Toptransfer ontspoort volledig bij KRC Genk

1066
Toptransfer ontspoort volledig bij KRC Genk

Dimitri de Condé haalde vorig jaar een grote slag thuis met de transfer van Yira Sor, als een offensieve attractie en een van de meest gevreesde aanvallers in de UEFA Conference League.

Ondanks hoge verwachtingen ondervindt de Nigeriaan echter de grootste moeite om een vaste basisplaats te veroveren bij KRC Genk, en worden zijn gebreken - zoals gebrek aan efficiëntie en overzicht in zijn acties en zijn spel - steeds zichtbaarder.

Zijn schotnauwkeurigheid is veruit het laagste onder alle offensief ingestelde spelers bij Genk , en ondanks bijna 3 expected goals heeft hij nog geen doelpunt gescoord dit seizoen.

LEES OOK: Thorup-ingreep rendeert: permanente wissel bij Genk?

De aanhouder wint: De Condé slaat grote slag met Yira Sor

Dimitri de Condé staat bekend om zijn niet-aflatende aanpak bij het opvolgen van transferdoelwitten, een proces dat soms meerdere jaren beslaat, alvorens hij definitief toeslaat met een effectieve deal.

Een opvallend voorbeeld hiervan is de transfer van Yira Sor, die in augustus vorig jaar al op het punt stond om naar KRC Genk te verhuizen. De vermoedelijke transferprijs bedroeg toen acht miljoen euro, wat Sor de duurste inkomende transfer ooit bij Genk zou maken. 

Ook de Nigeriaanse aanvaller wilde graag naar Limburg verhuizen, maar zijn toenmalige werkgever, Slavia Praag, stak echter een stokje voor de overgang. “Er was een mondeling akkoord met Slavia, maar plots wilden ze hem niet meer laten gaan”, zei De Condé in september vorig jaar aan Het Laatste Nieuws.

Vier maanden later wist de Head of Football toch zijn slag te slaan tijdens de wintermercato, wat als een huzarenstukje mag worden beschouwd. Sor had namelijk flink indruk gemaakt als een grote sensatie en een van de meest gevreesde spitsen in de UEFA Conference League.

Hoewel zijn initiële prijs in de zomer op acht miljoen euro lag, bereikte De Condé eind december een akkoord voor 6,5 miljoen euro, waarmee Sor de op één na duurste inkomende transfer ooit werd bij Genk.

“Door de combinatie van zijn snelheid en techniek is hij een gesel voor elke defensie en zijn dynamische speelstijl geeft onze kern nog meer aanvallende mogelijkheden”, communiceerde de club.

Nigeriaanse attractie in de schaduw van Arokodare en Ait El Hadj

Yira Sor werd in Tsjechië omschreven als een offensieve attractie, want bij Slavia Praag schoot hij als een komeet de hoogte in. Sor arriveerde in Praag als een zuivere vleugelspeler, wat door zijn buitengewone (start)snelheid en dribbelend vermogen, een positie is die perfect past bij hem.

Maar onder coach Jindřich Trpišovský werd Sor succesvol omgevormd tot centrumspits. Een meesterzet, zo bleek achteraf. “Hij heeft een uitzonderlijke startsnelheid. Zijn eerste vier, vijf meters zijn absoluut geweldig”, zei Trpišovský.

“Hij een speler die de grenzen van het Tsjechische voetbal ver overschrijdt. Het is dan ook moeilijk om te zeggen waar zijn plafond ligt.”

Ondanks dat Sor de tweede duurste aankoop in de clubgeschiedenis van KRC Genk werd, stond zijn komst in wintermercato anno 2023 toch wat in de schaduw van Tolu Arokodare, die voor de neus van Anderlecht werd weggekaapt, en Anouar Ait El Hadj, die rechtstreeks van Sporting kwam. :

Wouter Vrancken merkte bovendien op dat Sor nog tijd nodig zou hebben om zich aan te passen en tactisch helemaal mee zou zijn met de spelprincipes van de ploeg.

