TRANSFERUURTJE: 'Yaremchuk-schok bij Club, droomtransfer David'

door
TRANSFERUURTJE: 'Yaremchuk-schok bij Club, droomtransfer David'

Het seizoen 2023-2024 draait inmiddels op volle toeren en ook de winterse transferperiode komt steeds dichter. Heel wat ploegen uit binnen- en buitenland zijn dan ook begonnen met het ontrollen van hun transferplannen voor januari. Het blijft dan ook nieuwtjes en geruchten regenen. VoetbalNieuws verzamelt het belangrijkste daarvan dagelijks in het Transferuurtje.

LEES OOK: Vandenbempt ziet twee titeltroeven Union SG opstaan

JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge wil zich komende winter versterken met een extra verdediger en eventueel een nieuwe spits. Daarnaast dreigt Blauw-Zwart ook enkele spelers te verliezen. Zo bevestigt La Gazzetta dello Sport dat Internazionale aan de mouw van Tajon Buchanan blijft trekken. Bij een goed bod zou Club de Canadees ook een transfer gunnen.

Football Insider meldt dan weer dat Fulham FC bereid is om fors te investeren in de komst van Antonio Nusa. Toch lijkt een winters vertrek van de Noor onwaarschijnlijk. Ondertussen wordt in Spanje gespeculeerd over een vroegtijdige terugkeer van Roman Yaremchuk, die niet kan overtuigen op huurbasis bij Valencia CF.

RSC Anderlecht speurt momenteel naar een nieuwe verdediger, maar blijft ook volop op de diensten van Jan Vertonghen rekenen. De aanvoerder heeft echter een aflopend contract in het Lotto Park. In een uitgebreid gesprek met Het Laatste Nieuws bevestigt de Rode Duivel dat hij nog steeds geen beslissing heeft genomen over een verlenging. Zijn fysieke paraatheid aan het einde van het seizoen zal daarover de doorslag geven. Wel benadrukt Vertonghen dat Anderlecht sowieso zijn laatste club wordt.

BUITENLAND

Philippe Clement leverde tot dusver goed werk af als coach van Rangers FC. In januari zou hij de selectie dan ook nog meer naar zijn hand mogen zetten en daarvoor mikt hij op een jonge Belg. Volgens TeamTalk zet Clement immers in op een reünie met Noah Mbamba. Die trok begin dit kalenderjaar van Club Brugge naar Bayer Leverkusen, maar komt daar zelden in actie. De Bundesliga-leider zou dan ook openstaan voor een huurdeal, al dan niet met aankoopoptie.

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, mag Jonathan David zich opmaken voor een fraaie transfer. Volgens transferexpert Fabrizio Romano staat de ex-spits van AA Gent bovenaan het lijstje bij AC Milan. Komende zomer gaat de Canadees bij Lille zijn laatste contractjaar in en daar wil de Serie A-topclub van profiteren om hem voor een beperkte som over te nemen. Al heerst er wel concurrentie. Zo zouden minstens drie clubs uit de Premier League eveneens aan zijn mouw trekken.

Fabio Silva speelde begin vorig seizoen nog op huurbasis bij Anderlecht, maar kon toen niet bepaald overtuigen. En ook een tijdelijk avontuur bij PSV leverde niet het gewenste succes. Momenteel zit de Portugese aanvaller op de bank te verkommeren bij moederclub Wolverhampton. Volgens GiveMeSport is een definitief vertrek in januari dan ook niet uitgesloten. Wolves betaalde destijds nog zo'n 40 miljoen euro om Silva over te nemen van FC Porto.

Bij welke club verwacht u de drukste wintermercato?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

106
106
Absolute knaltransfer: Sadiki spreekt duidelijke taal

De opmars van Noah Sadiki is indrukwekkend. Na zijn transfer van Union SG naar Sunderland is de ...

4
4
Aardschok in Premier League: VAR afgemaakt na 17 replays

De overwinning van Arsenal op het veld van West Ham United zindert nog ferm na. In het absolute slot ...

