Superdeal KRC Genk met ‘de beste van Europa’

door
Superdeal KRC Genk met ‘de beste van Europa’

Daniel Munoz maakte vorig seizoen al grote indruk, toen hij als rechtsback maar liefst 8 doelpunten scoorde en 5 assists uitdeelde in de Jupiler Pro League. Dit seizoen is de Ecuadoriaan goed op weg om deze verbluffende cijfers te overtreffen, en momenteel is hij zelfs de meest scorende back in de grootste Europese competities.

LEES OOK: ‘KRC Genk vreest: monstertransfer El Ouahdi weer op tafel’

De topschutter van KRC Genk is een rechtsback

Op dit moment heeft Munoz 5 doelpunten gescoord en 1 assist uitgedeeld in de Jupiler Pro League. De rechtsback is daarmee zelfs de topschutter van KRC Genk in de Belgische competitie en dat is hoogst uitzonderlijk voor een speler op zijn positie. Vorige week scoorde hij zijn vijfde doelpunt in de wedstrijd tegen Oud-Heverlee Leuven.

“Dat tikt inderdaad aardig aan”, lachte de Colombiaan na de wedstrijd in een interview met Het Belang van Limburg. “Mijn geheim? Dat heb ik niet echt. Ik train wel als een gek en zal op het veld altijd alles geven. Ik ga altijd tot aan het gaatje, rusten kan achteraf wel."

Opmerkelijk is dat Munoz momenteel in de grootste Europese competities geen enkele links- of rechtsback is die zijn reeds indrukwekkende doelpuntenaantal kan evenaren.

Munoz is de meest scorende back in Europa

Als we de cijfers in de Premier League (Engeland), Bundesliga (Duitsland), LaLiga (Spanje), Serie A (Italië), Ligue 1 (Frankrijk), Eredivisie (Nederland) en Primeira Liga (Portugal) bekijken is er zelfs geen enkele andere links- of rechtsback die zoveel tot scoren komt zoals Munoz in de Belgische competitie, of zelfs nog maar dicht in zijn buurt komt.

Achraf Hakimi (Paris Saint-Germain), Bas Kuipers (Go Ahead Eagles), Bafodé Diakité (Lille OSC), en Lutsharel Geertruida (Feyenoord) volgen het dichtst met elk drie doelpunten in competitieverband.

Daarna komen een hele rist aan backs die twee keer konden scoren zoals onder meer Dani Carvajal (Real Madrid), Julian Ryerson (Borussia Dortmund), Matty Cash (Aston Villa), Joao Cancelo (FC Barcelona) en Nathan Aké (Manchester City).

De beste rechtsback van de Jupiler Pro League

De statistieken van Munoz zijn fenomenaal te noemen, maar ook op het fysiek behoort de Colombiaan tot de sterkste spelers in België. Hij geeft in elke wedstrijd ongelooflijk veel gas en zijn uithoudingsvermogen is ongezien. Daarnaast heeft hij stappen gezet op het voetbaltechnisch gebied.

De combinatie van verdedigende en aanvallende kwaliteiten maakt hem tot een absolute topper in de Belgische competitie. Het is dan ook geen toeval dat hij consequent wordt beschouwd als de beste rechtsback in de Jupiler Pro League, zoals onlangs ook bevestigd door Aboubakary Koita van Sint-Truiden.

“Voor mij is hij dat ook. Verdedigend is hij top, maar ook aanvallend laat hij zich gelden. Hij kan scoren en laten scoren.”

Verlengen of vertrekken bij KRC Genk?

Het contract van Munoz bij Genk loopt af in 2024, met een cluboptie voor nog een extra seizoen.

Dit betekent dat de club voor een keuze staat: verlengen of verkopen. In 2020 betaalde Genk ongeveer 4,5 miljoen euro aan het Colombiaanse Atlético Nacional voor Munoz, en nu wordt zijn marktwaarde al op het dubbele geschat. “De stap hogerop kan niet meer uitblijven”, stelde Het Nieuwsblad.

Munoz is de beste rechtsback in de Jupiler Pro League

Meest recent

Anderlecht rekent zich rijk: "Naar de Premier League-top"

Bij RSC Anderlecht gaat de kassa enorm rinkelen in 2026. Dat lijkt nu al een zekerheid te zijn. De ...

