Superdeal KRC Genk met ‘de beste van Europa’

door
Superdeal KRC Genk met ‘de beste van Europa’

Daniel Munoz maakte vorig seizoen al grote indruk, toen hij als rechtsback maar liefst 8 doelpunten scoorde en 5 assists uitdeelde in de Jupiler Pro League. Dit seizoen is de Ecuadoriaan goed op weg om deze verbluffende cijfers te overtreffen, en momenteel is hij zelfs de meest scorende back in de grootste Europese competities.

LEES OOK: Hayen moet puzzelen: Genk deelt uppercut uit ziekenboeg

De topschutter van KRC Genk is een rechtsback

Op dit moment heeft Munoz 5 doelpunten gescoord en 1 assist uitgedeeld in de Jupiler Pro League. De rechtsback is daarmee zelfs de topschutter van KRC Genk in de Belgische competitie en dat is hoogst uitzonderlijk voor een speler op zijn positie. Vorige week scoorde hij zijn vijfde doelpunt in de wedstrijd tegen Oud-Heverlee Leuven.

“Dat tikt inderdaad aardig aan”, lachte de Colombiaan na de wedstrijd in een interview met Het Belang van Limburg. “Mijn geheim? Dat heb ik niet echt. Ik train wel als een gek en zal op het veld altijd alles geven. Ik ga altijd tot aan het gaatje, rusten kan achteraf wel."

Opmerkelijk is dat Munoz momenteel in de grootste Europese competities geen enkele links- of rechtsback is die zijn reeds indrukwekkende doelpuntenaantal kan evenaren.

Munoz is de meest scorende back in Europa

Als we de cijfers in de Premier League (Engeland), Bundesliga (Duitsland), LaLiga (Spanje), Serie A (Italië), Ligue 1 (Frankrijk), Eredivisie (Nederland) en Primeira Liga (Portugal) bekijken is er zelfs geen enkele andere links- of rechtsback die zoveel tot scoren komt zoals Munoz in de Belgische competitie, of zelfs nog maar dicht in zijn buurt komt.

Achraf Hakimi (Paris Saint-Germain), Bas Kuipers (Go Ahead Eagles), Bafodé Diakité (Lille OSC), en Lutsharel Geertruida (Feyenoord) volgen het dichtst met elk drie doelpunten in competitieverband.

Daarna komen een hele rist aan backs die twee keer konden scoren zoals onder meer Dani Carvajal (Real Madrid), Julian Ryerson (Borussia Dortmund), Matty Cash (Aston Villa), Joao Cancelo (FC Barcelona) en Nathan Aké (Manchester City).

De beste rechtsback van de Jupiler Pro League

De statistieken van Munoz zijn fenomenaal te noemen, maar ook op het fysiek behoort de Colombiaan tot de sterkste spelers in België. Hij geeft in elke wedstrijd ongelooflijk veel gas en zijn uithoudingsvermogen is ongezien. Daarnaast heeft hij stappen gezet op het voetbaltechnisch gebied.

De combinatie van verdedigende en aanvallende kwaliteiten maakt hem tot een absolute topper in de Belgische competitie. Het is dan ook geen toeval dat hij consequent wordt beschouwd als de beste rechtsback in de Jupiler Pro League, zoals onlangs ook bevestigd door Aboubakary Koita van Sint-Truiden.

“Voor mij is hij dat ook. Verdedigend is hij top, maar ook aanvallend laat hij zich gelden. Hij kan scoren en laten scoren.”

Verlengen of vertrekken bij KRC Genk?

Het contract van Munoz bij Genk loopt af in 2024, met een cluboptie voor nog een extra seizoen.

Dit betekent dat de club voor een keuze staat: verlengen of verkopen. In 2020 betaalde Genk ongeveer 4,5 miljoen euro aan het Colombiaanse Atlético Nacional voor Munoz, en nu wordt zijn marktwaarde al op het dubbele geschat. “De stap hogerop kan niet meer uitblijven”, stelde Het Nieuwsblad.

Munoz is de beste rechtsback in de Jupiler Pro League

Meest recent

United pakt vierde plek: 'briljante' Lammens grote held

Manchester United heeft maandagavond een uitstekende zaak gedaan. De Mancunians konden beslag leggen ...

23
23
'Leko velt hard verdict: Club Brugge dumpt dure flop'

Club Brugge hoopt dinsdag te stunten en Atlético Madrid uit de Champions League te knikkeren. ...

132
132
'Schreuder versus Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Ruim drie weken na het ontslag van Besnik Hasi heeft RSC Anderlecht nog steeds geen opvolger ...

137
137
'Leko verklapt volgende recordtransfer Club Brugge'

Na het 3-3 gelijkspel in de heenmatch hoopt Club Brugge dinsdag op het veld van Atlético ...

210
210
'Bommetje bij STVV: Vrancken richting Anderlecht?'

Na de 2-4 zege tegen Zulte Waregem ziet het er alsmaar meer naar uit dat Jérémy ...

398
398
'Dilemma bij Club Brugge: man-in-vorm op de bank?'

Club Brugge is geland in Madrid, waar het zich ten koste van Atlético bij de beste zestien ...

132
132
'Sprookjestransfer Luka Modric vlak na WK'

Na jaren trouwe dienst ruilde Luka Modric afgelopen zomer Real Madrid in voor AC Milan. Hoewel de ...

72
72
Eindelijk nieuw stadion? Club Brugge krijgt cruciale datum

Club Brugge scheerde ook dit seizoen hoge toppen in de Champions League, maar die prestaties staan ...

640
640
Anderlecht-directie met grond gelijk gemaakt: "Hallucinante fout"

Een tweetal weken geleden besloot RSC Anderlecht om technisch directeur OIivier Renard op straat te ...

350
350
Conflict op de spits: Prestianni tóch naar Madrid, boycot Mourinho

Woensdagavond wordt in de Champions League de return tussen Real Madrid en SL Benfica afgewerkt. ...

146
146
Simeone en co zwaar onder indruk: straffe woorden voor Club

Club Brugge staat dinsdagavond opnieuw voor een afspraak met de voetbalgeschiedenis. Op het veld van ...

322
322
‘Anderlecht pakt door: nieuwe coachnaam ligt al klaar’

Anderlecht duwt door voor een nieuwe coach, maar het dossier-Schreuder zit muurvast. Al-Diriyah FC ...

874
874
Hayen moet puzzelen: Genk deelt uppercut uit ziekenboeg

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Niet alleen gingen de troepen van Nicky ...

140
140
'Leko kiest aanval: verrassende vervanger Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel in Madrid, waar het de gunstige uitgangpositie uit de heenwedstrijd ...

338
338
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

121
121
'Anderlecht zoekt T1: plottwist omtrent Schreuder'

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen Zulte Waregem en zette zo een serieuze stap ...

229
229
'Club Brugge vindt opvolger Ordonez: toptarget gespot'

Club Brugge gaat dinsdag tegen Atlético Madrid op zoek naar een ticket voor de achtste finale ...

353
353
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

35
35
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

230
230
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

349
349
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

137
137
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

195
195
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

179
179
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

336
336
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

74
74

Meer sportnieuws