‘Anderlecht haalt nieuw spitsenduo met garantie op goals’

door
‘Anderlecht haalt nieuw spitsenduo met garantie op goals’

Anderlecht focust op sportieve successen op de korte termijn, maar de Belgische recordkampioen richt zijn blik ook op de toekomst. In die optiek werd Robbie Ure (19 jaar) vorige zomer aangetrokken, en is Keisuke Goto (Jubilo Iwata, 18 jaar) onderweg naar Brussel.

Een nieuw topduo voor de RSCA Futures is in de maak. Wordt het tweetal op termijn ook een nieuw koningskoppel bij de eerste ploeg?

LEES OOK: ‘Anderlecht plant zomerknaller: JPL-topspits komt eraan’

Robbie Ure: sterk bezig bij de RSCA Futures

Robbie Ure, een 19-jarige Schotse jeugdinternational, was vorige zomer op proef bij Anderlecht en de club besloot hem een contract voor te schotelen tot en met eind dit seizoen. De spits doet het alvast voortreffelijk bij de RSCA Futures, waar hij 4 doelpunten scoorde en 2 assists uitdeelde in 6 wedstrijden.

Op deze manier lijkt een contractverlenging erin te zitten voor Ure, en op termijn misschien wel speelkansen in het eerste elftal van Anderlecht. De jonge spits bevestigt zijn kwaliteiten als doelpuntenmaker, een reputatie die hij bij de reserven van Rangers FC opbouwde door gemiddeld één doelpunt per twee wedstrijden te scoren.

Door een gebrek aan perspectief op speelkansen besloot Ure vorige zomer echter om zijn aflopend contract bij de Schotse topclub niet te verlengen. AZ Alkmaar deed hem vervolgens een voorstel, maar vanwege specifieke regelgeving van de Nederlandse voetbalbond viel de transfer in het water.

Anderlecht profiteerde van deze situatie door Ure binnen te halen.

Keisuke Goto: potentiële topspits op komst

Anderlecht speurt ondertussen actief verder naar versterking voor de komende jaren en de club heeft zijn oog laten vallen op de veelbelovende 18-jarige Japanse aanvaller Keisuke Goto. De imposante spits van 1,91 meter speelde een cruciale rol in de promotie van Júbilo Iwata naar de hoogste divisie van het Japanse kampioenschap.

Anderlecht volgt Goto al sinds vorige zomer en overwoog toen al zijn komst als mogelijke vervanger voor Sébastien Stassin, die naar KVC Westerlo vertrok, maar die transfer vond destijds geen doorgang. Nu lijkt het er echter op dat Anderlecht hem snel wil vastleggen.

La Dernière Heure en Het Laatste Nieuws melden dat Goto op het punt staat een contract te tekenen in Brussel.

De veelbelovende jonge spits zou in eerste instantie uitkomen voor de RSCA Futures, waar hij een aanvalsduo zou vormen met Robbie Ure. Qua profiel wordt de krachtige Goto vaak vergeleken met Harry Kane.

Hij is kopbalsterk, is moeilijk van de bal af te zetten en hij positioneert zich uitstekend in het strafschopgebied. Goto kan zowel met zijn linker- als rechtervoet afdrukken op het doel.

LEES OOK: ‘Kamikaze-transfer Anderlecht: topspits zoals Harry Kane’

Goede zaak dat Anderlecht buitenlandse talenten haalt?

Meest recent

'Cercle krijgt slecht nieuws over miljoenentransfer'

Cercle Brugge moet dit seizoen opnieuw knokken om het behoud te verzekeren in de Jupiler Pro League. ...

7
7
Knaltransfer Khalaili: makelaar reageert op geruchten

Union gaat zonder twijfel weer een hete transferzomer tegemoet. De landskampioen ziet elk jaar weer ...

20
20
Chaos bij Sonck: Timtation belt hem live op radio

Wesley Sonck is wel het één en ander gewoon. De voormalig profvoetballer is al geruime ...

