Duivel maakt slechte beurt: "Gebrek aan volwassenheid"

120 stemmen
Duivel maakt slechte beurt:

In aanloop naar de laatste kwalificatiematch tegen Azerbeidzjan, hebben de Rode Duivels extra vertrouwen kunnen tanken. Zo werd de oefenpot tegen Servië woensdagavond met 1-0 gewonnen. Maar niet iedereen haalde zijn gewenste niveau.

Bondscoach Domenico Tedesco maakte van de gelegenheid gebruik om danig te experimenteren met zijn basispionnen. In de defensie bijvoorbeeld, pakte hij uit met Zeno Debast en Olivier Deman als backs. Arthur Theate en Ameen Al-Dakhil vormden op hun beurt het centrale duo. Op het middenveld kreeg Arthur Vermeeren dan weer zijn eerste basisplaats bij de nationale A-ploeg.

Voorin werd Loïs Openda uitgespeeld als diepste man, met Johan Bakayoko en Yannick Carrasco in steun van hem. Die laatste wist als gelegenheids-aanvoerder voor het enige doelpunt van de match te zorgen. Openda dook dan weer meermaals de diepte in, maar faalde in de afwerking en liet meerdere goede kansen onbenut.

LEES OOK: Jan Vertonghen zet schouders onder uniek WK-project

Tactische fouten

Van het aanvallende trio liet Bakayoko evenwel de minste indruk achter. De 20-jarige flankaanvaller is nochtans bezig aan een sterk seizoen bij zijn club PSV Eindhoven. Vlak voor de interland-break deelde hij nog enkele belangrijke assists uit namens de Eredivisie-koploper. Maar dat goede niveau kon hij tegen Servië niet evenaren.

Bakayoko kon zich zelden in een gevaarlijke positie manoeuvreren. En wanneer hij toch aan de bal kwam, was hij doorgaans veel te slordig. Analist Alexandre Teklak toont zich dan ook scherp. "Bakayoko vertoonde een gebrek aan maturiteit in balverlies. Hij was heel weinig betrokken omdat hij niet over tactische volwassenheid beschikt. Wanneer hij zich moet aanpassen aan zijn ploegmaats en tegenstanders, heeft hij het moeilijk", klinkt het bij La Dernière Heure.

Sterke Lukebakio

Teklak benadrukt wel dat de flankaanvaller nog jong is en hierin aanzienlijke stappen kan zetten. Bovendien zijn er voldoende alternatieven op zijn positie. Zo was de analist onder de indruk van Bakayoko's vervanger Dodi Lukebakio. "Hij deed alles goed en was veel betrokken bij de opbouw. Hij paste zich ook aan aan Vermeeren en Debast. Je voelt dat hij verder staat in zijn ontwikkeling. Hij is completer, volwassener en heeft zich beter aangepast aan wat de bondscoach vroeg."

Lukebakio verdient een vaste basisplek bij de Duivels ...

Meest recent

'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

4
4
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

39
39
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

51
51
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

138
138
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

181
181
Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Nicky Hayen dreigt met KRC Genk naast een Europees ticket te grijpen. De coach krijgt steeds meer ...

133
133
KV Mechelen zonder sleutelpion tegen Club

KV Mechelen zal er in de komende dagen nog alles aan doen om een Europees ticket uit de brand te ...

125
125
Taravel duidelijk over zijn toekomst én RSCA-vertrekkers

Het is crisis bij Anderlecht. Voor de zoveelste keer dit seizoen. Paars-Wit kan een loodzwaar (op ...

196
196
Leko waarschuwt Club voor titelmatch: "Doe normaal"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslecht worden. Met een ...

184
184
De Mil brengt goed en slecht nieuws voor loodzwaar tweeluik

AA Gent hoopt om nog een Europees ticket uit de brand te slepen in de komende dagen, maar dat ...

67
67
Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

46
46
'Anderlecht opent onderhandelingen over vertrek'

Anderlecht lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

401
401
Moris scherp: "Daar heeft Union de titel laten liggen"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslist worden. Als Club Brugge ...

202
202
Winteraanwinst drijft eindelijk boven bij Anderlecht

Voor Anderlecht eindigt het seizoen ontgoochelend. Het verloor de bekerfinale van Union en kon in de ...

317
317
'Waanzinnige zomer Union: tot wel 16 vertrekkers'

Union pakte vorige week wel de beker, maar moest enkele dagen later wel een kruis maken over de ...

157
157
'Penders weet waar hij na WK aan de slag gaat'

Rudi Garcia had toch enkele verrassingen in petto in zijn WK-selectie. Mike Penders was daar ...

123
123
TRANSFERUURTJE: 'Titularis weg bij Anderlecht, knaltransfer Fernandez-Pardo'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

238
238
Delorge onthult clash met De Mil: “Telkens open en eerlijk”

Mathias Delorge is terug bij KAA Gent. De middenvelder kampte met een blessure en had vervolgens ...

111
111
KRC Genk draait Antwerp een loer en plukt toptalent weg

Het gebeurt vaker en vaker. Eersteklassers die toptalenten bij elkaar komen wegplukken. Deze keer is ...

424
424
Haroun lanceert twee nieuwe Antwerp-goudhaantjes

Royal Antwerp FC speelde 0-0 gelijk op het veld van KRC Genk. Een flinke opsteker voor Faris Haroun ...

184
184
'Chelsea in de tribune: KRC Genk vreest vroeg vertrek'

Racing Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. Er zat heel wat schoon volk op de tribunes. Erik ten ...

332
332
Tessa Wullaert kondigt nieuwe toptransfer aan

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Ze kende alweer een ...

239
239
'KRC Genk en AA Gent vechten pittige transferstrijd uit'

KRC Genk en AA Gent gaan zich deze zomer ongetwijfeld roeren op de transfermarkt. De twee Belgische ...

137
137
Van Gucht vs Vannieuwkerke: Pittige strijd brandt los

Ruben Van Gucht en Karl Vannieuwkerke zijn al jarenlang collega's bij de VRT. Beide heren worden ...

160
160
'Ten Hag in Genk: FC Twente aast op deze speler'

KRC Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers blijven dramatisch presteren in de ...

120
120

Meer sportnieuws