26
26
‘Ramp voor Hayen: ijskoude douche na Genk-wending’

Net wanneer Nicky Hayen weer vooruit wil, krijgt hij een kans van Genk op zijn bord. Alleen: Genk is ...

98
98
Stankovic reageert op pikant transfergerucht

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic wellicht de beste zomeraanwinst. Hij werd voor maar liefst 9 ...

42
42
KRC Genk plukt de vruchten van 'kritische' zet van Fink

We horen her en der kritiek op de aanpak van Thorsten Fink op Konstantinos Karetsas. “Hij werd ...

47
47
Hoe Verhaeghe & co hun aanpak moeten veranderen

Bij Club Brugge staat er heel veel druk op de ketel voor de match tegen AA Gent. Voorzitter Bart ...

62
62
Renard ziet dat het goed is: stille kracht bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelt op het veld van Royal Antwerp FC. Daar waren de Brusselaars de afgelopen jaren ...

92
92
Code rood bij AA Gent: Baro krabt zich in de haren

AA Gent doet voorlopig slechter dan vorig seizoen. De club greep terug naar de oude garde, maar dat ...

176
176
Vandenbroeck haalt keihard uit naar Union en refs

Zulte Waregem blijft in het sukkelstraatje zitten. Na vijf gelijke spelen op een rij liep het ...

397
397
Hubert opgelucht: "Dat was belangrijk"

Na een tegenvallende twee op negen is Union er zaterdagavond opnieuw in geslaagd om een ...

35
35
Mbappé evenaart Ronaldo, Arsenal zuinig weer naar de kop

Arsenal moest zaterdag even zijn koppositie in de Premier League afstaan aan Manchester City, maar ...

43
43
Efficiënt Union knoopt eindelijk weer met de zege aan

Na een maand zonder zege en een twee op negen heeft Union eindelijk weer een competitiematch ...

29
29
Openda maakt eindelijk einde aan waanzinnige reeks

Voor Loïs Openda is 2025 zeker niet het makkelijkste jaar geweest. De spits zakte weg in de ...

62
62
Kater voor Ajax ondanks nieuwe goal Godts

Ajax had de voorbije weken de weg naar boven weer ingezet met vijf overwinningen op een rij, maar is ...

26
26
Beveren wint topper na remontada, Kortrijk blijft in spoor

SK Beveren is zaterdag zeer dicht bij zijn eerste nederlaag van het seizoen gekomen. Na een ...

146
146
Charleroi komt met update over trainersdossier

De voorbije weken heeft er weer een heuse trainerswals plaatsgevonden in de Jupiler Pro League. Club ...

57
57
Ontlading bij Westerlo: "Daarom is deze zege belangrijk"

Westerlo is bezig aan een fraaie opmars. Na een wisselvallig seizoensbegin hebben ze de top zes ...

48
48
'Bom op ontploffen bij Club na trainerssoap'

Zondag staat de Slag om Vlaanderen tussen Club Brugge en AA Gent op het programma en die zal een ...

1268
1268
Liverpool bibbert tegen negenkoppig Spurs top vier binnen

Liverpool is na een moeilijke periode weer de top vier van de Premier League binnengeslopen. De ...

37
37
Westerlo mengt zich na dolle slotfase in strijd om top zes

Westerlo pakte in de laatste weken een knappe vier op zes tegen Anderlecht en Genk, en slaagde er ...

51
51
Oranje bonje: Simons pakt rood na aanslag op Van Dijk

In de Premier League waren de ogen zondagavond gericht op de topper tussen Tottenham Hotspur en ...

71
71
Enorme schok in Club-Gent? Markante voorspelling Boskamp

Dé affiche van het weekend in de Jupiler Pro League is ongetwijfeld de zogenaamde 'Slag om ...

520
520
1B-duel escaleert compleet: "Met paraplu op ref proberen slaan"

In de Challenger Pro League werd de voorbije dagen een midweekspeeldag afgewerkt. Het duel van ...

150
150
Wending in trainerszoektocht? 'Genk houdt opvallend gesprek'

KRC Genk hoopt eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer te presenteren. Het heeft er alle schijn van dat ...

807
807
Antwerp op scherp gezet: Janssen stelt toekomst-voorwaarde

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

509
509
Fenomenale Haaland passeert Ronaldo, Lokonga wéér belangrijk

Manchester City heeft voorlopig beslag gelegd op de koppositie in de Premier League. Het legde ...

77
77

Meer sportnieuws