'FC Barcelona heeft 'opvolger Xavi' al in beeld'

door
'FC Barcelona heeft 'opvolger Xavi' al in beeld'

FC Barcelona is bezig aan een vrij wisselvallig seizoen. De Spaanse kampioen lijkt weliswaar goed op weg om te overwinteren in de Champions League, in La Liga staat het momenteel slechts derde. En dus werden hier en daar weer vraagtekens geplaatst bij de toekomst van coach Xavi Hernandez.

Na enkele moeizame jaren ten gevolge van de financiële malaise, kon Barcelona vorig seizoen opnieuw beslag leggen op de landstitel. In het huidige klassement moet het echter het verbazende Girona FC en aartsrivaal Real Madrid laten voor gaan. Bovendien ging de clash met de Madridlenen met 1-2 verloren.

Het grote doel van dit seizoen is evenwel een goede campagne neerzetten in de Champions League. De Catalanen namen daarin ook een vlotte start met 9 op 9. Maar vlak voor de interland-break werd een pijnlijke nederlaag geleden tegen Shakhtar Donetsk, waardoor de kwalificatie nog niet mathematisch binnen is.

LEES OOK: Mbappé vol bloed na slag: Arbeloa in alle staten

Xavi behoudt vertrouwen

Ook het geleverde spel blijft voorlopig erg wisselvallig. Vanuit de Spaanse en Catalaanse pers werd de druk op Xavi dan ook al behoorlijk opgevoerd. Maar een vertrek van de trainer, die onlangs nog zijn contract verlengde, blijkt voorlopig absoluut geen optie voor de Spaanse titelverdediger.

Zo verklaarde voorzitter Joan Laporta vorige week nog dat het bestuur als één man achter hem staat. "We staan volledig achter onze trainer. We zijn trots dat we Xavi als coach hebben, vanwege zijn professionele en menselijke kwaliteiten. Het is belangrijk dat we samenblijven", aldus Laporta.

Revelatie uit La Liga

Barça lijkt dus van plan om nog een tijdje met Xavi door te gaan. Maar zoals een topclub betaamt, worden ook al plannen gemaakt voor moest de samenwerking uiteindelijk toch stranden. En ondertussen zou men al een ideale opvolger in gedachten hebben.

Zo zou Barcelona erg gecharmeerd zijn van De 48-jarige Michel. Diens naam viel eind vorig seizoen al in Camp Nou gezien zijn goede werk bij Girona. In de huidige jaargang doet de Spaanse trainer het zelfs nog pakken beter: zijn ploeg staat tot ieders verbazing aan de leiding in La Liga. Volgens het radioprogramma Bar Canaletes blijft Barça zijn situatie dan ook van dichtbij opvolgen.

🚀

Barcelona wordt dit seizoen géén kampioen ...

Meest recent

‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’

Standard hoopt volgend seizoen beter te doen dan dit jaar. De Rouches blijven moeite hebben om weer ...

18
18
Blessure De Cat zorgt voor immens probleem bij Anderlecht

Nathan De Cat is vier tot zes weken buiten strijd bij RSC Anderlecht. Daardoor mist Paars-Wit hem ...

48
48
Van der Elst maakt Leko af na Diakhon-farce

Club Brugge won afgelopen weekend op Stayen, maar dat ging niet van een leien dakje. Het kwam ...

65
65
'Lukaku neemt beslissing over terugkeer naar Napoli'

De voorbije weken zat het er bovenarms op tussen Napoli en Romelu Lukaku. De Italiaanse kampioen was ...

37
37
Liefdesbom rond Mulder slaat keihard in bij Vandaag Inside

De familie Mulder is al jarenlang een vaste waarde op de Belgische televisie. Zowel Jan als zoon ...

37
37
'Club Brugge baalt: megabod afgewezen'

Voorlopig is het op transfervlak nog stil gebleven bij Club Brugge, maar achter de schermen werkt ...

131
131
Verdict De Cat bekend: Anderlecht krijgt mokerslag

Anderlecht wipte zondagavond naar de vierde plaats in het klassement dankzij een late zege tegen AA ...

396
396
Mentaal probleem Anderlecht: Kana suggereert oplossing

Anderlecht heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. ...

103
103
Bizarre keuze Oosting: "Ik begrijp hem echt niet"

Voor Antwerp dreigen de play-offs een grote ontgoocheling te worden. De Great Old ging vrijdag ...

83
83
Union-Club: Albert doet stevige voorspelling

Ook na twee speeldagen in de Champions' Play-Off blijft het status quo in de titelstrijd behouden. ...

374
374
'Openda heeft transfer helemaal beet'

Het is intussen al meer dan een maand geleden dat Loïs Openda nog eens op het veld verschenen ...

107
107
TRANSFERUURTJE: 'Duivel voor Inter, topaankoop Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

139
139
Groot risico Leko loont: “Hij scoort punten bij spelers”

Club Brugge verwezenlijkte afgelopen speeldag een straffe comeback tegen Sint-Truiden VV. ...

148
148
Rik De Mil zet klagende KAA Gent-fans op hun plaats

KAA Gent ging tegen RSC Anderlecht pijnlijk onderuit. De Buffalo’s kwamen op voorsprong, maar ...

218
218
Onana gaat viraal: geweldige reactie op scheldende fan

Amadou Onana begint meer en meer harten te veroveren in Engeland. De middenvelder is een sterkhouder ...

70
70
Vandenbempt ziet gigantisch probleem voor Club Brugge

Club Brugge won afgelopen weekend onverdiend met 1-2 van STVV. Op verplaatsing blijft Blauw-Zwart ...

353
353
Degryse scherp voor topclub: "Ik verwacht meer"

STVV-Club Brugge was een goede partij, met vooral een sterke thuisploeg. KV Mechelen-Union SG was ...

82
82
Verschaeren niet eens met Taravel: "Mogen van geluk spreken"

Yari Verschaeren vertrek na dit seizoen bij RSC Anderlecht. De middenvelder viel alweer goed in bij ...

245
245
'Drama in voetbalwereld: speler sterft na gewapende overval'

Zopas kwam er bijzonder droevig nieuws vanuit Ghana naar buiten. Daar maken ze melding van het ...

0
0
Jubilaris bij Club Brugge: te goed voor Jupiler Pro League

Club Brugge moét kampioen worden. Blauw-Zwart kan het zich niet veroorloven om ...

309
309
Taravel leert wéér dure les na gevleide zege tegen AA Gent

RSC Anderlecht won met 3-1 van AA Gent, maar hoe ze dat gedaan hebben... Dat weten ze nog niet in ...

141
141
Anderlecht houdt hart vast: Taravel geeft eerste verdict De Cat

RSC Anderlecht speelde zondagavond geen grootse wedstrijd tegen AA Gent en kwam zelfs meermaals goed ...

338
338
Van Aert-mania: mooie boodschap Courtois, uitnodiging KVM

Hoewel de Play-Offs in de Jupiler Pro League op volle toeren draaien, is het maandagochtend ...

205
205
Low-cost penalty voor Club? Ex-scheidsrechter velt oordeel

Club Brugge heeft op de tweede speeldag van de Champions' Play-Offs gedaan wat moest. Zo pakte ...

682
682
Play-Downs: volgend weekend beslissing in degradatiestrijd?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

136
136

Meer sportnieuws