Duivel maakt slechte beurt: "Gebrek aan volwassenheid"

120 stemmen
Duivel maakt slechte beurt:

In aanloop naar de laatste kwalificatiematch tegen Azerbeidzjan, hebben de Rode Duivels extra vertrouwen kunnen tanken. Zo werd de oefenpot tegen Servië woensdagavond met 1-0 gewonnen. Maar niet iedereen haalde zijn gewenste niveau.

Bondscoach Domenico Tedesco maakte van de gelegenheid gebruik om danig te experimenteren met zijn basispionnen. In de defensie bijvoorbeeld, pakte hij uit met Zeno Debast en Olivier Deman als backs. Arthur Theate en Ameen Al-Dakhil vormden op hun beurt het centrale duo. Op het middenveld kreeg Arthur Vermeeren dan weer zijn eerste basisplaats bij de nationale A-ploeg.

Voorin werd Loïs Openda uitgespeeld als diepste man, met Johan Bakayoko en Yannick Carrasco in steun van hem. Die laatste wist als gelegenheids-aanvoerder voor het enige doelpunt van de match te zorgen. Openda dook dan weer meermaals de diepte in, maar faalde in de afwerking en liet meerdere goede kansen onbenut.

LEES OOK: 'Transfers Raskin en Lukebakio komen op gang'

Tactische fouten

Van het aanvallende trio liet Bakayoko evenwel de minste indruk achter. De 20-jarige flankaanvaller is nochtans bezig aan een sterk seizoen bij zijn club PSV Eindhoven. Vlak voor de interland-break deelde hij nog enkele belangrijke assists uit namens de Eredivisie-koploper. Maar dat goede niveau kon hij tegen Servië niet evenaren.

Bakayoko kon zich zelden in een gevaarlijke positie manoeuvreren. En wanneer hij toch aan de bal kwam, was hij doorgaans veel te slordig. Analist Alexandre Teklak toont zich dan ook scherp. "Bakayoko vertoonde een gebrek aan maturiteit in balverlies. Hij was heel weinig betrokken omdat hij niet over tactische volwassenheid beschikt. Wanneer hij zich moet aanpassen aan zijn ploegmaats en tegenstanders, heeft hij het moeilijk", klinkt het bij La Dernière Heure.

Sterke Lukebakio

Teklak benadrukt wel dat de flankaanvaller nog jong is en hierin aanzienlijke stappen kan zetten. Bovendien zijn er voldoende alternatieven op zijn positie. Zo was de analist onder de indruk van Bakayoko's vervanger Dodi Lukebakio. "Hij deed alles goed en was veel betrokken bij de opbouw. Hij paste zich ook aan aan Vermeeren en Debast. Je voelt dat hij verder staat in zijn ontwikkeling. Hij is completer, volwassener en heeft zich beter aangepast aan wat de bondscoach vroeg."

Lukebakio verdient een vaste basisplek bij de Duivels ...

Meest recent

Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

10
10
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

79
79
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

506
506
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

175
175
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

80
80
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

143
143
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

485
485
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

319
319
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

227
227
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

20
20
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

78
78
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

151
151
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

48
48
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

64
64
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

54
54
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

74
74
Manchester City maakt eindelijk opvolger Guardiola bekend

Na vele maanden van geruchten heeft Manchester City eindelijk de opvolger van succescoach Pep ...

79
79
"Ik wil dolgraag de overstap maken naar Union SG"

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

130
130
'AA Gent legt pittig prijskaartje vast: 8 miljoen euro'

AA Gent zal deze zomer snel klaar moeten zijn met zijn transferhuiswerkt, want de eerste opdracht in ...

420
420
'Meunier heeft nieuwe club zo goed als beet'

Voor Thomas Meunier is de wereldbeker nog geen echt succes geworden. De rechtsachter begon het ...

99
99
Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

Engeland overleefde vlotjes de groepsfase op het WK, want met een zeven op negen tegen Kroatië, ...

159
159
'Standard zet volgende oude bekende op wenslijst'

Standard is deze zomer al behoorlijk druk in de weer op de transfermarkt. Daarbij vist het tot ...

98
98
'Club Brugge en Anderlecht azen op WK-revelatie'

We zijn zowat halfweg het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, want de groepsfase zit erop ...

544
544
Vanaken of Onana? Boeckx voorspelt keuze van Garcia

De Rode Duivels moeten woensdag aan de bak in de zestiende finales van het WK, waarin ze met Senegal ...

472
472
'OH Leuven pakt stevig uit met komst jeugdinternational'

OH Leuven blikt terug op alweer een grijs seizoen. Het kon pas op de valreep de Relegation Play-Off ...

147
147

Meer sportnieuws