Club Brugge dumpt publiekslieveling zonder pardon

1349
Club Brugge dumpt publiekslieveling zonder pardon

Het bestuur van Club Brugge heeft de voorkeur gegeven aan Bjorn Meijer boven Maxim De Cuyper, ondanks dat de Nederlander nog niet op zijn beste niveau presteert na terugkeer van blessureleed.

Ronny Deila heeft het advies van hogerhand opgevolgd, waardoor Meijer in de afgelopen zeven wedstrijden maar liefst zes keer de voorkeur kreeg boven De Cuyper.

Hoewel Meijer nog steeds niet zijn oude vorm heeft teruggevonden, wordt er gehoopt dat hij zijn niveau van het vorige seizoen snel zal herpakken. In dat seizoen werd hij internationaal gezien als de meest interessante speler van Club Brugge en was hij zelfs genomineerd voor de Golden Boy Award.

LEES OOK: Rode Duivels: vuilbak gaat open over Van Bommel en Mannaert

Het bestuur verkiest Meijer boven De Cuyper: "een evidentie"

Eind oktober bevestigde Club Brugge het vertrouwen in Ronny Deila, maar het bestuur eiste wel een snelle ommekeer van de ploeg. De beleidsmakers verwachtten bijvoorbeeld veel stabiliteit en balans in het elftal.

“De inbreng van de herstelde Bjorn Meijer lijkt voor de bobo's een evidentie”, schreef Het Laatste Nieuws toen. En zo geschiedde ook. De coach nam deze duidelijke waarschuwing van hogerhand ter harte en hij voerde verschillende wijzigingen door in zijn team.

Deila bracht de pas herstelde Meijer terug in het elftal, ten koste van Maxim De Cuyper. De Nederlandse linksachter werd ingezet om meer stabiliteit en organisatie in de verdediging te brengen, dit in tegenstelling tot aanvallend en avontuurlijk ingestelde De Cuyper, die eerder dit seizoen als de vaste linksachter fungeerde.

Hoewel Deila een grote fan is van De Cuyper en diens aanvallende capaciteiten, kiest de coach sinds de terugkeer van de herstelde Meijer consequent voor de Nederlandse linksback. In de laatste zes wedstrijden startte Club Brugge vijf keer met Meijer als linksback en slechts één keer met De Cuyper.

“Het was zeker niet met de volle goesting dat Deila tegemoet was gekomen aan de wens van het bestuur, maar finaal was ook hij bij resultaatvoetbal gebaat”, schreef Het Laatste Nieuws.

Meijer speelt (voorlopig) zeker niet beter dan De Cuyper

Een kleine maand geleden maakte Bjorn Meijer zijn rentree voor Club Brugge na blessureleed, en al snel werd verwacht dat de Nederlander zijn plaats in het basiselftal zou heroveren. “Binnen Club is iedereen ervan overtuigd dat Meijer een meerwaarde­speler is”, stelde Het Nieuwsblad.

Meijer kreeg in de afgelopen zeven wedstrijden maar liefst zes keer de voorkeur boven Maxim De Cuyper, die nochtans een sterk seizoen doormaakt, terwijl de Nederlander zeker nog geen betere prestaties heeft geleverd dan zijn directe concurrent.

Tegelijkertijd rijzen er vragen over waarom De Cuyper zo gemakkelijk en geruisloos uit het basiselftal verdween. Door een blessure miste Meijer een groot deel van de voorbereiding, en aan het begin van het seizoen ondervond hij een terugval door problemen met zijn buikspieren.

Hij is pas enkele weken terug en heeft daardoor nog niet zijn oorspronkelijke niveau bereikt. “Er zijn veel matchen, dus hem laten spelen zal geen probleem zijn”, zei Ronny Deila. “Het is zaak dat hij zich verder ontwikkelt en zo naar zijn beste vorm toegroeit.”

Hoewel Meijer veel speeltijd krijgt, is het duidelijk dat hij nog niet op zijn best presteert.