Yiru Sor is niets meer dan een invaller bij KRC Genk

Yira Sor startte verschroeiend aan zijn Genkse passage, met onder andere een winning goal tegen Zulte Waregem tijdens zijn debuut in het basiselftal. In de beginperiode in Limburg liep alles volgens plan, totdat een blessure zijn vooruitgang afremde.

Sor voelde zich lange tijd niet op volle kracht, maar ook speltechnisch kon hij niet meer overtuigen. “Het draait wel nog vooral om tactiek en techniek”, oordeelde hij over zijn eerste maanden in het Belgische voetbal.

De Nigeriaan bracht zijn rechtstreekse tegenstanders wel regelmatig in de problemen met zijn enorme snelheid, doelgerichtheid en dribbels, maar hij miste vooral nog veel efficiëntie en overzicht in zijn spel en acties.

Deze tekortkomingen blijven ook dit seizoen aanwezig bij Sor, waardoor hij in bijna een jaar tijd nog steeds geen vaste basisplaats heeft veroverd in het elftal van Wouter Vrancken, en zelden overtuigt wanneer hij de kans krijgt om te spelen.

Sinds zijn aankomst vorige winter heeft hij slechts 12 keer in de basis gestaan en maar liefst 26 keer als invaller gespeeld, wat veelzeggend is over zijn huidige situatie bij de club.

Sor heeft veel intrinsiek talent maar nog meer gebreken

Yira Sor bezit intrinsiek alle kwaliteiten om een meerwaardespeler te worden bij KRC Genk, maar het is duidelijk dat er nog veel schaafwerk nodig is om zijn volledige potentieel te ontplooien.

Omdat hij niet de juiste looplijnen aanhoudt, vergeet Sor zijn grootste wapen - zijn duizelingwekkende snelheid - uit te spelen. “Waardoor hij voortdurend in situaties komt, waarin vooral zijn gebreken - techniek en overzicht in de korte ruimte - zichtbaar worden”, merkte Het Belang van Limburg op eerder dit seizoen.

Sor laat zich te vaak te gemakkelijk van de bal zetten, heeft te veel tijd nodig om op doel te schieten, maakt vaak onzichtbare invalbeurten en speelt soms non-matchen.

Ondanks het feit dat Sor dit seizoen bijna 3 expected goals heeft verzameld, heeft hij in werkelijkheid nog geen enkel doelpunt gescoord. Zijn schotnauwkeurigheid is met een gemiddelde van slechts 15% van zijn doelpogingen tussen de palen veruit het laagste onder alle offensief ingestelde spelers bij Genk.

Anderzijds wordt Sor ook niet altijd op zijn favoriete positie als flankaanvaller ingezet - bijna de helft van zijn speeltijd fungeerde hij als centrumspits - wat bijdraagt niet aan zijn zelfvertrouwen. Hoewel de 23-jarige doet wat de coach hem vraagt, bevestigde hij eerder dit seizoen dat de flank zijn beste positie is.

Zal Sor nog slagen bij KRC Genk?

Meest recent

Westerlo droomt van Europa: spelers schatten kansen in

Het kan soms verkeren in een voetbalseizoen, zo ervaren ze ook bij Westerlo. Met een nul op negen ...

9
9
Wordt Compper de volgende coach die vliegt in JPL?

Antwerp blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Het ging zondag met 5-1 onderuit in ...

50
50
STVV-coach trekt aan alarmbel: "Er moet iets veranderen"

Donderdag maakt STVV tegen het Georgische Iberia zijn debuut in de league phase van de Conference ...

27
27
Westerlo haalt uit, maar Charaï was hierover niet tevreden

Westerlo kende een moeilijk seizoensbegin met een nul op negen, maar is sindsdien helemaal onder ...

3
3
Vanderbiest komt geweldige onthulling over 'vete' met Raman

'Eindelijk', zal het overheersende gevoel zijn bij KV Mechelen. Op de achtste speeldag pakte het ...

