Tedesco laat Duivel vertrekken voor beslissend duel

door
Tedesco laat Duivel vertrekken voor beslissend duel

De Rode Duivels willen zich aanstaande zondag verzekeren van groepswinst in hun kwalificatiecampagne voor het EK. Daarvoor moeten ze op eigen veld wel zien te winnen van Azerbeidzjan. En dus wordt het uitkijken naar hoe bondscoach Domenico Tedesco zijn basispionnen zal schikken.

De Duivels wisten zich tijdens de vorige interland-break al te verzekeren van hun deelname aan de EK-eindronde van komende zomer in Duitsland. Maar ze willen nu ook beslag leggen op groepswinst. Dat biedt namelijk meer kans op een gunstige loting.

Donderdag werden de Belgen wel nog wat extra onder druk gezet. Oostenrijk won namelijk met 0-2 van Estland en sprong zo voorlopig naar de eerste plaats. Voor de Rode Duivels zit er dus niets anders op dan tijdens de slotspeeldag de volle buit te pakken.

LEES OOK: Kompany legt opvallende aanbiedingen naast zich neer

Sterkhouders aan aftrap

In principe mag dat geen grote problemen opleveren. Tegenstander Azerbeidzjan staat niet voor niets slechts 120ste op de FIFA-ranking. Maar de heenmatch werd met slechts 0-1 gewonnen. Bovendien tankten de Azeri's donderdag extra vertrouwen met een 3-0-zege tegen Zweden.

Het gevaar voor onderschatting is dus aanwezig. De verwachting is dan ook dat Tedesco voor zijn sterkst mogelijke ploeg zal gaan. Sterkhouders als Romelu Lukaku, Jérémy Doku, Koen Casteels en Jan Vertonghen, die woensdag nog rust kregen tegen Servië, worden dan ook gewoon aan de aftrap verwacht.

Spileers naar beloften

Wie zeker niet in actie zal komen, is Jorne Spileers. Door de vele blessures in de defensie, waaronder het afhaken van Zinho Vanheusden, werd de jongeling van Club Brugge begin deze week bij de groep gehaald. In de oefenpot tegen de Serviërs mocht hij zelfs plaatsnemen op de bank. Minuten kreeg Spileers echter niet en zijn eerste cap zal ook niet voor zondag zijn. Zo keerde de verdediger inmiddels terug naar de nationale beloften. Die staan voor twee cruciale matchen in hun kwalificatiecampagne voor het EK U21.

Wie heeft volgens u het meeste potentieel?

Meest recent

'Anderlecht dumpt duo: Taravel krijgt instructies'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

18
18
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

115
115
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

64
64
‘Ophef in Nederland: bliksemvertrek Sterling bij Feyenoord’

Raheem Sterling werd met toeters en bellen binnengehaald bij Feyenoord. De Engelse international ...

37
37
Heftig nieuws: speler Deense topclub in coma na steekpartij

Heftig nieuws uit Denemarken: 19-jarige middenvelder Alamara Djabi werd even in een kunstmatige coma ...

0
0
Cornelis verrast over toekomst: snel weer in België?

Hans Cornelis werd ontslagen bij Sporting Charleroi. De hoofdtrainer blijft echter niet bij de ...

44
44
‘Belgische clubs strijden om Europese sensatie’

De zomermercato komt stilletjes dichterbij en de clubs kijken achter de schermen al vooruit. ...

80
80
‘Lukaku krijgt monsterboete, nieuwe uitdaging nakend’

De soap rond Romelu Lukaku en Napoli blijft voortduren. De laatste update was dat Big Rom weer naar ...

181
181
‘Succesformule Union: weer kassa voor twee goudhaantjes'

Union SG deed afgelopen speeldag een uitstekend zaak in de Champions Play-Offs. De Brusselse club ...

53
53
Kompany legt opvallende aanbiedingen naast zich neer

Vincent Kompany is hot in Duitsland én wereldwijd. De Belgische oefenmeester is Europa aan ...

62
62
Genadeloze Garcia: twee vaste Duivels geschrapt voor WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Wie selecteert bondscoach Rudi ...

515
515
Leko hakt knoop door over Vanaken: basis tegen KVM?

Hans Vanaken moest afgelopen speeldag op de bank beginnen in de topper tegen Union SG. De ...

166
166
Cornelis maakt korte metten met Frutos na ontslag

Hans Cornelis werd de laan uitgestuurd bij Sporting Charleroi na een desastreuze reeks in de Jupiler ...

240
240
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Antwerp kijkt in JPL’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

297
297
Zoon van Klinsmann breekt nek na horrorblessure

In Italië maakte Jonathan Klinsmann, zoon van Duitse legende Jürgen Klinsmann, een ...

40
40
Wit WK-konijn Garcia afgeschoten: “Ik zou het apart vinden”

Het WK sluipt dichterbij en de discussies over wie de selectie zal halen worden al opgelaaid. Ook de ...

136
136
Drama voor KAS Eupen-speler: gevangenisstraf in Denemarken

KAS Eupen-speler Yoram Zague heeft een hard verdict te horen gekregen. Het jeugdproduct van PSG ...

54
54
DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

550
550
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

161
161
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

276
276
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

372
372
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

274
274
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

194
194
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

104
104
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

74
74

Meer sportnieuws