Club lacht in vuistje: miljoenendeal wordt grote flop

door
Club lacht in vuistje: miljoenendeal wordt grote flop

Club Brugge zag ook afgelopen zomer weer verschillende spelers naar het buitenland vertrekken. Een aantal daarvan maakte inmiddels behoorlijk wat indruk bij hun nieuwe werkgevers. Voor anderen dreigt de transfer dan weer een mislukking te worden.

Blauw-Zwart legde vorig seizoen een fraai parcours af in de Champions League, maar kon niet overtuigen in de eigen Jupiler Pro League. Zo eindigde Club uiteindelijk slechts vierde. En dus besloot de clubleiding om de spelersgroep van een opfrisbeurt te voorzien.

Zo werden de nodige miljoenen neergeteld om nieuwe coach Ronny Deila te voorzien van verse krachten. Daar tegenover werden ook verschillende spelers van de hand gedaan. Waaronder vaste waarden als Noa Lang (PSV), Clinton Mata (Olympique Lyon) en Mats Rits (Anderlecht).

LEES OOK: Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Sylla laat clubkas rinkelen

Het genoemde drietal groeide bij hun nieuwe clubs al snel uit tot vaste basiskrachten. Maar niet alle uitgaande transfers werden een groot succes. Abakar Sylla bijvoorbeeld, heeft nog niet veel plezier gehad aan zijn overstap naar de Franse Ligue 1.

De 20-jarige verdediger brak vorig seizoen door in Brugge en werd daarvoor beloond met zomerse transfer. Het ambitieuze RC Strasbourg legde immers een slordige 20 miljoen euro op tafel voor de Ivoriaan. En voorlopig lijkt Club Brugge de grote winnaar van die deal.

Totale flop

Sylla vatte het seizoen in Straatsburg aan als basisspeler, maar kon niet meteen overtuigen. Vervolgens viel hij naast de ploeg en in de voorbije weken maakte hij geen deel meer uit van de selectie. Bij FootMercato wordt hij nu zelfs gerekend bij de grootste transferflops van afgelopen zomer in de Ligue 1. Club lijkt dus een uitstekende zaak te hebben gedaan.

Indien Club één verdediger zou kunnen terughalen, wie zou u kiezen?

Meest recent

Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

50
50
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

163
163
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

90
90
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

102
102
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

126
126
'Hayen kan opgelucht ademhalen na blessurenieuws'

KRC Genk likte tijdens de interlandbreak zijn wonden na het missen van de top zes. De Limburgers ...

60
60
Vertrek bij Real? Vinicius Junior spreekt klare taal

De komende dagen zullen weer alle ogen gericht zijn op de Champions League, waarin de ...

48
48
Anderlecht ziet sterretjes: fans duiden zondebok aan

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is voor beide teams van cruciaal belang. Paars-Wit ...

296
296
Pocognoli zorgt voor straffe reeks: CL op komst?

In oktober was er de nodige ophef toen Sébastien Pocognoli plots zijn biezen pakte bij Union. ...

43
43
Verrassende optie bij Duivels: "Vuurtje brandt weer"

Zowat anderhalve maand voor de selectie voor het WK bekendgemaakt moet worden, zijn er nog de nodige ...

70
70
'Dwomoh probeert carrière met transfer weer te lanceren'

Het Belgische voetbal blijft heel wat grote talenten produceren, al kunnen die niet allemaal de hoge ...

46
46
11 namen: Vanaken terug bij Club, Taravel verrast

Er wordt op Paasmaandag heel wat gevoetbald in de Jupiler Pro League. De dag wordt afgetrapt met de ...

177
177
Malinwa-hit Van Brederode scoort met knappe voetbaldochter

Bij KV Mechelen staat alles op scherp. De club begint straks aan de eerste Champions' Play-Offs uit ...

50
50
Enorme verrassing bij Anderlecht tegen Club?

Op deze paasmandag zijn in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht op de kraker tussen Club ...

169
169
TRANSFERUURTJE: 'Club in actie voor opvolger Mignolet, droomaanwinst Barça'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

73
73
Cornelis haalt uit en komt met Verboomen-onthulling

De scheidsrechters en VAR komen deze speeldag weer zwaar in opspraak. Ook tijdens Westerlo - ...

43
43
Anderlecht-sterkhouder geeft grote hint over toekomst

RSC Anderlecht begint op maandag aan Play-Off 1 met de topper tegen Club Brugge. Achter de schermen ...

193
193
Club Brugge krijgt ferme waarschuwing voor Anderlecht

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. ...

248
248
KVM wil cashen op smaakmaker: Belgische topclub ruikt kans

KV Mechelen begint maandagavond aan zijn eerste campagne in de Champions' Play-Offs. De Mechelaars ...

226
226
Club vs. Anderlecht: Boeckx waagt zich aan voorspelling

Maandagnamiddag staat dé affiche van de openingsspeeldag in de Champions' Play-Offs op het ...

196
196
UCL op TV: hier kijk jij naar Real-Bayern en PSG-Liverpool

De kwartfinales van de Champions League staan voor de deur en dat levert enkele affiches op om van ...

71
71
Van Crombrugge en Vanessa breken internet met één bericht

Vanessa D’Hooghe en Hendrik Van Crombrugge laten opnieuw harten smelten. Deze keer geen ...

170
170
"Belachelijk" - Union flink benadeeld in volle titelstrijd

De Champions' Play-Offs zijn van start gegaand, de ontknoping van de titelstrijd is ingezet. Daarbij ...

331
331
Opvolger Mignolet: nationale nummer één of straffe comeback?

Club Brugge trapt maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs af met een thuismatch ...

280
280
Bizarre fase in Play-Downs: "Vooral heel pijnlijk voor hem"

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

119
119

Meer sportnieuws