‘Anderlecht haalt nieuw spitsenduo met garantie op goals’

803 stemmen
‘Anderlecht haalt nieuw spitsenduo met garantie op goals’

Anderlecht focust op sportieve successen op de korte termijn, maar de Belgische recordkampioen richt zijn blik ook op de toekomst. In die optiek werd Robbie Ure (19 jaar) vorige zomer aangetrokken, en is Keisuke Goto (Jubilo Iwata, 18 jaar) onderweg naar Brussel.

Een nieuw topduo voor de RSCA Futures is in de maak. Wordt het tweetal op termijn ook een nieuw koningskoppel bij de eerste ploeg?

LEES OOK: 'Geen kans bij Anderlecht, nu op weg naar Chelsea of City'

Robbie Ure: sterk bezig bij de RSCA Futures

Robbie Ure, een 19-jarige Schotse jeugdinternational, was vorige zomer op proef bij Anderlecht en de club besloot hem een contract voor te schotelen tot en met eind dit seizoen. De spits doet het alvast voortreffelijk bij de RSCA Futures, waar hij 4 doelpunten scoorde en 2 assists uitdeelde in 6 wedstrijden.

Op deze manier lijkt een contractverlenging erin te zitten voor Ure, en op termijn misschien wel speelkansen in het eerste elftal van Anderlecht. De jonge spits bevestigt zijn kwaliteiten als doelpuntenmaker, een reputatie die hij bij de reserven van Rangers FC opbouwde door gemiddeld één doelpunt per twee wedstrijden te scoren.

Door een gebrek aan perspectief op speelkansen besloot Ure vorige zomer echter om zijn aflopend contract bij de Schotse topclub niet te verlengen. AZ Alkmaar deed hem vervolgens een voorstel, maar vanwege specifieke regelgeving van de Nederlandse voetbalbond viel de transfer in het water.

Anderlecht profiteerde van deze situatie door Ure binnen te halen.

Keisuke Goto: potentiële topspits op komst

Anderlecht speurt ondertussen actief verder naar versterking voor de komende jaren en de club heeft zijn oog laten vallen op de veelbelovende 18-jarige Japanse aanvaller Keisuke Goto. De imposante spits van 1,91 meter speelde een cruciale rol in de promotie van Júbilo Iwata naar de hoogste divisie van het Japanse kampioenschap.

Anderlecht volgt Goto al sinds vorige zomer en overwoog toen al zijn komst als mogelijke vervanger voor Sébastien Stassin, die naar KVC Westerlo vertrok, maar die transfer vond destijds geen doorgang. Nu lijkt het er echter op dat Anderlecht hem snel wil vastleggen.

La Dernière Heure en Het Laatste Nieuws melden dat Goto op het punt staat een contract te tekenen in Brussel.

De veelbelovende jonge spits zou in eerste instantie uitkomen voor de RSCA Futures, waar hij een aanvalsduo zou vormen met Robbie Ure. Qua profiel wordt de krachtige Goto vaak vergeleken met Harry Kane.

Hij is kopbalsterk, is moeilijk van de bal af te zetten en hij positioneert zich uitstekend in het strafschopgebied. Goto kan zowel met zijn linker- als rechtervoet afdrukken op het doel.

LEES OOK: ‘Kamikaze-transfer Anderlecht: topspits zoals Harry Kane’

Goede zaak dat Anderlecht buitenlandse talenten haalt?

Meest recent

'KRC Genk incasseert jackpot dankzij Godts'

Mika Godts lijkt zijn toptransfer beet te hebben. Volgens verschillende berichten staat de Belgische ...

195
195
'Leko alweer weg? Club Brugge houdt adem in'

Club Brugge pakte de titel met Ivan Leko, maar helemaal gerust is blauw-zwart niet. Zijn contract ...

338
338
Nog miljoenen op komst? Transferexplosie bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat nog een drukke vijftal weken tegemoet op de transfermarkt. Paars-Wit zal nog wat ...

75
75
Mac Allister speelt open kaart over vertrek bij Union SG

Kevin Mac Allister was met zijn goal alweer belangrijk voor Union SG. Na het vertrek van Christian ...

