico Tedesco voerde ...

56
56
Ceulemans velt zijn oordeel over vergelijking met De Cat

De stage in de Verenigde Staten was voor Rudi Garcia de gelegenheid om enkele nieuwe namen aan het ...

116
116
Ward Lemmelijn en Francken: telefoontje slaat in als bom

Sommige carrières nemen onverwachte bochten, maar bij Ward Lemmelijn lijkt het eerder een ...

103
103
Vanaken komt met belangrijk nieuws over blessure

De Rode Duivels moesten het de voorbije week in de Verenigde Staten stellen zonder een aantal vaste ...

249
249
Club, RSCA of Genk: wie heeft de beste jeugdopleiding?

Zelf opgeleide talenten spelen een alsmaar belangrijkere rol bij onze Belgische topclubs. Niet ...

339
339

Meer sportnieuws