Superdeal KRC Genk met ‘de beste van Europa’

831
Superdeal KRC Genk met ‘de beste van Europa’

Daniel Munoz maakte vorig seizoen al grote indruk, toen hij als rechtsback maar liefst 8 doelpunten scoorde en 5 assists uitdeelde in de Jupiler Pro League. Dit seizoen is de Ecuadoriaan goed op weg om deze verbluffende cijfers te overtreffen, en momenteel is hij zelfs de meest scorende back in de grootste Europese competities.

LEES OOK: Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

De topschutter van KRC Genk is een rechtsback

Op dit moment heeft Munoz 5 doelpunten gescoord en 1 assist uitgedeeld in de Jupiler Pro League. De rechtsback is daarmee zelfs de topschutter van KRC Genk in de Belgische competitie en dat is hoogst uitzonderlijk voor een speler op zijn positie. Vorige week scoorde hij zijn vijfde doelpunt in de wedstrijd tegen Oud-Heverlee Leuven.

“Dat tikt inderdaad aardig aan”, lachte de Colombiaan na de wedstrijd in een interview met Het Belang van Limburg. “Mijn geheim? Dat heb ik niet echt. Ik train wel als een gek en zal op het veld altijd alles geven. Ik ga altijd tot aan het gaatje, rusten kan achteraf wel."

Opmerkelijk is dat Munoz momenteel in de grootste Europese competities geen enkele links- of rechtsback is die zijn reeds indrukwekkende doelpuntenaantal kan evenaren.

Munoz is de meest scorende back in Europa

Als we de cijfers in de Premier League (Engeland), Bundesliga (Duitsland), LaLiga (Spanje), Serie A (Italië), Ligue 1 (Frankrijk), Eredivisie (Nederland) en Primeira Liga (Portugal) bekijken is er zelfs geen enkele andere links- of rechtsback die zoveel tot scoren komt zoals Munoz in de Belgische competitie, of zelfs nog maar dicht in zijn buurt komt.

Achraf Hakimi (Paris Saint-Germain), Bas Kuipers (Go Ahead Eagles), Bafodé Diakité (Lille OSC), en Lutsharel Geertruida (Feyenoord) volgen het dichtst met elk drie doelpunten in competitieverband.

Daarna komen een hele rist aan backs die twee keer konden scoren zoals onder meer Dani Carvajal (Real Madrid), Julian Ryerson (Borussia Dortmund), Matty Cash (Aston Villa), Joao Cancelo (FC Barcelona) en Nathan Aké (Manchester City).

De beste rechtsback van de Jupiler Pro League

De statistieken van Munoz zijn fenomenaal te noemen, maar ook op het fysiek behoort de Colombiaan tot de sterkste spelers in België. Hij geeft in elke wedstrijd ongelooflijk veel gas en zijn uithoudingsvermogen is ongezien. Daarnaast heeft hij stappen gezet op het voetbaltechnisch gebied.

De combinatie van verdedigende en aanvallende kwaliteiten maakt hem tot een absolute topper in de Belgische competitie. Het is dan ook geen toeval dat hij consequent wordt beschouwd als de beste rechtsback in de Jupiler Pro League, zoals onlangs ook bevestigd door Aboubakary Koita van Sint-Truiden.

“Voor mij is hij dat ook. Verdedigend is hij top, maar ook aanvallend laat hij zich gelden. Hij kan scoren en laten scoren.”

Verlengen of vertrekken bij KRC Genk?

Het contract van Munoz bij Genk loopt af in 2024, met een cluboptie voor nog een extra seizoen.

Dit betekent dat de club voor een keuze staat: verlengen of verkopen. In 2020 betaalde Genk ongeveer 4,5 miljoen euro aan het Colombiaanse Atlético Nacional voor Munoz, en nu wordt zijn marktwaarde al op het dubbele geschat. “De stap hogerop kan niet meer uitblijven”, stelde Het Nieuwsblad.

Munoz is de beste rechtsback in de Jupiler Pro League

Meest recent

Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

3
3
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

10
10
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

13
13
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

31
31
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

63
63
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

72
72
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

41
41
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

46
46
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

212
212
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

404
404
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

56
56
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

21
21
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

112
112
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

71
71
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

136
136
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

163
163
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

296
296
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

559
559
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

227
227
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

186
186
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

534
534
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

93
93
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

462
462
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

54
54
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

74
74

Meer sportnieuws