‘Tedesco gaat basis Rode Duivels te lijf met sloophamer’

door
‘Tedesco gaat basis Rode Duivels te lijf met sloophamer’

De Rode Duivels willen zondagavond de kers op de taart zetten in hun kwalificatiecampagne voor het EK. Een thuiszege tegen Azerbeidzjan zou immers gelijkstaan aan groepswinst. Het wordt dan ook uitkijken naar de basiself van bondscoach Domenico Tedesco.

Het ticket voor de eindronde van komende zomer in Duitsland hebben de Belgen al een tijdje op zak. Maar het is belangrijk om op de slotspeeldag van de kwalificatiecampagne ook nog groepswinnaar te worden. Hierdoor zouden de Duivels sowieso reekshoofd zijn tijdens de loting op 2 december.

Om de groepswinst te pakken zal enkel een overwinning voldoende zijn. Oostenrijk wipte donderdag immers naar de leiding in de poule door met 0-2 te winnen van Estland. De Oostenrijkers tellen nu twee punten meer, maar hebben al hun kwalificatieduels al gespeeld.

LEES OOK: Géén Anderlecht: Duranville legt opvallende keuze uit

Vertonghen voldoende fit?

In principe mag de nummer 120 op de FIFA-ranking alvast geen problemen opleveren voor de Belgen. Maar de Azeri's zorgden eerder deze week nog voor een stunt door met 3-0 te winnen van Zweden. En dus lijkt Tedesco zijn best mogelijke ploeg tussen de lijnen te brengen.

Koen Casteels keert normaal gezien terug in doel en ook de gekende namen achterin nemen allicht weer post. Bij Anderlecht hoopt men nochtans dat Jan Vertonghen extra rust zal krijgen. Als diens gehavende enkel geen problemen oplevert, wordt hij echter gewoon aan de aftrap verwacht.

Nieuwe kans Tielemans

Op het middenveld ontbreken onder meer Amadou Onana en Kevin De Bruyne. Het heeft er dan ook alle schijn van dat Youri Tielemans terug mag starten na diens degelijk optreden in de oefenpot tegen Servië. Leandro Trossard wordt dan weer in de centrale KDB-rol verwacht. Voorin tot slot, lijken Romelu Lukaku en Jérémy Doku zekerheden. Voor het derde plekje zal het gaan tussen Yannick Carrasco, Dodi Lukebakio en Johan Bakayoko.

De mogelijke basiself:

Casteels; Castagne, Faes, Vertonghen, Theate; Mangala, Tielemans; Lukebakio, Trossard, Doku; Lukaku

Wie wordt het meest gemist in dit elftal?

Meest recent

Beerschot neemt afscheid: spits verlaat het Kiel

Bij Beerschot vonden er al wat wissels plaats deze transferperiode. De Kielse Ratten hebben nog een ...

3
3
Lang krijgt klets om de oren: "Probleem ligt bij hem zelf"

Amper een half seizoen na zijn aankomst, is Noa Lang alweer vertrokken bij SSC Napoli. De ...

13
13
‘Onyedika ontploft: Club Brugge neemt brutale beslissing’

Bij Club Brugge is het plots oorlog rond Raphael Onyedika. De Nigeriaan duwt richting de uitgang, ...

325
325
'Mercato Anderlecht niet voorbij: Renard vol voor derde aanwinst'

RSC Anderlecht heeft een drukke transferweek achter de rug. Zowel aan de inkomende als de uitgaande ...

182
182
Hel breekt los op Sclessin: brute details supportersbestorming

Standard incasseerde vrijdagavond andermaal een optater en verloor met zware 0-4-cijfers van KAA ...

125
125
'Genk schiet wakker op mercato: versterking Hayen onderweg'

KRC Genk heeft donderdag eindelijk nog eens een wedstrijd kunnen winnen en plaatste zich zo ook voor ...

252
252
'Club gaat compleet los: bom geld voor dríé aanwinsten'

Nog een dikke week te gaan en de winterse transferperiode zit er alweer op. Maar nog heel wat ...

551
551
Toptransfer Antwerp: "Een interessant profiel"

Royal Antwerp FC kende tot op heden nog een rustige mercato. Nochtans kan de ploeg de nodige ...

236
236
Bom ontploft bij Standard: fans dringen kleedkamer binnen

Het is Crisis met een grote C bij Standard. Ze verloren met 0-4 van AA Gent en de top zes lijkt ...

280
280
'Pocognoli klopt aan voor toptransfer bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht willen ze dolgraag een aantal spelers van de hand doen. De loonmassa moet naar ...

331
331
Uitgerekend Kanga vernedert Standard in eigen huis

In de Jupiler Pro League stond er met Standard - AA Gent een topper voor de top zes op het ...

155
155
KRC Genk trots: beste rapport in vele jaren

Het ging na de zege bij FC Utrecht vooral over de fans van KRC Genk. Maar de Limburgers zorgden wel ...

132
132
Hubert deelt gigantische tegenvaller Union SG mee

Union SG speelde verdienstelijk tegen Bayern München, maar verloor er met 2-0. De Brusselaars ...

80
80
'Dortmund wil zomerse slag slaan bij Genk én Club'

Borussia Dortmund is een club die heel aandachtig scout in de Jupiler Pro League. De Duitsers hebben ...

254
254
Leko krijgt volle laag: "Gelukkig dat hij AA Gent verliet"

Ivan Leko vertrok als een dief in de nacht bij AA Gent om voor Club Brugge te kenen. Ondertussen ...

282
282
Patro en Lokeren ronden alweer onderlinge transfer af

Sporting Lokeren en Patro Eisden maakten vorige week de transfer van Radja Nainggolan bekend. De ...

59
59
KRC Genk riskeert zware straf: club onderneemt stappen

Racing Genk won met 0-2 van FC Utrecht, maar het ging vooral over de rellen met de fans. CEO Luc ...

447
447
Vrancken heeft zeer groot transfernieuws bij STVV

Het is toch een drukke mercato bij STVV. Wouter Vrancken zag al drie spelers naar Stayen komen en er ...

345
345
'Club Brugge ruikt bloed: toptransfer aan stuntprijs'

Club Brugge heeft een winterkans geroken en ze willen toeslaan. Ze kunnen een toptransfer aan ...

547
547
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

95
95
FCV Dender strikt smaakmaker uit Challenger Pro League

Er werden vanavond twee transfers officieel afgerond in de Jupiler Pro League. FCV Dender en La ...

50
50
'Anderlecht vindt akkoord: Stroeykens weigert voorstel'

Bij RSC Anderlecht mag er nog het een en ander verwacht worden deze transferperiode. De Brusselaars ...

474
474
OHL laat spits gaan, JPL-club hapt meteen

Oud-Heverlee Leuven heeft vandaag een speler gratis de club laten verlaten. Even later tekende die ...

63
63
'Club Brugge loopt blauwtje: toptransfer van de baan'

Vers bloed achterin is misschien evenmin een overbodige luxe, maar Club Brugge blijkt momenteel toch ...

517
517
De Mil klopt op tafel: vijf voor twaalf bij AA Gent

AA Gent boekte zondag een deugddoende zege tegen RSC Anderlecht. De kop is er dus af voor Rik De ...

160
160

Meer sportnieuws