Hij zal tijd nodig hebben om de beste Meijer te worden

In de wedstrijd tegen Antwerp FC, zijn eerste basisplaats in de competitie na zijn blessureleed, leverde Bjorn Meijer over het algemeen een goede prestatie, maar bij de gelijkmaker liet hij zich te makkelijk aftroeven door Kobe Corbanie, die hem de bal ontfutselde.

Op Union viel hem het minst te verwijten in vergelijking met de andere verdedigers, en na maandenlange afwezigheid wist hij zich redelijk goed staande te houden. “Maar zal nog even nodig hebben om opnieuw de beste Meijer te worden”, waarschuwde Het Laatste Nieuws al.

Het Nieuwsblad merkte op dat Meijer na de rust enkele gevaarlijke balverliezen leed en onder zijn gebruikelijke niveau zakte. Bovendien constateerde Het Laatste Nieuws dat de samenwerking op de linkerflank tussen Meijer en Philip Zinckernagel niet goed verloopt en dat er aan die kant geen connectie is.

Franky Van der Elst bevestigde dit probleem in Het Nieuwsblad na de wedstrijd in Brussel. “Die linkerflank met Meijer en Zinckernagel, daar was totaal geen chemie. Het leek wel alsof ze voor de eerste keer samenspeelden.”

Internationaal gezien de meest interessante Club Brugge-speler

Afgelopen weekend kreeg Bjorn Meijer opnieuw de voorkeur boven Maxim De Cuyper in de derby tegen Cercle Brugge, maar opnieuw wist de Nederlander niet te overtuigen. “Kon die keuze niet echt verantwoorden: is nog niet de oude”, stelde Het Nieuwsblad vast.

Zo blijft het afwachten tot Meijer weer zijn niveau van vorig seizoen bereikt, toen hij een van de zeldzame lichtpuntjes en sterkhouders was bij een zwalpend Club Brugge.

“Club deed met Bjorn Meijer een uitstekende koop, Ferran Jutglà was een ontdekking. Als beiden straks het vertrouwen krijgen en hun beste vorm terugvinden, zou Club daar beter van moeten worden”, schreef De Morgen.

Meijer behoorde vorig seizoen zelfs tot de genomineerden voor de Golden Boy Award in juni, een prestigieuze prijs voor de beste voetballer onder de 21 jaar in Europa. In mei noemde Simon Mignolet Meijer als de ploeggenoot waarvan hij gelooft dat die een grote toekomst tegemoet gaat.

Volgens transferspecialist Fabrizio Romano stond Meijer zelfs op de radar van verschillende topclubs in Engeland, Spanje en Duitsland, waarbij Liverpool als concrete club werd genoemd. In juni bevestigde Stijn Francis aan Het Nieuwsblad dat Meijer internationaal gezien de meest interessante speler is bij Club Brugge.

Lees ook: 

De Cuyper moet terug in de ploeg

Meest recent

Zulte-doelman Gabriël in zak en as: “Ik voel me klein”

Zulte Waregem ging in eigen huis onderuit tegen KAA Gent. De Buffalo’s pakken weer de ...

6
6
Heymans legt opvallende viering uit: band met Thorup bloot

KRC Genk won overtuigend met 3-0 van KV Kortrijk. Daan Heymans mocht nog eens in de basis beginnen ...

46
46
'Shakira doet verrassende onthulling over haar gezinsleven'

Jarenlang vormde Shakira een koppel met ex-voetballer Gerard Piqué, maar ook na hun ...

23
23
Franse pers messcherp na eerste basisplaats Godts

Mika Godts mocht voor het eerst in de basis starten bij PSG. De Parijzenaars namen het op tegen Le ...

110
110
AA Gent-spits verrast: "Leek me tijd om te vertrekken"

AA Gent blijft doorheen de competitie razen. Ze wonnen met 0-2 van Zulte Waregem en met een 22 op 24 ...

