Club Brugge dumpt publiekslieveling zonder pardon

door
Club Brugge dumpt publiekslieveling zonder pardon

Het bestuur van Club Brugge heeft de voorkeur gegeven aan Bjorn Meijer boven Maxim De Cuyper, ondanks dat de Nederlander nog niet op zijn beste niveau presteert na terugkeer van blessureleed.

Ronny Deila heeft het advies van hogerhand opgevolgd, waardoor Meijer in de afgelopen zeven wedstrijden maar liefst zes keer de voorkeur kreeg boven De Cuyper.

Hoewel Meijer nog steeds niet zijn oude vorm heeft teruggevonden, wordt er gehoopt dat hij zijn niveau van het vorige seizoen snel zal herpakken. In dat seizoen werd hij internationaal gezien als de meest interessante speler van Club Brugge en was hij zelfs genomineerd voor de Golden Boy Award.

LEES OOK: Hubert en Pocognoli plots op bezoek bij… Kompany

Het bestuur verkiest Meijer boven De Cuyper: "een evidentie"

Eind oktober bevestigde Club Brugge het vertrouwen in Ronny Deila, maar het bestuur eiste wel een snelle ommekeer van de ploeg. De beleidsmakers verwachtten bijvoorbeeld veel stabiliteit en balans in het elftal.

“De inbreng van de herstelde Bjorn Meijer lijkt voor de bobo's een evidentie”, schreef Het Laatste Nieuws toen. En zo geschiedde ook. De coach nam deze duidelijke waarschuwing van hogerhand ter harte en hij voerde verschillende wijzigingen door in zijn team.

Deila bracht de pas herstelde Meijer terug in het elftal, ten koste van Maxim De Cuyper. De Nederlandse linksachter werd ingezet om meer stabiliteit en organisatie in de verdediging te brengen, dit in tegenstelling tot aanvallend en avontuurlijk ingestelde De Cuyper, die eerder dit seizoen als de vaste linksachter fungeerde.

Hoewel Deila een grote fan is van De Cuyper en diens aanvallende capaciteiten, kiest de coach sinds de terugkeer van de herstelde Meijer consequent voor de Nederlandse linksback. In de laatste zes wedstrijden startte Club Brugge vijf keer met Meijer als linksback en slechts één keer met De Cuyper.

“Het was zeker niet met de volle goesting dat Deila tegemoet was gekomen aan de wens van het bestuur, maar finaal was ook hij bij resultaatvoetbal gebaat”, schreef Het Laatste Nieuws.

Meijer speelt (voorlopig) zeker niet beter dan De Cuyper

Een kleine maand geleden maakte Bjorn Meijer zijn rentree voor Club Brugge na blessureleed, en al snel werd verwacht dat de Nederlander zijn plaats in het basiselftal zou heroveren. “Binnen Club is iedereen ervan overtuigd dat Meijer een meerwaarde­speler is”, stelde Het Nieuwsblad.

Meijer kreeg in de afgelopen zeven wedstrijden maar liefst zes keer de voorkeur boven Maxim De Cuyper, die nochtans een sterk seizoen doormaakt, terwijl de Nederlander zeker nog geen betere prestaties heeft geleverd dan zijn directe concurrent.

Tegelijkertijd rijzen er vragen over waarom De Cuyper zo gemakkelijk en geruisloos uit het basiselftal verdween. Door een blessure miste Meijer een groot deel van de voorbereiding, en aan het begin van het seizoen ondervond hij een terugval door problemen met zijn buikspieren.

Hij is pas enkele weken terug en heeft daardoor nog niet zijn oorspronkelijke niveau bereikt. “Er zijn veel matchen, dus hem laten spelen zal geen probleem zijn”, zei Ronny Deila. “Het is zaak dat hij zich verder ontwikkelt en zo naar zijn beste vorm toegroeit.”

Hoewel Meijer veel speeltijd krijgt, is het duidelijk dat hij nog niet op zijn best presteert.

Hij zal tijd nodig hebben om de beste Meijer te worden

In de wedstrijd tegen Antwerp FC, zijn eerste basisplaats in de competitie na zijn blessureleed, leverde Bjorn Meijer over het algemeen een goede prestatie, maar bij de gelijkmaker liet hij zich te makkelijk aftroeven door Kobe Corbanie, die hem de bal ontfutselde.

Op Union viel hem het minst te verwijten in vergelijking met de andere verdedigers, en na maandenlange afwezigheid wist hij zich redelijk goed staande te houden. “Maar zal nog even nodig hebben om opnieuw de beste Meijer te worden”, waarschuwde Het Laatste Nieuws al.

Het Nieuwsblad merkte op dat Meijer na de rust enkele gevaarlijke balverliezen leed en onder zijn gebruikelijke niveau zakte. Bovendien constateerde Het Laatste Nieuws dat de samenwerking op de linkerflank tussen Meijer en Philip Zinckernagel niet goed verloopt en dat er aan die kant geen connectie is.

Franky Van der Elst bevestigde dit probleem in Het Nieuwsblad na de wedstrijd in Brussel. “Die linkerflank met Meijer en Zinckernagel, daar was totaal geen chemie. Het leek wel alsof ze voor de eerste keer samenspeelden.”

Internationaal gezien de meest interessante Club Brugge-speler

Afgelopen weekend kreeg Bjorn Meijer opnieuw de voorkeur boven Maxim De Cuyper in de derby tegen Cercle Brugge, maar opnieuw wist de Nederlander niet te overtuigen. “Kon die keuze niet echt verantwoorden: is nog niet de oude”, stelde Het Nieuwsblad vast.

Zo blijft het afwachten tot Meijer weer zijn niveau van vorig seizoen bereikt, toen hij een van de zeldzame lichtpuntjes en sterkhouders was bij een zwalpend Club Brugge.

