'FC Barcelona heeft 'opvolger Xavi' al in beeld'

173
'FC Barcelona heeft 'opvolger Xavi' al in beeld'

FC Barcelona is bezig aan een vrij wisselvallig seizoen. De Spaanse kampioen lijkt weliswaar goed op weg om te overwinteren in de Champions League, in La Liga staat het momenteel slechts derde. En dus werden hier en daar weer vraagtekens geplaatst bij de toekomst van coach Xavi Hernandez.

Na enkele moeizame jaren ten gevolge van de financiële malaise, kon Barcelona vorig seizoen opnieuw beslag leggen op de landstitel. In het huidige klassement moet het echter het verbazende Girona FC en aartsrivaal Real Madrid laten voor gaan. Bovendien ging de clash met de Madridlenen met 1-2 verloren.

Het grote doel van dit seizoen is evenwel een goede campagne neerzetten in de Champions League. De Catalanen namen daarin ook een vlotte start met 9 op 9. Maar vlak voor de interland-break werd een pijnlijke nederlaag geleden tegen Shakhtar Donetsk, waardoor de kwalificatie nog niet mathematisch binnen is.

LEES OOK: 'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

Xavi behoudt vertrouwen

Ook het geleverde spel blijft voorlopig erg wisselvallig. Vanuit de Spaanse en Catalaanse pers werd de druk op Xavi dan ook al behoorlijk opgevoerd. Maar een vertrek van de trainer, die onlangs nog zijn contract verlengde, blijkt voorlopig absoluut geen optie voor de Spaanse titelverdediger.

Zo verklaarde voorzitter Joan Laporta vorige week nog dat het bestuur als één man achter hem staat. "We staan volledig achter onze trainer. We zijn trots dat we Xavi als coach hebben, vanwege zijn professionele en menselijke kwaliteiten. Het is belangrijk dat we samenblijven", aldus Laporta.

Revelatie uit La Liga

Barça lijkt dus van plan om nog een tijdje met Xavi door te gaan. Maar zoals een topclub betaamt, worden ook al plannen gemaakt voor moest de samenwerking uiteindelijk toch stranden. En ondertussen zou men al een ideale opvolger in gedachten hebben.

Zo zou Barcelona erg gecharmeerd zijn van De 48-jarige Michel. Diens naam viel eind vorig seizoen al in Camp Nou gezien zijn goede werk bij Girona. In de huidige jaargang doet de Spaanse trainer het zelfs nog pakken beter: zijn ploeg staat tot ieders verbazing aan de leiding in La Liga. Volgens het radioprogramma Bar Canaletes blijft Barça zijn situatie dan ook van dichtbij opvolgen.

Barcelona wordt dit seizoen géén kampioen ...

Meest recent

Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

18
18
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

21
21
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

28
28
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

21
21
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

11
11
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

62
62
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

113
113
Koppen rollen in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

114
114
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

247
247
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

247
247
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

114
114
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

122
122
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

206
206
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

172
172
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

245
245
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

307
307
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

205
205
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

227
227
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

111
111
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

91
91
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

249
249
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

52
52
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

139
139
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

239
239
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

958
958

Meer sportnieuws