28
28
'AC Milan haalt opvolger Modric in JPL'

Bij AC Milan kunnen ze dit seizoen nog steeds genieten van Luka Modric. De Kroatische middenvelder ...

56
56
Compper briest na rode kaart: "Ik ben nog steeds boos"

Antwerp had gehoopt om zich te herpakken nadat het zijn vier laatste wedstrijden voor de ...

87
87
'Club bidt voor Forbs: plan-B ligt op tafel'

Club Brugge heeft dit weekend geen steek laten vallen in de Jupiler Pro League en ging vlotjes met ...

115
115
KV Mechelen pakt na spektakelstuk eindelijk eerste zege

Een collectieve zucht van opluchting in het AFAS Stadion. KV Mechelen heeft op de achtste speeldag ...

62
62
Hubert zeer scherp voor Union: "Dat kan niet!"

Union SG speelde 1-1 tegen OH Leuven en dat was al bij al logisch op basis van de twee helften. De ...

56
56
Westerlo feest en duwt Antwerp in stevige sportieve crisis

Om 18u30 ontving KVC Westerlo Royal Antwerp FC. De bezoekers moesten na een slechte reeks punten ...

106
106
'Eerste winterknaller Club Brugge: ‘beest’ van 6M'

Club Brugge kijkt nu al vooruit naar de wintermercato. Blauw-zwart heeft een Spaanse flankaanvaller ...

414
414
Stunt van formaat: Seedorf trainer bij buitenlandse topclub

Zeer verrassend nieuws in de voetbalwereld. Clarence Seedorf heeft een nieuwe club gevonden als ...

39
39
Beresterke Doku speelt Liverpool compleet aan flarden

Manchester City en Liverpool gaven elkaar om 17u30 partij. Het werd een zeer beladen dueln met ...

188
188
Standard pakt 0 op 9: Euvrard laat frustraties vrije loop

Standard begon erg veelbelovend aan het huidige seizoen. Maar momenteel zijn de Rouches op een ...

72
72
De Meyer spreekt klare taal: “Of ik de druk op mijn positie voel?”

STVV speelt een belangrijk duel tegen KV Mechelen. De Truienaars willen na een 0 op 6 weer aanknopen ...

36
36
3.5 op 10: basisdebutant zakt door ijs bij zwak Union

Union SG is tegenvallend aan het twee luik van het seizoen begonnen. De Brusselaars mochten zondag ...

49
49
Droomdebuut voor Ferrera bij Patro: derby ontspoort in slot

Patro Eisden en Jong Genk maakten er een bijzonder geladen Limburgse derby van. Met Radja Nainggolan ...

351
351
Evenepoel steelt show bij Serie A-topper; baalmiddag Sels

In de Engelse Premier League heeft Nottingham Forrest andermaal puntenverlies geleden. Matz Sels en ...

61
61
Sterk OHL zorgt voor stevige verrassing op veld van Union

Uiterst verrassend, maar absoluut verdiend, heeft OHL deze namiddag Union in bedwang gehouden. De ...

74
74
Club Brugge kruist vingers: eerste update blessure Forbs

Club Brugge staat in de Champions League voor de lastige verplaatsing naar Inter Milaan. Daarvoor ...

294
294
Standard spreekt schande: veelzeggende reactie Lardot

Standard heeft zich na de interland-break niet kunnen herpakken. In een leeg Sclessin boekten de ...

247
247
Anderlecht grijpt rigoureus in met matchwinnaar Bertaccini

RSC Anderlecht heeft zaterdagnamiddag de drie punten gepakt op het veld van Cercle Brugge. Maar de ...

431
431
Hopelijk geen voorbode: Club Brugge kent ref in Milaan

Volgende week is het zover, dan trekt de Champions League zich weer op gang. Club Brugge staat dan ...

183
183
Nieuwe blamage United: Neville neemt Lammens in vizier

Manchester United blijft maar aanmodderen in de Premier League. De Mancunians gaven zaterdag ook ...

145
145

Meer sportnieuws