Delaney trapt Denen naar EK, Italië haalt opgelucht adem

door
Delaney trapt Denen naar EK, Italië haalt opgelucht adem

Ook Denemarken zal komende zomer meestrijden voor de Europese titel. De Scandinaven wonnen vrijdagavond van directe concurrent Slovenië en zijn zeker van hun ticket voor de eindronde in Duitsland. Titelverdediger Italië wist een nieuwe blamage dan weer te voorkomen.

GROEP C

Na hun EK-winst in 2021 ging het bergaf met de Italianen. Zo greep La Squadra naast een ticket voor het WK 2022 en ook de deelname aan het komende Europees kampioenschap is nog niet zeker. Vrijdagavond werd wel een cruciale overwinning geboekt tegen Noord-Macedonië. Al dreigde het eventjes opnieuw fout te lopen.

De ploeg van bondscoach Spaletti kwam nochtans al snel op voorsprong. En in het slot van de eerste helft liet Chiesa zijn land met twee treffers uitlopen tot 3-0. Maar in de tweede helft konden de bezoekers terugkeren tot 3-2. Zo werd het toch nog bibberen, tot Raspadori voor de beslissende 4-2 zorgde. Uiteindelijk tekende El Sharaawy zelfs nog voor 5-2.

Door deze overwinning komt Italië op de tweede plaats terecht. Het telt nu evenveel punten als nummer drie Oekraïne. Aanstaande maandag strijden de twee landen in een rechtstreekds duel om het EK-ticket. De groepswinst is voor Engeland, dat Malta met 2-0 over de knie legde.

GROEP E

Wie er komende zomer allicht niet zal bij zijn, is Polen. Lewandowski en co bleven op een 1-1-gelijkspel steken tegen Tsjechië en zijn dus mathematisch uitgeschakeld voor reguliere kwalificatie, al kan de Nations League-route nog een vangnet vormen. De Tsjechen bikkelen op de slotspeeldag dan weer in een rechtstreeks duel met Moldavië voor hun EK-deelname. Eerder op de avond wist Albanië zich als eerste te plaatsen in deze poule.

GROEP H

Ondanks een wisselvallige start van de kwalificatiecampagne, mag ook Denemarken zijn koffers pakken voor de eindronde in Duitsland. De Denen grepen vrijdag de macht in hun poule door met 2-1 te winnen van directe concurrent Slovenië. 

Met Anderlecht-duo Schmeichel/Delaney aan de aftrap en Dolberg als invaller, klommen de Denen halfweg de eerste helft op voorsprong via Maehle (ex-Genk). Maar de Slovenen kwamen snel weer langszij. Na rust was het uiteindelijk Delaney die zijn land naar het EK trapte met de 2-1.

Denemarken telt nu 22 punten en is daardoor zeker van minstens de tweede plaats. Voor het resterende EK-ticket gaat het nog tussen Slovenië en Kazachstan. Ook die twee landen staan op de slotspeeldag tegenover mekaar.

Italië haalt alsnog het EK ...

Meest recent

'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

30
30
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

291
291
Lichtpunt bij KRC Genk: Hayen vindt nieuwe smaakmaker

De kans dat KRC Genk de top zes gaat halen, wordt met de week kleiner. Het speelde 1-1 tegen Cercle ...

69
69
Westerlo pakt uit met volgende ingaande transfer

KVC Westerlo is zeer actief deze mercato. De Kemphanen hebben alweer een buitenlandse transfer ...

26
26
Hasi: "Dat gaat mogelijk nog gebeuren op de transfermarkt"

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie spelers en liet er vijf gaan. Mogen we nog wat verwachten in ...

203
203
'Leegloop bij Union: 5 sterkhouders richting exit'

Union greep in de Champions League net naast de knock-outfase, maar in eigen land doet de ...

137
137
'Totale uitverkoop bij Club Brugge: trio mag beschikken'

Hoewel enkele sterkhouders nog steeds aan de mouw worden getrokken lijkt Club Brugge tijdens de ...

583
583
Hoogspanning in Sclessin: RSCA-fans maken statement

Net nu er weer bezoekende fans  toegestaan zijn in de immer beladen Clasico balanceren zowel ...

218
218
'Club Brugge strikt winger, goudhaantjes vertrekken'

Om de torenhoge ambities waar te moeten zoekt Club Brugge in het slot van de wintermercato vooral ...

301
301
'De Mil drukt stempel: AA Gent polst oude bekende'

AA Gent trapt straks speeldag 23 op gang op het veld van La Louvière, maar achter de schermen ...

177
177
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

97
97
'Club Brugge all-in: Mourinho stuurt bestuur wandelen'

In de late uurtjes van de wintermercato was Club Brugge sowieso nog op zoek naar versterking, maar ...

554
554
'Hasi buiten': Anderlecht-trainer bijt van zich af

Uitgerekend nu de crisis om de hoek loert na een schamele twee op 12 gaat RSC Anderlecht zondag op ...

241
241
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

118
118
Leko doet boekje open over toptransfer Schjelderup

Club Brugge wil zich op de wintermercato nog flink versterken. Andreas Schjelderup is hét ...

529
529
Standard heeft ferme waarschuwing voor Anderlecht

Komende speeldag staat de klassieker tussen RSC Anderlecht en Standard Luik op het programma. ...

441
441
Simeone roept meteen oorlogstaal richting Club Brugge

Club Brugge neemt het in de tussenronde van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

664
664
Pro League komt met hard statement voor supporters

De afgelopen seizoenen werden er al verschillende wedstrijden gestaakt door het gebruik van ...

251
251
Antwerp stuit op koppige transfermuur Vandenbroeck

Royal Antwerp FC wil zich nog versterken op het slot van de wintermercato. The Great Old kijkt ...

522
522
‘Club Brugge heeft toptalent beet: transferplan onthuld’

Club Brugge is nog niet klaar op de wintermercato. Blauw-Zwart wil nog flink uitpakken en wordt met ...

350
350
Union haalt vierde aanwinst, sterkhouder naar Engeland?

Het gaat Union dit seizoen weer voor de wind, want de landskampioen prijkt aan de leiding in de ...

96
96
'Club wil verbazen: knaltransfer alsnog weer op tafel'

Club Brugge blijft verbazen op het Europese toneel. Met een klinkende zege tegen Marseille haalde ...

552
552
Zo ziet het verdere parcours van Genk in de EL eruit

Om 13u vond in het hoofdkwartier van de UEFA ook de loting plaats voor de knock-outfase van de ...

384
384
'Straf transfergerucht over verguisde Vermeeren'

Olympique Marseille keerde met een forse kater terug uit Brugge, nadat het woensdag een 3-0 om de ...

112
112
'Genk plooit niet: miljoenenbod van tafel geveegd'

KRC Genk boekte donderdag opnieuw een knappe zege in de Europa League en tankte daarmee ook ...

241
241

Meer sportnieuws