Tedesco laat Duivel vertrekken voor beslissend duel

189 stemmen
Tedesco laat Duivel vertrekken voor beslissend duel

De Rode Duivels willen zich aanstaande zondag verzekeren van groepswinst in hun kwalificatiecampagne voor het EK. Daarvoor moeten ze op eigen veld wel zien te winnen van Azerbeidzjan. En dus wordt het uitkijken naar hoe bondscoach Domenico Tedesco zijn basispionnen zal schikken.

De Duivels wisten zich tijdens de vorige interland-break al te verzekeren van hun deelname aan de EK-eindronde van komende zomer in Duitsland. Maar ze willen nu ook beslag leggen op groepswinst. Dat biedt namelijk meer kans op een gunstige loting.

Donderdag werden de Belgen wel nog wat extra onder druk gezet. Oostenrijk won namelijk met 0-2 van Estland en sprong zo voorlopig naar de eerste plaats. Voor de Rode Duivels zit er dus niets anders op dan tijdens de slotspeeldag de volle buit te pakken.

LEES OOK: Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Sterkhouders aan aftrap

In principe mag dat geen grote problemen opleveren. Tegenstander Azerbeidzjan staat niet voor niets slechts 120ste op de FIFA-ranking. Maar de heenmatch werd met slechts 0-1 gewonnen. Bovendien tankten de Azeri's donderdag extra vertrouwen met een 3-0-zege tegen Zweden.

Het gevaar voor onderschatting is dus aanwezig. De verwachting is dan ook dat Tedesco voor zijn sterkst mogelijke ploeg zal gaan. Sterkhouders als Romelu Lukaku, Jérémy Doku, Koen Casteels en Jan Vertonghen, die woensdag nog rust kregen tegen Servië, worden dan ook gewoon aan de aftrap verwacht.

Spileers naar beloften

Wie zeker niet in actie zal komen, is Jorne Spileers. Door de vele blessures in de defensie, waaronder het afhaken van Zinho Vanheusden, werd de jongeling van Club Brugge begin deze week bij de groep gehaald. In de oefenpot tegen de Serviërs mocht hij zelfs plaatsnemen op de bank. Minuten kreeg Spileers echter niet en zijn eerste cap zal ook niet voor zondag zijn. Zo keerde de verdediger inmiddels terug naar de nationale beloften. Die staan voor twee cruciale matchen in hun kwalificatiecampagne voor het EK U21.

Wie heeft volgens u het meeste potentieel?

Meest recent

Charlie Hebdo zet WK op stelten met cartoon Deschamps

De Franse nationale ploeg zal de laatste groepsmatch tegen Noorwegen afwerken zonder bondscoach ...

0
0
Amadou Onana gaat op WK vol voor opvallende nieuwe carrière

Amadou Onana is een veelbesproken figuur zowel op als naast het veld. De middenvelder houdt zich ...

12
12
‘Vitor Bruno toont meteen harde hand bij Anderlecht’

RSC Anderlecht heeft met Vitor Bruno een nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De Portugees is de ...

118
118
'Club helemaal overtuigd en all-in voor knaltransfer'

Club Brugge wacht voorlopig nog altijd op zijn eerste zomeraanwinst, want door het WK lijkt hun ...

229
229
AA Gent jubelt: toptalent zet handtekening

AA Gent is woensdag ook begonnen aan zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Buffalo's hebben ...

33
33
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

77
77
Charleroi haalt derde zomeraanwinst binnen

De zomermercato komt voor alsmaar meer Belgische clubs helemaal op gang. Nu de voorbereiding bij de ...

8
8
Verschueren doet boekje open over trainerskeuze Anderlecht

Anderlecht stelde deze week eindelijk zijn nieuwe trainer voor. De keuze viel daarbij op een zeer ...

171
171
Ex-trainer rekent af met Courtois en beoordeelt Penders

Op zijn 34ste is Thibaut Courtois mogelijk bezig aan zijn laatste weken als Rode Duivel, want de ...

105
105
FIFA legt zware schorsing op na horrortackle die been brak

Het WK kende tot dusver al de nodige hoogtepunten, maar ook enkele dieptepunten. Soms vielen die ook ...

74
74
'Feyenoord shopt in Jupiler Pro League: mondeling akkoord'

KVC Westerlo gaat de nodige sterkhouders verkopen deze mercato, maar er zal ook nog kwaliteit ...

130
130
Kompany gecharmeerd: "Bayern haalt hem nu niet weg bij RSCA"

Bayern München gaat weldra Ismail Saibari voorstellen als nieuwe speler. Hij is niet de enige ...

277
277
Albert scherp voor twee Duivels: "Zijn over hun top"

België moet flink aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. De volgende ronde moét gehaald worden, ...

205
205
Broos schrijft geschiedenis: "Een van mooiste momenten ooit"

Hugo Broos is voor eeuwig en altijd een held in Zuid-Afrika. Hij loodste hen naar de volgende ronde ...

104
104
Rel rond De Bruyne loert alweer om de hoek bij Rode Duivels

Kevin De Bruyne leek bij de Rode Duivels weer plezier gevonden te hebben. Maar na twee WK-matchen ...

364
364
Verschueren met straffe update over De Cat én transfers

Michael Verschueren, voorzitter van RSC Anderlecht, vertoeft momenteel op het WK. Hij zat daar samen ...

696
696
Defour pakt uit met gewaagde Rode Duivels-voorspelling

De Rode Duivels spelen zaterdagochtend een cruciaal duel tegen Nieuw-Zeeland. Winnen en de volgende ...

121
121
Anderlecht heeft WK-revelatie: "35 miljoen euro!"

RSC Anderlecht heeft een aantal spelers rondlopen op het WK en de Brusselaars volgen uiteraard hun ...

308
308
Hugo Broos zorgt voor dé WK-stunt, Neymar in tranen

Hugo Broos heeft voor dé stunt tot dusver gezorgd op het WK. Zuid-Afrika won verrassend ...

162
162
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

84
84
Samen in ploeg met De Bruyne? Vanaken speelt open kaart

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

83
83
'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Manchester City zal volgend seizoen voor het eerst in 10 jaar tijd succes moeten zien te boeken ...

243
243
Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

761
761
Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Op WK 2026 is de eerste poule volledig gespeeld. Zo wist Zwitserland beslag te leggen op groepswinst ...

61
61
Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

82
82

Meer sportnieuws