Toptransfer ontspoort volledig bij KRC Genk

door
Toptransfer ontspoort volledig bij KRC Genk

Dimitri de Condé haalde vorig jaar een grote slag thuis met de transfer van Yira Sor, als een offensieve attractie en een van de meest gevreesde aanvallers in de UEFA Conference League.

Ondanks hoge verwachtingen ondervindt de Nigeriaan echter de grootste moeite om een vaste basisplaats te veroveren bij KRC Genk, en worden zijn gebreken - zoals gebrek aan efficiëntie en overzicht in zijn acties en zijn spel - steeds zichtbaarder.

Zijn schotnauwkeurigheid is veruit het laagste onder alle offensief ingestelde spelers bij Genk , en ondanks bijna 3 expected goals heeft hij nog geen doelpunt gescoord dit seizoen.

LEES OOK: EINDEJAARSPOLL: wie verdient de Gouden Schoen 2025?

De aanhouder wint: De Condé slaat grote slag met Yira Sor

Dimitri de Condé staat bekend om zijn niet-aflatende aanpak bij het opvolgen van transferdoelwitten, een proces dat soms meerdere jaren beslaat, alvorens hij definitief toeslaat met een effectieve deal.

Een opvallend voorbeeld hiervan is de transfer van Yira Sor, die in augustus vorig jaar al op het punt stond om naar KRC Genk te verhuizen. De vermoedelijke transferprijs bedroeg toen acht miljoen euro, wat Sor de duurste inkomende transfer ooit bij Genk zou maken. 

Ook de Nigeriaanse aanvaller wilde graag naar Limburg verhuizen, maar zijn toenmalige werkgever, Slavia Praag, stak echter een stokje voor de overgang. “Er was een mondeling akkoord met Slavia, maar plots wilden ze hem niet meer laten gaan”, zei De Condé in september vorig jaar aan Het Laatste Nieuws.

Vier maanden later wist de Head of Football toch zijn slag te slaan tijdens de wintermercato, wat als een huzarenstukje mag worden beschouwd. Sor had namelijk flink indruk gemaakt als een grote sensatie en een van de meest gevreesde spitsen in de UEFA Conference League.

Hoewel zijn initiële prijs in de zomer op acht miljoen euro lag, bereikte De Condé eind december een akkoord voor 6,5 miljoen euro, waarmee Sor de op één na duurste inkomende transfer ooit werd bij Genk.

“Door de combinatie van zijn snelheid en techniek is hij een gesel voor elke defensie en zijn dynamische speelstijl geeft onze kern nog meer aanvallende mogelijkheden”, communiceerde de club.

Nigeriaanse attractie in de schaduw van Arokodare en Ait El Hadj

Yira Sor werd in Tsjechië omschreven als een offensieve attractie, want bij Slavia Praag schoot hij als een komeet de hoogte in. Sor arriveerde in Praag als een zuivere vleugelspeler, wat door zijn buitengewone (start)snelheid en dribbelend vermogen, een positie is die perfect past bij hem.

Maar onder coach Jindřich Trpišovský werd Sor succesvol omgevormd tot centrumspits. Een meesterzet, zo bleek achteraf. “Hij heeft een uitzonderlijke startsnelheid. Zijn eerste vier, vijf meters zijn absoluut geweldig”, zei Trpišovský.

“Hij een speler die de grenzen van het Tsjechische voetbal ver overschrijdt. Het is dan ook moeilijk om te zeggen waar zijn plafond ligt.”

Ondanks dat Sor de tweede duurste aankoop in de clubgeschiedenis van KRC Genk werd, stond zijn komst in wintermercato anno 2023 toch wat in de schaduw van Tolu Arokodare, die voor de neus van Anderlecht werd weggekaapt, en Anouar Ait El Hadj, die rechtstreeks van Sporting kwam. :

Wouter Vrancken merkte bovendien op dat Sor nog tijd nodig zou hebben om zich aan te passen en tactisch helemaal mee zou zijn met de spelprincipes van de ploeg.

Yiru Sor is niets meer dan een invaller bij KRC Genk

Yira Sor startte verschroeiend aan zijn Genkse passage, met onder andere een winning goal tegen Zulte Waregem tijdens zijn debuut in het basiselftal. In de beginperiode in Limburg liep alles volgens plan, totdat een blessure zijn vooruitgang afremde.

Sor voelde zich lange tijd niet op volle kracht, maar ook speltechnisch kon hij niet meer overtuigen. “Het draait wel nog vooral om tactiek en techniek”, oordeelde hij over zijn eerste maanden in het Belgische voetbal.

De Nigeriaan bracht zijn rechtstreekse tegenstanders wel regelmatig in de problemen met zijn enorme snelheid, doelgerichtheid en dribbels, maar hij miste vooral nog veel efficiëntie en overzicht in zijn spel en acties.

Deze tekortkomingen blijven ook dit seizoen aanwezig bij Sor, waardoor hij in bijna een jaar tijd nog steeds geen vaste basisplaats heeft veroverd in het elftal van Wouter Vrancken, en zelden overtuigt wanneer hij de kans krijgt om te spelen.

Sinds zijn aankomst vorige winter heeft hij slechts 12 keer in de basis gestaan en maar liefst 26 keer als invaller gespeeld, wat veelzeggend is over zijn huidige situatie bij de club.

Sor heeft veel intrinsiek talent maar nog meer gebreken

Yira Sor bezit intrinsiek alle kwaliteiten om een meerwaardespeler te worden bij KRC Genk, maar het is duidelijk dat er nog veel schaafwerk nodig is om zijn volledige potentieel te ontplooien.