86
86
Westerlo slaat in alle stilte toe: gouden transferzet

KVC Westerlo kende een héél drukke zomermercato. Sportief en financieel lijken de ...

50
50
Thorup geeft speler eindelijk een kans: "Exact wat ik wou"

KRC Genk won verdiend met 3-0 van een bijzonder pover KV Kortrijk, dat toch een vogel voor de kat ...

84
84
Derde keer, goede keer voor Anderlecht? “Ik weigerde al twee keer”

Bij RSC Anderlecht verdwenen er de afgelopen jaren veel trouwe clubmensen, anderen werden dan weer ...

214
214
Rode Duivels: vuilbak gaat open over Van Bommel en Mannaert

Mark van Bommel is nog geen drie maanden bondscoach, maar rond de Rode Duivels veranderde er ...

346
346
Standard ruikt megajackpot: “6 miljoen? Ik wil meer”

Standard is wisselvallig bezig. Goed wordt afgewisseld met slecht. Eén speler is echter wel ...

88
88
Leko trekt duidelijke grens: "Niet denken dat je Messi bent"

Club Brugge blijft het goed doen in de Jupiler Pro League. Door de 1-4-zege tegen La Louvière ...

199
199
Twee spelers bezorgen Sibierski pijnlijke realitycheck

RSC Anderlecht won met 1-2 op het veld van Cercle Brugge. Paars-Wit kroop door het oog van de naald ...

252
252
Romario verdedigt Ronaldo: "Loop naar de maan!"

Romário heeft zich uitgesproken over de rel rond Cristiano Ronaldo en bondscoach Jorge Jesus. ...

58
58
Euvrard ziet nieuwe JPL-uitblinker: "Kwaliteit!"

Standard speelt namiddag de Waalse derby tegen Sporting Charleroi. De Rouches staan al zeven punten ...

44
44
Kompany heeft duidelijke boodschap na blunder Neuer

Bayern München speelde 2-2 op het veld van FC Augsburg. Dat was een tegenvaller en dat kwam ook ...

124
124
De Bruyne schittert met twee goals, Godts basispion

Vanavond stonden nog een aantal interessante matchen op het programma in het buitenland. Zo kwamen ...

72
72
AA Gent blijft doorstomen: ook Essevee gaat voor de bijl

Rik De Mil en co zijn het verliezen helemaal verleerd bij AA Gent. De Buffalo's wonnen nu ook aan de ...

95
95
Racing Genk dankt Heymans in zege tegen hulpeloze Kerels

KV Kortrijk heeft dan wel een nieuwe coach, de pijnpunten werden in een dol Genks openingskwartier ...

52
52
Haalt RSCA kampioenenmaker terug als coach?

Cheikhou Kouyaté heeft zijn schoenen aan de haak gehangen. De ex-speler van RSC Anderlecht ...

238
238
Beerschot doet Kiel ontploffen na knotsgek spektakel

De Mannekes wilden na een sterke reeks opnieuw naast Dender aan kop van de Challenger Pro League ...

205
205
Club Brugge-pion wil meer: "Hopelijk nog meer in de basis"

Club Brugge won gemakkelijk met 1-4 op het veld van La Louvière. Jorne Spileers en Jan ...

175
175
Zorgen bij Club Brugge om blessure Forbs: Leko geeft update

Club Brugge won eenvoudig met 1-4 op het veld van La Louvière. Een grote tegenvaller was dat ...

266
266
Cercle Brugge likt zijn wonden: "Dit is een mokerslag"

Cercle Brugge leek na 85 minuten op weg naar een verdiende zege tegen een zwak RSC Anderlecht. Maar ...

131
131
Tottenham krijgt Old Trafford stil, Barça onklopbaar

In de vroege avond stonden er heel wat interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

45
45
Euvrard looft aanwinst: "Gaf zijn visitekaartje af"

Standard speelt zondag voor gesloten deuren de Waalse derby tegen Sporting Charleroi. Vincent ...

68
68

Meer sportnieuws