Club Brugge dumpt publiekslieveling zonder pardon

1349
Club Brugge dumpt publiekslieveling zonder pardon

Het bestuur van Club Brugge heeft de voorkeur gegeven aan Bjorn Meijer boven Maxim De Cuyper, ondanks dat de Nederlander nog niet op zijn beste niveau presteert na terugkeer van blessureleed.

Ronny Deila heeft het advies van hogerhand opgevolgd, waardoor Meijer in de afgelopen zeven wedstrijden maar liefst zes keer de voorkeur kreeg boven De Cuyper.

Hoewel Meijer nog steeds niet zijn oude vorm heeft teruggevonden, wordt er gehoopt dat hij zijn niveau van het vorige seizoen snel zal herpakken. In dat seizoen werd hij internationaal gezien als de meest interessante speler van Club Brugge en was hij zelfs genomineerd voor de Golden Boy Award.

LEES OOK: ‘Club Brugge-topaankopen keren zich tegen Leko’

Het bestuur verkiest Meijer boven De Cuyper: "een evidentie"

Eind oktober bevestigde Club Brugge het vertrouwen in Ronny Deila, maar het bestuur eiste wel een snelle ommekeer van de ploeg. De beleidsmakers verwachtten bijvoorbeeld veel stabiliteit en balans in het elftal.

“De inbreng van de herstelde Bjorn Meijer lijkt voor de bobo's een evidentie”, schreef Het Laatste Nieuws toen. En zo geschiedde ook. De coach nam deze duidelijke waarschuwing van hogerhand ter harte en hij voerde verschillende wijzigingen door in zijn team.

Deila bracht de pas herstelde Meijer terug in het elftal, ten koste van Maxim De Cuyper. De Nederlandse linksachter werd ingezet om meer stabiliteit en organisatie in de verdediging te brengen, dit in tegenstelling tot aanvallend en avontuurlijk ingestelde De Cuyper, die eerder dit seizoen als de vaste linksachter fungeerde.

Hoewel Deila een grote fan is van De Cuyper en diens aanvallende capaciteiten, kiest de coach sinds de terugkeer van de herstelde Meijer consequent voor de Nederlandse linksback. In de laatste zes wedstrijden startte Club Brugge vijf keer met Meijer als linksback en slechts één keer met De Cuyper.

“Het was zeker niet met de volle goesting dat Deila tegemoet was gekomen aan de wens van het bestuur, maar finaal was ook hij bij resultaatvoetbal gebaat”, schreef Het Laatste Nieuws.

Meijer speelt (voorlopig) zeker niet beter dan De Cuyper

Een kleine maand geleden maakte Bjorn Meijer zijn rentree voor Club Brugge na blessureleed, en al snel werd verwacht dat de Nederlander zijn plaats in het basiselftal zou heroveren. “Binnen Club is iedereen ervan overtuigd dat Meijer een meerwaarde­speler is”, stelde Het Nieuwsblad.

Meijer kreeg in de afgelopen zeven wedstrijden maar liefst zes keer de voorkeur boven Maxim De Cuyper, die nochtans een sterk seizoen doormaakt, terwijl de Nederlander zeker nog geen betere prestaties heeft geleverd dan zijn directe concurrent.

Tegelijkertijd rijzen er vragen over waarom De Cuyper zo gemakkelijk en geruisloos uit het basiselftal verdween. Door een blessure miste Meijer een groot deel van de voorbereiding, en aan het begin van het seizoen ondervond hij een terugval door problemen met zijn buikspieren.

Hij is pas enkele weken terug en heeft daardoor nog niet zijn oorspronkelijke niveau bereikt. “Er zijn veel matchen, dus hem laten spelen zal geen probleem zijn”, zei Ronny Deila. “Het is zaak dat hij zich verder ontwikkelt en zo naar zijn beste vorm toegroeit.”

Hoewel Meijer veel speeltijd krijgt, is het duidelijk dat hij nog niet op zijn best presteert.

