Superdeal KRC Genk met ‘de beste van Europa’

831 stemmen
Superdeal KRC Genk met ‘de beste van Europa’

Daniel Munoz maakte vorig seizoen al grote indruk, toen hij als rechtsback maar liefst 8 doelpunten scoorde en 5 assists uitdeelde in de Jupiler Pro League. Dit seizoen is de Ecuadoriaan goed op weg om deze verbluffende cijfers te overtreffen, en momenteel is hij zelfs de meest scorende back in de grootste Europese competities.

LEES OOK: 'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

De topschutter van KRC Genk is een rechtsback

Op dit moment heeft Munoz 5 doelpunten gescoord en 1 assist uitgedeeld in de Jupiler Pro League. De rechtsback is daarmee zelfs de topschutter van KRC Genk in de Belgische competitie en dat is hoogst uitzonderlijk voor een speler op zijn positie. Vorige week scoorde hij zijn vijfde doelpunt in de wedstrijd tegen Oud-Heverlee Leuven.

“Dat tikt inderdaad aardig aan”, lachte de Colombiaan na de wedstrijd in een interview met Het Belang van Limburg. “Mijn geheim? Dat heb ik niet echt. Ik train wel als een gek en zal op het veld altijd alles geven. Ik ga altijd tot aan het gaatje, rusten kan achteraf wel."

Opmerkelijk is dat Munoz momenteel in de grootste Europese competities geen enkele links- of rechtsback is die zijn reeds indrukwekkende doelpuntenaantal kan evenaren.

Munoz is de meest scorende back in Europa

Als we de cijfers in de Premier League (Engeland), Bundesliga (Duitsland), LaLiga (Spanje), Serie A (Italië), Ligue 1 (Frankrijk), Eredivisie (Nederland) en Primeira Liga (Portugal) bekijken is er zelfs geen enkele andere links- of rechtsback die zoveel tot scoren komt zoals Munoz in de Belgische competitie, of zelfs nog maar dicht in zijn buurt komt.

Achraf Hakimi (Paris Saint-Germain), Bas Kuipers (Go Ahead Eagles), Bafodé Diakité (Lille OSC), en Lutsharel Geertruida (Feyenoord) volgen het dichtst met elk drie doelpunten in competitieverband.

Daarna komen een hele rist aan backs die twee keer konden scoren zoals onder meer Dani Carvajal (Real Madrid), Julian Ryerson (Borussia Dortmund), Matty Cash (Aston Villa), Joao Cancelo (FC Barcelona) en Nathan Aké (Manchester City).

De beste rechtsback van de Jupiler Pro League

De statistieken van Munoz zijn fenomenaal te noemen, maar ook op het fysiek behoort de Colombiaan tot de sterkste spelers in België. Hij geeft in elke wedstrijd ongelooflijk veel gas en zijn uithoudingsvermogen is ongezien. Daarnaast heeft hij stappen gezet op het voetbaltechnisch gebied.

De combinatie van verdedigende en aanvallende kwaliteiten maakt hem tot een absolute topper in de Belgische competitie. Het is dan ook geen toeval dat hij consequent wordt beschouwd als de beste rechtsback in de Jupiler Pro League, zoals onlangs ook bevestigd door Aboubakary Koita van Sint-Truiden.

“Voor mij is hij dat ook. Verdedigend is hij top, maar ook aanvallend laat hij zich gelden. Hij kan scoren en laten scoren.”

Verlengen of vertrekken bij KRC Genk?

Het contract van Munoz bij Genk loopt af in 2024, met een cluboptie voor nog een extra seizoen.

Dit betekent dat de club voor een keuze staat: verlengen of verkopen. In 2020 betaalde Genk ongeveer 4,5 miljoen euro aan het Colombiaanse Atlético Nacional voor Munoz, en nu wordt zijn marktwaarde al op het dubbele geschat. “De stap hogerop kan niet meer uitblijven”, stelde Het Nieuwsblad.

