Superdeal KRC Genk met ‘de beste van Europa’

door
Superdeal KRC Genk met ‘de beste van Europa’

Daniel Munoz maakte vorig seizoen al grote indruk, toen hij als rechtsback maar liefst 8 doelpunten scoorde en 5 assists uitdeelde in de Jupiler Pro League. Dit seizoen is de Ecuadoriaan goed op weg om deze verbluffende cijfers te overtreffen, en momenteel is hij zelfs de meest scorende back in de grootste Europese competities.

LEES OOK: 'Strijd Karetsas is los: gesprekken met eerste club'

De topschutter van KRC Genk is een rechtsback

Op dit moment heeft Munoz 5 doelpunten gescoord en 1 assist uitgedeeld in de Jupiler Pro League. De rechtsback is daarmee zelfs de topschutter van KRC Genk in de Belgische competitie en dat is hoogst uitzonderlijk voor een speler op zijn positie. Vorige week scoorde hij zijn vijfde doelpunt in de wedstrijd tegen Oud-Heverlee Leuven.

“Dat tikt inderdaad aardig aan”, lachte de Colombiaan na de wedstrijd in een interview met Het Belang van Limburg. “Mijn geheim? Dat heb ik niet echt. Ik train wel als een gek en zal op het veld altijd alles geven. Ik ga altijd tot aan het gaatje, rusten kan achteraf wel."

Opmerkelijk is dat Munoz momenteel in de grootste Europese competities geen enkele links- of rechtsback is die zijn reeds indrukwekkende doelpuntenaantal kan evenaren.

Munoz is de meest scorende back in Europa

Als we de cijfers in de Premier League (Engeland), Bundesliga (Duitsland), LaLiga (Spanje), Serie A (Italië), Ligue 1 (Frankrijk), Eredivisie (Nederland) en Primeira Liga (Portugal) bekijken is er zelfs geen enkele andere links- of rechtsback die zoveel tot scoren komt zoals Munoz in de Belgische competitie, of zelfs nog maar dicht in zijn buurt komt.

Achraf Hakimi (Paris Saint-Germain), Bas Kuipers (Go Ahead Eagles), Bafodé Diakité (Lille OSC), en Lutsharel Geertruida (Feyenoord) volgen het dichtst met elk drie doelpunten in competitieverband.

Daarna komen een hele rist aan backs die twee keer konden scoren zoals onder meer Dani Carvajal (Real Madrid), Julian Ryerson (Borussia Dortmund), Matty Cash (Aston Villa), Joao Cancelo (FC Barcelona) en Nathan Aké (Manchester City).

De beste rechtsback van de Jupiler Pro League

De statistieken van Munoz zijn fenomenaal te noemen, maar ook op het fysiek behoort de Colombiaan tot de sterkste spelers in België. Hij geeft in elke wedstrijd ongelooflijk veel gas en zijn uithoudingsvermogen is ongezien. Daarnaast heeft hij stappen gezet op het voetbaltechnisch gebied.

De combinatie van verdedigende en aanvallende kwaliteiten maakt hem tot een absolute topper in de Belgische competitie. Het is dan ook geen toeval dat hij consequent wordt beschouwd als de beste rechtsback in de Jupiler Pro League, zoals onlangs ook bevestigd door Aboubakary Koita van Sint-Truiden.

“Voor mij is hij dat ook. Verdedigend is hij top, maar ook aanvallend laat hij zich gelden. Hij kan scoren en laten scoren.”

Verlengen of vertrekken bij KRC Genk?

Het contract van Munoz bij Genk loopt af in 2024, met een cluboptie voor nog een extra seizoen.

Dit betekent dat de club voor een keuze staat: verlengen of verkopen. In 2020 betaalde Genk ongeveer 4,5 miljoen euro aan het Colombiaanse Atlético Nacional voor Munoz, en nu wordt zijn marktwaarde al op het dubbele geschat. “De stap hogerop kan niet meer uitblijven”, stelde Het Nieuwsblad.

Munoz is de beste rechtsback in de Jupiler Pro League

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

67
67
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

273
273
'Strijd Karetsas is los: gesprekken met eerste club'

Voor KRC Genk is het op sportief vlak een ontgoochelend seizoen, maar toch lijkt de kassa in de ...