21
21
Nu of nooit voor dure Club Brugge-aankoop

Bij Club Brugge moet er nog veel gebeuren om de ploeg sterker te maken. Er is nood aan heel wat ...

149
149
'Patro grijpt naast 'nieuwe Erenbjerg''

Patro Eisden wist vorig seizoen op knappe wijze met een vrijwel volledig nieuwe kern de play-offs in ...

45
45
'Eén man drukte door voor komst Bisiwu bij Barça'

Deze week kwam eindelijk de officiële bevestiging van wat al een hele tijd in de lucht hing. FC ...

138
138
Messoudi trekt aan alarmbel en smeekt om versterking

Terwijl in de Jupiler Pro League het nieuwe seizoen volgend weekend al afgetrapt wordt, hebben ze in ...

230
230
'Done deal voor Onyedika: Club schakelt razendsnel'

Club Brugge greep vrijdagavond naast zijn eerste prijs van het seizoen door in de Supercup na ...

382
382
Goots voorspelt sensatie bij Antwerp: "Mijn nieuwe favoriet"

Een week voor de start van de competitie trok Antwerp nog naar Engeland voor zijn laatste generale ...

317
317
Goede reclame voor Club: Stankovic en Tzolis drukken stempel

Club Brugge vergaarde de voorbije jaren een uitstekende reputatie als kweekvijver voor talent. Die ...

264
264
Vrancken in nauwe schoentjes: ook rampzalige competitiestart

Wouter Vrancken versierde deze zomer een fraaie uitdaging in het buitenland, want hij verzilverde ...

191
191
'Standard verbaast: toch nog miljoenenaanwinst'

Zaterdag bleek er nog veel werk aan de winkel te zijn voor Standard, want het kreeg in zijn laatste ...

127
127
Meunier reageert persoonlijk na straf gerucht

Thomas Meunier was één van de Rode Duivels die na de uitschakeling op het WK snel een ...

87
87
'infantino-bom barst helemaal: bonden eisen ontslag'

De voorbije dagen stond de internationale voetbalwereld in rep en roer, toen bekend raakte dat ...

272
272
Antwerp en Westerlo houden katers over aan galamatchen

Een week voor de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League leggen de eersteklassers nog ...

133
133
'Anderlecht haalt uit: transferstunt met tikkende tijdbom'

Anderlecht droomt van een opvallende stunt op de transfermarkt. Paars-wit heeft een speler op de ...

796
796
'Westerlo pakt uit met straffe ingaande transfer'

Het is een bijzonder drukke mercato bij KVC Westerlo. Het einde is nog niet in zicht. De Kemphanen ...

170
170
Van Gucht zorgt voor nieuwe storm met bizar liefdesspektakel

Voor Ruben Van Gucht kwam eind vorige week een einde aan een razend drukke periode. Eerst was hij ...

199
199
Hubert vol lof over smaakmaker: "Een echte winnaar"

Union SG won de supercup van Club Brugge. Pas na de wissels in de tweede helft kwam de bekerwinnaar ...

64
64
Is Club Brugge klaar? Leko met verrassend oordeel

Club Brugge verloor de supercup, toch een tegenvallertje. Coach Ivan Leko sprak na de nederlaag via ...

627
627
Euvrard verrast iedereen met transfernieuws bij Standard

Standard heeft zijn voorbereiding afgesloten met een 1-0-zege tegen het Duitse Bielefeld. Trainer ...

276
276
Tresoldi reageert na alle transferperikelen

Club Brugge verloor zijn eerste officiële match van het seizoen. Union SG won na het nemen van ...

503
503
Godts naar PSG? Cruijff en makelaar spelen open kaart

Trekt Mika Godts naar PSG? De onderhandelingen lijken weldra op te starten. Godts werd alvast gezien ...

118
118
Adriano Bertaccini smelt na hartverwarmend eerbetoon

Adriano Bertaccini kan niet alleen rekenen op de steun van de Anderlecht-fans. Ook naast het veld ...

249
249

Meer sportnieuws