TRANSFERUURTJE: 'Yaremchuk-schok bij Club, droomtransfer David'

door
TRANSFERUURTJE: 'Yaremchuk-schok bij Club, droomtransfer David'

Het seizoen 2023-2024 draait inmiddels op volle toeren en ook de winterse transferperiode komt steeds dichter. Heel wat ploegen uit binnen- en buitenland zijn dan ook begonnen met het ontrollen van hun transferplannen voor januari. Het blijft dan ook nieuwtjes en geruchten regenen. VoetbalNieuws verzamelt het belangrijkste daarvan dagelijks in het Transferuurtje.

LEES OOK: Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge wil zich komende winter versterken met een extra verdediger en eventueel een nieuwe spits. Daarnaast dreigt Blauw-Zwart ook enkele spelers te verliezen. Zo bevestigt La Gazzetta dello Sport dat Internazionale aan de mouw van Tajon Buchanan blijft trekken. Bij een goed bod zou Club de Canadees ook een transfer gunnen.

Football Insider meldt dan weer dat Fulham FC bereid is om fors te investeren in de komst van Antonio Nusa. Toch lijkt een winters vertrek van de Noor onwaarschijnlijk. Ondertussen wordt in Spanje gespeculeerd over een vroegtijdige terugkeer van Roman Yaremchuk, die niet kan overtuigen op huurbasis bij Valencia CF.

RSC Anderlecht speurt momenteel naar een nieuwe verdediger, maar blijft ook volop op de diensten van Jan Vertonghen rekenen. De aanvoerder heeft echter een aflopend contract in het Lotto Park. In een uitgebreid gesprek met Het Laatste Nieuws bevestigt de Rode Duivel dat hij nog steeds geen beslissing heeft genomen over een verlenging. Zijn fysieke paraatheid aan het einde van het seizoen zal daarover de doorslag geven. Wel benadrukt Vertonghen dat Anderlecht sowieso zijn laatste club wordt.

BUITENLAND

Philippe Clement leverde tot dusver goed werk af als coach van Rangers FC. In januari zou hij de selectie dan ook nog meer naar zijn hand mogen zetten en daarvoor mikt hij op een jonge Belg. Volgens TeamTalk zet Clement immers in op een reünie met Noah Mbamba. Die trok begin dit kalenderjaar van Club Brugge naar Bayer Leverkusen, maar komt daar zelden in actie. De Bundesliga-leider zou dan ook openstaan voor een huurdeal, al dan niet met aankoopoptie.

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, mag Jonathan David zich opmaken voor een fraaie transfer. Volgens transferexpert Fabrizio Romano staat de ex-spits van AA Gent bovenaan het lijstje bij AC Milan. Komende zomer gaat de Canadees bij Lille zijn laatste contractjaar in en daar wil de Serie A-topclub van profiteren om hem voor een beperkte som over te nemen. Al heerst er wel concurrentie. Zo zouden minstens drie clubs uit de Premier League eveneens aan zijn mouw trekken.

Fabio Silva speelde begin vorig seizoen nog op huurbasis bij Anderlecht, maar kon toen niet bepaald overtuigen. En ook een tijdelijk avontuur bij PSV leverde niet het gewenste succes. Momenteel zit de Portugese aanvaller op de bank te verkommeren bij moederclub Wolverhampton. Volgens GiveMeSport is een definitief vertrek in januari dan ook niet uitgesloten. Wolves betaalde destijds nog zo'n 40 miljoen euro om Silva over te nemen van FC Porto.

Bij welke club verwacht u de drukste wintermercato?

Meest recent

'Goto hakt toekomstknoop door: exit bij Anderlecht'

Op papier lopen er genoeg aanvallers rond bij RSC Anderlecht, maar diep in de punt opteert ...

3
3
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

10
10
Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

76
76
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

100
100
Hubert houdt adem in: sterkhouder Union valt uit

Union liet woensdag tegen AA Gent voor het eerst punten liggen in de play-offs, waardoor de koploper ...

39
39
'Taravel grijpt in: 5 (!) wissels bij Anderlecht'

Mits een zege tegen STVV wipt RSC Anderlecht straks over de Kanaries naar de derde plaats in het ...

283
283
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

85
85
Bekerfinale-fiasco: minister haalt keihard uit naar DAZN

Op 14 mei strijden Anderlecht en Union in het Koning Boudewijnstadion voor de Croky Cup, maar er ...

129
129
Bizar interview Leko: Vandenbempt ziet verklaring

Het had woensdagavond een feestavond moeten zijn voor Club Brugge. Het hield zelf een galavertoning ...

123
123
Verdict Yamal: opluchting voor Spanje, niet voor Barça

FC Barcelona zette woensdagavond een nieuwe stap richting de Spaanse titel, maar ondanks de 1-0-zege ...

62
62
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met PSG'

De zomermercato van Anderlecht lijkt stilaan op gang te komen, ondanks het voorlopig uitblijven van ...

73
73
KV Mechelen ontdekt 'nieuwe Raman'

KV Mechelen heeft voorlopig nog maar weinig plezier beleefd aan de play-offs. Het pakte voorlopig ...

71
71
'Rode Duivels opgelet: UEFA gooit EK-kwalificatie overhoop'

De Rode Duivels zitten nu met hun volle aandacht bij het WK van komende zomer. Daarna wacht een ...

182
182
Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

Door de blessures van Nathan De Cat en Mario Stroeykens zal Yari Verschaeren in de komende ...

177
177
Negatieve primeur: DAZN bezorgt fans domper voor bekerfinale

Er was de voorbije maanden al heel wat ophef over de uitzendrechten van het Belgische voetbal. Dat ...

311
311
Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Er staat de komende weken nog heel veel op het spel in de Jupiler Pro League, maar de strijd om ...

419
419
TRANSFERUURTJE: 'Vertrekker bij Anderlecht, kleppers kloppen aan bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

199
199
Frustratie loopt op bij Union: grote paniek door Club?

Union SG deed vorige speeldag een uitstekende zaak door in eigen huis te winnen van Club Brugge. ...

374
374
Beerschot in beroep na ‘dreigende taal’ van Messoudi

Beerschot heeft zich geplaatst voor de Promotion Play-Offs in de Challenger Pro League. De Antwerpse ...

55
55
WK-drama voor Spanje: Yamal hoort snoeihard KDB-verdict

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada nadert met rasse schreden. Wie nu een blessure ...

185
185
Titelstrijd weer open: belangrijke vaststelling Union

Na de zege van Union tegen Club Brugge vorige zondag werd er nog gretig geopperd dat de weg naar de ...

169
169
'Bayern doet glorietijd herleven: Kompany verwelkomt iconen'

Vincent Kompany wordt dezer dagen op handen gedragen in München. Onze landgenoot veroverde ...

91
91
Deschacht haalt uit: vertrek bij Anderlecht kwam te laat

Anderlecht staat donderdagavond voor een belangrijke partij, want het kan op Stayen de derde plaats ...

204
204
'Marseille zet weer zinnen op JPL-smaakmaker'

De titelstrijd in de Ligue 1 wordt de komende weken nog razend spannend, maar Olympique Marseille ...

63
63
Club Brugge grijpt mis: terugkeer ketst af

Club Brugge zette dit seizoen opnieuw grote stappen met zijn jeugdopleiding, want Club NXT schopte ...

172
172

Meer sportnieuws