‘Anderlecht haalt nieuw spitsenduo met garantie op goals’

803
‘Anderlecht haalt nieuw spitsenduo met garantie op goals’

Anderlecht focust op sportieve successen op de korte termijn, maar de Belgische recordkampioen richt zijn blik ook op de toekomst. In die optiek werd Robbie Ure (19 jaar) vorige zomer aangetrokken, en is Keisuke Goto (Jubilo Iwata, 18 jaar) onderweg naar Brussel.

Een nieuw topduo voor de RSCA Futures is in de maak. Wordt het tweetal op termijn ook een nieuw koningskoppel bij de eerste ploeg?

LEES OOK: "Geen hol waard" - Anderlecht-aanwinst valt uit de toon

Robbie Ure: sterk bezig bij de RSCA Futures

Robbie Ure, een 19-jarige Schotse jeugdinternational, was vorige zomer op proef bij Anderlecht en de club besloot hem een contract voor te schotelen tot en met eind dit seizoen. De spits doet het alvast voortreffelijk bij de RSCA Futures, waar hij 4 doelpunten scoorde en 2 assists uitdeelde in 6 wedstrijden.

Op deze manier lijkt een contractverlenging erin te zitten voor Ure, en op termijn misschien wel speelkansen in het eerste elftal van Anderlecht. De jonge spits bevestigt zijn kwaliteiten als doelpuntenmaker, een reputatie die hij bij de reserven van Rangers FC opbouwde door gemiddeld één doelpunt per twee wedstrijden te scoren.

Door een gebrek aan perspectief op speelkansen besloot Ure vorige zomer echter om zijn aflopend contract bij de Schotse topclub niet te verlengen. AZ Alkmaar deed hem vervolgens een voorstel, maar vanwege specifieke regelgeving van de Nederlandse voetbalbond viel de transfer in het water.

Anderlecht profiteerde van deze situatie door Ure binnen te halen.

Keisuke Goto: potentiële topspits op komst

Anderlecht speurt ondertussen actief verder naar versterking voor de komende jaren en de club heeft zijn oog laten vallen op de veelbelovende 18-jarige Japanse aanvaller Keisuke Goto. De imposante spits van 1,91 meter speelde een cruciale rol in de promotie van Júbilo Iwata naar de hoogste divisie van het Japanse kampioenschap.

Anderlecht volgt Goto al sinds vorige zomer en overwoog toen al zijn komst als mogelijke vervanger voor Sébastien Stassin, die naar KVC Westerlo vertrok, maar die transfer vond destijds geen doorgang. Nu lijkt het er echter op dat Anderlecht hem snel wil vastleggen.

La Dernière Heure en Het Laatste Nieuws melden dat Goto op het punt staat een contract te tekenen in Brussel.

De veelbelovende jonge spits zou in eerste instantie uitkomen voor de RSCA Futures, waar hij een aanvalsduo zou vormen met Robbie Ure. Qua profiel wordt de krachtige Goto vaak vergeleken met Harry Kane.

Hij is kopbalsterk, is moeilijk van de bal af te zetten en hij positioneert zich uitstekend in het strafschopgebied. Goto kan zowel met zijn linker- als rechtervoet afdrukken op het doel.

LEES OOK: ‘Kamikaze-transfer Anderlecht: topspits zoals Harry Kane’

Goede zaak dat Anderlecht buitenlandse talenten haalt?

Meest recent

‘Kompany heeft eigen Bayern-speler compleet genaaid’

Vincent Kompany sprak zijn vertrouwen in Jonas Urbig openlijk uit, maar achter de schermen speelde ...

8
8
Arsenal wint Londense clash: Tzolis beslissend tegen Chelsea

In de Premier League telt Arsenal FC na drie speeldagen nog steeds het maximum van de punten. De ...

27
27
"Geen hol waard" - Anderlecht-aanwinst valt uit de toon

RSC Anderlecht stond zondagavond voor een op papier lastige opdracht. Zo kreeg de recordkampioen het ...

88
88
Nieuwe doel voor swingend Gent: "Zullen we alles aan doen"

AA Gent blijft de successen maar opstapelen in dit prille seizoen. Zondagmiddag legden de Buffalo's ...

