TRANSFERUURTJE: 'Yaremchuk-schok bij Club, droomtransfer David'

612 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Yaremchuk-schok bij Club, droomtransfer David'

Het seizoen 2023-2024 draait inmiddels op volle toeren en ook de winterse transferperiode komt steeds dichter. Heel wat ploegen uit binnen- en buitenland zijn dan ook begonnen met het ontrollen van hun transferplannen voor januari. Het blijft dan ook nieuwtjes en geruchten regenen. VoetbalNieuws verzamelt het belangrijkste daarvan dagelijks in het Transferuurtje.

LEES OOK: 'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge wil zich komende winter versterken met een extra verdediger en eventueel een nieuwe spits. Daarnaast dreigt Blauw-Zwart ook enkele spelers te verliezen. Zo bevestigt La Gazzetta dello Sport dat Internazionale aan de mouw van Tajon Buchanan blijft trekken. Bij een goed bod zou Club de Canadees ook een transfer gunnen.

Football Insider meldt dan weer dat Fulham FC bereid is om fors te investeren in de komst van Antonio Nusa. Toch lijkt een winters vertrek van de Noor onwaarschijnlijk. Ondertussen wordt in Spanje gespeculeerd over een vroegtijdige terugkeer van Roman Yaremchuk, die niet kan overtuigen op huurbasis bij Valencia CF.

RSC Anderlecht speurt momenteel naar een nieuwe verdediger, maar blijft ook volop op de diensten van Jan Vertonghen rekenen. De aanvoerder heeft echter een aflopend contract in het Lotto Park. In een uitgebreid gesprek met Het Laatste Nieuws bevestigt de Rode Duivel dat hij nog steeds geen beslissing heeft genomen over een verlenging. Zijn fysieke paraatheid aan het einde van het seizoen zal daarover de doorslag geven. Wel benadrukt Vertonghen dat Anderlecht sowieso zijn laatste club wordt.

BUITENLAND

Philippe Clement leverde tot dusver goed werk af als coach van Rangers FC. In januari zou hij de selectie dan ook nog meer naar zijn hand mogen zetten en daarvoor mikt hij op een jonge Belg. Volgens TeamTalk zet Clement immers in op een reünie met Noah Mbamba. Die trok begin dit kalenderjaar van Club Brugge naar Bayer Leverkusen, maar komt daar zelden in actie. De Bundesliga-leider zou dan ook openstaan voor een huurdeal, al dan niet met aankoopoptie.

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, mag Jonathan David zich opmaken voor een fraaie transfer. Volgens transferexpert Fabrizio Romano staat de ex-spits van AA Gent bovenaan het lijstje bij AC Milan. Komende zomer gaat de Canadees bij Lille zijn laatste contractjaar in en daar wil de Serie A-topclub van profiteren om hem voor een beperkte som over te nemen. Al heerst er wel concurrentie. Zo zouden minstens drie clubs uit de Premier League eveneens aan zijn mouw trekken.

Fabio Silva speelde begin vorig seizoen nog op huurbasis bij Anderlecht, maar kon toen niet bepaald overtuigen. En ook een tijdelijk avontuur bij PSV leverde niet het gewenste succes. Momenteel zit de Portugese aanvaller op de bank te verkommeren bij moederclub Wolverhampton. Volgens GiveMeSport is een definitief vertrek in januari dan ook niet uitgesloten. Wolves betaalde destijds nog zo'n 40 miljoen euro om Silva over te nemen van FC Porto.

Bij welke club verwacht u de drukste wintermercato?

Meest recent

'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

78
78
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

49
49
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

25
25
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

134
134
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

24
24
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

34
34
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

172
172
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

535
535
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

166
166
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

69
69
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

431
431
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

74
74
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

203
203
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

529
529
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

502
502
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

479
479
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

354
354
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

189
189
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

589
589
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

267
267
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1027
1027
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

325
325
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

668
668
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

476
476
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

152
152

Meer sportnieuws