TRANSFERUURTJE: 'Yaremchuk-schok bij Club, droomtransfer David'

door
TRANSFERUURTJE: 'Yaremchuk-schok bij Club, droomtransfer David'

Het seizoen 2023-2024 draait inmiddels op volle toeren en ook de winterse transferperiode komt steeds dichter. Heel wat ploegen uit binnen- en buitenland zijn dan ook begonnen met het ontrollen van hun transferplannen voor januari. Het blijft dan ook nieuwtjes en geruchten regenen. VoetbalNieuws verzamelt het belangrijkste daarvan dagelijks in het Transferuurtje.

LEES OOK: Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge wil zich komende winter versterken met een extra verdediger en eventueel een nieuwe spits. Daarnaast dreigt Blauw-Zwart ook enkele spelers te verliezen. Zo bevestigt La Gazzetta dello Sport dat Internazionale aan de mouw van Tajon Buchanan blijft trekken. Bij een goed bod zou Club de Canadees ook een transfer gunnen.

Football Insider meldt dan weer dat Fulham FC bereid is om fors te investeren in de komst van Antonio Nusa. Toch lijkt een winters vertrek van de Noor onwaarschijnlijk. Ondertussen wordt in Spanje gespeculeerd over een vroegtijdige terugkeer van Roman Yaremchuk, die niet kan overtuigen op huurbasis bij Valencia CF.

RSC Anderlecht speurt momenteel naar een nieuwe verdediger, maar blijft ook volop op de diensten van Jan Vertonghen rekenen. De aanvoerder heeft echter een aflopend contract in het Lotto Park. In een uitgebreid gesprek met Het Laatste Nieuws bevestigt de Rode Duivel dat hij nog steeds geen beslissing heeft genomen over een verlenging. Zijn fysieke paraatheid aan het einde van het seizoen zal daarover de doorslag geven. Wel benadrukt Vertonghen dat Anderlecht sowieso zijn laatste club wordt.

BUITENLAND

Philippe Clement leverde tot dusver goed werk af als coach van Rangers FC. In januari zou hij de selectie dan ook nog meer naar zijn hand mogen zetten en daarvoor mikt hij op een jonge Belg. Volgens TeamTalk zet Clement immers in op een reünie met Noah Mbamba. Die trok begin dit kalenderjaar van Club Brugge naar Bayer Leverkusen, maar komt daar zelden in actie. De Bundesliga-leider zou dan ook openstaan voor een huurdeal, al dan niet met aankoopoptie.

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, mag Jonathan David zich opmaken voor een fraaie transfer. Volgens transferexpert Fabrizio Romano staat de ex-spits van AA Gent bovenaan het lijstje bij AC Milan. Komende zomer gaat de Canadees bij Lille zijn laatste contractjaar in en daar wil de Serie A-topclub van profiteren om hem voor een beperkte som over te nemen. Al heerst er wel concurrentie. Zo zouden minstens drie clubs uit de Premier League eveneens aan zijn mouw trekken.

Fabio Silva speelde begin vorig seizoen nog op huurbasis bij Anderlecht, maar kon toen niet bepaald overtuigen. En ook een tijdelijk avontuur bij PSV leverde niet het gewenste succes. Momenteel zit de Portugese aanvaller op de bank te verkommeren bij moederclub Wolverhampton. Volgens GiveMeSport is een definitief vertrek in januari dan ook niet uitgesloten. Wolves betaalde destijds nog zo'n 40 miljoen euro om Silva over te nemen van FC Porto.

Bij welke club verwacht u de drukste wintermercato?

Meest recent

Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

23
23
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

86
86
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

81
81
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

114
114
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

180
180
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

433
433
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

148
148
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

213
213
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

1293
1293
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

197
197
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

323
323
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

509
509
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

145
145
'Anderlecht neemt beslissing in zoektocht naar coach'

Quo vadis, Anderlecht? Het is dé vraag van de komende dagen, welke richting Paars-Wit uitgaat ...

287
287
Vergissing Anderlecht? "Het zal nu niet beter gaan"

Het was maandag nog maar eens bijltjesdag bij Anderlecht. Hoofdcoach ad interim Edward Still gaf er ...

353
353
'Voormalig toptalent Man Utd naar Belgische (sub)top'

De wintermercato is nog maar net gesloten, maar vele clubs zullen toch nog de nodige ...

72
72
'Anderlecht zet zeer verrassende Belgische coach op lijst'

Bij Anderlecht vond in de laatste week een ongeziene leegloop plaats. Na het ontslag van Besnik Hasi ...

600
600
Razend spannend om PO1: Vandenbempt geeft 3 favorieten

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft opnieuw voor de nodige verschuivingen in het ...

501
501
'Club Brugge greep naast Italiaanse sensatie'

Club Brugge blikt terug op een uiteindelijk vrij rustige wintermercato. Zaid Romero en Kaye Furo ...

212
212
Crisis bij Anderlecht: Proto en Albert wijzen de vinger

Anderlecht is zondag en maandag in een ongeziene crisis beland. Eerst leed het in Genk een zoveelste ...

506
506
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe topkandidaat én leegloop bij Anderlecht'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

495
495
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

95
95
Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Club Brugge had geen moeite met Standard Luik afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. ...

425
425
‘Deserteur’ bij Anderlecht: “Smalletjes en niet netjes”

Het is een totale leegloop bij RSC Anderlecht. Na het ontslag van Besnik Hasi verlieten ook Lucas ...

639
639
Antwerp in bizarre situatie: “Hoe gek het ook klinkt”

Royal Antwerp FC ging van de hemel naar de hel. In de beker won The Great Old met 0-1 op het veld ...

250
250

Meer sportnieuws