Hij zal tijd nodig hebben om de beste Meijer te worden

In de wedstrijd tegen Antwerp FC, zijn eerste basisplaats in de competitie na zijn blessureleed, leverde Bjorn Meijer over het algemeen een goede prestatie, maar bij de gelijkmaker liet hij zich te makkelijk aftroeven door Kobe Corbanie, die hem de bal ontfutselde.

Op Union viel hem het minst te verwijten in vergelijking met de andere verdedigers, en na maandenlange afwezigheid wist hij zich redelijk goed staande te houden. “Maar zal nog even nodig hebben om opnieuw de beste Meijer te worden”, waarschuwde Het Laatste Nieuws al.

Het Nieuwsblad merkte op dat Meijer na de rust enkele gevaarlijke balverliezen leed en onder zijn gebruikelijke niveau zakte. Bovendien constateerde Het Laatste Nieuws dat de samenwerking op de linkerflank tussen Meijer en Philip Zinckernagel niet goed verloopt en dat er aan die kant geen connectie is.

Franky Van der Elst bevestigde dit probleem in Het Nieuwsblad na de wedstrijd in Brussel. “Die linkerflank met Meijer en Zinckernagel, daar was totaal geen chemie. Het leek wel alsof ze voor de eerste keer samenspeelden.”

Internationaal gezien de meest interessante Club Brugge-speler

Afgelopen weekend kreeg Bjorn Meijer opnieuw de voorkeur boven Maxim De Cuyper in de derby tegen Cercle Brugge, maar opnieuw wist de Nederlander niet te overtuigen. “Kon die keuze niet echt verantwoorden: is nog niet de oude”, stelde Het Nieuwsblad vast.

Zo blijft het afwachten tot Meijer weer zijn niveau van vorig seizoen bereikt, toen hij een van de zeldzame lichtpuntjes en sterkhouders was bij een zwalpend Club Brugge.

“Club deed met Bjorn Meijer een uitstekende koop, Ferran Jutglà was een ontdekking. Als beiden straks het vertrouwen krijgen en hun beste vorm terugvinden, zou Club daar beter van moeten worden”, schreef De Morgen.

Meijer behoorde vorig seizoen zelfs tot de genomineerden voor de Golden Boy Award in juni, een prestigieuze prijs voor de beste voetballer onder de 21 jaar in Europa. In mei noemde Simon Mignolet Meijer als de ploeggenoot waarvan hij gelooft dat die een grote toekomst tegemoet gaat.

Volgens transferspecialist Fabrizio Romano stond Meijer zelfs op de radar van verschillende topclubs in Engeland, Spanje en Duitsland, waarbij Liverpool als concrete club werd genoemd. In juni bevestigde Stijn Francis aan Het Nieuwsblad dat Meijer internationaal gezien de meest interessante speler is bij Club Brugge.

Lees ook: 

De Cuyper moet terug in de ploeg

Meest recent

Speler geraakte niet weg bij Bayern, Kompany velt oordeel

Wie stopt Bayern dit seizoen in de Bundesliga? We vermoeden weer niemand. Vincent Kompany neemt het ...

22
22
De Meyer zet spelers op hun plaats, feest bij Beveren

SK Beveren won verdiend met 2-0 van STVV. De Kanaries merkten ook dat de Waaslanders thuis een heel ...

53
53
Arsenal en Real Madrid gunnen hun fans een goed weekend

Arsenal en Real Madrid kwamen vanavond aan de bak in de Premier League en La Liga. Konden de twee ...

20
20
Sterk Union SG met vijfklapper, drama voor OHL

Twee matchen om 20u45 in de Jupiler Pro League. Union SG hoopte zijn goede start verder te zetten ...

106
106
Met een trotse Van Himst: "Maakt het extra mooi"

KVC Westerlo won knap met 4-2 van Standard. De Kemphanen boeken zo een knappe zes op zes en het is ...

