'Standard sprak naast Thijs nog met een grote naam'

door
'Standard sprak naast Thijs nog met een grote naam'

Standard kreeg enkele weken geleden een domper te verwerken. Het moest plots afscheid nemen van Yaya Touré, die pas in de zomer neergestreken was in Luik als T2 van Carl Hoefkens. De Ivoriaan zwichtte voor een aanbieding uit Saudi-Arabië.

Daar kon Touré immers aan de slag als assistent bij de nationale ploeg, waar hij herenigd zou worden met Roberto Mancini. De Italiaan was nog zijn trainer bij Manchester City en in combinatie met een aanlokkelijk financieel voorstel kon Touré niet weerstaan.

LEES OOK: Deadline gekte: last-minute deals Genk, Standard, Antwerp, ...

Standard sprak ook met Bogarde

Dat betekende wel dat Standard plotsklaps een nieuwe assistent voor Hoefkens moest vinden. Die werd uiteindelijk vrijdagavond voorgesteld. Standard kondigde immers aan dat Bernd Thijs naar Sclessin terugkeert als T2. De ex-Rode Duivel begon destijds zijn spelerscarrière bij de club.

Maar Standard blijkt ook nog andere pistes bewandeld te hebben, waaronder een bekende naam. Algemeen Dagblad weet immers dat ze de voorbije weken ook aan tafel zaten met Winston Bogarde.

Assistent van Ten Hag en Kluivert

De 53-jarige Nederlander was als speler nog actief bij Ajax, AC Milan, FC Barcelona en Chelsea en was er met Oranje bij op het EK 1996 en het WK 1998. Hij begon daarna aan een trainerscarrière in de jeugd van FC Volendam en Ajax.

Bij die laatste club werd hij in 2020 assistent bij de A-ploeg en hij zou uiteindelijk twee seizoenen succesvol samenwerken met Erik ten Hag. Vorige zomer ging hij aan de slag bij het Turkse Adana Demirspor als rechterhand van Patrick Kluivert, maar in september stapte hij na amper twee maanden alweer op.

Was hij een goede optie geweest voor Standard?

Meest recent

'Groot risico Club: laatste maanden voor víér smaakmakers'

Club Brugge heeft een onverwacht kalme wintermercato achter de rug. De vicekampioen haalde ...

16
16
Drukte voor Deadline: ontdek de last-minute deals in de JPL

Maandagavond om middernacht sloot de transfermarkt weer onverbiddelijk zijn deuren in België. ...

32
32
Anderlecht zoekt trainer: twee grote namen al geschrapt

De wintermercato zit erop in de meeste grote voetballanden, ook in België is de transferperiode ...

122
122
AA Gent trakteert fans op transfer oude JPL-bekende

AA Gent zocht na de zware blessure van Matisse Samoise nog naar een rechterflankverdediger. De ...

86
86
'Anderlecht, opgelet: Frutos gewild door JPL-club'

Bij La Louvière zijn ze zeer tevreden over het werk van Nicolas Frutos. Hij loodste de club ...

228
228
Benzema versiert op 38ste nog een miljoenentransfer

Karim Benzema heeft nog een transfer afgerond. De Franse aanvaller was niet meer tevreden bij ...

41
41
Beerschot maakt vertrekker bekend, Cercle nieuwkomer

Beerschot heeft vandaag nog wat transfers afgerond. Emile Doucouré verliet het Kiel en trok ...

46
46
Anderlecht heeft vervanger Angulo helemaal beet

RSC Anderlecht heeft onverwacht nog een drukke transferdag gekend. De Brusselaars hebben na het ...

359
359
Miljoenendeal Zulte Waregem en deal tussen KVM en Lierse

Zulte Waregem en KV Mechelen hebben op de valreep nog twee uitgaande transfers afgerond. Essevee ...

64
64
Anderlecht maakt gigantische transfer Angulo bekend

Anderlecht heeft op de slotdag nog een smaakmaker van de hand gedaan. Nilson Angulo heeft de club ...

461
461
Mulder helpt Anderlecht en strikt overbodige pion

RSC Anderlecht heeft op de slotdag nog een van zijn vele tegenvallende spelers van de hand gedaan. ...

238
238
'Malaise Anderlecht: bestuur beslist over ontslag Renard'

RSC Anderlecht heeft zondagavond Besnik Hasi bedankt voor bewezen diensten. Maar de hoofdtrainer ...

418
418
'Geldzak ligt klaar voor Genk: nieuw bod van 15 miljoen'

Matte Smets blijft dan toch aan boord bij KRC Genk. Hoewel VfL Wolfsburg bereid was om miljoenen ...

350
350
'Anderlecht tot uiterste: ultieme aanwinst uit La Liga'

RSC Anderlecht beleeft een opvallend drukke slotdag van de wintermercato. Paars-Wit neemt tijdelijk ...

336
336
Nieuwe coach Anderlecht: Vanhaezebrouck terug naar Lotto Park?

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft enkele uren na de pijnlijke nederlaag op Standard fors ...

1359
1359
Deadline gekte: last-minute deals Genk, Standard, Antwerp, ...

Maandag om middernacht sluit de wintermercato zijn deuren in verschillende landen, waaronder ook ...

438
438
‘Club Brugge duwt door: pikante deadline-deal op komst’

Club Brugge duwt door in de laatste rechte lijn van de wintermercato. Blauw-Zwart speurt naar een ...

744
744
'De Mil glundert: AA Gent strikt ex-smaakmaker JPL'

AA Gent maakt in het slot van de wintermercato nog naarstig werk van vers bloed achterin. Zo staan ...

323
323
'Anderlecht gaat all-in: dubbelslag op Deadline Day'

RSC Anderlecht leek al een tijdje klaar met zijn huiswerk op de wintermercato, maar op Deadline Day ...

411
411
Topref Bram Van Driessche slaat verrassend nieuwe weg in

Is dit het begin van een afscheid of net het startschot van iets nieuws? Bram Van Driessche, ...

1092
1092
'Leko houdt adem in: lastminute exit bij Club Brugge?'

In de meeste topcompetities nadert de transferdeadline met rasse schreden. Als het van Ivan Leko ...

477
477
'Witte rook in Anderlecht: medische testen aan de gang'

In het absolute slot van de wintermercato valt er bij RSC Anderlecht nog heel wat te beleven. ...

490
490
Vurige liefde: kapitein Dender valt voor knappe kinesiste

De grote liefde vinden op de werkvloer? Het is uiteraard iets dat wel vaker voorkomt. Maar een ...

100
100
Stijnen met JPL-transfer, Westerlo verrast met deal

KVC Westerlo en Patro Eisden hebben zopas nog twee ingaande transfers meegedeeld. De twee clubs ...

61
61
'Anderlecht heeft beet: alsnog ingaande transfer'

RSC Anderlecht gaat dan toch nog versterking halen. De Brusselaars hebben hun volgende nieuwe speler ...

368
368

Meer sportnieuws