Club Brugge dumpt publiekslieveling zonder pardon

1349 stemmen
Club Brugge dumpt publiekslieveling zonder pardon

Het bestuur van Club Brugge heeft de voorkeur gegeven aan Bjorn Meijer boven Maxim De Cuyper, ondanks dat de Nederlander nog niet op zijn beste niveau presteert na terugkeer van blessureleed.

Ronny Deila heeft het advies van hogerhand opgevolgd, waardoor Meijer in de afgelopen zeven wedstrijden maar liefst zes keer de voorkeur kreeg boven De Cuyper.

Hoewel Meijer nog steeds niet zijn oude vorm heeft teruggevonden, wordt er gehoopt dat hij zijn niveau van het vorige seizoen snel zal herpakken. In dat seizoen werd hij internationaal gezien als de meest interessante speler van Club Brugge en was hij zelfs genomineerd voor de Golden Boy Award.

LEES OOK: 'WK wordt goudmijn voor Club Brugge'

Het bestuur verkiest Meijer boven De Cuyper: "een evidentie"

Eind oktober bevestigde Club Brugge het vertrouwen in Ronny Deila, maar het bestuur eiste wel een snelle ommekeer van de ploeg. De beleidsmakers verwachtten bijvoorbeeld veel stabiliteit en balans in het elftal.

“De inbreng van de herstelde Bjorn Meijer lijkt voor de bobo's een evidentie”, schreef Het Laatste Nieuws toen. En zo geschiedde ook. De coach nam deze duidelijke waarschuwing van hogerhand ter harte en hij voerde verschillende wijzigingen door in zijn team.

Deila bracht de pas herstelde Meijer terug in het elftal, ten koste van Maxim De Cuyper. De Nederlandse linksachter werd ingezet om meer stabiliteit en organisatie in de verdediging te brengen, dit in tegenstelling tot aanvallend en avontuurlijk ingestelde De Cuyper, die eerder dit seizoen als de vaste linksachter fungeerde.

Hoewel Deila een grote fan is van De Cuyper en diens aanvallende capaciteiten, kiest de coach sinds de terugkeer van de herstelde Meijer consequent voor de Nederlandse linksback. In de laatste zes wedstrijden startte Club Brugge vijf keer met Meijer als linksback en slechts één keer met De Cuyper.

“Het was zeker niet met de volle goesting dat Deila tegemoet was gekomen aan de wens van het bestuur, maar finaal was ook hij bij resultaatvoetbal gebaat”, schreef Het Laatste Nieuws.

Meijer speelt (voorlopig) zeker niet beter dan De Cuyper

Een kleine maand geleden maakte Bjorn Meijer zijn rentree voor Club Brugge na blessureleed, en al snel werd verwacht dat de Nederlander zijn plaats in het basiselftal zou heroveren. “Binnen Club is iedereen ervan overtuigd dat Meijer een meerwaarde­speler is”, stelde Het Nieuwsblad.

Meijer kreeg in de afgelopen zeven wedstrijden maar liefst zes keer de voorkeur boven Maxim De Cuyper, die nochtans een sterk seizoen doormaakt, terwijl de Nederlander zeker nog geen betere prestaties heeft geleverd dan zijn directe concurrent.

Tegelijkertijd rijzen er vragen over waarom De Cuyper zo gemakkelijk en geruisloos uit het basiselftal verdween. Door een blessure miste Meijer een groot deel van de voorbereiding, en aan het begin van het seizoen ondervond hij een terugval door problemen met zijn buikspieren.

Hij is pas enkele weken terug en heeft daardoor nog niet zijn oorspronkelijke niveau bereikt. “Er zijn veel matchen, dus hem laten spelen zal geen probleem zijn”, zei Ronny Deila. “Het is zaak dat hij zich verder ontwikkelt en zo naar zijn beste vorm toegroeit.”

Hoewel Meijer veel speeltijd krijgt, is het duidelijk dat hij nog niet op zijn best presteert.

Hij zal tijd nodig hebben om de beste Meijer te worden

In de wedstrijd tegen Antwerp FC, zijn eerste basisplaats in de competitie na zijn blessureleed, leverde Bjorn Meijer over het algemeen een goede prestatie, maar bij de gelijkmaker liet hij zich te makkelijk aftroeven door Kobe Corbanie, die hem de bal ontfutselde.

Op Union viel hem het minst te verwijten in vergelijking met de andere verdedigers, en na maandenlange afwezigheid wist hij zich redelijk goed staande te houden. “Maar zal nog even nodig hebben om opnieuw de beste Meijer te worden”, waarschuwde Het Laatste Nieuws al.

Het Nieuwsblad merkte op dat Meijer na de rust enkele gevaarlijke balverliezen leed en onder zijn gebruikelijke niveau zakte. Bovendien constateerde Het Laatste Nieuws dat de samenwerking op de linkerflank tussen Meijer en Philip Zinckernagel niet goed verloopt en dat er aan die kant geen connectie is.

Franky Van der Elst bevestigde dit probleem in Het Nieuwsblad na de wedstrijd in Brussel. “Die linkerflank met Meijer en Zinckernagel, daar was totaal geen chemie. Het leek wel alsof ze voor de eerste keer samenspeelden.”

Internationaal gezien de meest interessante Club Brugge-speler

Afgelopen weekend kreeg Bjorn Meijer opnieuw de voorkeur boven Maxim De Cuyper in de derby tegen Cercle Brugge, maar opnieuw wist de Nederlander niet te overtuigen. “Kon die keuze niet echt verantwoorden: is nog niet de oude”, stelde Het Nieuwsblad vast.