Munoz is de beste rechtsback in de Jupiler Pro League

Meest recent

Drastische beslissing Rigaux: Van Persie op straat gezet

Na jarenlange trouwe dienst bij Club Brugge, trok Dévy Rigaux naar Feyenoord om er de nieuwe ...

48
48
Uittocht Club Brugge: volgende drie vertrekkers staan klaar

Simon Mignolet. Dani van den Heuvel. Aleksandar Stankovic. Club Brugge zag inmiddels al drie spelers ...

149
149
'Schoktransfer Barça; Flick wil ophefmakende comeback'

Met de komst van Anthony Gordon, die voor zo'n 70 à 80 miljoen euro overkwam van Newcastle ...

41
41
Fraaie goal niet voldoende: De Ketelaere-twijfels duiken op

Met een 5-0-nederlaag tegen een pover Tunesië hebben de Rode Duivels zaterdag nog een flinke ...

77
77
'Club zet zich schrap: Barça geeft transferdeal niet op'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

138
138
De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

164
164
'Groot transferplan Mourinho doet Barcelona huiveren'

Bij Real Madrid wordt zondag voorzittersverkiezing gehouden, de exit polls voorspellen echter dat ...

145
145
'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

Op zijn eerste WK wordt het nog minstens 4 jaar wachten, maar Konstantinos Karetsas staat toch voor ...

488
488
Anderlecht-protest escaleert: privé-villa Coucke geviseerd

Het seizoen mag dan wel voorbij zijn, de onvrede bij de achterban van RSC Anderlecht is dat ...

428
428
"Basisplaats kwijt" - grote verliezer na oefencampagne Duivels

De Rode Duivels kunnen maandag met een goed gemoed afreizen naar de Verenigde Staten. Met drie zeges ...

450
450
'Kompany compleet verloren: Bayern wil peperdure PL-ster'

Terwijl een groot deel van zijn spelers zich momenteel voorbereiden op het WK, geniet Vincent ...

183
183
Courtois onthult plannen bij Genk: "Niet gewoon geld leggen"

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

287
287
'Club schrikt zich hoedje: drastische wending Stankovic'

Club Brugge heeft afgelopen week afscheid genomen van één van zijn kampioenenmakers. ...

703
703
Mechele of Theate in basis? Albert geeft duidelijke voorkeur

Maandag steken de Rode Duivels de Atlantische Oceaan over richting het WK-basiskamp in Seattle. Op ...

624
624
'PSG laat Europa slikken: supertalent naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

230
230
Hazard spreekt zich uit: België dé WK-verrassing?

De Rode Duivels hebben zaterdag indruk gemaakt tijdens hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. Voor de ...

140
140
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

225
225
TU: 'Club vindt opvolger Mignolet, transferknaller Trossard'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

446
446
Antwerp wrijft zich in de handen: goud duo staat op

Er kloppen heel wat Belgische talenten op de deur. Ook bij Royal Antwerp FC focussen ze meer en meer ...

501
501
‘Garcia’s WK-verrassing: belangrijke pion plots gedumpt’

Het WK komt nu wel heel dichtbij. De voorbereiding van de Rode Duivels zit erop met overwinningen ...

189
189
Temptation-drama: "Annelien Coorevits is rasechte mannenhater"

Annelien Coorevits heeft de voorbije dagen bijzonder harde kritiek over zich heen gekregen. Niet ...

124
124
'Garcia ziet het niet zitten in deze Rode Duivel'

De voorbereiding voor het WK zit erop voor de Rode Duivels. Als eerste tegenstander wacht Egypte en ...

464
464
‘Jérémy Doku slaat grote transferslag vlak voor WK’

Jérémy Doku is on fire. De buitenspeler was op het einde van het seizoen al in ...

304
304
Basisplek Vanaken op WK afgemaakt: “Doet Garcia niet”

Hans Vanaken is een belangrijk onderdeel geworden van de selectie van bondscoach Rudi Garcia. De ...

318
318
Union SG slaat keihard terug op Belgische topclubs

Union SG werd vorig seizoen landskampioen en afgelopen seizoen won het de beker en werd het tweede ...

516
516

Meer sportnieuws