‘Hans Vanaken nóóit meer bij Rode Duivels’

2472
‘Hans Vanaken nóóit meer bij Rode Duivels’

De vaste kern van Domenico Tedesco bij de Rode Duivels lijkt stilaan vast te staan. Wie nu nog geen vaste klant is in de selectie, lijkt geen aanspraak te mogen maken op een EK-ticket. Dat lijkt ook te gelden voor Hans Vanaken.

Ondanks Kevin De Bruyne al maandenlang ontbreekt bij de Rode Duivels door blessures, liet Tedesco Vanaken toch keer op keer links liggen. De 31-jarige aanvallende middenvelder doet het nochtans uitstekend bij Club Brugge met 8 goals en 6 assists in 24 duels.

LEES OOK: ‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Imke Courtois: "Het wordt moeilijk voor Vanaken"

De laatste speelminuten van Vanaken bij de Rode Duivels dateren alweer van 18 november 2022 in de oefenpot tegen Egypte. Volgens Imke Courtois is de kans erg klein dat we Vanaken nog terugzien bij de Rode Duivels.

“Hij is intussen 31, als Tedesco voluit wil gaan voor de nieuwe generatie wordt het moeilijk voor Hans, denk ik. En de concurrentie op het middenveld is groot: Onana, Mangala, Tielemans, Vermeeren, Vranckx … Ook Keita, meer een breker, komt nog in aanmerking”, citeert De Zondag.

Deschacht: "Vanaken hoort er nog steeds bij"

Olivier Deschacht begrijpt niet dat Vanaken geen deel uitmaakt van de nationale ploeg. “Vanaken is niet alleen de beste speler van Club Brugge, hij heeft ook een uniek profiel. Hij kan een aanval opzetten, kan verdediging en aanval verbinden …”

“Al is Vermeeren ook wel zo’n type. En dan heb je voor de 10 ook nog De Bruyne. En Charles De Ketelaere. De concurrentie is dan wel groot, toch vind ik dat Vanaken er nog bijhoort”, aldus Deschacht aan De Zondag.

Leekens geeft Vanaken hoop

In een exclusief gesprek met onze redactie uitte Georges Leekens zich ook als een fan van Vanaken. “Hij moet echter nog niet wanhopen, want een ploeg is nooit definitief”, gaf de ex-bondscoach Vanaken nog wat hoop met het oog op de Rode Duivels.

LEES OOK: Slecht nieuws voor Vanaken en Thorgan Hazard? 

Moet Vanaken mee naar het EK?

Meest recent

‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

1
1
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

7
7
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

50
50
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

223
223
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

25
25
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

263
263
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

111
111
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

159
159
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

385
385
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

135
135
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

139
139
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

616
616
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

161
161
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

104
104
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

131
131
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

35
35
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

84
84
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

335
335
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

46
46
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

59
59
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

24
24
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

132
132
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

63
63
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

239
239
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

81
81

Meer sportnieuws