‘Anderlecht haalt nieuw spitsenduo met garantie op goals’

803 stemmen
‘Anderlecht haalt nieuw spitsenduo met garantie op goals’

Anderlecht focust op sportieve successen op de korte termijn, maar de Belgische recordkampioen richt zijn blik ook op de toekomst. In die optiek werd Robbie Ure (19 jaar) vorige zomer aangetrokken, en is Keisuke Goto (Jubilo Iwata, 18 jaar) onderweg naar Brussel.

Een nieuw topduo voor de RSCA Futures is in de maak. Wordt het tweetal op termijn ook een nieuw koningskoppel bij de eerste ploeg?

LEES OOK: 'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Robbie Ure: sterk bezig bij de RSCA Futures

Robbie Ure, een 19-jarige Schotse jeugdinternational, was vorige zomer op proef bij Anderlecht en de club besloot hem een contract voor te schotelen tot en met eind dit seizoen. De spits doet het alvast voortreffelijk bij de RSCA Futures, waar hij 4 doelpunten scoorde en 2 assists uitdeelde in 6 wedstrijden.

Op deze manier lijkt een contractverlenging erin te zitten voor Ure, en op termijn misschien wel speelkansen in het eerste elftal van Anderlecht. De jonge spits bevestigt zijn kwaliteiten als doelpuntenmaker, een reputatie die hij bij de reserven van Rangers FC opbouwde door gemiddeld één doelpunt per twee wedstrijden te scoren.

Door een gebrek aan perspectief op speelkansen besloot Ure vorige zomer echter om zijn aflopend contract bij de Schotse topclub niet te verlengen. AZ Alkmaar deed hem vervolgens een voorstel, maar vanwege specifieke regelgeving van de Nederlandse voetbalbond viel de transfer in het water.

Anderlecht profiteerde van deze situatie door Ure binnen te halen.

Keisuke Goto: potentiële topspits op komst

Anderlecht speurt ondertussen actief verder naar versterking voor de komende jaren en de club heeft zijn oog laten vallen op de veelbelovende 18-jarige Japanse aanvaller Keisuke Goto. De imposante spits van 1,91 meter speelde een cruciale rol in de promotie van Júbilo Iwata naar de hoogste divisie van het Japanse kampioenschap.

Anderlecht volgt Goto al sinds vorige zomer en overwoog toen al zijn komst als mogelijke vervanger voor Sébastien Stassin, die naar KVC Westerlo vertrok, maar die transfer vond destijds geen doorgang. Nu lijkt het er echter op dat Anderlecht hem snel wil vastleggen.

La Dernière Heure en Het Laatste Nieuws melden dat Goto op het punt staat een contract te tekenen in Brussel.

De veelbelovende jonge spits zou in eerste instantie uitkomen voor de RSCA Futures, waar hij een aanvalsduo zou vormen met Robbie Ure. Qua profiel wordt de krachtige Goto vaak vergeleken met Harry Kane.

Hij is kopbalsterk, is moeilijk van de bal af te zetten en hij positioneert zich uitstekend in het strafschopgebied. Goto kan zowel met zijn linker- als rechtervoet afdrukken op het doel.

LEES OOK: ‘Kamikaze-transfer Anderlecht: topspits zoals Harry Kane’

Goede zaak dat Anderlecht buitenlandse talenten haalt?

Meest recent

Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

63
63
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

408
408
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

349
349
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

286
286
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

140
140
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

211
211
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

82
82
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

54
54
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

187
187
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

81
81
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

63
63
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

364
364
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

189
189
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

223
223
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

437
437
Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Cercle Brugge kende een minder seizoen, maar Groen-Zwart is ook volgend seizoen nog in de Jupiler ...

110
110
Plan van Senegal bloot: gouden raad voor Garcia

Tom Saintfiet heeft heel wat ervaring met het Afrikaanse voetbal. De Belgische coach stond in de ...

249
249
Lukaku maakt korte metten met criticasters op WK

De groepsfase zit erop en de Rode Duivels kregen al heel wat kritiek. Na het gelijkspel tegen Egypte ...

79
79
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

433
433
Sporza-man de grond ingeboord: "Tenenkrullend schouwspel"

Hij moest voor wat luchtigheid zorgen tijdens de lange WK-avonden, maar intussen lijkt hij zelf het ...

203
203
Woedende Nagelsmann slaat keihard terug na uitschakeling

Duitsland ligt uit het WK. Na penalty’s ging het mis tegen Paraguay en uiteraard is er in de ...

185
185
Union stelt nieuw thuisshirt voor: unieke samenwerking

Union SG is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een Belgische topclub. Na de promotie schoot de ...

79
79
‘KV Mechelen duwt Lierse in de put: buitenland afgetroefd’

KV Mechelen is druk in de weer op de zomermercato. Malinwa kijkt daarvoor vooral rond op de ...

329
329
‘Anderlecht gaat strijd aan: gewilde verdediger in vizier’

RSC Anderlecht is de transfermarkt aan het afspeuren. Antoine Sibierski en consorten willen ook de ...

310
310
Westerlo bevestigt miljoenentransfer: kassa ontploft

Westerlo is de afgelopen jaren aan een ferme opmars bezig. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

109
109

Meer sportnieuws