'Grote favoriet voor EK-eindzege nu al gekend'

door
'Grote favoriet voor EK-eindzege nu al gekend'

In de komende dagen zal definitief duidelijk worden welke landen komende zomer mogen strijden voor de Europese titel. Maar de grootste favoriet lijkt nu al bekend. Zo pakte vice-wereldkampioen Frankrijk zaterdagavond uit met een groots statement.

De Fransen hebben een roemrijke geschiedenis binnen het internationale voetbal, maar kenden na hun finaleplaats op het WK van 2006 enkele moeizame jaren. In 2016 kwam daar echter verandering in. Zo schopten Les Bleus het in eigen land tot de finale van het EK.

LEES OOK: 'Mbappé slaat op tafel: megatransfer bij Real Madrid'

Wereldkampioen en Nations League

Ondertussen bleven er nieuwe talenten opstaan bij de Fransen, niet in het minst goudhaantje Kylian Mbappé. Die leidde zijn land naar de wereldtitel in 2018. Ook de tweede editie van de Nations League werd gewonnen en op het WK van 2022 werd een zilveren medaille gepakt.

Een Europese titel staat echter nog niet op het palmares van de uiterst getalenteerde generatie die bondscoach Didier Deschamps ter beschikking heeft. Na de verloren finale van 2016, werd het volgende EK een teleurstelling: Frankrijk sneuvelde verrassend in de achtste finale tegen Zwitserland.

Ongeziene overwinning

Komende zomer willen Les Bleus dus revanche nemen. En daar lijken Mbappé en co ook helemaal klaar. Frankrijk wervelde tot dusver door zijn kwalificatiecampagne met 21 op 21. Zaterdag werd de kers op de taart gezet met een historische 14-0-zege tegen Gibraltar.

In de Franse pers waren de reacties dan ook lyrisch na deze demonstratie. Bij L'Equipe werden Les Bleus zelfs al tot topfavoriet voor de EK-eindzege gebombardeerd. "De 14-0 is een uitslag die alleen voor de oorlog werd behaald. Zelfs voor de Eerste Wereldoorlog. Frankrijk is favoriet op het EK", aldus de bekende sportkrant.

Frankrijk is dé topfavoriet voor het EK 2024 ...

Meest recent

'El Khannouss en Vuskovic grof wild op de transfermarkt'

Bilal El Khannouss en Luka Vuskovic zijn twee absolute parels die in de Jupiler Pro League hebben ...

12
12
Aankoop overtuigt niet bij Anderlecht: “Te weinig”

Bij RSC Anderlecht is er geen enkele zomeraankoop die de ploeg écht veel beter maakt en bij ...

96
96
Gheysens schiet uit krammen: bom ontploft bij Antwerp

Niet alleen op sportief vlak hangeren er donkere wolken boven de Bosuil, buiten het veld wemelt het ...

94
94
Taravel verschaft update uit ziekenboeg Anderlecht

Na een schamele drie op 21 gaat RSC Anderlecht zondag op het veld van Zulte Waregem eindelijk nog ...

117
117
'Club Brugge neemt risico: Mignolet naar JPL-concurrent?'

Club Brugge zal tegen Atlético Madrid wellicht weer nood hebben aan een knalprestatie van ...

322
322
Taravel spreekt klare taal over toekomst bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. De zenuwen zijn strakgespannen bij de ...

134
134
Witte rook: Club Brugge stelt nieuwe flankaanvaller voor

Club Brugge trekt de afgelopen jaren alsmaar meer de kaart van de jeugd. Niet alleen producten van ...

235
235
Max Dean gooit recht in de roos: Fans AA Gent smullen

Van twijfel naar doelpunten en van frustratie naar verlossing. Max Dean beleeft de laatste weken een ...

67
67
PO1-kandidaat zwaar onder druk: “Grote ontgoocheling”

Vrijdagavond wordt een nieuwe speeldag van de Jupiler Pro League afgetrapt. KAA Gent neemt het in ...

91
91
Oosting geeft niet op en roept straffe taal bij Antwerp

Royal Antwerp FC zit de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen. Van uitschakeling in de ...

197
197
Epische beelden: Verhaeghe vs Tzolis vlak voor Atlético

Club Brugge speelde 3-3 gelijk tegen Atlético Madrid in de tussenronde van de Champions ...

102
102
Vanhaezebrouck velt oordeel: “Anti-De-Mil-voetbal”

KAA Gent doet volop mee voor een plek in de top 6. Afgelopen speeldag boekten de Buffalo’s een ...

161
161
Erg verrassende Club-speler in CL-team van de week

Club Brugge deed Europa weer daveren op zijn grondvesten. Blauw-Zwart leek op weg naar een nederlaag ...

100
100
Club en Genk bezorgen België weer coëfficiëntopsteker

Het is weer een uitstekende Europese week gebleken voor de Belgische clubs. Woensdag pakte Club ...

278
278
"De Rode Duivels? Dat is geen droom voor mij"

In maart blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen. Dan bereiden ze zich voor op het WK door al eens ...

69
69
Nieuw JPL-format: BAS neemt cruciale beslissing

Volgend seizoen komt er in principe een nieuw format voor het Belgische profvoetbal, maar dat kwam ...

277
277
Wintermercato Anderlecht flopt: dramatische cijfers

Anderlecht zal hopen dat het zich dit weekend op Zulte Waregem kan herpakken. Evident zal dat echter ...

251
251
'Datum rentree Kevin De Bruyne is bekend'

Napoli beleeft geen makkelijk te seizoen en dat is onder meer te wijten aan zijn Rode Duivels. Naast ...

137
137
Kompany haalt uit naar Mourinho na racismerel

De racismerel die zich dinsdag afspeelde in de Champions League-wedstrijd tussen Benfica en Real ...

134
134
TRANSFERUURTJE: 'Club aast op ex-Duivel, Schreuder nog naar RSCA?'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

333
333
Ancelotti verbaast iedereen met groot transfernieuws

Carlo Ancelotti moet Brazilië weer naar hogere sferen zien te brengen. Nog voor het WK 2026 in ...

65
65
Max Dean slaat keihard terug: “Van waar komt dat?”

Max Dean is één van de meest uitgesproken figuren in de Belgische competitie. De ...

145
145
Cinel trekt aan alarmbel: code rood bij Cercle Brugge

Cercle Brugge vecht dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart staat op een voorlaatste ...

337
337
Oordeel na eerste 90 minuten Jashari: Italië gaat los

Ardon Jashari maakte de overstap van Club Brugge naar AC Milan, maar de 23-jarige middenvelder ...

385
385
‘Racismerel zindert na: ook Benfica dient klacht in’

De Champions League-clash tussen Benfica en Real Madrid blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de ...

148
148

Meer sportnieuws