Delaney trapt Denen naar EK, Italië haalt opgelucht adem

218 stemmen
Delaney trapt Denen naar EK, Italië haalt opgelucht adem

Ook Denemarken zal komende zomer meestrijden voor de Europese titel. De Scandinaven wonnen vrijdagavond van directe concurrent Slovenië en zijn zeker van hun ticket voor de eindronde in Duitsland. Titelverdediger Italië wist een nieuwe blamage dan weer te voorkomen.

LEES OOK: Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

GROEP C

Na hun EK-winst in 2021 ging het bergaf met de Italianen. Zo greep La Squadra naast een ticket voor het WK 2022 en ook de deelname aan het komende Europees kampioenschap is nog niet zeker. Vrijdagavond werd wel een cruciale overwinning geboekt tegen Noord-Macedonië. Al dreigde het eventjes opnieuw fout te lopen.

De ploeg van bondscoach Spaletti kwam nochtans al snel op voorsprong. En in het slot van de eerste helft liet Chiesa zijn land met twee treffers uitlopen tot 3-0. Maar in de tweede helft konden de bezoekers terugkeren tot 3-2. Zo werd het toch nog bibberen, tot Raspadori voor de beslissende 4-2 zorgde. Uiteindelijk tekende El Sharaawy zelfs nog voor 5-2.

Door deze overwinning komt Italië op de tweede plaats terecht. Het telt nu evenveel punten als nummer drie Oekraïne. Aanstaande maandag strijden de twee landen in een rechtstreekds duel om het EK-ticket. De groepswinst is voor Engeland, dat Malta met 2-0 over de knie legde.

GROEP E

Wie er komende zomer allicht niet zal bij zijn, is Polen. Lewandowski en co bleven op een 1-1-gelijkspel steken tegen Tsjechië en zijn dus mathematisch uitgeschakeld voor reguliere kwalificatie, al kan de Nations League-route nog een vangnet vormen. De Tsjechen bikkelen op de slotspeeldag dan weer in een rechtstreeks duel met Moldavië voor hun EK-deelname. Eerder op de avond wist Albanië zich als eerste te plaatsen in deze poule.

GROEP H

Ondanks een wisselvallige start van de kwalificatiecampagne, mag ook Denemarken zijn koffers pakken voor de eindronde in Duitsland. De Denen grepen vrijdag de macht in hun poule door met 2-1 te winnen van directe concurrent Slovenië. 

Met Anderlecht-duo Schmeichel/Delaney aan de aftrap en Dolberg als invaller, klommen de Denen halfweg de eerste helft op voorsprong via Maehle (ex-Genk). Maar de Slovenen kwamen snel weer langszij. Na rust was het uiteindelijk Delaney die zijn land naar het EK trapte met de 2-1.

Denemarken telt nu 22 punten en is daardoor zeker van minstens de tweede plaats. Voor het resterende EK-ticket gaat het nog tussen Slovenië en Kazachstan. Ook die twee landen staan op de slotspeeldag tegenover mekaar.

Italië haalt alsnog het EK ...

Meest recent

'Versterking Anderlecht: Sibierski lonkt naar eigen land'

Sportief directeur Antoine Sibierski is momenteel druk in de weer bij RSC Anderlecht. Zo is hij ...

46
46
"Dé openbaring" - Vandenbempt smult van verrassende Duivel

De Rode Duivels hebben een uitstekende indruk achtergelaten in hun laatste voorbereidingswedstrijd ...

38
38
Drastische beslissing Rigaux: Van Persie op straat gezet

Na jarenlange trouwe dienst bij Club Brugge, trok Dévy Rigaux naar Feyenoord om er de nieuwe ...

183
183
Uittocht Club Brugge: volgende drie vertrekkers staan klaar

Simon Mignolet. Dani van den Heuvel. Aleksandar Stankovic. Club Brugge zag inmiddels al drie spelers ...

323
323
Fraaie goal niet voldoende: De Ketelaere-twijfels duiken op

Met een 5-0-nederlaag tegen een pover Tunesië hebben de Rode Duivels zaterdag nog een flinke ...

117
117
'Schoktransfer Barça; Flick wil ophefmakende comeback'

Met de komst van Anthony Gordon, die voor zo'n 70 à 80 miljoen euro overkwam van Newcastle ...

79
79
De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

206
206
'Club zet zich schrap: Barça geeft transferdeal niet op'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

168
168
'Groot transferplan Mourinho doet Barcelona huiveren'

Bij Real Madrid wordt zondag voorzittersverkiezing gehouden, de exit polls voorspellen echter dat ...

171
171
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

235
235
'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

Op zijn eerste WK wordt het nog minstens 4 jaar wachten, maar Konstantinos Karetsas staat toch voor ...

560
560
Anderlecht-protest escaleert: privé-villa Coucke geviseerd

Het seizoen mag dan wel voorbij zijn, de onvrede bij de achterban van RSC Anderlecht is dat ...

466
466
"Basisplaats kwijt" - grote verliezer na oefencampagne Duivels

De Rode Duivels kunnen maandag met een goed gemoed afreizen naar de Verenigde Staten. Met drie zeges ...

494
494
'Kompany compleet verloren: Bayern wil peperdure PL-ster'

Terwijl een groot deel van zijn spelers zich momenteel voorbereiden op het WK, geniet Vincent ...

205
205
Courtois onthult plannen bij Genk: "Niet gewoon geld leggen"

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

291
291
'Club schrikt zich hoedje: drastische wending Stankovic'

Club Brugge heeft afgelopen week afscheid genomen van één van zijn kampioenenmakers. ...

760
760
Mechele of Theate in basis? Albert geeft duidelijke voorkeur

Maandag steken de Rode Duivels de Atlantische Oceaan over richting het WK-basiskamp in Seattle. Op ...

661
661
'PSG laat Europa slikken: supertalent naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

236
236
Hazard spreekt zich uit: België dé WK-verrassing?

De Rode Duivels hebben zaterdag indruk gemaakt tijdens hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. Voor de ...

150
150
Buitenlands ontzag: "België gaat veel mensen verrassen op WK"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

259
259
TU: 'Club vindt opvolger Mignolet, transferknaller Trossard'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

460
460
Antwerp wrijft zich in de handen: goud duo staat op

Er kloppen heel wat Belgische talenten op de deur. Ook bij Royal Antwerp FC focussen ze meer en meer ...

525
525
‘Garcia’s WK-verrassing: belangrijke pion plots gedumpt’

Het WK komt nu wel heel dichtbij. De voorbereiding van de Rode Duivels zit erop met overwinningen ...

195
195
Temptation-drama: "Annelien Coorevits is rasechte mannenhater"

Annelien Coorevits heeft de voorbije dagen bijzonder harde kritiek over zich heen gekregen. Niet ...

129
129
'Garcia ziet het niet zitten in deze Rode Duivel'

De voorbereiding voor het WK zit erop voor de Rode Duivels. Als eerste tegenstander wacht Egypte en ...

480
480

Meer sportnieuws