'Transferplan Arsenal doet Trossard huiveren'

door
'Transferplan Arsenal doet Trossard huiveren'

Bondscoach Domenico Tedesco kan voor het laatste EK-kwalificatieduel van zondag tegen Azerbeidzjan rekenen op een aantal spelers in goede vorm. Daarbij ook Leandro Trossard. Maar de aanvaller krijgt er bij zijn club Arsenal FC mogelijk een flinke concurrent bij.

Nadat hij enkele seizoenen mooie dingen had laten zien bij Brighton, versierde de oud-aanvoerder van KRC Genk begin dit kalenderjaar zijn droomtransfer. Bij Arsenal FC was hij nochtans niet de eerste keuze. Maar na het mislopen van onder meer Mykhaylo Mudryk (Chelsea), besloten de Gunners toch door te drukken voor de Belg. En dat bleek een uitstekende zet.

In zijn eerste maanden bij de Londense topclub, maakte Trossard immers een meer dan behoorlijke indruk. Zo was hij bijvoorbeeld goed voor 10 assists in 20 competitiewedstrijden, waarmee hij Arsenal aan een Champions League-ticket hielp. Van een geslaagde wintertransfer gesproken.

LEES OOK: Titelstrijd blijft thriller: Arsenal wipt weer naar leiding

Lof van Arteta

Desondanks moest hij bij de start van dit seizoen vrede nemen met met een rol als luxe-joker. Bovendien kreeg hij af te rekenen met blessure-perikelen. In de laatste matchen is hij er echter volledig aan het doorkomen. Door de blessure van spits Gabriel Jesus, floreert de 28-jarige Limburger momenteel in de rol van 'valse 9'.

Vlak voor de interland-break was hij bijvoorbeeld goed voor een belangrijk doelpunt in het CL-duel tegen Sevilla, enkele dagen later tekende hij in de competitie voor een goal en een assist tegen Burnley. Voor die prestaties oogstte hij ook een pak lof bij coach Mikel Arteta. Desondanks oogt zijn toekomst niet geheel rooskleurig.

Nog meer concurrentie

Wanneer straks alle aanvallers, met name Jesus, weer beschikbaar zijn, valt het immers te betwijfelen of Trossard een basisplaats kan behouden. En de concurrentie dreigt zelfs nog wat groter te worden. Volgens The Mirror heeft Arsenal immers zijn zinnen gezet op Borussia Dortmund-smaakmaker Julian Brandt.

De Duiter speelt doorgaans als spelmaker op het middenveld, maar kan ook uit de voeten op de flanken en als 'valse 9'. Een gelijkaardig profiel als Trossard dus. Indien de transfer van Brandt rond geraakt, zal de Belg meer dan ooit moeten knokken voor zijn plek.

Trossard moet een vaste basisplek krijgen bij de Duivels ...

Meest recent

Charaï baalt: "VAR heeft wedstrijd kapotgemaakt"

Westerlo kreeg zaterdagavond een unieke kans om na het puntenverlies van Genk weer de leiding te ...

20
20
Godts komt met verklaring voor weergaloze goal

Mika Godts zal de komende dagen de wereld rondgaan. De kersverse Rode Duivel scoorde zaterdagavond ...

6
6
Inter-coach komt met grote Stankovic-hint

Bij Club Brugge lijken ze in de zomer alweer de nodige smaakmakers te verliezen. Verschillende ...

64
64
Doku redt City: Guardiola strooit enorme lof

Manchester City staat voor de vierde keer op rij in de finale van de FA Cup, maar daarvoor heeft het ...

26
26
Antwerp leeft op, tienkoppig Westerlo krijgt zware klappen

Antwerp is plots weer springlevend in deze Europe Play-Offs. The Great Old maakte gehakt van een ...

64
64
Straf compliment Hubert: "Doet denken aan Kompany"

Er werd wat meewarig gedaan toen Union in oktober na het plotse vertrek van Sébastien ...

27
27
Goots raadt JPL-smaakmaker aan bij Club Brugge

Voor Club Brugge belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. Zowel aan ...

114
114
A la Zlatan: Godts scoort magistraal in vlotte zege Ajax

In de Eredivisie heeft Ajax zich voorlopig weer op de vierde plaats in het klassement genesteld, ...

54
54
Alarm voor Karetsas: Hayen komt met eerste update

KRC Genk is zaterdag weer tegen een domper aangelopen in de Europe Play-Off. Ook de derde ...

298
298
Euvrard eerlijk: "Winnen was overdreven geweest"

Standard is nog steeds in de running in de Europe Play-Off. Het sprokkelde zaterdagavond een puntje ...

46
46
Woeste Mazzu pakt spelers OHL keihard aan

Voor OH Leuven lijkt de Europe Play-Off nu al een maat voor niets te worden. Het blijft achter met ...

31
31
Titelstrijd blijft thriller: Arsenal wipt weer naar leiding

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Manchester City komt dit weekend niet in ...

32
32
Genk laat het liggen: Standard sleept punt uit de brand

Een inefficiënt Racing Genk heeft zich vanavond de kaas van het brood laten eten door Standard. ...

44
44
Doku zet comeback in: City op valreep naar bekerfinale

Manchester City heeft nog altijd uitzicht op de Engelse treble. Het plaatste zich zaterdagavond ...

35
35
Crisis dreigt: Club en sterspeler vliegen elkaar in de haren

Club Brugge en zijn sterspeler staan opnieuw lijnrecht tegenover elkaar. De spanningen van afgelopen ...

630
630
Hoop én zorgen bij Taravel en Anderlecht

RSC Anderlecht hoopt morgen buur Union SG het leven zuur te maken. De Brusselaars kunnen maar best ...

156
156
Smets spreekt zich uit over vertrek bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaan Konstantinos Karetsas en Zakaria El Ouahdi de club in de zomer verlaten. Dat lijkt ...

133
133
Mulder geeft hét probleem van Anderlecht prijs

RSC Anderlecht kent alweer een moeizaam seizoen. De Brusselaars hopen dit wel nog prachtig te ...

141
141
STVV heeft opvallende 'deal' met Feyenoord

STVV kent een absoluut droomseizoen. De Kanaries lijken op weg naar Europees voetbal, wat dé ...

105
105
Smaakmaker Standard stilaan grof wild: "Meerdere clubs"

Bij Standard hopen ze alsnog een Europees ticket te behalen, maar dan gaan ze toch nog ...

109
109
'Anderlecht drukt door voor eerste zomeraanwinst'

RSC Anderlecht is volop bezig met het zoeken naar versterking. Er komen steeds meer namen naar ...

196
196
Sensatie in Premier League: rollercoaster voor Tottenham

Om 16u stonden er een aantal duels op het programma in de Premier League. Vooral de matchen van ...

53
53
Charleroi bezorgt ex-coach Mazzu frustrerende namiddag

In de Europe Play-Offs namen OH Leuven en Sporting Charleroi om 16u tegen elkaar op. Beide ploegen ...

11
11
Bayern München zet 3-0 alsnog recht na weergaloze helft

In de Bundesliga stonden er maar liefst vijf matchen op het programma. Vincent Kompany trok met ...

103
103
Van der Elst begrijpt Leko niet: "Raar..."

Club Brugge deed midweeks een zeer goede zaak door met 6-1 te winnen van KV Mechelen. Union SG ...

105
105

Meer sportnieuws