Club lacht in vuistje: miljoenendeal wordt grote flop

door
Club lacht in vuistje: miljoenendeal wordt grote flop

Club Brugge zag ook afgelopen zomer weer verschillende spelers naar het buitenland vertrekken. Een aantal daarvan maakte inmiddels behoorlijk wat indruk bij hun nieuwe werkgevers. Voor anderen dreigt de transfer dan weer een mislukking te worden.

Blauw-Zwart legde vorig seizoen een fraai parcours af in de Champions League, maar kon niet overtuigen in de eigen Jupiler Pro League. Zo eindigde Club uiteindelijk slechts vierde. En dus besloot de clubleiding om de spelersgroep van een opfrisbeurt te voorzien.

Zo werden de nodige miljoenen neergeteld om nieuwe coach Ronny Deila te voorzien van verse krachten. Daar tegenover werden ook verschillende spelers van de hand gedaan. Waaronder vaste waarden als Noa Lang (PSV), Clinton Mata (Olympique Lyon) en Mats Rits (Anderlecht).

LEES OOK: Stankovic verrast met uitspraken over vertrek bij Club

Sylla laat clubkas rinkelen

Het genoemde drietal groeide bij hun nieuwe clubs al snel uit tot vaste basiskrachten. Maar niet alle uitgaande transfers werden een groot succes. Abakar Sylla bijvoorbeeld, heeft nog niet veel plezier gehad aan zijn overstap naar de Franse Ligue 1.

De 20-jarige verdediger brak vorig seizoen door in Brugge en werd daarvoor beloond met zomerse transfer. Het ambitieuze RC Strasbourg legde immers een slordige 20 miljoen euro op tafel voor de Ivoriaan. En voorlopig lijkt Club Brugge de grote winnaar van die deal.

Totale flop

Sylla vatte het seizoen in Straatsburg aan als basisspeler, maar kon niet meteen overtuigen. Vervolgens viel hij naast de ploeg en in de voorbije weken maakte hij geen deel meer uit van de selectie. Bij FootMercato wordt hij nu zelfs gerekend bij de grootste transferflops van afgelopen zomer in de Ligue 1. Club lijkt dus een uitstekende zaak te hebben gedaan.

Indien Club één verdediger zou kunnen terughalen, wie zou u kiezen?

Meest recent

Nieuw Italiaans drama zorgt voor waanzinnige statistieken

Het valt bijna niet te geloven, maar Italië is dinsdagavond wéér tegen een ...

1
1
WK: Nieuw trauma voor Italië, ook drama voor Riemer

De Europese barragematchen van dinsdagavond hebben nog voor heel wat spanning gezorgd. In twee van ...

70
70
Engeland onderuit, Oranje en Spanje stellen ook teleur

Naast de WK-barrages stonden er dinsdagavond ook nog de nodige oefeninterlands op het programma. ...

39
39
Zweden mag na thriller naar WK, Turkije boekt ook ticket

Dinsdagavond worden de laatste Europese tickets voor het WK uitgedeeld. Verlengingen moeten de ...

53
53
'Garcia hakt knopen door: WK-basiself bekend'

De Rode Duivels kunnen voorlopig een goed gevoel overhouden aan hun stage na de klinkende 2-5-zege ...

68
68
'Lukaku reageert na dreigementen van Napoli'

Terwijl de Rode Duivels in de nacht van dinsdag op woensdag in de clinch gaan met Mexico, gaat ...

114
114
'Bornauw staat voor terugkeer op oude nest'

Er blijven de nodige vraagtekens heersen rond de defensie van de Rode Duivels. Rudi Garcia testte ...

54
54
Infantino komt met belangrijk nieuws voor Rode Duivels

Dat de Rode Duivels voor hun oefeninterlands van deze maand afzakten naar de Verenigde Staten, heeft ...

63
63
'Paspoortschandaal in Nederland: ook Chery getroffen'

De laatste weken is in Nederland een zeer opmerkelijk schandaal losgebarsten. Alles begon met de ...

62
62
Stankovic verrast met uitspraken over vertrek bij Club

Club Brugge wist vorige zomer alweer de nodige geslaagde transfers te realiseren. Het grootste schot ...

434
434
'Union baalt en moet transferdroom opbergen'

Union blijft ook dit seizoen verbazen. De Brusselaars zagen na het veroveren van de landstitel nog ...

26
26
'STVV ziet alweer smaakmaker van eigen bodem vertrekken'

STVV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League en bewijst daarmee dat de knappe ...

56
56
Lukaku-rel ontploft: nieuwe details bekend

Er is de voorbije dagen een stevige etterbuil gebarsten rond Romelu Lukaku. Zijn afzegging bij de ...

175
175
Garcia stopt De Cat-gekte: verrassende WK-wending

Rudi Garcia gaf Nathan De Cat zijn debuut bij de Rode Duivels, maar maakte in Atlanta vooral ...

186
186
Lardot velt duidelijk oordeel over refs: "Fouten gemaakt"

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt en dan gaat het om de knikkers. De ...

62
62
Spurs pakt fors uit met De Zerbi, maar fans steigeren meteen

De voorbije weken groeide Tottenham uit tot de risée van het Europese voetbal, want de ...

73
73
Comeback bij Anderlecht: extra troef voor Taravel?

RSC Anderlecht hoopt nog wat te maken van de play-offs, al zijn de meeste ogen in het Lotto Park ...

238
238
Pro League spreekt klare taal over competitieformat

De kogel is (voorlopig) door de kerk: vanaf volgend jaar kunnen U23-teams weer 'gewoon' degraderen ...

202
202
Ruben Van Gucht's pikante bekentenis: zo groot is hij écht

Ruben Van Gucht heeft opnieuw een inkijk gegeven in zijn leven, dit keer niet op televisie maar ...

69
69
Club Brugge pakt uit: Verhaeghe drukt stempel in Europa

Vorig seizoen moest het zijn meerdere erkennen in Union, dat weer nu in polepositie aan de play-offs ...

296
296
'Anderlecht houdt been stijf: Hazard richting exit'

Ook tijdens de interlandbreak wordt er niet op de lauweren gerust bij RSC Anderlecht. Terwijl coach ...

484
484
Snelders verdwijnt uit cel: nieuwe twist duikt op

Een nieuwe dag, een nieuwe episode in de saga rond voormalig analist Eddy Snelders. De BV werd ...

205
205
AA Gent krijgt gezelschap in strijd tegen Pro League

Tenzij de amateurvleugels nog roet in het eten gooien, vond de Pro League dinsdag een oplossing voor ...

175
175
Hervorming in 1B: plots vijf voor 12 bij Club NXT?

De veelbesproken quota voor U23-ploegen in de tweede afdeling gaan op de schop, zo werd dinsdag op ...

590
590
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

117
117

Meer sportnieuws