'FC Barcelona heeft 'opvolger Xavi' al in beeld'

173 stemmen
'FC Barcelona heeft 'opvolger Xavi' al in beeld'

FC Barcelona is bezig aan een vrij wisselvallig seizoen. De Spaanse kampioen lijkt weliswaar goed op weg om te overwinteren in de Champions League, in La Liga staat het momenteel slechts derde. En dus werden hier en daar weer vraagtekens geplaatst bij de toekomst van coach Xavi Hernandez.

Na enkele moeizame jaren ten gevolge van de financiële malaise, kon Barcelona vorig seizoen opnieuw beslag leggen op de landstitel. In het huidige klassement moet het echter het verbazende Girona FC en aartsrivaal Real Madrid laten voor gaan. Bovendien ging de clash met de Madridlenen met 1-2 verloren.

Het grote doel van dit seizoen is evenwel een goede campagne neerzetten in de Champions League. De Catalanen namen daarin ook een vlotte start met 9 op 9. Maar vlak voor de interland-break werd een pijnlijke nederlaag geleden tegen Shakhtar Donetsk, waardoor de kwalificatie nog niet mathematisch binnen is.

LEES OOK: Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

Xavi behoudt vertrouwen

Ook het geleverde spel blijft voorlopig erg wisselvallig. Vanuit de Spaanse en Catalaanse pers werd de druk op Xavi dan ook al behoorlijk opgevoerd. Maar een vertrek van de trainer, die onlangs nog zijn contract verlengde, blijkt voorlopig absoluut geen optie voor de Spaanse titelverdediger.

Zo verklaarde voorzitter Joan Laporta vorige week nog dat het bestuur als één man achter hem staat. "We staan volledig achter onze trainer. We zijn trots dat we Xavi als coach hebben, vanwege zijn professionele en menselijke kwaliteiten. Het is belangrijk dat we samenblijven", aldus Laporta.

Revelatie uit La Liga

Barça lijkt dus van plan om nog een tijdje met Xavi door te gaan. Maar zoals een topclub betaamt, worden ook al plannen gemaakt voor moest de samenwerking uiteindelijk toch stranden. En ondertussen zou men al een ideale opvolger in gedachten hebben.

Zo zou Barcelona erg gecharmeerd zijn van De 48-jarige Michel. Diens naam viel eind vorig seizoen al in Camp Nou gezien zijn goede werk bij Girona. In de huidige jaargang doet de Spaanse trainer het zelfs nog pakken beter: zijn ploeg staat tot ieders verbazing aan de leiding in La Liga. Volgens het radioprogramma Bar Canaletes blijft Barça zijn situatie dan ook van dichtbij opvolgen.

Barcelona wordt dit seizoen géén kampioen ...

Meest recent

Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

6
6
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

11
11
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

54
54
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

20
20
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

12
12
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

95
95
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

130
130
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

144
144
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

89
89
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

28
28
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

98
98
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

103
103
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

96
96
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

115
115
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

213
213
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

42
42
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

154
154
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

335
335
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

386
386
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

364
364
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

68
68
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

66
66
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

360
360
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

196
196
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

117
117

Meer sportnieuws