Club Brugge dumpt publiekslieveling zonder pardon

1349
Club Brugge dumpt publiekslieveling zonder pardon

Het bestuur van Club Brugge heeft de voorkeur gegeven aan Bjorn Meijer boven Maxim De Cuyper, ondanks dat de Nederlander nog niet op zijn beste niveau presteert na terugkeer van blessureleed.

Ronny Deila heeft het advies van hogerhand opgevolgd, waardoor Meijer in de afgelopen zeven wedstrijden maar liefst zes keer de voorkeur kreeg boven De Cuyper.

Hoewel Meijer nog steeds niet zijn oude vorm heeft teruggevonden, wordt er gehoopt dat hij zijn niveau van het vorige seizoen snel zal herpakken. In dat seizoen werd hij internationaal gezien als de meest interessante speler van Club Brugge en was hij zelfs genomineerd voor de Golden Boy Award.

LEES OOK: Ophef na penalty Club: voetbalhart bloedt bij analisten

Het bestuur verkiest Meijer boven De Cuyper: "een evidentie"

Eind oktober bevestigde Club Brugge het vertrouwen in Ronny Deila, maar het bestuur eiste wel een snelle ommekeer van de ploeg. De beleidsmakers verwachtten bijvoorbeeld veel stabiliteit en balans in het elftal.

“De inbreng van de herstelde Bjorn Meijer lijkt voor de bobo's een evidentie”, schreef Het Laatste Nieuws toen. En zo geschiedde ook. De coach nam deze duidelijke waarschuwing van hogerhand ter harte en hij voerde verschillende wijzigingen door in zijn team.

Deila bracht de pas herstelde Meijer terug in het elftal, ten koste van Maxim De Cuyper. De Nederlandse linksachter werd ingezet om meer stabiliteit en organisatie in de verdediging te brengen, dit in tegenstelling tot aanvallend en avontuurlijk ingestelde De Cuyper, die eerder dit seizoen als de vaste linksachter fungeerde.

Hoewel Deila een grote fan is van De Cuyper en diens aanvallende capaciteiten, kiest de coach sinds de terugkeer van de herstelde Meijer consequent voor de Nederlandse linksback. In de laatste zes wedstrijden startte Club Brugge vijf keer met Meijer als linksback en slechts één keer met De Cuyper.

“Het was zeker niet met de volle goesting dat Deila tegemoet was gekomen aan de wens van het bestuur, maar finaal was ook hij bij resultaatvoetbal gebaat”, schreef Het Laatste Nieuws.

Meijer speelt (voorlopig) zeker niet beter dan De Cuyper

Een kleine maand geleden maakte Bjorn Meijer zijn rentree voor Club Brugge na blessureleed, en al snel werd verwacht dat de Nederlander zijn plaats in het basiselftal zou heroveren. “Binnen Club is iedereen ervan overtuigd dat Meijer een meerwaarde­speler is”, stelde Het Nieuwsblad.

Meijer kreeg in de afgelopen zeven wedstrijden maar liefst zes keer de voorkeur boven Maxim De Cuyper, die nochtans een sterk seizoen doormaakt, terwijl de Nederlander zeker nog geen betere prestaties heeft geleverd dan zijn directe concurrent.

Tegelijkertijd rijzen er vragen over waarom De Cuyper zo gemakkelijk en geruisloos uit het basiselftal verdween. Door een blessure miste Meijer een groot deel van de voorbereiding, en aan het begin van het seizoen ondervond hij een terugval door problemen met zijn buikspieren.

Hij is pas enkele weken terug en heeft daardoor nog niet zijn oorspronkelijke niveau bereikt. “Er zijn veel matchen, dus hem laten spelen zal geen probleem zijn”, zei Ronny Deila. “Het is zaak dat hij zich verder ontwikkelt en zo naar zijn beste vorm toegroeit.”

Hoewel Meijer veel speeltijd krijgt, is het duidelijk dat hij nog niet op zijn best presteert.

