'Standard sprak naast Thijs nog met een grote naam'

door
'Standard sprak naast Thijs nog met een grote naam'

Standard kreeg enkele weken geleden een domper te verwerken. Het moest plots afscheid nemen van Yaya Touré, die pas in de zomer neergestreken was in Luik als T2 van Carl Hoefkens. De Ivoriaan zwichtte voor een aanbieding uit Saudi-Arabië.

Daar kon Touré immers aan de slag als assistent bij de nationale ploeg, waar hij herenigd zou worden met Roberto Mancini. De Italiaan was nog zijn trainer bij Manchester City en in combinatie met een aanlokkelijk financieel voorstel kon Touré niet weerstaan.

LEES OOK: Eric Gerets verrast iedereen: “Zij stelen Play-Off 1”

Standard sprak ook met Bogarde

Dat betekende wel dat Standard plotsklaps een nieuwe assistent voor Hoefkens moest vinden. Die werd uiteindelijk vrijdagavond voorgesteld. Standard kondigde immers aan dat Bernd Thijs naar Sclessin terugkeert als T2. De ex-Rode Duivel begon destijds zijn spelerscarrière bij de club.

Maar Standard blijkt ook nog andere pistes bewandeld te hebben, waaronder een bekende naam. Algemeen Dagblad weet immers dat ze de voorbije weken ook aan tafel zaten met Winston Bogarde.

Assistent van Ten Hag en Kluivert

De 53-jarige Nederlander was als speler nog actief bij Ajax, AC Milan, FC Barcelona en Chelsea en was er met Oranje bij op het EK 1996 en het WK 1998. Hij begon daarna aan een trainerscarrière in de jeugd van FC Volendam en Ajax.

Bij die laatste club werd hij in 2020 assistent bij de A-ploeg en hij zou uiteindelijk twee seizoenen succesvol samenwerken met Erik ten Hag. Vorige zomer ging hij aan de slag bij het Turkse Adana Demirspor als rechterhand van Patrick Kluivert, maar in september stapte hij na amper twee maanden alweer op.

Was hij een goede optie geweest voor Standard?

Meest recent

Anderlecht-soap níét voorbij: nieuwe trainer na seizoen?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

4
4
Werk bij Beveren: Peeters gooit transferplannen op tafel

SK Beveren heeft zich woensdagavond ook mathematisch tot kampioen gekroond in de Challenger Pro ...

40
40
Hayen neemt Club één ding kwalijk na ophefmakend ontslag

Momenteel is hij alweer bezig aan een mooi nieuw hoofdstuk bij KRC Genk. Nicky Hayen weigert dan ook ...

112
112
CPL: Patro doet uitstekende zaak, RSCA Futures onderuit

De titelstrijd mag dan wel beslist zijn, er staat in de Challenger Pro League nog steeds heel wat op ...

37
37
Exit De Bruyne én Lukaku? 'Plannetje Napoli bekend'

SSC Napoli gaat zaterdagnamiddag op bezoek bij US Lecce. Daarvoor kan coach Antonio Conte rekenen op ...

92
92
Drama in Planet Group Arena: aftrap Gent-Zulte verlaat

Vrijdagavond wordt de 29ste speeldag van de Jupiler Pro League op gang getrapt met het duel tussen ...

358
358
Colpaert wisselt twee keer, Kanga toch fit bij AA Gent

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs weer in eigen handen, maar heeft geen marge ...

32
32
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

310
310
El Ouahdi na puike helft: zo reageerde Hayen in kleedkamer

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

110
110
Alarm bij Garcia: grote zorgen rond sterkhouder Duivels

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

111
111
'Club trekt bleek weg: miljoenen verdampen op mercato'

Na weken van pittige onderhandelingen slaagde Club Brugge KV er afgelopen transferzomer in een ...

273
273
Kahn helemaal bijgedraaid: straffe woorden doen Kompany blozen

Bayern München maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League door met 1-6 te gaan ...

194
194
Dilemma voor Hayen: wissel(s) van de wacht in Genk?

In de achtste finale van de Europa League boekte KRC Genk donderdag een deugddoende zege tegen SC ...

98
98
Pech voor Anderlecht: nieuwkomer al in de lappenmand

RSC Anderlecht maakte vrijdag officieel bekend dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

236
236
Ruben Van Gucht pakt uit na storm rond privéleven

Het was een opvallend rustige Van Gucht-week. De sportjournalist van de VRT stond de afgelopen weken ...

20
20
Antwerp krijgt eindelijk goed nieuws uit ziekenboeg

Antwerp krijgt zondag Standard over de vloer. Veel staat er op het eerste gezicht niet op het spel, ...

96
96
'Jackpot voor Club Brugge: record Jashari aan diggelen'

In de nieuwste update van het toonaangevende Transfermarkt vestigt Club Brugge een nieuw record, ...

465
465
Mbappé dropt relatiebom: actrice uit tophitserie

Kylian Mbappé zorgt normaal gesproken voor spektakel op het veld, maar dit keer lijkt hij ...

133
133
'Genk all-in: krankzinnig prijskaartje Karetsas lekt uit'

De zenuwen staan strakgespannen in Genk, dat zondag uitgerekend in de derby tegen STVV zijn kansen ...

228
228
Update marktwaarden JPL: alle winnaars & verliezers

Het toonaangevende Transfermarkt kwam vrijdag met een update van de verschillende marktwaarden in de ...

97
97
Rellen rond Club Brugge: zware maatregel zindert na

Wat ooit een praktische oplossing was voor Europese topavonden in Brugge, dreigt binnenkort volledig ...

346
346
Defour velt oordeel over Taravel: “Geen doordachte keuze”

Jeremy Taravel blijft al zeker tot het einde van het seizoen hoofdtrainer van RSC Anderlecht, dat ...

194
194
Limburgse derby op scherp: Hayen gooit olie op het vuur

Komende speeldag staat de Limburgse derby tussen KRC Genk en Sint-Truiden VV op het programma. Nicky ...

177
177
Eric Gerets verrast iedereen: “Zij stelen Play-Off 1”

Eric Gerets is een clubicoon van Standard Luik en La Dernière Heure sprak met de voormalige ...

535
535
Steven Defour snel terug als hoofdtrainer in België?

Steven Defour was in het verleden hoofdtrainer van KV Mechelen, maar sinds zijn ontslag bij Malinwa ...

182
182

Meer sportnieuws