'Grote favoriet voor EK-eindzege nu al gekend'

door
'Grote favoriet voor EK-eindzege nu al gekend'

In de komende dagen zal definitief duidelijk worden welke landen komende zomer mogen strijden voor de Europese titel. Maar de grootste favoriet lijkt nu al bekend. Zo pakte vice-wereldkampioen Frankrijk zaterdagavond uit met een groots statement.

De Fransen hebben een roemrijke geschiedenis binnen het internationale voetbal, maar kenden na hun finaleplaats op het WK van 2006 enkele moeizame jaren. In 2016 kwam daar echter verandering in. Zo schopten Les Bleus het in eigen land tot de finale van het EK.

Wereldkampioen en Nations League

Ondertussen bleven er nieuwe talenten opstaan bij de Fransen, niet in het minst goudhaantje Kylian Mbappé. Die leidde zijn land naar de wereldtitel in 2018. Ook de tweede editie van de Nations League werd gewonnen en op het WK van 2022 werd een zilveren medaille gepakt.

Een Europese titel staat echter nog niet op het palmares van de uiterst getalenteerde generatie die bondscoach Didier Deschamps ter beschikking heeft. Na de verloren finale van 2016, werd het volgende EK een teleurstelling: Frankrijk sneuvelde verrassend in de achtste finale tegen Zwitserland.

Ongeziene overwinning

Komende zomer willen Les Bleus dus revanche nemen. En daar lijken Mbappé en co ook helemaal klaar. Frankrijk wervelde tot dusver door zijn kwalificatiecampagne met 21 op 21. Zaterdag werd de kers op de taart gezet met een historische 14-0-zege tegen Gibraltar.

In de Franse pers waren de reacties dan ook lyrisch na deze demonstratie. Bij L'Equipe werden Les Bleus zelfs al tot topfavoriet voor de EK-eindzege gebombardeerd. "De 14-0 is een uitslag die alleen voor de oorlog werd behaald. Zelfs voor de Eerste Wereldoorlog. Frankrijk is favoriet op het EK", aldus de bekende sportkrant.

Frankrijk is dé topfavoriet voor het EK 2024 ...

Meest recent

Groot risico Anderlecht: JPL-transferbom Thorgan Hazard?

Na twee opeenvolgende zeges heeft RSC Anderlecht zijn ticket voor de Champions' Play-Offs quasi ...

29
29
Club Brugge op stuntjacht: 25M-ster naar Jan Breydel?

Club Brugge kijkt opnieuw naar een jonge spits die in Kroatië ooit met een prijskaartje van 25 ...

185
185
Puzzelwerk Garcia: 'Duivels met onuitgegeven basiself op stage'

Nog exact 100 dagen tot de start van het wereldkampioenschap in de VS, Candada en Mexico. Eind deze ...

21
21
Peperdure slipper Real na wereldgoal en bizarre actie Rüdiger

Real Madrid laat het momenteel afweten in de Spaanse titelstrijd. Maandagavond boekten Thibaut ...

31
31
Bayat en Charleroi ambitieus: JPL-topclub als hét voorbeeld

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportieve baas. De Argentijn ...

46
46
Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

87
87
Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

147
147
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

252
252
"Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

Sporting Charleroi leek zondag op weg naar een goed resultaat tegen een matig Club Brugge. Maar de ...

307
307
De Tafel van Gert davert: Ruben Van Gucht onthult alles

Het klettert momenteel in BV-land. Alles begon met een pikante uitspraak van Herman Brusselmans ...

116
116
'Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

102
102
'Overmars in actie: oude bekende als eerste zomeraanwinst'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

193
193
'Monstertransfer Club: PSG klopt aan voor sterkhouder'

Club Brugge KV toonde zich de voorbije jaren een ideale springplank richting de Europese ...

589
589
Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

214
214
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

761
761
Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSC Anderlecht rondde dit seizoen een karrenvracht aan transfers af voor de eerste en tweede ploeg. ...

209
209
Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

135
135
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

166
166
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

254
254
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

679
679
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

80
80
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

401
401
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

349
349
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

188
188
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

445
445

Meer sportnieuws