‘Anderlecht haalt nieuw spitsenduo met garantie op goals’

803
‘Anderlecht haalt nieuw spitsenduo met garantie op goals’

Anderlecht focust op sportieve successen op de korte termijn, maar de Belgische recordkampioen richt zijn blik ook op de toekomst. In die optiek werd Robbie Ure (19 jaar) vorige zomer aangetrokken, en is Keisuke Goto (Jubilo Iwata, 18 jaar) onderweg naar Brussel.

Een nieuw topduo voor de RSCA Futures is in de maak. Wordt het tweetal op termijn ook een nieuw koningskoppel bij de eerste ploeg?

LEES OOK: Verkocht Anderlecht afgelopen zomer dé missing link?

Robbie Ure: sterk bezig bij de RSCA Futures

Robbie Ure, een 19-jarige Schotse jeugdinternational, was vorige zomer op proef bij Anderlecht en de club besloot hem een contract voor te schotelen tot en met eind dit seizoen. De spits doet het alvast voortreffelijk bij de RSCA Futures, waar hij 4 doelpunten scoorde en 2 assists uitdeelde in 6 wedstrijden.

Op deze manier lijkt een contractverlenging erin te zitten voor Ure, en op termijn misschien wel speelkansen in het eerste elftal van Anderlecht. De jonge spits bevestigt zijn kwaliteiten als doelpuntenmaker, een reputatie die hij bij de reserven van Rangers FC opbouwde door gemiddeld één doelpunt per twee wedstrijden te scoren.

Door een gebrek aan perspectief op speelkansen besloot Ure vorige zomer echter om zijn aflopend contract bij de Schotse topclub niet te verlengen. AZ Alkmaar deed hem vervolgens een voorstel, maar vanwege specifieke regelgeving van de Nederlandse voetbalbond viel de transfer in het water.

Anderlecht profiteerde van deze situatie door Ure binnen te halen.

Keisuke Goto: potentiële topspits op komst

Anderlecht speurt ondertussen actief verder naar versterking voor de komende jaren en de club heeft zijn oog laten vallen op de veelbelovende 18-jarige Japanse aanvaller Keisuke Goto. De imposante spits van 1,91 meter speelde een cruciale rol in de promotie van Júbilo Iwata naar de hoogste divisie van het Japanse kampioenschap.

Anderlecht volgt Goto al sinds vorige zomer en overwoog toen al zijn komst als mogelijke vervanger voor Sébastien Stassin, die naar KVC Westerlo vertrok, maar die transfer vond destijds geen doorgang. Nu lijkt het er echter op dat Anderlecht hem snel wil vastleggen.

La Dernière Heure en Het Laatste Nieuws melden dat Goto op het punt staat een contract te tekenen in Brussel.

De veelbelovende jonge spits zou in eerste instantie uitkomen voor de RSCA Futures, waar hij een aanvalsduo zou vormen met Robbie Ure. Qua profiel wordt de krachtige Goto vaak vergeleken met Harry Kane.

Hij is kopbalsterk, is moeilijk van de bal af te zetten en hij positioneert zich uitstekend in het strafschopgebied. Goto kan zowel met zijn linker- als rechtervoet afdrukken op het doel.

LEES OOK: ‘Kamikaze-transfer Anderlecht: topspits zoals Harry Kane’

Goede zaak dat Anderlecht buitenlandse talenten haalt?

Meest recent

‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Na de broodnodige zege tegen Sporting ...

3
3
TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

69
69
Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

71
71
Lavia klaar voor absolute top? “Real Madrid, Barça en PSG”

Roméo Lavia staat er weer bij Chelsea. De Rode Duivel verdween na de interlandperiode even ...

28
28
Eric Gerets voorspelt Europese clash PSV – Club Brugge

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen PSV in de Champions League. Eric Gerets heeft een ...

206
206
Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

De voetbalwereld is opgeschrikt door een droevig incident. In de Spaanse tweede klasse overleed een ...

0
0
Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old haalde Arthur Vermeeren op ...

212
212
Nieuw Club Brugge-systeem op komst: nog hoger niveau

Club Brugge is aan een straffe opmars bezig. De afgelopen seizoenen maakte Blauw-Zwart veel indruk ...

127
127
Voetbalwereld in rouw: Spaanse spits overlijdt na botsing

Voetbal is de belangrijkste bijzaak, maar af en toe wordt het spelletje plots wel erg relatief. Zo ...

0
0
Asian Cup jaar uitgesteld: grote impact Belgische clubs

Dat de voetbalkalender tegenwoordig bomvol zit, hoeven we hier vast niet meer te vertellen. Een ...

107
107
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komend weeekend wordt in de Jupiler Pro League speeldag 11 afgerond. Ondertussen maakte de ...

103
103
PSV-Club Brugge lokt topscouts: één speler in de spotlights

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

165
165
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

163
163
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

1448
1448
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

343
343
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

286
286
Anderlecht begaat grove blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

291
291
Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

88
88
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

219
219
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

233
233
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

104
104
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

78
78
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

33
33
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

132
132
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

348
348

Meer sportnieuws