‘Hans Vanaken nóóit meer bij Rode Duivels’

2472 stemmen
‘Hans Vanaken nóóit meer bij Rode Duivels’

De vaste kern van Domenico Tedesco bij de Rode Duivels lijkt stilaan vast te staan. Wie nu nog geen vaste klant is in de selectie, lijkt geen aanspraak te mogen maken op een EK-ticket. Dat lijkt ook te gelden voor Hans Vanaken.

Ondanks Kevin De Bruyne al maandenlang ontbreekt bij de Rode Duivels door blessures, liet Tedesco Vanaken toch keer op keer links liggen. De 31-jarige aanvallende middenvelder doet het nochtans uitstekend bij Club Brugge met 8 goals en 6 assists in 24 duels.

LEES OOK: Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Imke Courtois: "Het wordt moeilijk voor Vanaken"

De laatste speelminuten van Vanaken bij de Rode Duivels dateren alweer van 18 november 2022 in de oefenpot tegen Egypte. Volgens Imke Courtois is de kans erg klein dat we Vanaken nog terugzien bij de Rode Duivels.

“Hij is intussen 31, als Tedesco voluit wil gaan voor de nieuwe generatie wordt het moeilijk voor Hans, denk ik. En de concurrentie op het middenveld is groot: Onana, Mangala, Tielemans, Vermeeren, Vranckx … Ook Keita, meer een breker, komt nog in aanmerking”, citeert De Zondag.

Deschacht: "Vanaken hoort er nog steeds bij"

Olivier Deschacht begrijpt niet dat Vanaken geen deel uitmaakt van de nationale ploeg. “Vanaken is niet alleen de beste speler van Club Brugge, hij heeft ook een uniek profiel. Hij kan een aanval opzetten, kan verdediging en aanval verbinden …”

“Al is Vermeeren ook wel zo’n type. En dan heb je voor de 10 ook nog De Bruyne. En Charles De Ketelaere. De concurrentie is dan wel groot, toch vind ik dat Vanaken er nog bijhoort”, aldus Deschacht aan De Zondag.

Leekens geeft Vanaken hoop

In een exclusief gesprek met onze redactie uitte Georges Leekens zich ook als een fan van Vanaken. “Hij moet echter nog niet wanhopen, want een ploeg is nooit definitief”, gaf de ex-bondscoach Vanaken nog wat hoop met het oog op de Rode Duivels.

LEES OOK: Slecht nieuws voor Vanaken en Thorgan Hazard? 

Moet Vanaken mee naar het EK?

Meest recent

'Vandenhaute & Alderweireld willen Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

89
89
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

135
135
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

182
182
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

63
63
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

62
62
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

37
37
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

128
128
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

66
66
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

50
50
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

307
307
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

177
177
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

199
199
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

389
389
Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Cercle Brugge kende een minder seizoen, maar Groen-Zwart is ook volgend seizoen nog in de Jupiler ...

103
103
Plan van Senegal bloot: gouden raad voor Garcia

Tom Saintfiet heeft heel wat ervaring met het Afrikaanse voetbal. De Belgische coach stond in de ...

232
232
Lukaku maakt korte metten met criticasters op WK

De groepsfase zit erop en de Rode Duivels kregen al heel wat kritiek. Na het gelijkspel tegen Egypte ...

76
76
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

412
412
Sporza-man de grond ingeboord: "Tenenkrullend schouwspel"

Hij moest voor wat luchtigheid zorgen tijdens de lange WK-avonden, maar intussen lijkt hij zelf het ...

191
191
Woedende Nagelsmann slaat keihard terug na uitschakeling

Duitsland ligt uit het WK. Na penalty’s ging het mis tegen Paraguay en uiteraard is er in de ...

179
179
Union stelt nieuw thuisshirt voor: unieke samenwerking

Union SG is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een Belgische topclub. Na de promotie schoot de ...

76
76
‘KV Mechelen duwt Lierse in de put: buitenland afgetroefd’

KV Mechelen is druk in de weer op de zomermercato. Malinwa kijkt daarvoor vooral rond op de ...

303
303
‘Anderlecht gaat strijd aan: gewilde verdediger in vizier’

RSC Anderlecht is de transfermarkt aan het afspeuren. Antoine Sibierski en consorten willen ook de ...

299
299
Westerlo bevestigt miljoenentransfer: kassa ontploft

Westerlo is de afgelopen jaren aan een ferme opmars bezig. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

102
102
Nederland in diepe rouw: zondebok keihard neergesabeld

Het wereldkampioenschap is nog maar twee rondes ver, of het toernooi zit er alweer op voor ...

354
354
Harde keuze Garcia: ijskoude douche Vanaken op komst

Woensdagavond is het zover, dan kruisen de Rode Duivels de degens met Senegal in de 1/16de finales ...

1100
1100

Meer sportnieuws