'Standard sprak naast Thijs nog met een grote naam'

door
'Standard sprak naast Thijs nog met een grote naam'

Standard kreeg enkele weken geleden een domper te verwerken. Het moest plots afscheid nemen van Yaya Touré, die pas in de zomer neergestreken was in Luik als T2 van Carl Hoefkens. De Ivoriaan zwichtte voor een aanbieding uit Saudi-Arabië.

Daar kon Touré immers aan de slag als assistent bij de nationale ploeg, waar hij herenigd zou worden met Roberto Mancini. De Italiaan was nog zijn trainer bij Manchester City en in combinatie met een aanlokkelijk financieel voorstel kon Touré niet weerstaan.

LEES OOK: Euvrard voert druk stevig op: "Anders is het gedaan"

Standard sprak ook met Bogarde

Dat betekende wel dat Standard plotsklaps een nieuwe assistent voor Hoefkens moest vinden. Die werd uiteindelijk vrijdagavond voorgesteld. Standard kondigde immers aan dat Bernd Thijs naar Sclessin terugkeert als T2. De ex-Rode Duivel begon destijds zijn spelerscarrière bij de club.

Maar Standard blijkt ook nog andere pistes bewandeld te hebben, waaronder een bekende naam. Algemeen Dagblad weet immers dat ze de voorbije weken ook aan tafel zaten met Winston Bogarde.

Assistent van Ten Hag en Kluivert

De 53-jarige Nederlander was als speler nog actief bij Ajax, AC Milan, FC Barcelona en Chelsea en was er met Oranje bij op het EK 1996 en het WK 1998. Hij begon daarna aan een trainerscarrière in de jeugd van FC Volendam en Ajax.

Bij die laatste club werd hij in 2020 assistent bij de A-ploeg en hij zou uiteindelijk twee seizoenen succesvol samenwerken met Erik ten Hag. Vorige zomer ging hij aan de slag bij het Turkse Adana Demirspor als rechterhand van Patrick Kluivert, maar in september stapte hij na amper twee maanden alweer op.

Was hij een goede optie geweest voor Standard?

Meest recent

Anderlecht heeft diamant beet: cashen of alsnog houden?

RSC Anderlecht moet Europees voetbal halen, of anders in de zomer weer een speler extra verkopen. ...

6
6
Union SG ongeduldig: wanneer ontbolstert ‘vedette’ écht?

Bij Union SG hebben ze een zeer goed oog voor talent. De transfers zijn heel vaak een schot in de ...

11
11
Atletico kent goede generale repetitie, Godts weer bepalend

Atletico Madrid heeft zaterdag een goede generale repetitie gekend voor de terugmatch tegen Club ...

24
24
Onrust over David: Hubert brengt eerste update

Union heeft zondag zijn koppositie in de Jupiler Pro League kunnen behouden. Tegen Antwerp moest het ...

58
58
'Man Utd zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United lijkt de laatste weken weer stappen gezet te hebben. Sinds de aanstelling van ...

65
65
Dubbele emoties bij Union: Zorgen om David, euforie in slot

Voor Union werd het een avond met héél veel emoties. De landskampioen zag ...

103
103
Lemaréchal velt oordeel na basisdebuut bij Club

Club Brugge heeft zaterdagavond zijn opdracht in de Jupiler Pro League tot een goed einde gebracht. ...

251
251
Lammens uit straffe ambitie: "Hopelijk kom ik op dat punt"

Velen in Engeland fronsten de wenkbrauwen toen Manchester United in de zomer meer dan 20 miljoen ...

71
71
Vuur en vuurwerk: Hete avond in Challenger Pro League

Het werd een 'aparte' dag in de Challenger Pro League vandaag. Deze namiddag gooide een opvallend ...

84
84
OHL baalt: "Spijtig dat we geen punt pakken"

OH Leuven had zaterdagavond een geweldige zaak kunnen doen in de strijd om het behoud. Het liet ...

49
49
Leko komt met verrassende reactie na moeizame zege

Club Brugge heeft na het knappe gelijkspel in de Champions League tegen Atletico Madrid in de ...

206
206
Thomas Meunier haalt zeer belangrijke slag bij de FIFA

Thomas Meunier is dezer dagen gelukkig bij Lille, maar daarvoor beleefde de Rode Duivel een woelige ...

51
51
Courtois en co beleven bijzonder pijnlijke avond

Na alle ophef rond de wedstrijd op Benfica in de Champions League heeft Real Madrid zaterdag een ...

41
41
Mokio onder vuur na bizarre keuze: "Hij is te jong"

Bij Ajax zijn het dezer dagen de jonge Belgen die fuore maken. Mika Godts is dit seizoen uitgegroeid ...

70
70
Van Atlético naar OHL: Club serveert nieuw spektakel

De vele fans op Jan Breydel zijn de laatste dagen verwend geweest met heel wat spektakel. Na het ...

105
105
Saudi’s verstommen: Anderlecht plant brutale Schreuder-coup

Drie weken na het ontslag van Besnik Hasi zit RSC Anderlecht nog altijd zonder nieuwe hoofdtrainer. ...

315
315
Degradatie lonkt in JPL: "We willen dit nog omkeren"

FCV Dender verloor al bij al kansloos met 1-4 van STVV, ook al kwamen ze heel snel 1-0 voor. Bij ...

143
143
Boskamp met hoop voor RSCA: "Dan komt het in orde"

Eigenaar Marc Coucke weet dat het van moeten is. De nieuwe paleisrevolutie is de laatste kans, ...

198
198
STVV is 'onstopbaar': Kanaries maken nieuwe ambities bekend

STVV blijft vriend en vijand verbazen. De Truienaars wonnen zeer knap met 1-4 op het veld van FCV ...

152
152
'Plots heel verrassende transferwending rondom Raskin'

Nicolas Raskin leek enkele maanden geleden nog op weg naar een vertrek bij Rangers FC. Maar na een ...

107
107
Donkere wolken pakken zich samen boven Gert Verheyen

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen zichzelf heruitvinden. Waar hij voor het grote publiek ...

616
616
Euvrard voert druk stevig op: "Anders is het gedaan"

Standard mikte in de zomer en in januari op ervaren spelers om Operatie PO I tot een goed einde te ...

99
99
Aston Villa en Chelsea incasseren duur puntenverlies

In de Premier League kwamen er om 16u zes ploegen in actie. Onder meer Aston Villa en Chelsea gingen ...

19
19
STVV overleeft horrorstart en zet droomseizoen verder

Meer dan ooit lijkt STVV echt een te duchten titelkandidaat. Op bezoek bij hekkensluiter Dender ...

49
49
Nonchalant Bayern zwetend de winnaar, Juventus onderuit

In de Bundesliga en Serie A kwamen namiddag Bayern München en Juventus in actie. Beiden gingen ...

20
20

Meer sportnieuws