Club lacht in vuistje: miljoenendeal wordt grote flop

door
Club lacht in vuistje: miljoenendeal wordt grote flop

Club Brugge zag ook afgelopen zomer weer verschillende spelers naar het buitenland vertrekken. Een aantal daarvan maakte inmiddels behoorlijk wat indruk bij hun nieuwe werkgevers. Voor anderen dreigt de transfer dan weer een mislukking te worden.

Blauw-Zwart legde vorig seizoen een fraai parcours af in de Champions League, maar kon niet overtuigen in de eigen Jupiler Pro League. Zo eindigde Club uiteindelijk slechts vierde. En dus besloot de clubleiding om de spelersgroep van een opfrisbeurt te voorzien.

Zo werden de nodige miljoenen neergeteld om nieuwe coach Ronny Deila te voorzien van verse krachten. Daar tegenover werden ook verschillende spelers van de hand gedaan. Waaronder vaste waarden als Noa Lang (PSV), Clinton Mata (Olympique Lyon) en Mats Rits (Anderlecht).

LEES OOK: 'Vermant en Tresoldi strijden met elkaar om knaltransfer'

Sylla laat clubkas rinkelen

Het genoemde drietal groeide bij hun nieuwe clubs al snel uit tot vaste basiskrachten. Maar niet alle uitgaande transfers werden een groot succes. Abakar Sylla bijvoorbeeld, heeft nog niet veel plezier gehad aan zijn overstap naar de Franse Ligue 1.

De 20-jarige verdediger brak vorig seizoen door in Brugge en werd daarvoor beloond met zomerse transfer. Het ambitieuze RC Strasbourg legde immers een slordige 20 miljoen euro op tafel voor de Ivoriaan. En voorlopig lijkt Club Brugge de grote winnaar van die deal.

Totale flop

Sylla vatte het seizoen in Straatsburg aan als basisspeler, maar kon niet meteen overtuigen. Vervolgens viel hij naast de ploeg en in de voorbije weken maakte hij geen deel meer uit van de selectie. Bij FootMercato wordt hij nu zelfs gerekend bij de grootste transferflops van afgelopen zomer in de Ligue 1. Club lijkt dus een uitstekende zaak te hebben gedaan.

Indien Club één verdediger zou kunnen terughalen, wie zou u kiezen?

Meest recent

Commotie bij Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge hoopt zich straks voorbij Atlético Madrid naar de 1/8 finale van de Champions ...

11
11
Anderlecht speelt open kaart: De Cat richting uitgang?

Zowat de enige constante bij RSC Anderlecht dit seizoen zijn de straffe prestaties van Nathan De ...

118
118
Alarm bij Club Brugge: peperdure aankoop ontspoort

Club Brugge betaalde deze zomer een fortuin voor een nieuwe smaakmaker, maar het verhaal heeft meer ...

139
139
'Schreuder als tussenpaus: masterplan Anderlecht onthuld?'

Tenzij zijn huidige werkgever Al-Diriyah nog roet in het eten gooit wordt Alfred Schreuder allicht ...

355
355
Leko vist trio op: Club Brugge maakt CL-selectie bekend

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

121
121
Exit Brusselmans: 'Duistere reden beroert iedereen'

Herman Brusselmans was jarenlang een vertrouwd gezicht in meerdere televisie-programma's. Zijn ...

66
66
Harde hand Hayen bij KRC Genk onthuld: "Strenge regels"

Nicky Hayen heeft van KRC Genk weer een Play-Off 1-kandidaat gemaakt. De oefenmeester werd ...

175
175
Antwerp hoort schorsingsvoorstel Tsunashima na Anderlecht

Royal Antwerp FC ging in de terugwedstrijd van de halve finale van de beker met 0-4 onderuit tegen ...

59
59
'Zeven clubs kloppen aan bij Anderlecht: 20 miljoen'

Terwijl RSC Anderlecht achter de schermen nog bezig is de staf te vormen, zijn andere clubs al bezig ...

369
369
Antwerp-trio afgemaakt: “Zij gaan mee kopje onder”

Royal Antwerp FC incasseerde de afgelopen weken heel wat uppercuts. Eerst was er de uitschakeling in ...

161
161
Club Brugge opgelet: zwakte én sterkte Atlético blootgelegd

Club Brugge bekampt in de tussenronde van de Champions League Atlético Madrid. De formatie ...

60
60
Spectaculaire comeback Neuer? Doelman zet puntjes op de i

Manuel Neuer zal de geschiedenisboeken ingaan als één van de beste doelmannen ooit. De ...

37
37
Leko verbaast met aanpak: “Een draw is géén goed resultaat”

Club Brugge hoopt in de Champions League te verrassen. In de tussenronde wacht het Atlético ...

65
65
Winterse knaltransfer KRC Genk ketste af: “Droomclub"

De wintermercato zit er al een tijdje op. De Belgische clubs waren weer actief en ook bij KRC Genk ...

157
157
Sabbe roept oorlogstaal: ferme uitspraken voor Atlético

Club Brugge en Atlético Madrid kijken elkaar recht in de ogen namens de tussenronde van de ...

102
102
Mourinho flirt met Real, Arbeola reageert vlijmscherp

Real Madrid en Benfica maakten er op de laatste speeldag van de League Phase van de Champions League ...

58
58
Club vreest: Leko spreekt plots over dubbele mokerslag

Club Brugge rekent dit seizoen op Carlos Forbs. De Nederlander is na zijn overstap van Ajax volledig ...

245
245
Euforie STVV de kop in gedrukt: “Daardoor nog een dip”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League. Vorig seizoen vocht ...

104
104
Actie Courtois blijft nazinderen: “Nóg meer respect”

Real Madrid neemt het in de Champions League op tegen Benfica. Op de laatste speeldag van de League ...

76
76
Hans Vanaken doet straffe Champions League-uitspraak

Club Brugge wist zich ook dit seizoen te plaatsen voor de tussenronde van de Champions League. De ...

251
251
De Cat naar WK 2026? Duidelijk oordeel over toptalent

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat goud in handen. De middenvelder is op 17-jarige leeftijd al ...

160
160
‘STVV-leegloop op komst: ook Wouter Vrancken weg?’

Sint-Truiden VV verrast dit seizoen vriend en vijand. Wouter Vrancken en consorten staat op een ...

1040
1040
Vanaken verrast met lofzang: “Zoals Anderlecht vroeger”

Kan Club Brugge stunten in de Champions League? In de tussenronde van het kampioenenbal wacht ...

252
252
TRANSFERUURTJE: ‘Recordtransfer Club Brugge, Anderlecht baalt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

546
546
‘Anderlecht raast door: weer twee pionnen ontslagen’

RSC Anderlecht is achter de schermen flink aan het hervormen. Coach Besnik Hasi werd de laan ...

587
587

Meer sportnieuws