Duivel maakt slechte beurt: "Gebrek aan volwassenheid"

120 stemmen
Duivel maakt slechte beurt:

In aanloop naar de laatste kwalificatiematch tegen Azerbeidzjan, hebben de Rode Duivels extra vertrouwen kunnen tanken. Zo werd de oefenpot tegen Servië woensdagavond met 1-0 gewonnen. Maar niet iedereen haalde zijn gewenste niveau.

Bondscoach Domenico Tedesco maakte van de gelegenheid gebruik om danig te experimenteren met zijn basispionnen. In de defensie bijvoorbeeld, pakte hij uit met Zeno Debast en Olivier Deman als backs. Arthur Theate en Ameen Al-Dakhil vormden op hun beurt het centrale duo. Op het middenveld kreeg Arthur Vermeeren dan weer zijn eerste basisplaats bij de nationale A-ploeg.

Voorin werd Loïs Openda uitgespeeld als diepste man, met Johan Bakayoko en Yannick Carrasco in steun van hem. Die laatste wist als gelegenheids-aanvoerder voor het enige doelpunt van de match te zorgen. Openda dook dan weer meermaals de diepte in, maar faalde in de afwerking en liet meerdere goede kansen onbenut.

LEES OOK: Mannaert onthult: “Al voor WK met Mark van Bommel gesproken”

Tactische fouten

Van het aanvallende trio liet Bakayoko evenwel de minste indruk achter. De 20-jarige flankaanvaller is nochtans bezig aan een sterk seizoen bij zijn club PSV Eindhoven. Vlak voor de interland-break deelde hij nog enkele belangrijke assists uit namens de Eredivisie-koploper. Maar dat goede niveau kon hij tegen Servië niet evenaren.

Bakayoko kon zich zelden in een gevaarlijke positie manoeuvreren. En wanneer hij toch aan de bal kwam, was hij doorgaans veel te slordig. Analist Alexandre Teklak toont zich dan ook scherp. "Bakayoko vertoonde een gebrek aan maturiteit in balverlies. Hij was heel weinig betrokken omdat hij niet over tactische volwassenheid beschikt. Wanneer hij zich moet aanpassen aan zijn ploegmaats en tegenstanders, heeft hij het moeilijk", klinkt het bij La Dernière Heure.

Sterke Lukebakio

Teklak benadrukt wel dat de flankaanvaller nog jong is en hierin aanzienlijke stappen kan zetten. Bovendien zijn er voldoende alternatieven op zijn positie. Zo was de analist onder de indruk van Bakayoko's vervanger Dodi Lukebakio. "Hij deed alles goed en was veel betrokken bij de opbouw. Hij paste zich ook aan aan Vermeeren en Debast. Je voelt dat hij verder staat in zijn ontwikkeling. Hij is completer, volwassener en heeft zich beter aangepast aan wat de bondscoach vroeg."

Lukebakio verdient een vaste basisplek bij de Duivels ...

Meest recent

‘Nieuwe dag, nieuw schandaal: affaire Infantino bij UEFA’

Gianni Infantino komt sinds het WK elke dag in de media. De grote baas van de FIFA werd afgeschoten ...

17
17
‘Jackpot KAA Gent: Europese topclub klopt aan’

De zomermercato loopt nog even door en dan is het ook voor de Belgische clubs zweten. Als ...

46
46
Praet onthult resem aanbiedingen: “Ik was verbaasd”

Dennis Praet maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar KV Mechelen, maar de middenvelder had ...

50
50
Club Brugge pakt ferm uit: miljoenentransfer afgerond

Club Brugge heeft na de competitiezege tegen KV Kortrijk zwaar uitgepakt op de zomermercato. ...

218
218
De Meyer speelt open kaart over in- en uitgaande transfers

Bij STVV zagen ze al een aantal spelers de club verlaten. En niet van de minste spelers. Trainer ...

