'Clement gaat voor grote Club Brugge-reünie in Schotland'

door
'Clement gaat voor grote Club Brugge-reünie in Schotland'

Philippe Clement werd vorige maand aangesteld als de nieuwe hoofdcoach bij Rangers FC. Daar heeft hij een uitstekende start gemaakt. De verwachting is dan ook dat hij verder zijn stempel zal drukken op de selectie tijdens de wintermercato en daarvoor zou hij op een oude bekende van bij Club Brugge mikken.

Clement bouwde in ons land al een fraaie trainerscarrière uit. Via de jeugd van Club Brugge kreeg hij destijds bij Waasland-Beveren zijn eerste kans als T1. Daar maakte hij dusdanig indruk dat KRC Genk hem na amper een half seizoen al kwam wegplukken op de Freethiel. In Genk pakte hij anderhalf jaar later dan weer zijn eerste titel.

Vervolgens keerde Clement door de grote poort terug naar Club Brugge, waar hij zijn prijzenkast verder aandikte. Ondanks de successen vertrok bij begin 2022 echter naar de Franse Ligue 1. Clement kreeg immers de kans om bij AS Monaco aan de slag te gaan. Daar zette hij ondanks een woelige start ook degelijke prestaties neer.

Puike start in Schotland

Maar na een inzinking eind vorig seizoen besloten de Monegasken dan toch om de Belgische trainer op straat te zetten. Sindsdien keek Clement een tijdje de kat uit de boom. Tot hij vorige maand de kans kreeg om bij de Schotse topclub Rangers FC aan de slag te gaan.

Dat bleek voorlopig een uitstekende keuze. Sinds Clement het roer overnam won de club uit Glasgow al haar wedstrijden in eigen land, terwijl in de Europa League werd aangeknoopt met een 4 op 6. Om die goede prestaties te blijven bevestigen, wordt in januari dan ook extra versterking verwacht.

Goudhaantje Club Brugge

En daarvoor zou Clement onder meer aan een jonge Belg denken. Zo meldt TeamTalk dat Rangers zich aan het front heeft gemeld voor Noah Mbamba. De 18-jarige middenvelder/verdediger werd destijds bestempeld al een groot talent bij Club Brugge en kreeg daar ook regelmatig zijn kans onder Clement. Begin dit kalenderjaar maakte Mbamba echter een transfer naar Bayer Leverkusen.

Bij de Bundesliga-leider moet hij evenwel vrede nemen met een bijrol en daar wil Rangers dus van profiteren om hem in januari te strikken. Leverkusen zou ook bereid zijn om mee te werken aan een huurdeal, al dan niet met aankoopoptie. Mbamba werd in het recente verleden overigens gescout door verschillende Europese topclubs, maar die zouden voorlopig geen concrete plannen met hem hebben.

Club had Clement afgelopen zomer moeten proberen terughalen ...

Meest recent

STVV houdt hart vast: weldra witte rook over Vrancken

STVV kent een droomseizoen in de Jupiler Pro League. De club hoopt dat ze Wouter Vrancken nog langer ...

0
0
Snoop Dogg zorgt voor stevig bommetje in Engels voetbal

Iedereen kent Snoop Dogg vooral als rapper. Hij was vele jaren een van de beste rappers en hij ...

3
3
Sterk tegen Man Utd en Liverpool: weldra Rode Duivel?

Rudi Garcia heeft zijn WK-selectie wellicht al zo goed als in zijn hoofd voor het WK van komende ...

25
25
'Anderlecht rondt verrassende deal af in Serie A'

Bij RSC Anderlecht gaat er de komende dagen ingaand wellicht nog weinig gebeuren. Bij RSCA Futures ...

110
110
'Cercle Brugge verwent fans met twee toptransfers'

Cercle Brugge gaat de komende dagen nog een aantal stevige transfers afronden. De Bruggelingen gaan ...

78
78
Lierse SK en Lokeren trakteren fans op aanwinsten

In de Challenger Pro League hebben Sporting Lokeren en Lierse SK nog twee nieuwe spelers ...

32
32
'Club Brugge slikt: in extremis transferbom bij Atlético'

Club Brugge weet waar het aan toe is in de tussenronde van de Champions League. Om de 1/8ste ...

253
253
Match van laatste kans: Hasi grijpt in bij Anderlecht

Zondagmiddag zullen de zenuwen hooggespannen staan op Sclessin. Zowel Standard als RSC Anderlecht ...

206
206
'Club speelt publiekslieveling kwijt: ook United mengt zich'

Club Brugge maakte afgelopen woensdag voor de ogen van heel Europa indruk met een 3-0-zege tegen ...

510
510
Boskamp deelt hallucinant verhaal: "Dat bij AA Gent..."

Jan Boskamp is nog steeds één van de populairste voetbalanalisten van de lage landen. ...

66
66
Clement pakt uit met bijzondere Vanaken-ontboezeming

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

135
135
Nainggolan's nieuwe leven verrast: Stephanie onthult alles

Sinds de komst van Radja Nainggolan gaat het Patro Eisden Maasmechelen stevig voor de wind. De club ...

45
45
TRANSFERUURTJE: 'Last-minute vuurwerk bij Club, miljoenendeal Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

387
387
STVV vreest vertrek Vrancken: succescoach reageert

Wouter Vrancken verbaast dit seizoen vriend en vijand bij STVV. De Kanaries hebben in de competitie ...

320
320
‘KAA Gent rondt winterse miljoenentransfer af’

KAA Gent zal snel moeten zijn wil het zich nog roeren op de wintermercato. Journalist Sacha ...

180
180
Faris Haroun verklapt interesse: uitdaging als T1

Faris Haroun maakte de opmars van Royal Antwerp FC van dichtbij mee. Van tweede klasse naar de ...

181
181
Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

138
138
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

106
106
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

482
482
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

93
93
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

350
350
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

145
145
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

896
896
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

466
466
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

147
147

Meer sportnieuws