“Club deed met Bjorn Meijer een uitstekende koop, Ferran Jutglà was een ontdekking. Als beiden straks het vertrouwen krijgen en hun beste vorm terugvinden, zou Club daar beter van moeten worden”, schreef De Morgen.

Meijer behoorde vorig seizoen zelfs tot de genomineerden voor de Golden Boy Award in juni, een prestigieuze prijs voor de beste voetballer onder de 21 jaar in Europa. In mei noemde Simon Mignolet Meijer als de ploeggenoot waarvan hij gelooft dat die een grote toekomst tegemoet gaat.

Volgens transferspecialist Fabrizio Romano stond Meijer zelfs op de radar van verschillende topclubs in Engeland, Spanje en Duitsland, waarbij Liverpool als concrete club werd genoemd. In juni bevestigde Stijn Francis aan Het Nieuwsblad dat Meijer internationaal gezien de meest interessante speler is bij Club Brugge.

Lees ook: 

De Cuyper moet terug in de ploeg

Meest recent

Wereldtopper voor Duivels: "Hij wordt één van de besten"

De Rode Duivels sloten dinsdagnacht hun stage in de Verenigde Staten af met een gelijkspel tegen ...

29
29
Nieuw probleem voor competitieformat duikt op

De voorbije dagen barstte de discussie omtrent het competitieformat van de Jupiler Pro League en ...

64
64
'Beerschot bibbert: sterkhouder vertrekt alsnog'

Na een moeilijke periode lijkt de toekomst Beerschot weer toe te lachen. Na de overname door een ...

53
53
De Bruyne spreekt voor het eerst over Lukaku-rel

De Rode Duivels speelden in de nacht van dinsdag op woensdag 1-1 gelijk tegen Mexico en zetten ...

36
36
TRANSFERUURTJE: 'Union grijpt naast droom, Hazard out bij Anderlecht'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

176
176
Racismeschandaal in Spanje ontploft: Yamal in shock

Spanje nam het in een oefenwedstrijd op tegen Egypte in een oefenwedstrijd. Op het veld bleef het ...

86
86
Hubert en Pocognoli plots op bezoek bij… Kompany

Het is interlandperiode dus dan is er ook voor de coaches tijd om zaken op orde te stellen. Zo zijn ...

30
30
Duivelse zorgen voor WK: “Wisten daar geen raad mee”

De Rode Duivels hebben de oefenstage in de Verenigde Staten afgesloten met een 1-1 gelijkspel tegen ...

67
67
Emoties Messi gaan wereld rond, Thiago scoort bij Brazilië

Titelverdediger Argentinië heeft richting het WK een nieuw statement gemaakt met een erg ruime ...

66
66
Thorgan Hazard tast markt af: schoktransfer in JPL?

Hoewel hij ook dit seizoen van groot belang is, blijft een groot vraagteken staan achter de toekomst ...

246
246
Ruben Van Gucht zorgt voor ophef met nieuwe show

Ruben Van Gucht liet zijn volgers even geloven dat hij binnenkort de Vlaamse theaters zou veroveren. ...

28
28
Openbaring bij Belgen: afwezige Duivel plots in nesten

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

151
151
Nieuw goudklompje voor Club: Stankovic laaiend enthousiast

De U19 van Club Brugge maakte dit seizoen heel wat indruk in de Youth League, de jongeren-versie van ...

401
401
Achilleshiel Duivels blootgelegd: "Het blijft maar duren"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

130
130
Tranen na Italiaans drama: "Overschatte, arrogante spelers"

Het wereldkampioenschap van komende zomer zal afgewerkt worden zonder een viervoudige winnaar. ...

213
213
Toby Alderweireld in zorgnood: stap roept veel vragen op

Er zijn voetballers die na hun actieve carrière in een zwart gat vallen, anderen lijken het ...

107
107
Alle tickets verdeeld: dit zijn de twee laatste WK-deelnemers

Eindelijk is het zover. Met nog exact 71 dagen te gaan tot de openingsmatch tussen Mexico en ...

104
104
De Winter geeft oorzaak voor uitbarstingen De Bruyne

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) heeft bij de Rode Duivels voor een flinke portie frustratie ...

209
209
Frustraties lopen hoog op: opvallend beeld De Bruyne-Witsel

Mexico heeft de Rode Duivels in Chicago een lastige avond bezorgd. Zeker in de eerste helft van de ...

299
299
3 op 10: kranten snoeihard voor 'probleemgeval' Duivels

Het is de Rode Duivels niet gelukt om ook hun tweede oefenmatch in aanloop naar het WK al winnend af ...

1012
1012
Sven Kums verrast fans met bizarre carrièreswitch

Er zijn van die namen die blijven nazinderen, ook lang nadat het stadionlicht is gedoofd. Sven Kums ...

87
87
De Bruyne en Tielemans botsen: Rode Duivels in problemen

Kevin De Bruyne is terug, maar bij de Rode Duivels duikt daardoor meteen een nieuw probleem op. Zijn ...

240
240
De Punten van VN: zes buizen bij Duivels, één extra WK-zekerheid

De Amerikaanse tourneé van de Rode Duivels zit erop, dinsdagnacht bleven ze op 1-1 steken ...

525
525
"Goede signalen" - Garcia opvallend positief na pover optreden

De Rode Duivels hebben geen al te beste beurt gemaakt in hun oefenwedstrijd tegen Mexico. Na een ...

53
53
België botst op Mexico: Lukebakio wist drama voor rust uit

De Rode Duivels zijn er niet in geslaagd hun Amerikaanse trip af te sluiten met een perfect rapport. ...

120
120

Meer sportnieuws