Hij zal tijd nodig hebben om de beste Meijer te worden

In de wedstrijd tegen Antwerp FC, zijn eerste basisplaats in de competitie na zijn blessureleed, leverde Bjorn Meijer over het algemeen een goede prestatie, maar bij de gelijkmaker liet hij zich te makkelijk aftroeven door Kobe Corbanie, die hem de bal ontfutselde.

Op Union viel hem het minst te verwijten in vergelijking met de andere verdedigers, en na maandenlange afwezigheid wist hij zich redelijk goed staande te houden. “Maar zal nog even nodig hebben om opnieuw de beste Meijer te worden”, waarschuwde Het Laatste Nieuws al.

Het Nieuwsblad merkte op dat Meijer na de rust enkele gevaarlijke balverliezen leed en onder zijn gebruikelijke niveau zakte. Bovendien constateerde Het Laatste Nieuws dat de samenwerking op de linkerflank tussen Meijer en Philip Zinckernagel niet goed verloopt en dat er aan die kant geen connectie is.

Franky Van der Elst bevestigde dit probleem in Het Nieuwsblad na de wedstrijd in Brussel. “Die linkerflank met Meijer en Zinckernagel, daar was totaal geen chemie. Het leek wel alsof ze voor de eerste keer samenspeelden.”

Internationaal gezien de meest interessante Club Brugge-speler

Afgelopen weekend kreeg Bjorn Meijer opnieuw de voorkeur boven Maxim De Cuyper in de derby tegen Cercle Brugge, maar opnieuw wist de Nederlander niet te overtuigen. “Kon die keuze niet echt verantwoorden: is nog niet de oude”, stelde Het Nieuwsblad vast.

Zo blijft het afwachten tot Meijer weer zijn niveau van vorig seizoen bereikt, toen hij een van de zeldzame lichtpuntjes en sterkhouders was bij een zwalpend Club Brugge.

“Club deed met Bjorn Meijer een uitstekende koop, Ferran Jutglà was een ontdekking. Als beiden straks het vertrouwen krijgen en hun beste vorm terugvinden, zou Club daar beter van moeten worden”, schreef De Morgen.

Meijer behoorde vorig seizoen zelfs tot de genomineerden voor de Golden Boy Award in juni, een prestigieuze prijs voor de beste voetballer onder de 21 jaar in Europa. In mei noemde Simon Mignolet Meijer als de ploeggenoot waarvan hij gelooft dat die een grote toekomst tegemoet gaat.

Volgens transferspecialist Fabrizio Romano stond Meijer zelfs op de radar van verschillende topclubs in Engeland, Spanje en Duitsland, waarbij Liverpool als concrete club werd genoemd. In juni bevestigde Stijn Francis aan Het Nieuwsblad dat Meijer internationaal gezien de meest interessante speler is bij Club Brugge.

Lees ook: 

De Cuyper moet terug in de ploeg

Meest recent

'Harde taal bij Anderlecht: eerste wintervertrekker bepaald'

RSC Anderlecht deed tijdens de voorbije zomermercato een waslijst aan spelers van de hand. Maar niet ...

43
43
Ophef na penalty Club: voetbalhart bloedt bij analisten

Club Brugge won zondag met 3-1 van Antwerp FC. Al bij al een verdiende overwinning, maar Blauw-Zwart ...

132
132
'Thorup moet ingrijpen: grote verandering in basiself Genk'

KRC Genk is zijn perfecte thuisrapport kwijt. De Limburgers bleven zondagnamiddag immers op een ...

254
254
'Van Bommel broedt op waanzinnige Bisiwu-stunt’

Mark van Bommel houdt Jesse Bisiwu opvallend dicht in de gaten. De achttienjarige winger wacht bij ...

145
145
Crisis bij KVK: nieuwe details ontslag Jonckheere bekend

Het eerste trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League is een feit. Na een dramatische ...

