'FC Barcelona heeft 'opvolger Xavi' al in beeld'

door
'FC Barcelona heeft 'opvolger Xavi' al in beeld'

FC Barcelona is bezig aan een vrij wisselvallig seizoen. De Spaanse kampioen lijkt weliswaar goed op weg om te overwinteren in de Champions League, in La Liga staat het momenteel slechts derde. En dus werden hier en daar weer vraagtekens geplaatst bij de toekomst van coach Xavi Hernandez.

Na enkele moeizame jaren ten gevolge van de financiële malaise, kon Barcelona vorig seizoen opnieuw beslag leggen op de landstitel. In het huidige klassement moet het echter het verbazende Girona FC en aartsrivaal Real Madrid laten voor gaan. Bovendien ging de clash met de Madridlenen met 1-2 verloren.

Het grote doel van dit seizoen is evenwel een goede campagne neerzetten in de Champions League. De Catalanen namen daarin ook een vlotte start met 9 op 9. Maar vlak voor de interland-break werd een pijnlijke nederlaag geleden tegen Shakhtar Donetsk, waardoor de kwalificatie nog niet mathematisch binnen is.

LEES OOK: 'Witsel krijgt belangrijk nieuws over toekomst'

Xavi behoudt vertrouwen

Ook het geleverde spel blijft voorlopig erg wisselvallig. Vanuit de Spaanse en Catalaanse pers werd de druk op Xavi dan ook al behoorlijk opgevoerd. Maar een vertrek van de trainer, die onlangs nog zijn contract verlengde, blijkt voorlopig absoluut geen optie voor de Spaanse titelverdediger.

Zo verklaarde voorzitter Joan Laporta vorige week nog dat het bestuur als één man achter hem staat. "We staan volledig achter onze trainer. We zijn trots dat we Xavi als coach hebben, vanwege zijn professionele en menselijke kwaliteiten. Het is belangrijk dat we samenblijven", aldus Laporta.

Revelatie uit La Liga

Barça lijkt dus van plan om nog een tijdje met Xavi door te gaan. Maar zoals een topclub betaamt, worden ook al plannen gemaakt voor moest de samenwerking uiteindelijk toch stranden. En ondertussen zou men al een ideale opvolger in gedachten hebben.

Zo zou Barcelona erg gecharmeerd zijn van De 48-jarige Michel. Diens naam viel eind vorig seizoen al in Camp Nou gezien zijn goede werk bij Girona. In de huidige jaargang doet de Spaanse trainer het zelfs nog pakken beter: zijn ploeg staat tot ieders verbazing aan de leiding in La Liga. Volgens het radioprogramma Bar Canaletes blijft Barça zijn situatie dan ook van dichtbij opvolgen.

Barcelona wordt dit seizoen géén kampioen ...

Meest recent

Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

69
69
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

49
49
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

27
27
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

22
22
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

16
16
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

119
119
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

53
53
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

90
90
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

136
136
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

104
104
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

11
11
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

382
382
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

18
18
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

148
148
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

85
85
De Mil jubelt: Gent krijgt forse opsteker richting Play-Offs

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

112
112
'Weer kassa voor OHL: zelfs Liverpool meldt zich'

OH Leuven vestigde vorige zomer nog een transferrecord door Ezechiel Banzuzi voor maar liefst 16 ...

45
45
Lukaku laat zich opnieuw zien bij Anderlecht

Wanneer de Rode Duivels binnen enkele dagen op het vliegtuig naar de Verenigde Staten stappen, zal ...

214
214
Garcia keihard: "Zij mogen kruis maken over WK"

De Rode Duivels trekken na het weekend op stage naar de Verenigde Staten om zich voor te bereiden op ...

255
255
Bizarre verdwijning bij Charleroi: "Weet niet waar hij is"

Voor Charleroi dreigt het seizoen toch op een ontgoocheling te eindigen. Even mochten de Carolo's ...

44
44
Yves Vanderhaeghe bezorgt ex-club ongeziene mokerslag

De competitie in de Challenger Pro League leek er lange tijd één op twee snelheden. ...

140
140
Drie dolle minuten waren genoeg: Bayern blijft razen

Bayern München blijft door het seizoen razen. Nadat het eerder op de week al vlot afrekende met ...

85
85
'Titanenstrijd voor goudhaantje: Mechelen eist 7 miljoen'

KV Mechelen beleeft een topseizoen en is zelfs een speeldag voor het einde van de reguliere ...

352
352
Portugal draait Rode Duivels een loer en overtuigt talent

De laatste jaren is er heel wat te doen over Belgische talenten met een dubbele nationaliteit. De ...

86
86
"Speelde ik bij Anderlecht, was ik Rode Duivel geweest"

Het lijkt erop dat de Rode Duivels weer naast een talent zullen grijpen, want het heeft er alle ...

125
125

Meer sportnieuws