37
37
Belgische topclubs vrezen: "De schrik van België"

Club Brugge zal met de komst van Jan Virgili weer zwaar uithalen. Hij kost 12 miljoen euro. Daarmee ...

590
590
Anderlecht 10 jaar zonder prijs: Bruno spreekt over ambities

Bij RSC Anderlecht beginnen ze het seizoen met een thuismatch tegen La Louvière. Het ...

152
152
'Bruno schuift met pionnen: groot slachtoffer in basiself'

RSC Anderlecht begint zondagavond aan zijn nieuwe campagne in de Jupiler Pro League. De ...

280
280
'Liverpool helemaal los: stuntdeal bij Barça, bod van 115 mil'

Na een tegenvallend seizoen wil Liverpool FC in de komende jaargang opnieuw een gooi doen naar de ...

102
102
Potts debuteert bij Club: ploegmaats doen boekje open

Club Brugge heeft de competitie geopend met een vlotte 3-0-overwinning tegen KV Kortrijk. Daarbij ...

676
676
Vermeeren forceert plots sensationele transferwending

Arthur Vermeeren leek bij RB Leipzig opnieuw op weg naar de uitgang. Enkele maanden later ligt alles ...

278
278
'Genk lanceert nieuw offensief: dríé extra aanwinsten'

KRC Genk opent zondagnamiddag zijn nieuwe seizoen met een bezoek aan Zulte Waregem. Ondertussen ...

595
595
Club Brugge heeft nieuw 'monster': kranten gaan uit hun dak

Club Brugge is foutloos aan de nieuwe jaargang in de Jupiler Pro League begonnen. Vrijdagavond ...

831
831
Koffi of Chambaere? Hubert geeft zijn keuze prijs

Union SG zag Kjell Scherpen naar Ipswich Town in Engeland vertrekken en haalde Hervé Koffi ...

86
86
Vanaken looft aanwinst: "Ongelooflijk!"

Club Brugge won met 3-0 van KV Kortrijk. Een goede opener van het seizoen. De landskampioen had ...

633
633
Lee meteen lieveling bij Club: "Heb ik nog nooit meegemaakt"

Club Brugge heeft het seizoen geopend met een vlotte 3-0-zege tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart is nog ...

863
863
Efficiënt Club haalt na rust trekker over tegen kranig KVK

Club Brugge moest even op gang komen, maar maakte na rust toch komaf met een kranig KV Kortrijk. De ...

131
131
'Clement vangt bot: Standard eist 8 miljoen euro'

Als het van Philippe Clement afhangt, dan gaat hij deze zomer nog shoppen bij Standard. Dat meldt ...

372
372
Tzolis: "Daarom verliet ik Club voor Arsenal"

Bij Club Brugge zagen ze Christos Tzolis naar Arsenal vertrekken. Dat leverde 40 miljoen euro op. De ...

607
607
Club Brugge op voorsprong: Brugse fans schrikken even

Club Brugge en KV Kortrijk openden vanavond de Jupiler Pro League. De eerste 45 minuten liggen ...

234
234
"Ik verlaat Anderlecht komende zomer niét"

Bij RSC Anderlecht was het de afgelopen jaren een komen en gaan van spelers. Vaak waren spelers al ...

522
522
Standard hoopt op nieuwe sensatie: "Enorme club"

Standard plukte Salieu Drammeh voor ruim twee miljoen euro weg bij het Noorse Lillestrøm SK. ...

206
206
Stevige bom onder spraakmakend huwelijk Cristiano Ronaldo?

Cristiano Ronaldo blijft ook na zijn 40ste de debatten beheersen. De Portugees staat voor een ...

119
119
Madou maakt volgende ingaande transfer Club Brugge bekend

Club Brugge staat op het punt om een nieuwe opvallende zomertransfer af te ronden. De Spaanse ...

583
583
Jupiler Pro League met 5 jonge parels: van RSCA tot Club Brugge

Alle jaren horen we hetzelfde cliché: de competitie is kwalitatief armer geworden. De Jupiler ...

342
342

Meer sportnieuws