Tedesco laat Duivel vertrekken voor beslissend duel

189
Tedesco laat Duivel vertrekken voor beslissend duel

De Rode Duivels willen zich aanstaande zondag verzekeren van groepswinst in hun kwalificatiecampagne voor het EK. Daarvoor moeten ze op eigen veld wel zien te winnen van Azerbeidzjan. En dus wordt het uitkijken naar hoe bondscoach Domenico Tedesco zijn basispionnen zal schikken.

De Duivels wisten zich tijdens de vorige interland-break al te verzekeren van hun deelname aan de EK-eindronde van komende zomer in Duitsland. Maar ze willen nu ook beslag leggen op groepswinst. Dat biedt namelijk meer kans op een gunstige loting.

Donderdag werden de Belgen wel nog wat extra onder druk gezet. Oostenrijk won namelijk met 0-2 van Estland en sprong zo voorlopig naar de eerste plaats. Voor de Rode Duivels zit er dus niets anders op dan tijdens de slotspeeldag de volle buit te pakken.

LEES OOK: Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Sterkhouders aan aftrap

In principe mag dat geen grote problemen opleveren. Tegenstander Azerbeidzjan staat niet voor niets slechts 120ste op de FIFA-ranking. Maar de heenmatch werd met slechts 0-1 gewonnen. Bovendien tankten de Azeri's donderdag extra vertrouwen met een 3-0-zege tegen Zweden.

Het gevaar voor onderschatting is dus aanwezig. De verwachting is dan ook dat Tedesco voor zijn sterkst mogelijke ploeg zal gaan. Sterkhouders als Romelu Lukaku, Jérémy Doku, Koen Casteels en Jan Vertonghen, die woensdag nog rust kregen tegen Servië, worden dan ook gewoon aan de aftrap verwacht.

Spileers naar beloften

Wie zeker niet in actie zal komen, is Jorne Spileers. Door de vele blessures in de defensie, waaronder het afhaken van Zinho Vanheusden, werd de jongeling van Club Brugge begin deze week bij de groep gehaald. In de oefenpot tegen de Serviërs mocht hij zelfs plaatsnemen op de bank. Minuten kreeg Spileers echter niet en zijn eerste cap zal ook niet voor zondag zijn. Zo keerde de verdediger inmiddels terug naar de nationale beloften. Die staan voor twee cruciale matchen in hun kwalificatiecampagne voor het EK U21.

Wie heeft volgens u het meeste potentieel?

Meest recent

HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Standard Luik kent een wisselvallige periode en de Rouches vinden maar geen aansluiting bij de ...

14
14
Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Hans Vanaken is al jaren dé sterkhouder op het middenveld van Club Brugge. De Rode Duivel ...

35
35
Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Eric Gerets is een icoon van PSV en woensdagavond neemt Club Brugge het op tegen de Nederlandse ...

36
36
Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

KRC Genk blijft in hetzelfde bedje ziek. Jess Thorup krijgt de ploeg maar niet volledig op de rails ...

39
39
Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Treurig nieuws: voormalige Rode Duivel Toni Brogno is op 53-jarige leeftijd overleden, dat werd ...

0
0
Bosz roept oorlogstaal voor Club: “Ook voor landsbelang”

Club Brugge moet woensdag op bezoek bij PSV namens de League Phase van de Champions League. Coach ...

135
135
‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Na de broodnodige zege tegen Sporting ...

86
86
TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

187
187
Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

200
200
Lavia naar absolute wereldtop? Opvallende uitspraak

Roméo Lavia staat er weer bij Chelsea. De Rode Duivel verdween na de interlandperiode even ...

68
68
Eric Gerets voorspelt Europese clash PSV – Club Brugge

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen PSV in de Champions League. Eric Gerets heeft een ...

391
391
Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

De voetbalwereld is opgeschrikt door een droevig incident. In de Spaanse tweede klasse overleed een ...

0
0
Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old haalde Arthur Vermeeren op ...

394
394
Nieuw Club Brugge-systeem op komst: nog hoger niveau

Club Brugge is aan een straffe opmars bezig. De afgelopen seizoenen maakte Blauw-Zwart veel indruk ...

182
182
Voetbalwereld in rouw: Spaanse spits overlijdt na botsing

Voetbal is de belangrijkste bijzaak, maar af en toe wordt het spelletje plots wel erg relatief. Zo ...

0
0
Asian Cup jaar uitgesteld: grote impact Belgische clubs

Dat de voetbalkalender tegenwoordig bomvol zit, hoeven we hier vast niet meer te vertellen. Een ...

128
128
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komend weeekend wordt in de Jupiler Pro League speeldag 11 afgerond. Ondertussen maakte de ...

118
118
PSV-Club Brugge lokt topscouts: één speler in de spotlights

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

194
194
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

191
191
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

1665
1665
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

389
389
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

307
307
Anderlecht begaat grove blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

328
328
Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

96
96
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

230
230

Meer sportnieuws