11
11
Italianen doen boekje open over 'financieel zinkgat' Openda

Juventus krijgt zaterdag in de Serie A het bezoek van staartploeg Pisa en zal hopen dat het na een ...

43
43
Vermant voorspelt: raast Club door rest van competitie?

De titelstrijd in de Jupiler Pro League werd vorig weekend weer een beetje spannender. Leider Union ...

161
161
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer voor Club, Barça kiest nieuwe spits'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

160
160
KV Mechelen klaar voor oorlog: ambitieuze woorden

KV Mechelen staat met één been in Play-Off 1. Malinwa staat er plots zeer goed voor om ...

108
108
‘Marokko pakt uit met Spaanse legende vlak voor WK’

De Marokkaanse nationale ploeg verloor in de Afrika Cup in de finale van Senegal. Succescoach Walid ...

27
27
Oosting roept felle waarschuwing naar Antwerp

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old keek even tegen degradatie aan, maar ...

119
119
Lavia krijgt gouden transferraad: zomers vertrek?

Romeo Lavia speelt al een tijdje bij Chelsea, maar zijn monstertransfer is nog geen succes gebleken. ...

76
76
Standard-icoon Mpoku stopt: meteen nieuwe uitdaging

Paul-José Mpoku kende hoogdagen bij Standard Luik, maar de afgelopen jaren is de middenvelder ...

54
54
Ordonez doet opvallende onthulling bij Club Brugge

Joel Ordonez werd al verschillende mercato’s in verband gebracht met een knaltransfer. Telkens ...

324
324
'Real grijpt naast droomtarget: alternatief van 120 miljoen'

Real Madrid beleeft voorlopig een tegenvallend seizoen. Het werd in de beker al uitgeschakeld en ...

56
56
Jonge Duivels komende zomer Europees kampioen?

België bracht in de voorbije decennia heel wat talent voort, maar kon dat nooit vertalen in ...

106
106
'Barça zet alles op oude JPL-parel'

De media hadden de voorbije jaren telkens een vette kluif aan de transferzomer van FC Barcelona en ...

47
47
Napoli overweegt het ondenkbare met De Bruyne

Kevin De Bruyne staat dicht bij zijn comeback, maar in Napoli draait het intussen om meer dan alleen ...

130
130
Antwerp rekent op 'nieuwe Janssen'

Antwerp deed vorige week een geweldige zaak door STVV te kloppen. Vrijdagavond hoopt het weer wat ...

135
135
Grote zorgen om Johan Bakayoko bij RB Leipzig

Er is bij de Rode Duivels heel wat weelde op de flanken. Bondscoach Rudi Garcia koos in het voorbije ...

83
83
Albert tegen de stroom in: Lukaku beter thuis

Weldra mag Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bekend gaan maken. De Rode Duivels trekken ...

215
215
Kljestan onthult wat Anderlecht echt mist

Het blijven woelige tijden voor Anderlecht en dat doet pijn aan het hart voor heel wat oude bekenden ...

221
221
‘Titelstrijd Club Brugge overschaduwd door Leko-ruzie’

Bij Club Brugge staat alles op scherp. Ivan Leko bracht opnieuw vuur in de ploeg, maar tegelijk ...

637
637
'Hét geheim van successeizoen STVV onthuld'

STVV ging vorige week dan wel ietwat verrassend onderuit tegen Antwerp, maar de Kanaries blijven ...

114
114
‘Grote clash: Genk en AC Milan willen dezelfde speler’

KRC Genk staat voor cruciale weken. Het moet zijn zesde plaats in de Jupiler Pro League over de ...

179
179
Oude bekende van Anderlecht moet Marokko op WK leiden

Op 11 juni gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van start. Iets meer dan drie ...

44
44
Club Brugge vreest exodus: smaakmaker kondigt vertrek aan

Club Brugge belooft een hete transferzomer tegemoet te gaan. Het lijkt opnieuw de nodige smaakmakers ...

416
416

Meer sportnieuws