Omdat hij niet de juiste looplijnen aanhoudt, vergeet Sor zijn grootste wapen - zijn duizelingwekkende snelheid - uit te spelen. “Waardoor hij voortdurend in situaties komt, waarin vooral zijn gebreken - techniek en overzicht in de korte ruimte - zichtbaar worden”, merkte Het Belang van Limburg op eerder dit seizoen.

Sor laat zich te vaak te gemakkelijk van de bal zetten, heeft te veel tijd nodig om op doel te schieten, maakt vaak onzichtbare invalbeurten en speelt soms non-matchen.

Ondanks het feit dat Sor dit seizoen bijna 3 expected goals heeft verzameld, heeft hij in werkelijkheid nog geen enkel doelpunt gescoord. Zijn schotnauwkeurigheid is met een gemiddelde van slechts 15% van zijn doelpogingen tussen de palen veruit het laagste onder alle offensief ingestelde spelers bij Genk.

Anderzijds wordt Sor ook niet altijd op zijn favoriete positie als flankaanvaller ingezet - bijna de helft van zijn speeltijd fungeerde hij als centrumspits - wat bijdraagt niet aan zijn zelfvertrouwen. Hoewel de 23-jarige doet wat de coach hem vraagt, bevestigde hij eerder dit seizoen dat de flank zijn beste positie is.

Zal Sor nog slagen bij KRC Genk?

Meest recent

WK-jaar barst los! Drie Duivels bij 100 grootste blikvangers

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

18
18
Trainer vh Jaar: opzienbarende opvolger voor Hayen?

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

83
83
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

37
37
Strijd om Gouden Bal: nu al absolute topfavoriet voor 2026

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

610
610
EINDEJAARSPOLL: wie verdient de Gouden Schoen 2025?

Het kalenderjaar zit er weer op en traditiegetrouw komt de uitreiking van de Gouden Schoen er dus ...

504
504
'Nederland wrijft ogen uit: Anderlecht dropt winterknaller'

In Eindhoven willen ze één ding: hun goudhaantje houden. Alleen duikt Anderlecht nu op ...

193
193
'Historisch slechte cijfers voor Anderlecht'

Bij Anderlecht bleven ze nog voor het nieuwjaarsfeest al achter met een kater. In hun laatste ...

134
134
'Chelsea schokt na onwaarschijnlijk zwakke reeks'

Zowat halfweg het seizoen lijkt het er in de Premier League op dat de titelstrijd een duel zal ...

50
50
Overname Anderlecht: Verschueren spreekt klare taal

Voor Anderlecht is 2025 alweer een woelig jaar geweest. Dat ging nog maar eens gepaard met de nodige ...

177
177
Union verrast iedereen met beslissing tijdens winterstop

Vorig weekend werd er nog gevoetbald in de Jupiler Pro League, maar nu genieten de eersteklassers ...

112
112
'Knaltransfer Ordoñez nadert: grootmacht legt contact'

Bij Club Brugge hebben ze in december hard ingegrepen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart ...

375
375
Westerlo is aanvaller nu ook helemaal kwijt

Officieel gaat de transfermarkt pas op donderdag weer open, maar achter de schermen worden de eerste ...

29
29
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

189
189
Turkse en Amerikaanse figuren polsen bij Sporting Hasselt

Sporting Hasselt was enkele jaren geleden een club in verval. Een verouderd stadion, weinig volk... ...

142
142
'Westerlo wil stunten met ingaande miljoenentransfer'

KVC Westerlo zal in 2026 spelers moeten verkopen om de rekeningen te laten kloppen. De Turkse ...

67
67
Baouf (ex-Anderlecht) beslist over absolute toptransfer

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat volk vertrekken. Daar zat onder meer Ismaël Baouf ...

116
116
Bayern-ster Davies lovend over RSCA-speler: "Maakt indruk"

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Dat zien we aan de matige resultaten van dit ...

274
274
Dit zijn de 10 meeste waardevolle Belgen van 2025

Het jaar 2025 ligt zo goed als achter de rug. Het was het jaar waar Rudi Garcia de Rode Duivels weer ...

198
198
Guardiola komt met uitstekend nieuws over Doku

Manchester City is bezig aan een uitstekende reeks en heeft zijn laatste acht officiële ...

24
24
Kindermans gooit meteen transferplannen La Louvière op tafel

La Louvière is dit seizoen een zeer verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. Daardoor ...

67
67
'Knaltransfer Mandela Keita naar Engelse grootmacht'

Bij de Rode Duivels is de weelde op het middenveld enorm. De Bruyne, Tielemans, Onana, Vanaken en ...

131
131
Nieuw plan met Keisuke Goto bij Anderlecht?

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi maakte vlak voor het ingaan van de winterstop nog maar ...

499
499
'Barça maakt zich op voor transferbom van 100 miljoen'

Bij FC Barcelona beloven de komende mercato's weer spannend te worden. Het blijft voor de Catalanen ...

110
110
DAZN bijt in het zand, maar stuurt stevige waarschuwing

De voorbije weken was het bang afwachten voor de Belgische profclubs, nadat DAZN plots eenzijdig het ...

743
743
'Club Brugge keihard: bod van 20 miljoen geweigerd'

De spelers van Club Brugge kunnen nog enkele dagen genieten van een welverdiende vakantie. Op 3 ...

752
752

Meer sportnieuws