Club lacht in vuistje: miljoenendeal wordt grote flop

door
Club lacht in vuistje: miljoenendeal wordt grote flop

Club Brugge zag ook afgelopen zomer weer verschillende spelers naar het buitenland vertrekken. Een aantal daarvan maakte inmiddels behoorlijk wat indruk bij hun nieuwe werkgevers. Voor anderen dreigt de transfer dan weer een mislukking te worden.

Blauw-Zwart legde vorig seizoen een fraai parcours af in de Champions League, maar kon niet overtuigen in de eigen Jupiler Pro League. Zo eindigde Club uiteindelijk slechts vierde. En dus besloot de clubleiding om de spelersgroep van een opfrisbeurt te voorzien.

Zo werden de nodige miljoenen neergeteld om nieuwe coach Ronny Deila te voorzien van verse krachten. Daar tegenover werden ook verschillende spelers van de hand gedaan. Waaronder vaste waarden als Noa Lang (PSV), Clinton Mata (Olympique Lyon) en Mats Rits (Anderlecht).

LEES OOK: 'De Mil glundert: AA Gent strikt ex-smaakmaker JPL'

Sylla laat clubkas rinkelen

Het genoemde drietal groeide bij hun nieuwe clubs al snel uit tot vaste basiskrachten. Maar niet alle uitgaande transfers werden een groot succes. Abakar Sylla bijvoorbeeld, heeft nog niet veel plezier gehad aan zijn overstap naar de Franse Ligue 1.

De 20-jarige verdediger brak vorig seizoen door in Brugge en werd daarvoor beloond met zomerse transfer. Het ambitieuze RC Strasbourg legde immers een slordige 20 miljoen euro op tafel voor de Ivoriaan. En voorlopig lijkt Club Brugge de grote winnaar van die deal.

Totale flop

Sylla vatte het seizoen in Straatsburg aan als basisspeler, maar kon niet meteen overtuigen. Vervolgens viel hij naast de ploeg en in de voorbije weken maakte hij geen deel meer uit van de selectie. Bij FootMercato wordt hij nu zelfs gerekend bij de grootste transferflops van afgelopen zomer in de Ligue 1. Club lijkt dus een uitstekende zaak te hebben gedaan.

Indien Club één verdediger zou kunnen terughalen, wie zou u kiezen?

Meest recent

Pakt La Louvière uit met icoon als opvolger Frutos?

Voor La Louvière zijn het woelige maanden geweest. De promovendus zag op enkele weken tijd ...

1
1
Onterechte rode kaart voor Anderlecht? De Cat sust

De zwakke reeks van Anderlecht werd donderdag verdergezet met een thuisnederlaag tegen Antwerp. ...

37
37
‘Club Brugge zet druk: Genk-topper is doelwit’

Club Brugge zet de druk erop: komende zomer wil blauw-zwart een nieuwe nummer zes binnenhalen. En ...

149
149
Union baalt: sterkhouder hint naar vertrek

Union is alweer bezig aan een straf seizoen. Het zag vorige zomer na het veroveren van de titel ...

13
13
Coosemans optimistisch na nederlaag: "Alles is speelbaar"

Het ontslag van Besnik Hasi bracht donderdagavond nog geen zoden aan de dijk voor Anderlecht. Ook ...

31
31
Riemer duikt plots op bij Anderlecht: dit is de echte reden

Anderlecht is er donderdagavond niet in geslaagd om zich tegen Antwerp te herpakken. Het leed een ...

67
67
Ondanks zege: unanieme ontgoocheling bij Antwerp

Antwerp heeft donderdagavond een uitstekende uitgangspositie gepakt in de halve finale van de Croky ...

101
101
"Hoe dom, hoe lomp" - Vandenbempt maakt gehakt van RSCA'er

Indien het alsnog de bekerfinale wil halen, zal RSC Anderlecht volgende zwaar aan de bak moeten. Het ...

294
294
Anderlecht benadeeld? Still vloekt na uitsluiting Sardella

RSC Anderlecht heeft zijn heenmatch in de halve finales van de Croky Cup tegen Antwerp FC met 0-1 ...

181
181
3 op 10: Anderlecht-zondebok keihard uitgefloten

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Brusselaars verloren ...

280
280
De Ketelaere wint Coppa-clash, nieuwe klap Pocognoli

Ook elders in Europa stond donderdagavond bekervoetbal op het programma. Zo wisten Charles De ...

75
75
Bloedrode avond Anderlecht: Antwerp kan bekerfinale ruiken

Antwerp FC heeft donderdagavond een stevige optie op de finale van de Croky Cup genomen. Dankzij een ...

335
335
Kompany maakt Bayern wild: zwaargewicht houdt zich niet in

Vincent Kompany is bezig aan een uitmuntend tweede seizoen als hoofdcoach van Bayern München. ...

128
128
Dubbele opdoffer Union: Hubert geeft eerste verdict

De eerste partij in de halve finales van de Croky Cup zit erop, maar tussen Sporting Charleroi en ...

161
161
Anderlecht schreeuwt om penalty: Van der Elst reageert fors

In de Croky Cup stond donderdag weer een erg fraaie affiche op het programma. Zo werkten RSC ...

879
879
Anderlecht-Antwerp lokt opvallende gast naar Lotto Park

In de Croky Cup stond donderdagavond de tweede heenmatch van de halve finale op het programma. Zo ...

178
178
Saudische soap: superdebuut Benzema gooit olie op vuur

De Saudische competitie stond de voorbije dagen op zijn kop. Uiteraard door de staking van Cristiano ...

53
53
Job op het spel: Renard maakt 'grove fout' bij Anderlecht

RSC Anderlecht is momenteel druk op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. En mogelijk moet het vizier ...

315
315
Straffe stoot Club: Eredivisie-sterren massaal naar Brugge?

Club Brugge heeft zich wederom bij de 24 sterkste clubs van Europa geschaard. Voor het tweede ...

1113
1113
'De Bruyne zet Napoli op scherp met verbluffende reünie'

Nu de uitschakeling in de Champions League een feit is, zet SSC Napoli alles op de competitie en ...

222
222
Still verrast met eerste basisploeg, één wissel bij Antwerp

Donderdagavond staat de tweede heenmatch in de halve finales van de Croky Cup op het programma. En ...

189
189
Gigantische kaakslag voor Ruben Van Gucht: "Zo laag!"

Ruben Van Gucht trok gisteren bij de Mia's weer alle blikken naar zich toe. De journalist was zelf ...

131
131
Kompany krijgt groot nieuws, bizarre nieuwe club Dimata

De wintermercato is in de grootste voetbalnaties inmiddels gesloten, maar in bepaalde landen kunnen ...

45
45
'Bliksemvertrek bij Club Brugge: Engelse miljoenen in spel'

Club Brugge wist tijdens de afgelopen wintermercato zijn sterkhouders dan toch aan boord te ...

801
801
'Renard out: droomkandidaat laat Anderlecht koud staan'

Olivier Renard staat bij Anderlecht steeds meer geïsoleerd een een exit is geen taboe meer. ...

570
570

Meer sportnieuws