95
95
Barça deelt pak slaag uit; pandoering bij debuut El Ouahdi

FC Barcelona lijkt helemaal klaar voor de start van zijn Champions League-campagne. In La Liga ...

62
62
Buitenkans voor Club: Villa met grote zorgen naar Brugge

Aanstaande dinsdag wordt de League Phase van de Champions League op gang getrapt. Club Brugge komt ...

405
405
Kortrijk in rouw: Zulte Waregem wint derby na ongelooflijk slot

KV Kortrijk blijft ook na vijf speeldagen puntenloos in de kelder van het klassement staan. In de ...

105
105
Opstellingen: Bruno verrast iedereen, Genk met basisdebutant

Traditiegetrouw wordt zondagavond de topper van de speeldag in de Jupiler Pro League afgewerkt. Zo ...

154
154
In extremis optater United-Belgen; AZ domineert Eredivisie

In de Engelse Premier League is Manchester United er niet in geslaagd zijn eerste uitzege van het ...

31
31
Vanaken bejubelt Club-aanwinst: "Daar staat hij voor"

Club Brugge wist vrijdagavond de volle buit te pakken op het veld van promovendus Lommel SK. Erg ...

342
342
Zure degradatie bij Genk: "Maar hij is een topkerel"

KRC Genk haalde in het tussenseizoen verschillende verse krachten in huis. Een aantal van die ...

317
317
Onder Belgische coach: Vardy rondt ophefmakende transfer af

De zomermercato mag dan wel voorbij zijn, transfervrije spelers kunnen nog steeds tekenen bij een ...

82
82
Vermeeren meteen titularis: kranten beoordelen grote rentree

Royal Antwerp FC zorgde in het slot van de transferperiode voor een stunt door Arthur Vermeeren ...

242
242
15 op 15! Ook Cercle valt ten prooi aan Gentse machine

AA Gent blijft voorlopig hoge toppen scheren in de Jupiler Pro League. Zondagmiddag gingen de ...

173
173
Club klaar voor Champions League: Jan Breydel loopt storm

Volgende week gaat de League Phase in de Champions League van start. De enige Belgische deelnemer, ...

579
579
'Bayern onderneemt rigoureus actie na Real-flirt Olise'

Bayern München slaagde tijdens de voorbije mercato erin om zijn sterkhouders aan boord te ...

324
324
Boskamp voorspelt gloednieuwe naam bij Rode Duivels

Het werd een erg interessante transferperiode voor kersvers bondscoach Mark van Bommel. ...

273
273
Gebeten hond bij Club: titularis gooit basisplek te grabbel

Club Brugge heeft zich vrijdagavond herpakt na de slipper op het veld van AA Gent. Tenminste toch ...

713
713
Vitor Bruno grijpt in: Anderlecht met basisdebutant?

RSC Anderlecht staat zondagavond opnieuw voor een stevige uitdaging. De recordkampioen krijgt immers ...

578
578
Gouden Bal 2026: Mourinho ziet maar één kandidaat

Binnen anderhalve maand is het zover, dan wordt in Londen de 70ste Ballon d'Or uitgereikt. Stilaan ...

310
310
'Saudi's slaan fors toe in JPL: transfer van 13.5 miljoen'

In de meeste Europese landen is de mercato inmiddels gesloten, clubs uit Saudi-Arabië mogen ...

129
129
AA Gent verbaast vriend en vijand: tegenstander vol ontzag

AA Gent is uitstekend aan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League begonnen. Met 12 op 12 staan ...

325
325
Club doet Belgisch voetbal daveren: dríé nieuwe monstertransfers

Dinsdag  opent Club Brugge zijn Champions League-campagne met een thuisduel tegen Aston Villa. ...

951
951
Nieuwe publiekslieveling? "Blij dat RSCA-fans mij waarderen"

RSC Anderlecht won van KV Kortrijk. Daarmee was ook alles gezegd. Het was verdiend, daar bestond ...

318
318
STVV maakt indruk: "De trein is nu vertrokken"

STVV draait weer goed mee na een 8 op 15. Deze kern mag weer mikken op een goed seizoen. De Kanaries ...

72
72

Meer sportnieuws