57
57
Sibierski geeft zijn doel én filosofie prijs bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski voor een enorme koerswijziging gezorgd. De sportieve baas ...

143
143
Coach Brighton lyrisch over 'nieuwe De Cuyper'

Maxim De Cuyper trok een jaar geleden voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

126
126
Vermeeren over vertrek bij Antwerp: "Als men dat zou weten..."

Arthur Vermeerden keerde terug naar Royal Antwerp FC. De middenvelder kende geen geslaagde avonturen ...

187
187
Groot feest bij Westerlo: Standard gaat onderuit

Om 18u15 stond er een interessant duel op het programma met KVC Westerlo tegen Standard. Het werd ...

56
56
Weergaloze Moreira dé grote man bij AC Milan

In de Serie A en Premier League begonnen er vroeg op de avond ook twee matchen. Tottenham ging tegen ...

49
49
‘Club Brugge-topaankopen keren zich tegen Leko’

Club Brugge investeerde deze zomer ruim vijftig miljoen euro in een nieuwe ploeg. Toch botsen enkele ...

362
362
Exit bij KRC Genk: "Ik zocht een oplossing"

Bij OH Leuven moet het dringend beter. De ploeg van Timmy Simons pakte nog geen enkel punt en ze ...

30
30
Cercle Brugge onder druk: Friis ziet één groot probleem

Cercle Brugge is niet goed begonnen aan het seizoen. Met een twee op vijftien is het rapport ...

78
78
Geen revelatie: OH Leuven staat voor cruciaal seizoen

De afgelopen jaren moesten we toch even de wenkbrauwen fronsen bij bepaalde uitspraken. Zo werd OH ...

49
49
Vanaken wel of niet? Leko maakt selectie bekend

Hans Vanaken viel tegen Aston Villa uit met een lichte blessure. Er was veel twijfel of de Rode ...

156
156
Wilmots met kennersoog? Gouden zaak voor Standard

Bepaalde media durfden al eens neerbuigend te doen over Marc Wilmots, maar hij levert geen onaardig ...

68
68
Pandoering voor RSCA Futures, Sporting Hasselt viert

Om 16u stonden er twee matchen in de Challenger Pro League op het programma. RSCA Futures nam het op ...

83
83
Chelsea en Liverpool overtuigen weer niet in Premier League

Drukke namiddag in de Premier League. Om 16u vatten er maar liefst vijf partijen aan. Het was vooral ...

26
26
SK Beveren maakt sterke thuisreputatie weer waar tegen STVV

In de Jupiler Pro League begonnen SK Beveren en STVV om 16u op de Freethiel aan hun onderlinge ...

82
82
De Cat baalt enorm, Dortmund wint vlot

In de Bundesliga stonden er om 15u30 ook heel wat matchen op het programma. Borussia Dortmund kwam ...

87
87
Standard mag weer dromen: "Er is veel meer kwaliteit"

Standard is met een 11 op 15 zeer goed begonnen aan het seizoen. De Rouches spelen dit weekend op ...

62
62
Luis Vazquez (ex-RSCA) gaat viraal met 'misser van het jaar'

Luis Vazquez verliet RSC Anderlecht een aantal maanden geleden voor Birmingham City. De Argentijnse ...

180
180
Boskampt stelt vast: "Dat begint zich te wreken bij Club"

Club Brugge begon correct aan het seizoen, maar het is duidelijk dat het allemaal nog veel beter ...

348
348
Vanderbiest na 2 op 18: "Het is hier altijd iets, hé"

KV Mechelen verloor met 0-1 van RSC Anderlecht. De Maneblussers waren verdienstelijk, maar ook niet ...

122
122
Dé titelkandidaat in België? "Zij staan verder dan Club Brugge"

Union SG is inzake resultaten zeer goed begonnen aan het seizoen. Ze boekten een 13 op 15. Vanavond ...

370
370

Meer sportnieuws