El Khannouss en Saintfiet genomineerd voor prestigieuze prijs

45
El Khannouss en Saintfiet genomineerd voor prestigieuze prijs

Het is in januari en februari weer uitkijken naar de Africa Cup, die georganiseerd zal worden in Ivoorkust. In afwachting daarvan heeft de Afrikaanse voetbalbond CAF al iets anders aangekondigd. Ze maakten vrijdag de genomineerden bekend voor de CAF Awards.

Daarbij werden ook twee bekenden van het Belgische voetbal in de bloemetjes gezet. In de categorie Jonge Speler van het Jaar is Bilal El Khannouss immers één van de vijf genomineerden. Het 19-jarige goudhaantje brak het voorbije jaar helemaal door bij KRC Genk én de Marokkaanse nationale ploeg.

LEES OOK: Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

El Khannouss en Saintfiet genomineerd

Hij krijgt af te rekenen met de concurrentie van Dango Ouattara (Bournemouth), Abde Ezzalzouli (Real Betis), Lamine Camara (FC Metz) en Amara Diouf (Génération Foot).

In de categorie Trainer van het Jaar werd onze landgenoot Tom Saintfiet voor de tweede keer op rij genomineerd. Dit jaar wist Saintfiet Gambia opnieuw te plaatsen voor de eindronde van de Africa Cup, waar hij in 2022 nog de kwartfinale haalde. 

Kleine kans voor Saintfiet

De kans lijkt wel klein dat onze landgenoot de prijs effectief ook zal winnen. De absolute topfavoriet is Walid Regragui, die als bondscoach vorige winter Marokko naar de halve finale op het WK in Qatar wist te leiden.

Daarnaast moet Saintfiet ook nog zien af te rekenen met de concurrentie van Aliou Cissé, de bondscoach van Senegal en laureaat van 2022. De twee laatste genomineerden zijn clubtrainers Abdelhak Benchikha (USM Alger) en Marcel Koller (Al-Ahly).

Zal El Khannouss de trofee winnen?

Meest recent

Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

4
4
Vanaken laat fans perplex staan na stunt: emoties laaien op

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

15
15
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

18
18
Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Na vier wedstrijden ligt ook Borussia Dortmund op koers om te overwinteren in de Champions League. ...

21
21
Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

88
88
Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Nadat het vorig weekend op Sclessin een puntje pakte, hoopte KV Kortrijk woensdagavond op zijn elan ...

49
49
Financiële catastrofe voor Belgische clubs: Duchâtelet in de bres

De Belgische clubs beleven tegenwoordig hoogdagen op het Europese toneel. Club Brugge blijft het ...

97
97
Club op koers voor top-8? Leko schat de kansen in

Na de knappe zeges tegen Inter en Lens wou Club Brugge woensdagavond op zijn elan doorgaan in de ...

139
139
Kane heeft knoop over zijn toekomst doorgehakt

Harry Kane zette vorige week op zijn 33ste de kroon op zijn carrière met de belangrijkste ...

37
37
De Bruyne zwaar in clinch met ploegmaat: "F*ck off!"

Bij Napoli beleven ze dit seizoen niet al te veel plezier aan de Champions League. Enkel tegen ...

62
62
Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Er valt uiteraard veel na te praten over de zege van Club Brugge op PSV, maar voor dé uitslag ...

258
258
Mannaert doet straffe voorspelling over Club in CL

Club Brugge heeft woensdagavond alweer een uitstekende zaak gedaan in de Champions League, want het ...

208
208
Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Op het einde van deze week zal Mark van Bommel bekend maken op welke Rode Duivels hij rekent voor de ...

147
147
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

838
838
Tresoldi gelooft zijn oren niet na domper: "Wie dan?!"

Halfweg de league phase lijkt Club Brugge al zo goed als zeker dat het zal overwinteren in de ...

330
330
Sterkhouder Union dringt openlijk aan op transfer

Union zag de voorbije jaren in de zomer telkens weer een pak sterkhouders vertrekken. Dat was ook ...

122
122
Mechele gelooft ploegmaat niet: "Hij is een cheat code"

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde overwinning op een rij in de Champions League gepakt. ...

192
192
Mechelen lijkt eindelijk vertrokken: "Dat doet extra deugd"

Er werd woensdagavond niet alleen in de Champions League gevoetbald. In de Jupiler Pro League stond ...

87
87
Leko in de wolken: "Dit was casino-voetbal, pure fun"

Club Brugge blijft maar door de Champions League razen. Blauw-Zwart pakte woensdagavond al zijn ...

222
222
Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

270
270
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

576
576
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

272
272
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

260
260
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

77
77
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

346
346

Meer sportnieuws