Delaney trapt Denen naar EK, Italië haalt opgelucht adem

door
Delaney trapt Denen naar EK, Italië haalt opgelucht adem

Ook Denemarken zal komende zomer meestrijden voor de Europese titel. De Scandinaven wonnen vrijdagavond van directe concurrent Slovenië en zijn zeker van hun ticket voor de eindronde in Duitsland. Titelverdediger Italië wist een nieuwe blamage dan weer te voorkomen.

LEES OOK: Rechtbank velt ontluisterend vonnis na crash Sofian Kiyine

GROEP C

Na hun EK-winst in 2021 ging het bergaf met de Italianen. Zo greep La Squadra naast een ticket voor het WK 2022 en ook de deelname aan het komende Europees kampioenschap is nog niet zeker. Vrijdagavond werd wel een cruciale overwinning geboekt tegen Noord-Macedonië. Al dreigde het eventjes opnieuw fout te lopen.

De ploeg van bondscoach Spaletti kwam nochtans al snel op voorsprong. En in het slot van de eerste helft liet Chiesa zijn land met twee treffers uitlopen tot 3-0. Maar in de tweede helft konden de bezoekers terugkeren tot 3-2. Zo werd het toch nog bibberen, tot Raspadori voor de beslissende 4-2 zorgde. Uiteindelijk tekende El Sharaawy zelfs nog voor 5-2.

Door deze overwinning komt Italië op de tweede plaats terecht. Het telt nu evenveel punten als nummer drie Oekraïne. Aanstaande maandag strijden de twee landen in een rechtstreekds duel om het EK-ticket. De groepswinst is voor Engeland, dat Malta met 2-0 over de knie legde.

GROEP E

Wie er komende zomer allicht niet zal bij zijn, is Polen. Lewandowski en co bleven op een 1-1-gelijkspel steken tegen Tsjechië en zijn dus mathematisch uitgeschakeld voor reguliere kwalificatie, al kan de Nations League-route nog een vangnet vormen. De Tsjechen bikkelen op de slotspeeldag dan weer in een rechtstreeks duel met Moldavië voor hun EK-deelname. Eerder op de avond wist Albanië zich als eerste te plaatsen in deze poule.

GROEP H

Ondanks een wisselvallige start van de kwalificatiecampagne, mag ook Denemarken zijn koffers pakken voor de eindronde in Duitsland. De Denen grepen vrijdag de macht in hun poule door met 2-1 te winnen van directe concurrent Slovenië. 

Met Anderlecht-duo Schmeichel/Delaney aan de aftrap en Dolberg als invaller, klommen de Denen halfweg de eerste helft op voorsprong via Maehle (ex-Genk). Maar de Slovenen kwamen snel weer langszij. Na rust was het uiteindelijk Delaney die zijn land naar het EK trapte met de 2-1.

Denemarken telt nu 22 punten en is daardoor zeker van minstens de tweede plaats. Voor het resterende EK-ticket gaat het nog tussen Slovenië en Kazachstan. Ook die twee landen staan op de slotspeeldag tegenover mekaar.

Italië haalt alsnog het EK ...

Meest recent

Barça en Chelsea voorkomen maar net bekerblamages

In Spanje en Engeland wordt er deze midweek ook bekervoetbal afgewerkt. Dinsdagavond kwamen met FC ...

3
3
Bommetje: kosten Stroeykens en co Congo WK-ticket?

Een tiental dagen geleden werd er al geloot voor de groepsfase van het WK, ook al moeten in maart ...

30
30
PSV bekert verder: droomavond voor jonge Belgen

In heel wat landen staat er deze week bekervoetbal op het programma. Zo ook in Nederland, waar ...

7
7
Toch geen ontslag? Brys brengt update over saga

Volgende week gaat de Africa Cup van start en het is nog altijd de vraag hoeveel Belgische trainers ...

34
34
Gouden kans voor Beveren na dompers Kortrijk en Beerschot

Leider SK Beveren kan deze week een gouden zaak doen in de Challenger Pro League. Het zag ...

87
87
Stoelendans gaat voort: Cercle profiteert van malaise Club

Er vond de voorbije week een ongeziene stoelendans plaats in de Jupiler Pro League, die ingezet werd ...

93
93
'Losada vindt na failliet Deinze eindelijk nieuwe club'

Iets meer dan een jaar geleden speelde zich in Deinze een tragedie af. De tweedeklasser ging ...

40
40
Guardiola meldt enorme domper voor Doku

Manchester City is de laatste weken uitstekend op dreef, onder meer met dank aan een ijzersterke ...

49
49
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo's vinden stilaan hun draai

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

40
40
Fellaini na transfer naar Charleroi: "Band met Standard?"

Sporting Charleroi verraste iedereen door Marouane Fellaini als adviseur bij de technische staf te ...

81
81
Vrancken geeft transferplannen van STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

104
104
‘Kelderdeal Anderlecht: straffe transfer bij degradant’

Anderlecht-fans wrijven zich in de ogen: hun club kijkt niet naar een bekende naam uit Europa, maar ...

283
283
Ajax strikt ex-JPL'er en ziet alweer grote naam vertrekken

Het was weer een woelige dag bij Ajax. De Amsterdammers zagen nog maar eens een belangrijke pion in ...

49
49
'Anderlecht baalt: KRC Genk niét in de running'

Bij RSC Anderlecht willen ze in januari af van heel wat spelers. Vooral Majeed Ashimeru, Thomas ...

301
301
'KRC Genk verrast: ex-Rode Duivel in beeld als T1'

Bij KRC Genk schakelen ze snel door na het ontslag van Thorsten Fink. De Limburgers zoeken naar een ...

1011
1011
STVV vindt eindelijk oplossing voor 'persona non grata'

STVV heeft eindelijk een oplossing gevonden voor Loïc Lapoussin. De aanvallende middenvelder ...

66
66
Breuk verteerd: Amy Sonck zet Instagram in vuur en vlam

In wat barre winterse tijden (al lopen de temperaturen nog behoorlijk hoog op) is er steeds Amy ...

142
142
KRC Genk heeft beet: toptalent tekent tot medio 2028

Door het ontslag van Thorsten Fink domineert KRC Genk momenteel tegen wil en dank de krantenkoppen. ...

221
221
Oosting incasseert opdoffer: blessuregolf treft Antwerp

Met een negen op negen in de competitie, en tussendoor de kwalificatie voor de kwartfinale van de ...

615
615
Fink komt met met opvallende reactie na ontslag bij Genk

Een donderslag bij heldere hemel kunnnen we het bezwaarlijk noemen, maar dat KRC Genk maandag ...

616
616
Stoelendans in JPL: AA Gent vist assistent Club Brugge op

De trainerscarrousel draait op volle toeren in de Jupiler Pro League, waar een heuse stoelendans aan ...

415
415
'De Condé draait overuren: Genk stap dichter bij nieuwe T1'

KRC Genk wil naar verluidt zijn tijd nemen bij de zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink, ...

562
562
'Overmars op dreef: Antwerp all-in voor oude bekende?'

Voor de winterbreak krijgt Antwerp nog Anderlecht en Zulte Waregem over de vloer, maar ook op de ...

170
170
Rampscenario in Anderlecht: Hasi met handen in het haar

De pijnlijke uitschuiver in Westerlo bleek voorlopig slechts een accident de parcours voor RSC ...

558
558
'KRC Genk zoekt coach: De Condé broedt op verrassing'

Door het ontslag van Thorsten Fink moet KRC Genk op zoek naar een nieuwe coach, en dus wordt er druk ...

665
665

Meer sportnieuws