Toptransfer ontspoort volledig bij KRC Genk

door
Toptransfer ontspoort volledig bij KRC Genk

Dimitri de Condé haalde vorig jaar een grote slag thuis met de transfer van Yira Sor, als een offensieve attractie en een van de meest gevreesde aanvallers in de UEFA Conference League.

Ondanks hoge verwachtingen ondervindt de Nigeriaan echter de grootste moeite om een vaste basisplaats te veroveren bij KRC Genk, en worden zijn gebreken - zoals gebrek aan efficiëntie en overzicht in zijn acties en zijn spel - steeds zichtbaarder.

Zijn schotnauwkeurigheid is veruit het laagste onder alle offensief ingestelde spelers bij Genk , en ondanks bijna 3 expected goals heeft hij nog geen doelpunt gescoord dit seizoen.

LEES OOK: Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

De aanhouder wint: De Condé slaat grote slag met Yira Sor

Dimitri de Condé staat bekend om zijn niet-aflatende aanpak bij het opvolgen van transferdoelwitten, een proces dat soms meerdere jaren beslaat, alvorens hij definitief toeslaat met een effectieve deal.

Een opvallend voorbeeld hiervan is de transfer van Yira Sor, die in augustus vorig jaar al op het punt stond om naar KRC Genk te verhuizen. De vermoedelijke transferprijs bedroeg toen acht miljoen euro, wat Sor de duurste inkomende transfer ooit bij Genk zou maken. 

Ook de Nigeriaanse aanvaller wilde graag naar Limburg verhuizen, maar zijn toenmalige werkgever, Slavia Praag, stak echter een stokje voor de overgang. “Er was een mondeling akkoord met Slavia, maar plots wilden ze hem niet meer laten gaan”, zei De Condé in september vorig jaar aan Het Laatste Nieuws.

Vier maanden later wist de Head of Football toch zijn slag te slaan tijdens de wintermercato, wat als een huzarenstukje mag worden beschouwd. Sor had namelijk flink indruk gemaakt als een grote sensatie en een van de meest gevreesde spitsen in de UEFA Conference League.

Hoewel zijn initiële prijs in de zomer op acht miljoen euro lag, bereikte De Condé eind december een akkoord voor 6,5 miljoen euro, waarmee Sor de op één na duurste inkomende transfer ooit werd bij Genk.

“Door de combinatie van zijn snelheid en techniek is hij een gesel voor elke defensie en zijn dynamische speelstijl geeft onze kern nog meer aanvallende mogelijkheden”, communiceerde de club.

Nigeriaanse attractie in de schaduw van Arokodare en Ait El Hadj

Yira Sor werd in Tsjechië omschreven als een offensieve attractie, want bij Slavia Praag schoot hij als een komeet de hoogte in. Sor arriveerde in Praag als een zuivere vleugelspeler, wat door zijn buitengewone (start)snelheid en dribbelend vermogen, een positie is die perfect past bij hem.

Maar onder coach Jindřich Trpišovský werd Sor succesvol omgevormd tot centrumspits. Een meesterzet, zo bleek achteraf. “Hij heeft een uitzonderlijke startsnelheid. Zijn eerste vier, vijf meters zijn absoluut geweldig”, zei Trpišovský.

“Hij een speler die de grenzen van het Tsjechische voetbal ver overschrijdt. Het is dan ook moeilijk om te zeggen waar zijn plafond ligt.”

Ondanks dat Sor de tweede duurste aankoop in de clubgeschiedenis van KRC Genk werd, stond zijn komst in wintermercato anno 2023 toch wat in de schaduw van Tolu Arokodare, die voor de neus van Anderlecht werd weggekaapt, en Anouar Ait El Hadj, die rechtstreeks van Sporting kwam. :

Wouter Vrancken merkte bovendien op dat Sor nog tijd nodig zou hebben om zich aan te passen en tactisch helemaal mee zou zijn met de spelprincipes van de ploeg.

Yiru Sor is niets meer dan een invaller bij KRC Genk

Yira Sor startte verschroeiend aan zijn Genkse passage, met onder andere een winning goal tegen Zulte Waregem tijdens zijn debuut in het basiselftal. In de beginperiode in Limburg liep alles volgens plan, totdat een blessure zijn vooruitgang afremde.

Sor voelde zich lange tijd niet op volle kracht, maar ook speltechnisch kon hij niet meer overtuigen. “Het draait wel nog vooral om tactiek en techniek”, oordeelde hij over zijn eerste maanden in het Belgische voetbal.

De Nigeriaan bracht zijn rechtstreekse tegenstanders wel regelmatig in de problemen met zijn enorme snelheid, doelgerichtheid en dribbels, maar hij miste vooral nog veel efficiëntie en overzicht in zijn spel en acties.

Deze tekortkomingen blijven ook dit seizoen aanwezig bij Sor, waardoor hij in bijna een jaar tijd nog steeds geen vaste basisplaats heeft veroverd in het elftal van Wouter Vrancken, en zelden overtuigt wanneer hij de kans krijgt om te spelen.

Sinds zijn aankomst vorige winter heeft hij slechts 12 keer in de basis gestaan en maar liefst 26 keer als invaller gespeeld, wat veelzeggend is over zijn huidige situatie bij de club.

Sor heeft veel intrinsiek talent maar nog meer gebreken

Yira Sor bezit intrinsiek alle kwaliteiten om een meerwaardespeler te worden bij KRC Genk, maar het is duidelijk dat er nog veel schaafwerk nodig is om zijn volledige potentieel te ontplooien.

Omdat hij niet de juiste looplijnen aanhoudt, vergeet Sor zijn grootste wapen - zijn duizelingwekkende snelheid - uit te spelen. “Waardoor hij voortdurend in situaties komt, waarin vooral zijn gebreken - techniek en overzicht in de korte ruimte - zichtbaar worden”, merkte Het Belang van Limburg op eerder dit seizoen.