18
18
Club houdt toptalent uit handen van buitenlandse clubs

Club Brugge lijkt alweer voor een hete transferzomer te staan. Het zal opnieuw af te rekenen krijgen ...

34
34
Verrassende transferzet STVV: "Cultuurbewaker in kleedkamer"

STVV beleeft één van de mooiste seizoenen uit haar geschiedenis en is nu al zeker van ...

13
13
Amerikaanse club: "We waren zeer dicht bij komst De Bruyne"

In de Verenigde Staten zullen ze in juni kunnen genieten van Kevin De Bruyne, want de ervaren ...

12
12
'Tottenham gaat all-in voor kandidaat-Rode Duivel'

Tottenham leek af te stevenen op een schokkende degradatie uit de Premier League, maar na een zes op ...

28
28
AA Gent liep op pijnlijke wijze recordtransfer mis

AA Gent wist de laatste jaren heel wat lucratieve uitgaande transfers te doen, maar dat bleek in het ...

35
35
'D-Day nadert: 6 dilemma's voor Garcia'

Er zal de komende dagen nog druk gespeculeerd worden over hoe de selectie van de Rode Duivels op het ...

103
103
'Standard ziet belangrijke pion na één jaar al vertrekken'

Standard mag nog altijd dromen van een Europees ticket, want op vier speeldagen van het einde prijkt ...

67
67
'Club en Anderlecht kennen prijskaartje voor JPL-sensatie'

De eindsprint wordt stilaan ingezet in de Jupiler Pro League, waarna de Belgische clubs hun pijlen ...

242
242
TRANSFERUURTJE: 'Taak voor Sibierski, weer transfer Lang'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

121
121
Club-target legt knaltransfer op tafel: “Dat is de droom”

Club Brugge is door het nakende pensioen van Simon Mignolet op zoek naar een nieuwe doelman. ...

183
183
Beerschot haalt slag thuis met coach Messoudi

Beerschot moet in eigen huis een 3-1 nederlaag tegen Lommel moeten proberen weg te werken. De ...

27
27
Kompany vol ongeloof: ook Vertonghen haalt zwaar uit

Bayern München is uitgeschakeld in de Champions League. De treble is van de baan voor Vincent ...

202
202
La Louvière droomt van dubbele transferstunt

La Louvière wist in zijn eerste seizoen in de Jupiler Pro League meteen het behoud af te ...

52
52
Dubbele opsteker Union voor titelstrijd en bekerfinale

Drie weken geleden leek Union nog vrije baan te hebben naar een nieuwe titel, maar intussen ziet de ...

195
195
AA Gent pakt uit: Kums keert terug, ook Kindermans komt

AA Gent hoopt in de komende weken nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar daarvoor ...

193
193
'Rigaux berooft Club meteen van transferdoelwit'

De voorbereiding op de zomemercato dreigt bij Club Brugge stevig verstoord te worden. Deze week ...

295
295
Verrassing: Duits international (30) zet punt achter carrière

Op het WK staan een aantal ervaren spelers komende zomer wellicht voor hun 'last dance'. Eén ...

86
86
'Sibierski wil meteen stunten met Club Brugge-target'

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk echt beginnen met het voorbereiden van de zomermercato, nu er met ...

343
343
Vrancken doet boekje open over akkefietje met Burgess

Afgelopen weekend won STVV verdiend met 2-1 van Union SG. Achteraf ging het echter vooral over de ...

195
195
'KRC Genk beslist: twee verrassende vertrekkers'

Bij KRC Genk gaat het wellicht een drukke zomermercato worden. De Limburgers gaan een aantal spelers ...

424
424
'Garcia aast op geweldige stunt in WK-selectie'

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Er is kans dat er één ...

297
297
'Anderlecht vult kassa: 10 miljoen euro op komst'

Bij RSC Anderlecht mogen er de nodige spelers de club verlaten. De Brusselaars hopen vooral dat een ...

395
395
Rigaux schokt Club Brugge: Verhaeghe ziet ramp naderen

Feyenoord duwt door voor Dévy Rigaux en dat komt bijzonder ongelegen voor Club Brugge en Bart ...

313
313

Meer sportnieuws