Zo blijft het afwachten tot Meijer weer zijn niveau van vorig seizoen bereikt, toen hij een van de zeldzame lichtpuntjes en sterkhouders was bij een zwalpend Club Brugge.

“Club deed met Bjorn Meijer een uitstekende koop, Ferran Jutglà was een ontdekking. Als beiden straks het vertrouwen krijgen en hun beste vorm terugvinden, zou Club daar beter van moeten worden”, schreef De Morgen.

Meijer behoorde vorig seizoen zelfs tot de genomineerden voor de Golden Boy Award in juni, een prestigieuze prijs voor de beste voetballer onder de 21 jaar in Europa. In mei noemde Simon Mignolet Meijer als de ploeggenoot waarvan hij gelooft dat die een grote toekomst tegemoet gaat.

Volgens transferspecialist Fabrizio Romano stond Meijer zelfs op de radar van verschillende topclubs in Engeland, Spanje en Duitsland, waarbij Liverpool als concrete club werd genoemd. In juni bevestigde Stijn Francis aan Het Nieuwsblad dat Meijer internationaal gezien de meest interessante speler is bij Club Brugge.

Lees ook: 

De Cuyper moet terug in de ploeg

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

73
73
Toptransfer? Trossard praat vlak voor WK over toekomst

Leandro Trossard heeft er met Arsenal een geweldig seizoen opzitten. De Londenaren wonnen de Premier ...

28
28
'Gemiste kans Anderlecht: knaltransfer van 11,5 miljoen'

Er was de voorbije jaren heel wat te doen over talenten die op zeer jonge leeftijd België ...

72
72
'Drukke zomer Union: meer dan 10 vertrekkers in de maak'

Voor Union wordt het weer een drukke transferzomer. Dat bevestigde CEO Philippe Bormans al meteen na ...

40
40
Sporting Hasselt slaat weer toe, fraaie dubbelslag Lierse

In de Challenger Pro League zit het seizoen er al een tijdje op. De tweedeklassers kunnen zich dan ...

64
64
“Minder dan dit is onvoldoende”: Vandenbempt over WK Duivels

Na de knappe zege in Kroatië hopen de Rode Duivels zaterdag tegen Tunesië nog een extra ...

132
132
De Spor XL: Verheye en Kerkhofs clashen

Sam Kerkhofs en Rik Verheye bouwen nu al enkele jaren aan een prachtig sprookje bij Sporting ...

63
63
Lommel slikt nieuwe domper voor terugkeer in JPL

Na 23 jaar afwezigheid mag Lommel SK komend seizoen weer aan de slag in de Jupiler Pro League. De ...

25
25
'Belgische topclub aast op Zuid-Afrikaanse WK-ganger'

Voorlopig bleef het nog relatief stil qua inkomende transfers bij de Belgische topclubs, maar achter ...

69
69
'Klopp verrast en wil David Hubert binnenhalen'

Hij werd de voorbije maanden regelmatig gelinkt aan Real Madrid, maar voorlopig lijkt Jürgen ...

194
194
Waanzinnige leegloop dreigt bij Anderlecht: 20 exits?

Er ligt bij Anderlecht nog heel wat werk op de plank voor deze zomer. CEO Kenneth Bornauw onthulde ...

560
560
Mokerslag voor De Ketelaere: WK-droom plots aan flarden

Charles De Ketelaere leek plots dichter dan ooit bij een grote rol op het WK. Maar na de match tegen ...

144
144
'City en United jagen op goudhaantje van Gent'

AA Gent beleefde een opmerkelijk seizoen, gekleurd door onder meer een gedwongen trainerswissel na ...

177
177
'Napoli hakt knoop door over De Bruyne en Lukaku'

Voor Napoli is het een woelig seizoen geweest en de Italiaanse club lijkt van plan om volgend ...

133
133
'Perez laat transferbom ontploffen: bod van 150 miljoen'

Zondag staan bij Real Madrid de voorzittersverkiezingen op het programma en dus gaan ze bij de ...

103
103
'WK wordt goudmijn voor Club Brugge'

De voorbije jaren bouwde Club Brugge al een stevige financiële voorsprong op de concurrentie in ...

175
175
Nederlandse analisten fileren Duivels: "Hij is een beest"

De verwachtingen rond de Rode Duivels zijn voor aanvang van het WK niet al te hoog gespannen. ...

966
966
Superfavorieten wankelen: Frankrijk onderuit, blamage Spanje

Exact één week voor de openingsmatch, zijn twee van de grootste favorieten voor de ...

146
146
"50 Miljoen" - Tzolis maakt Europese voetbalfans horendol

Christos Tzolis lijkt zich op te maken voor een mooie transfer tijdens de zomermercato. ...

301
301
Mourinho naar Real: Benfica onthult riante afkoopsom

José Mourinho staat voor zijn grote terugkeer naar Real Madrid. SL Benfica bevestigde ...

103
103
'Grote prioriteit Anderlecht: vier topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht presenteerde donderdag zijn nieuwe thuisshirts met de grote terugkeer van Adidas als ...

840
840
Brugse broederstrijd: Tzolis ziet Nilsson eindelijk scoren

Binnen exact één week gaat het wereldkampioenschap van start. Momenteel wordt dan ook ...

164
164
Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Antwerp FC zal het tijdens de zomermercato opnieuw moeten doen met een erg bescheiden budget. Maar ...

186
186
Nieuw-Zeeland vreest één Duivel: "Met twee man op spelen"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

226
226
Witte rook op Anfield: Liverpool presenteert nieuwe topcoach

Liverpool FC nam vorig weekend officieel afscheid van Arne Slot. Lang heeft de zoektocht naar een ...

75
75
Investeerder Courtois bezorgt Genk meteen transferboost

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

244
244

Meer sportnieuws