Tedesco laat Duivel vertrekken voor beslissend duel

189 stemmen
Tedesco laat Duivel vertrekken voor beslissend duel

De Rode Duivels willen zich aanstaande zondag verzekeren van groepswinst in hun kwalificatiecampagne voor het EK. Daarvoor moeten ze op eigen veld wel zien te winnen van Azerbeidzjan. En dus wordt het uitkijken naar hoe bondscoach Domenico Tedesco zijn basispionnen zal schikken.

De Duivels wisten zich tijdens de vorige interland-break al te verzekeren van hun deelname aan de EK-eindronde van komende zomer in Duitsland. Maar ze willen nu ook beslag leggen op groepswinst. Dat biedt namelijk meer kans op een gunstige loting.

Donderdag werden de Belgen wel nog wat extra onder druk gezet. Oostenrijk won namelijk met 0-2 van Estland en sprong zo voorlopig naar de eerste plaats. Voor de Rode Duivels zit er dus niets anders op dan tijdens de slotspeeldag de volle buit te pakken.

LEES OOK: 'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

Sterkhouders aan aftrap

In principe mag dat geen grote problemen opleveren. Tegenstander Azerbeidzjan staat niet voor niets slechts 120ste op de FIFA-ranking. Maar de heenmatch werd met slechts 0-1 gewonnen. Bovendien tankten de Azeri's donderdag extra vertrouwen met een 3-0-zege tegen Zweden.

Het gevaar voor onderschatting is dus aanwezig. De verwachting is dan ook dat Tedesco voor zijn sterkst mogelijke ploeg zal gaan. Sterkhouders als Romelu Lukaku, Jérémy Doku, Koen Casteels en Jan Vertonghen, die woensdag nog rust kregen tegen Servië, worden dan ook gewoon aan de aftrap verwacht.

Spileers naar beloften

Wie zeker niet in actie zal komen, is Jorne Spileers. Door de vele blessures in de defensie, waaronder het afhaken van Zinho Vanheusden, werd de jongeling van Club Brugge begin deze week bij de groep gehaald. In de oefenpot tegen de Serviërs mocht hij zelfs plaatsnemen op de bank. Minuten kreeg Spileers echter niet en zijn eerste cap zal ook niet voor zondag zijn. Zo keerde de verdediger inmiddels terug naar de nationale beloften. Die staan voor twee cruciale matchen in hun kwalificatiecampagne voor het EK U21.

Wie heeft volgens u het meeste potentieel?

Meest recent

‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

248
248
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

67
67
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

55
55
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

532
532
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

145
145
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

55
55
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

413
413
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

144
144
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

375
375
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

205
205
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

247
247
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

947
947
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

532
532
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

308
308
Meteen prijzen voor Anderlecht? Vitor Bruno reageert

Het was een beetje een eerste schooldag voor Anderlecht donderdagmiddag. Met Vitor Bruno stond de ...

276
276
'KV Kortrijk aast op straffe deal bij Juventus'

Het wordt uitkijken wat de drie nieuwkomers het komende seizoen de Jupiler Pro League kunnen ...

135
135
Sibierski wuift kritiekpunt op Vitor Bruno weg

Anderlecht heeft veel geduld moeten oefenen, maar deze week heeft het eindelijk zijn nieuwe trainer ...

159
159
'Niet enkel Sels en Sommer: Club denkt aan straffe rentree'

Wie wordt volgend seizoen de eerste doelman van Club Brugge? Dat is de grote vraag na het pensioen ...

622
622
'Anderlecht stelt belangrijke voorwaarde voor transfer'

Bij Anderlecht lijken de postjes voor volgend seizoen stilaan ingevuld te worden. Met Vitor Bruno ...

313
313
'Transfers Raskin en Lukebakio komen op gang'

Ze zullen op dit moment natuurlijk vooral bezig zijn met de levensbelangrijke slotwedstrijd tegen ...

97
97
Genk baalt: groot talent vertrekt naar Spanje

KRC Genk eindigde het seizoen op de valreep zonder Europees ticket, nadat het in de barrages na ...

238
238
Antwerp stelt nieuwe uitshirt voor met verrassende gast

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen een tegenvaller, want ze kampeerden lange tijd onderin het ...

125
125
Verrassende Belg versiert transfer naar Hajduk Split

Af en toe passeren er zeer verrassende transfers de revue. Zo strijkt er bijvoorbeeld nu plots een ...

42
42
TRANSFERUURTJE: 'Club nadert topdoelman, blijft De Cat toch?'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

412
412
Charlie Hebdo zet WK op stelten met cartoon Deschamps

De Franse nationale ploeg zal de laatste groepsmatch tegen Noorwegen afwerken zonder bondscoach ...

101
101

Meer sportnieuws