Sor laat zich te vaak te gemakkelijk van de bal zetten, heeft te veel tijd nodig om op doel te schieten, maakt vaak onzichtbare invalbeurten en speelt soms non-matchen.

Ondanks het feit dat Sor dit seizoen bijna 3 expected goals heeft verzameld, heeft hij in werkelijkheid nog geen enkel doelpunt gescoord. Zijn schotnauwkeurigheid is met een gemiddelde van slechts 15% van zijn doelpogingen tussen de palen veruit het laagste onder alle offensief ingestelde spelers bij Genk.

Anderzijds wordt Sor ook niet altijd op zijn favoriete positie als flankaanvaller ingezet - bijna de helft van zijn speeltijd fungeerde hij als centrumspits - wat bijdraagt niet aan zijn zelfvertrouwen. Hoewel de 23-jarige doet wat de coach hem vraagt, bevestigde hij eerder dit seizoen dat de flank zijn beste positie is.

Zal Sor nog slagen bij KRC Genk?

Meest recent

Mazzu zet ploeg op scherp: "Anders lukt het nooit"

OH Leuven wist zich te redden, waardoor er in de Play-Offs nog maar weinig is om voor te spelen. Dat ...

13
13
Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

Voor Pierre Dwomoh komen er héél belangrijke maanden aan. De 21-jarige middenvelder ...

63
63
Broos komt met verrassende openbaring over Kompany

Vincent Kompany is vandaag 40 jaar geworden. De trainer levert uitstekend werk bij Bayern ...

62
62
Real Madrid stelt weer teleur, Tottenham op degradatieplaats

In de Premier League, Ligue 1, Serie A, Eredivisie, Bundesliga en La Liga stonden er vanavond duels ...

38
38
Charleroi duwt Antwerp helemaal kopje onder

Als Royal Antwerp FC en Sporting Charleroi nog een beetje ambitie willen hebben in de Play-Offs, dan ...

89
89
Deschacht snoeihard: "Hij is te weinig voor Anderlecht"

Olivier Deschacht kende prachtige tijden bij RSC Anderlecht, toen de club de absolute nummer ...

126
126
Beerschot faalt en bezorgt KV Kortrijk promotie naar JPL

In de Challenger Pro League kan KV Kortrijk dit weekend de promotie vieren. Beerschot speelde ...

192
192
Bayern deelt Real tik uit: "160 miljoen? Geen sprake van"

Bayern München is op dit moment wellicht de beste ploeg van Europa. Vincent Kompany hoopt dat ...

73
73
Anderlecht beslist: één spits moet de club verlaten

RSC Anderlecht heeft een zeer onevenwichtige A-kern. Dat moet in de zomer anders. Paars-Wit gaat ...

432
432
Euvrard verrast: "Interesse van Real Madrid en PSG?"

Er was een tijd dat Standard vaak spelers van de eigen academie liet doorstromen. Voor de vorige ...

130
130
Anderlecht slaat toe: "Mijn droom om voor RSCA te spelen"

Dat RSC Anderlecht bijzonder veel talent heeft rondlopen, daarover hebben we al veel geschreven. De ...

155
155
Bom onder Anderlecht: Taravel en bestuur clashen om ster

Bij Anderlecht zorgt Thorgan Hazard niet alleen voor discussie over zijn contract, maar ook binnen ...

296
296
'Real Madrid verrast compleet met nieuwe hoofdtrainer'

Alvaro Arebola gaat komend seizoen niet de hoofdtrainer zijn van Real Madrid. De Koninklijke gaat op ...

135
135
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding en dat zien we ook dit seizoen weer met de talenten ...

135
135
Bayern is om deze reden dé thuisbasis van Kompany

Vincent Kompany is 40 jaar geworden. Vince the Prince doet het uitstekend als trainer bij Bayern ...

72
72
'Anderlecht schuwt risico's: comeback uitgesteld?'

De zenuwen staan strakgespannen in het Lotto Park, waar RSC Anderlecht zondag AA Gent ontvangt. Mits ...

109
109
Leko hakt knopen door: vier wissels bij Club Brugge

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij STVV, waar het de kloof met de nummer drie in de stand kan ...

319
319
Taravel spuwt gal over Tzolis-relletje: "Onacceptabel"

Op de eerste speeldag van de play-offs won Club Brugge met 4-2 de topper tegen RSC Anderlecht. ...

241
241
Leko spreekt klare taal over vervanger Mignolet

Club Brugge moet het in de play-offs alweer een tijdje zonder Simon Mignolet stellen. Dat was ook al ...

159
159
'Anderlecht all-in voor winger: prijskaartje bekend'

In de play-offs is het zondag al van moeten voor RSC Anderlecht, dat thuis tegen AA Gent wil zien ...

130
130
Leko doet boekje open over zware mokerslag Mignolet

Voor het derde seizoen op een rij mist Simon Mignolet minstens een deel van de play-offs. Exact een ...

169
169
Taravel kondigt wissels aan: comeback bij Anderlecht

Nadat het de reguliere competitie al had afgesloten met een nul op zes, ging RSC Anderlecht op de ...

257
257
Ruben Van Gucht komt uit de kast… of toch bijna?

Wat begon als een onschuldige mediastunt, groeide uit tot een opvallende en licht absurde ...

37
37
Rik De Mil roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

KAA Gent neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht namens de Play-Offs. De Buffalo’s ...

177
177
Lewandowski in diepe rouw na onverwacht overlijden

De Poolse voetbalwereld is in diepe rouw. De voetbalbond meldde het plotse overlijden van ...

0
0

Meer sportnieuws