24
24
Vandenbempt ziet twee titeltroeven Union SG opstaan

De titelstrijd is enorm spannend. Club Brugge is de leider in de Champions Play-Offs, maar Union SG ...

75
75
TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot KRC Genk en Union, Vossen verrast’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

177
177
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

74
74
Hayen heeft nieuw plan bij Genk: "Daar zie ik iets in"

Ondanks wisselvallige play-offs ligt KRC Genk nog steeds op koers om in de barrages te strijden voor ...

112
112
'Club keert kart volledig: play-offs plots weer op tafel'

Er is de voorbije maanden al heel wat discussie geweest over de competitiehervorming in de Jupiler ...

516
516
'Barça verbaast met komst voormalige JPL-smaakmaker'

FC Barcelona verzekerde zich zondagavond van een tweede titel op rij door in de Clasico af te ...

45
45
Vandenbempt waarschuwt Club Brugge: "Pas toch maar op"

Club Brugge is veruit de beste ploeg in deze Play-Offs. Ze overklasten STVV en beginnen als leider ...

341
341
Degryse velt oordeel: moet Hazard spelen of niet?

RSC Anderlecht is vanaf vandaag voluit bezig met de bekerfinale. Thorgan Hazard startte op de bank ...

118
118
Vandenbempt snoeihard voor AA Gent en Anderlecht

AA Gent - Anderlecht eindigde op 1-1. Het was een wedstrijd met te weinig goed voetbal en toch wat ...

223
223
Vanderbiest over cruciale topper: "Dan doe je helemaal mee"

KV Mechelen verloor met 3-0 op het veld van Union SG. De Maneblussers zagen RSC Anderlecht zo een ...

113
113
Verschaeren reageert op opstootjes: “Dit hoort erbij”

Yari Verschaeren speelt zeker geen onaardige Play-Offs. De aanvallende middenvelder deed het goed ...

84
84
'De Roeck op weg naar comeback in JPL'

Gaat Club NXT weer op zoek moeten gaan naar een nieuwe trainer? De kans is zeker aanwezig, want ...

449
449
Diepe emoties: kampioen Flick vecht tegen tranen na overlijden vader

FC Barcelona kroonde zich zondagavond tot kampioen uitgerekend in de Clasico tegen aartsrivaal Real ...

65
65
'Miljoenentransfer Karetsas: kersvers kampioen meldt zich'

Kos Karetsas viel zondagavond geblesseerd uit bij KRC Genk. Het valt af te wachten hoe groot de ...

276
276
'Anderlecht vreest: zware consequenties na rood Cvetkovic'

Mihajlo Cvetkovic speelde zondag opnieuw een sterke eerste helft namens RSC Anderlecht op het veld ...

417
417
Club Brugge helemaal titelrijp? Analisten doen uitspraak

Nog drie speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs zitten erop. De titelstrijd staat dus voor ...

523
523
"Irritantste dat we al zagen" - Coosemans afgemaakt na fratsen

Na een sterke eerste helft en een volledige tweede met een man minder, behaalde RSC Anderlecht ...

629
629
Bayern in totale paniek: Kompany wil transferbom droppen

Bayern München dreigt in een stevige transferstorm te belanden. Vincent Kompany wil er graag ...

150
150
Barça kampioen in Clasico: Spaanse pers fileert Courtois

FC Barcelona heeft zich zondagavond tot Spaans kampioen gekroond, uitgerekend met een overwinning ...

472
472
Penalty-tragedie Antwerp: Janssen stevig op plaats gezet

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

296
296
'Vertrek Rigaux: Club contacteert 'directeur voetbal' Ajax'

Terwijl de titelstrijd voor zijn climax staat, begint er één en ander te bewegen ...

382
382
Ait El Hadj doet verrassende uitspraak over bekerfinale

Union heeft na de nederlaag op STVV geen nieuwe steek laten vallen. Het slaagde er zondag wel in om ...

304
304
Zure nasmaak voor Westerlo: "Er zat meer in"

Voor Westerlo lijkt het een moeilijke zaak te gaan worden om de Europe Play-Off nog te gaan winnen. ...

59
59

Meer sportnieuws