149
149
Soap Adedeji-Sternberg: Club Brugge maakt kapitale fout

Het publiek van KRC Genk lijkt stilaan weer vergevingsgezind ten opzichte van Noah ...

270
270
Co-leider Gent zet enorme stap: "Is iedereen het over eens"

Na zes speeldagen is AA Gent zijn maximum van de punten kwijt. Maar ondertussen hebben de Buffalo's ...

129
129
Duivelse zorgen: basisdebuut Lukaku én MFP draait uit op sof

Uitgerekend in de week dat bondscoach Mark van Bommel zijn selectie bekend maakt, begonnen twee Rode ...

59
59
'Anderlecht wijzigt koers: Bruno dumpt Neerpede-boys'

De afgelopen jaren teerde RSC Anderlecht vooral op de doorstroming van onderaf, in die mate zelfs ...

455
455
'Plottwist bij Club Brugge: sterkhouder maanden out'

Met een 15 op 18 begon Club Brugge niet onaardig aan het seizoen, maar toch barst het van de ...

825
825
Scheidsrechters onder vuur: Lardot dreigt met sancties

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League alweer de zesde speeldag op het programma. Naar ...

166
166
Club Brugge vloekt: volgend slachtoffer blessuregolf

Zondag komt KRC Genk nog over de vloer, maar ondanks de al bij al geslaagde competitiestart kijkt ...

199
199
Coucke ziet nieuwe storm losbarsten aan Belgische kust

Het zomerse plaatje aan de Belgische kust krijgt een opvallend staartje. Wat voor heel wat ...

169
169
'Bayern doet Kompany watertanden: droomtransfer in 2027'

Bayern München heeft een opvallend rustige zomermercato achter de rug. Maar de club van coach ...

331
331
Selectie Van Bommel: deze acht 'nieuwe' namen staan klaar

Eind deze week is het zover, dan maakt kersvers bondscoach Mark van Bommel zijn eerste selectie ...

1886
1886
Opvolger Vanaken: Club-leiding krijgt immense transferjob

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC terwijl aanvoerder Hans Vanaken geblesseerd in ...

515
515
Nieuw Anderlecht-duo zakt door ijs: "Dan beter de jongeren"

RSC Anderlecht haalde tijdens de voorbije zomermercato een elftal verse krachten in huis. Een aantal ...

306
306
Courtois bloost: Real maakt keepersstatement op mercato

Thibaut Courtois is ook dit seizoen weer van cruciaal belang van Real Madrid. De Spaanse grootmacht ...

401
401
‘Leko stunt met onmogelijke comeback bij Club Brugge’

Bij Club Brugge ligt plots een comeback op tafel die vijf weken geleden nog compleet ondenkbaar ...

766
766
'Bruno hakt knopen door: drie wissels bij Anderlecht'

Na de zuinige zege tegen KV Mechelen richt RSC Anderlecht de blik op Europa League, waar het ...

433
433
Leko moet puzzelen: debutant aan aftrap bij Club Brugge?

Club Brugge won zondag met 3-1 van Antwerp, maar net zoals enkele dagen eerder tegen Aston Villa ...

327
327
Club-fan Julie Vanloo grijpt iedereen naar de keel

Het ene moment lijkt alles nog mogelijk, even later blijft vooral de pijn over. Voor Julie Vanloo en ...

235
235
AA Gent deelt heuglijk nieuws: goudhaantje tekent bij

Na het 1-1 gelijkspel in Genk is AA Gent zijn perfect rapport kwijt, maar met een 16 op 18 zijn de ...

131
131
'Club Brugge dumpt Sommer: vervanger al in wachtkamer'

Club Brugge boekte zondag een 3-1 zege tegen Antwerp, maar dat leek achteraf slechts bijzaak. ...

792
792
Ruben Van Gucht onthult verrassende reden na plotse exit

Ruben Van Gucht heeft een drukke periode achter de rug. De VTM presentator is momenteel volop te ...

115
115

Meer sportnieuws