'Grote favoriet voor EK-eindzege nu al gekend'

365
'Grote favoriet voor EK-eindzege nu al gekend'

In de komende dagen zal definitief duidelijk worden welke landen komende zomer mogen strijden voor de Europese titel. Maar de grootste favoriet lijkt nu al bekend. Zo pakte vice-wereldkampioen Frankrijk zaterdagavond uit met een groots statement.

De Fransen hebben een roemrijke geschiedenis binnen het internationale voetbal, maar kenden na hun finaleplaats op het WK van 2006 enkele moeizame jaren. In 2016 kwam daar echter verandering in. Zo schopten Les Bleus het in eigen land tot de finale van het EK.

Wereldkampioen en Nations League

Ondertussen bleven er nieuwe talenten opstaan bij de Fransen, niet in het minst goudhaantje Kylian Mbappé. Die leidde zijn land naar de wereldtitel in 2018. Ook de tweede editie van de Nations League werd gewonnen en op het WK van 2022 werd een zilveren medaille gepakt.

Een Europese titel staat echter nog niet op het palmares van de uiterst getalenteerde generatie die bondscoach Didier Deschamps ter beschikking heeft. Na de verloren finale van 2016, werd het volgende EK een teleurstelling: Frankrijk sneuvelde verrassend in de achtste finale tegen Zwitserland.

Ongeziene overwinning

Komende zomer willen Les Bleus dus revanche nemen. En daar lijken Mbappé en co ook helemaal klaar. Frankrijk wervelde tot dusver door zijn kwalificatiecampagne met 21 op 21. Zaterdag werd de kers op de taart gezet met een historische 14-0-zege tegen Gibraltar.

In de Franse pers waren de reacties dan ook lyrisch na deze demonstratie. Bij L'Equipe werden Les Bleus zelfs al tot topfavoriet voor de EK-eindzege gebombardeerd. "De 14-0 is een uitslag die alleen voor de oorlog werd behaald. Zelfs voor de Eerste Wereldoorlog. Frankrijk is favoriet op het EK", aldus de bekende sportkrant.

Frankrijk is dé topfavoriet voor het EK 2024 ...

Meest recent

Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

18
18
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

29
29
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

58
58
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

58
58
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

122
122
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

170
170
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

65
65
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

89
89
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

61
61
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

111
111
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

14
14
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

18
18
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

77
77
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

198
198
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

115
115
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

95
95
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

895
895
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

72
72
Club Brugge stunt in CL: databureau voorspelt eindranking

Nadat het woensdag PSV over de knie legde, zit Club Brugge na vier speeldagen al aan negen punten in ...

153
153
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

102
102
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

41
41
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

389
389
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

427
427
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-1 zege tegen ...

205
205
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

409
409

Meer sportnieuws