'Vandevoordt maakt nu al slachtoffer bij volgende club'

door
'Vandevoordt maakt nu al slachtoffer bij volgende club'

De Jonge Duivels werken de komende dagen enkele belangrijke wedstrijden af, want in de kwalificaties voor het EK U21 in 2025 krijgen ze met Schotland en Spanje hun twee belangrijkste concurrenten over de vloer. Bondscoach Gill Swerts rekent dan ook op zijn sterkhouders, onder wie ook Maarten Vandevoordt.

De 21-jarige doelman van KRC Genk is ook in deze campagne de nummer één van de Jonge Duivels, ondanks dat er al een tijdje her en der geroepen wordt om hem een kans te geven bij de A-ploeg. Bondscoach Domenico Tedesco lijkt echter liever Vandevoordt minuten te laten maken bij de beloften dan hem als derde of vierde doelman bij de Rode Duivels te halen.

LEES OOK: 'Strijd helemaal los om nieuw goudhaantje Club Brugge'

Concurrent minder voor Vandevoordt

Zijn kans lijkt echter op termijn te zullen komen, zeker wanneer Vandevoordt komende zomer ook op clubniveau een stap hogerop zal zetten. Na dit seizoen verkast hij immers voor 10 miljoen euro van Genk naar RB Leipzig, een transfer die intussen al een hele tijd vastligt.

Het zal voor Vandevoordt echter niet evident worden om bij de Duitse bekerhouder een basisplaats af te dwingen. Hij lijkt echter wel al met één concurrent minder te zullen moeten afrekenen. Volgens Kicker wil Peter Gulacsi immers andere oorden opzoeken.

Plaats kwijt door zware blessure

De 33-jarige Hongaar was jarenlang de nummer één onder de lat en zelfs aanvoerder, maar door een zware blessure verloor hij zijn plaats aan Janis Blaswich. Die deed het sindsdien uitstekend en versierde deze maand zelfs een eerste selectie voor de Duitse nationale ploeg.

Omdat ook Vandevoordt nog op komst is, zou Gulacsi nu eieren voor zijn geld kiezen. Hij aast op een transfer en dan wordt snel zusterclub New York Red Bulls genoemd. De doelman zou echter geen trek hebben in een overstap naar de Amerikaanse MLS.

Zal Vandevoordt bij Leipzig snel titularis zijn?

Meest recent

Na de blamage: keuzes plots makkelijker voor Garcia

België bakte er weinig van tegen Kazachstan. Het werd 1-1 en een aantal Rode Duivels kregen hun ...

0
0
Sportief mysterie: Welk geheim onthult Marc Coucke vandaag?

Voor Marc Coucke en Anderlecht waren het andermaal woelige weken. In een soort emotionele ...

17
17
'Knaltransfer Raskin : Rode Duivel hakt knoop door'

Nicolas Raskin kende een sterk 2025, waar hij zich knap in de basisploeg van de Rode Duivels ...

24
24
Bruggeling zwaar vernederd door Garcia: bom barst bijna

Brandon Mechele zat 90 minuten op de bank in Astana terwijl de Belgische defensie opnieuw door het ...

491
491
STVV 'verklapt' transfergeheim: "Slagen er alle jaren in"

STVV is een club waar ze al jaren een uitstekend transferbeleid hebben, al sloegen ze in januari de ...

18
18
Na Vanderhaeghe ook Borkelmans terug aan de slag in België?

Vital Borkelmans vertoeft sinds eind oktober weer in België. De coach was aan de slag in Irak. ...

71
71
'Club Brugge wil stunten met 25-voudig Portugees international'

Club Brugge zal in januari wellicht toch wat versterking moeten halen. De kern oogt toch niet al te ...

209
209
Real en Bayern lonken naar JPL-parel: "Volgen hem al 2 jaar"

In de Belgische competitie breken elk seizoen nieuwe spelers door. Het niveau blijft daardoor altijd ...

261
261
Odoi weldra dan toch aan de slag in België?

Denis Odoi is nog steeds nergens aan de slag als profspeler. De voormalige speler van RSC ...

59
59
'Club in schok: Tzolis doet transferrecord sneuvelen'

Club Brugge lijkt in de komende stilaan helemaal te moeten vrezen voor een leegloop. Nadat het in de ...

624
624
Lammens krijgt enorm compliment van Sir Alex Ferguson

Bij afwezigheid van Thibaut Courtois was het zaterdag in Kazachstan Matz Sels die nog eens onder de ...

109
109
'Volgende grootmachten dienen zich aan voor De Cat'

Het WK U17 mag dan wel een ontgoocheling geworden zijn voor Nathan De Cat met een snelle ...

110
110
Tzolis & Karetsas zorgen voor thriller, Zwitsers bijna zeker

Er werden zaterdagavond geen extra WK-tickets meer uitgedeeld. Zwitserland is wel zo goed als zeker ...

56
56
Raskin noemt bizarre verklaring voor Duivelse zeperd

De valiezen stonden bijna klaar voor het WK, want de verwachting was dat de Rode Duivels zaterdag in ...

116
116
'Barça dropt ferme transferbom: 120 miljoen'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over de defensie van FC Barcelona, nadat ze eerst op Club ...

113
113
'Alles op het WK: verguisde Duivel maakt wintertransfer'

Na de teleurstellende 1-1 tegen Kazachstan zijn de Rode Duivels nog altijd niet zeker van het WK, ...

137
137
Eén lichtpuntje bij Duivels: "Verrast, maar ook een eer"

De Rode Duivels beleefden een pijnlijke namiddag in Kazachstan, want ze raakten niet verder dan een ...

255
255
Groot probleem bij Duivels? "Even verontrustend als draw"

Iedereen verwachtte dat de Rode Duivels zaterdag hun ticket voor het WK veilig zouden stellen, maar ...

107
107
Blunderende Theate reageert giftig op kritiek

De Rode Duivels slagen er maar niet in om een lijn te krijgen in hun prestaties. Zaterdag ging het ...

581
581
Dartel Spanje nog niet naar WK, Wales zonder overschot

Om 18u stonden er een aantal duels in de WK-kwalificatiecampagne op het programma. Spanje hoopte ...

98
98
Martinez dient Gattuso van antwoord: "Dat zie je in Europa niet"

Italië was ooit het grootste voetballand, maar dat is het al vele jaren niet meer. De Serie A ...

70
70
Fichaux scherp voor Duivels: "Daarover moeten we praten"

Geen Rudi Garcia op de bank bij de Rode Duivels tegen Kazachstan. Hij zat een schorsingsdag uit en ...

147
147
'De Cat krijgt concurrentie: twee rivalen voor megatransfer'

Nathan De Cat lokt interesse van Bayern München, Borussia Dortmund en ook Bayer Leverkusen. ...

118
118
Deschacht predikt rust na blamage: "Hem niet afschrijven"

Het was een povere prestatie van de Rode Duivels in en tegen Kazachstan. Het duel eindigde op 1-1 en ...

139
139
Vanaken verklaart offday: "Dat ontbrak misschien"

België speelde 1-1 tegen Kazachstan. Nog geen WK-ticket voor de Rode Duivels. Teleurstellend, ...

135
135

Meer sportnieuws