Duivel maakt slechte beurt: "Gebrek aan volwassenheid"

door
Duivel maakt slechte beurt:

In aanloop naar de laatste kwalificatiematch tegen Azerbeidzjan, hebben de Rode Duivels extra vertrouwen kunnen tanken. Zo werd de oefenpot tegen Servië woensdagavond met 1-0 gewonnen. Maar niet iedereen haalde zijn gewenste niveau.

Bondscoach Domenico Tedesco maakte van de gelegenheid gebruik om danig te experimenteren met zijn basispionnen. In de defensie bijvoorbeeld, pakte hij uit met Zeno Debast en Olivier Deman als backs. Arthur Theate en Ameen Al-Dakhil vormden op hun beurt het centrale duo. Op het middenveld kreeg Arthur Vermeeren dan weer zijn eerste basisplaats bij de nationale A-ploeg.

Voorin werd Loïs Openda uitgespeeld als diepste man, met Johan Bakayoko en Yannick Carrasco in steun van hem. Die laatste wist als gelegenheids-aanvoerder voor het enige doelpunt van de match te zorgen. Openda dook dan weer meermaals de diepte in, maar faalde in de afwerking en liet meerdere goede kansen onbenut.

LEES OOK: Advocaat verbaast na stunt met keuze: "Schrijf maar op"

Tactische fouten

Van het aanvallende trio liet Bakayoko evenwel de minste indruk achter. De 20-jarige flankaanvaller is nochtans bezig aan een sterk seizoen bij zijn club PSV Eindhoven. Vlak voor de interland-break deelde hij nog enkele belangrijke assists uit namens de Eredivisie-koploper. Maar dat goede niveau kon hij tegen Servië niet evenaren.

Bakayoko kon zich zelden in een gevaarlijke positie manoeuvreren. En wanneer hij toch aan de bal kwam, was hij doorgaans veel te slordig. Analist Alexandre Teklak toont zich dan ook scherp. "Bakayoko vertoonde een gebrek aan maturiteit in balverlies. Hij was heel weinig betrokken omdat hij niet over tactische volwassenheid beschikt. Wanneer hij zich moet aanpassen aan zijn ploegmaats en tegenstanders, heeft hij het moeilijk", klinkt het bij La Dernière Heure.

Sterke Lukebakio

Teklak benadrukt wel dat de flankaanvaller nog jong is en hierin aanzienlijke stappen kan zetten. Bovendien zijn er voldoende alternatieven op zijn positie. Zo was de analist onder de indruk van Bakayoko's vervanger Dodi Lukebakio. "Hij deed alles goed en was veel betrokken bij de opbouw. Hij paste zich ook aan aan Vermeeren en Debast. Je voelt dat hij verder staat in zijn ontwikkeling. Hij is completer, volwassener en heeft zich beter aangepast aan wat de bondscoach vroeg."

Lukebakio verdient een vaste basisplek bij de Duivels ...

Meest recent

Kompany glundert en pikt pion weg bij Guardiola

Vincent Kompany kan terugblikken op een uitstekende eerste seizoenshelft met Bayern München. In ...

10
10
'Club Brugge vindt noodoplossing bij Atletico Madrid'

Bij Club Brugge mogen we in de komende weken sowieso de nodige transferactiviteit verwachten. Er ...

89
89
TRANSFERUURTJE: 'Benteke heeft nieuwe club, knaltransfer Club'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

114
114
Guardiola vloekt op Doku: City in zak en as na zeperd

Manchester City is het nieuwe jaar niet goed begonnen. The Cityzens speelden 0-0 gelijk op het veld ...

56
56
Club Brugge verrast en zet vol in op supertalent (16)

Club Brugge trekt, net zoals bijna alle andere Belgische eersteklassers, op winterstage naar de zon. ...

235
235
Penders wrijft zich in de handen: snel knaltransfer?

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend. Chelsea legde een bom geld op tafel voor de jonge ...

50
50
Advocaat verbaast na stunt met keuze: "Schrijf maar op"

Dick Advocaat was ooit persona non grata in België na zijn vroegtijdige exit bij de Rode ...

23
23
Winterse toptransfer: ‘Cercle vreest exit smaakmaker’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Groen-Zwart staat op een ...

92
92
‘Club Brugge-target genadeloos weggepest: FIFA grijpt in’

De wintermercato staat op het punt te ontploffen en de Belgische clubs doen gretig mee met de ...

434
434
'Rentree De Bruyne: datum voor terugkeer in Napels geprikt'

Bij Napoli gaan ze tijdens de wintermercato op zoek naar offensieve versterking en dat heeft in ...

55
55
'Karetsas greep in de zomer naast knaltransfer'

KRC Genk beleeft niet zijn beste seizoen en dat leidde enkele weken geleden nog tot het ontslag van ...

156
156
’Bliksemvertrek Noa Lang bij Napoli’

Noa Lang versierde vorige zomer een zeer fraaie transfer. Na twee seizoenen bij PSV zette de ...

179
179
Stevige sneer naar Brys: "Wie krijgt nu ruzie met Eto'o?"

Marc Brys volgt de Africa Cup vanuit zijn zetel, want na een onwaarschijnlijke soap trok Kameroen ...

111
111
'Anderlecht in transferstrijd met Barça en Liverpool'

Het belooft alweer een drukke mercato te worden voor Anderlecht. Sportief directeur Olivier Renard ...

293
293
Bornauw maakt plots grote indruk: "Ik ben niet verrast"

De Premier League heeft op Nieuwjaarsdag een nieuwe Belg ontdekt. Leeds United ging knap een punt ...

111
111
'Om deze reden maakte Benteke verrassende transferkeuze'

Christian Benteke heeft een maand na zijn vertrek bij DC United een nieuwe club gevonden. De ...

199
199
‘Club Brugge zet Frankrijk op stelten: powerhouse van 11M’

Club Brugge-fans voelen het al kriebelen: dit is zo’n transfer die de winter in ...

1104
1104
'Club Brugge mag kruis maken over grote naam'

Club Brugge koestert ambitieuze transferplannen voor deze winter. Het wil absoluut de titel pakken ...

455
455
'Absolute droomtransfer voor Ismael Saibari'

Bij Anderlecht en Genk kon hij niet doorbreken, maar in Nederland maakt Ismael Saibari intussen wel ...

64
64
Pro League vs DAZN: dit zijn de volgende stappen

De Pro League haalde vlak voor de jaarwisseling nog een mooie slag thuis in de strijd tegen DAZN. ...

275
275
'Nachtmerrie voor Duivel: na 6 maanden alweer weg'

Met het oog op het WK van volgende zomer zullen mogelijk nog enkele Rode Duivels deze winter van ...

128
128
DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

427
427
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

81
81
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

69
69
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

704
704

Meer sportnieuws