Transfervoltreffer Anderlecht: "Iedereen gelooft in hem"

757
Transfervoltreffer Anderlecht:

Na de belabberde prestaties van vorig seizoen pakte RSC Anderlecht uit met een heus transferoffensief. Zo werd bijna een volledig elftal aan verse krachten naar het Lotto Park gehaald. En een aantal van die aanwinsten maakte inmiddels behoorlijk wat indruk.

Sportieve baas Jesper Fredberg stond voor een lastige taak tijdens de voorbije mercato. Zo moest hij spelers overtuigen om bij de nummer 11 uit de Belgische competitie te komen voetballen, zonder uitzicht op Europees voetbal. Daarnaast moest hij er ook nog eens voor zorgen dat de salarisuitgaven relatief beperkt bleven.

Maar daar slaagde de Deen wonderwel in. Zo pakte hij uit met enkele stevige ervaren krachten als Mats Rits en Thorgan Hazard. Daarnaast deed Fredberg vooral beroep op zijn Deense connecties. Met Kasper Schmeichel, Thomas Delaney en Kasper Dolberg haalde hij liefst drie Deense internationals in huis.

LEES OOK: Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Roedel gevonden

Dat drietal toonde inmiddels ook hun meerwaarde. Schmeichel en Delaney groeiden op korte tijd uit tot twee leiders bij Paars-Wit. En ook Dolberg is voorlopig een voltreffer. Zijn impact op het veldspel mag dan wel beperkt zijn, de spits bewees dat hij over een enorm killer-instict beschikt.

De 26-jarige scoorde inmiddels 9 goals in 14 matchen, waarvan zeven opeenvolgende keren in de voorbije duels. "Kasper heeft na wat wisselvallige jaren zijn roedel gevonden", zwaait ploegmaat Delaney met lof bij HBvL. "Hij is gelukkig en dat is maar logisch. De coaches geloven in hem en iedereen die ooit met Dolberg voetbalde weet: hij is één van de beste aanvallers die ze ooit ontmoet hebben."

IJskonijn Dolberg

Als hij op het veld staat, laat Dolberg telkens wel een koele tot zelfs ongeïnteresseerde indruk achter. Maar volgens Delaney hoeft daar niets achter gezocht worden. "Kasper blijft natuurlijk Kasper. Onlangs scoorde hij een penalty en hij draaide zich om alsof er niets gebeurd was. Door zijn profiel zullen er ook altijd coaches zijn die zullen zeggen dat hij als spits niet doet wat hij moet doen, maar bij Anderlecht gelooft iedereen heel hard in Kasper Dolberg."

Dolberg hoort bij de vijf beste spitsen in de JPL ...

Meest recent

Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

57
57
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

52
52
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

43
43
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

37
37
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

15
15
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

68
68
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

151
151
Koppen rollen in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

139
139
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

301
301
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

278
278
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

123
123
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

127
127
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

222
222
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

185
185
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

255
255
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

315
315
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

216
216
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

227
227
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

112
112
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

101
101
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

257
257
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

53
53
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

142
142
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

248
248
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

997
997

Meer sportnieuws