Luxeprobleem voor Club Brugge: "Logisch dat clubs hem scouten"

471 stemmen
Luxeprobleem voor Club Brugge:

Ronny Deila heeft een ruime kern en Club Brugge heeft op één positie wel héél veel weelde. Op de linksachter kan hij Bjorn Meijer en Maxim De Cuyper opstellen. De twee beloftevolle spelers vechten voor hun positie. Vital Borkelmans gaf aan VoetbalNieuws zijn mening over de twee.

Maxim De Cuyper keerde dit seizoen na succesvolle jaren op huurbasis bij KVC Westerlo terug naar Club Brugge. Hij had geen aanpassing nodig en begon, mede door de blessure van Meijer, als basispion aan het seizoen. Hij greep zijn kans. Met 1 goal en 8 assists in 19 matchen legt De Cuyper werkelijk fenomenale aanvallende cijfers voor als opkomende linksachter.

LEES OOK: Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

De Cuyper maakt indruk bij Club Brugge

Borkelmans was in het verleden zelf een aanvallende linksachter bij Club Brugge. Hij had de bijnaam 'het brommerke' omwille van zijn rushes en loopvermogen. Hij is de ideale gesprekspartner over deze twee.

"De Cuyper is een speler die héél aanvallend is, wat soms op defensief vlak soms nog de nodige risico’s inhoudt. Hij moet ook nog leren zijn rushes een hele match vol te houden, want hij legt enorm veel afstanden af in een match en dat aan een grote intenstiteit", vertelt hij. De speler moet nog iets beter zijn momenten kiezen.

"De Cuyper doet mij wel wat denken aan mezelf. Ik was ook een speler die mee ten aanval trok, maar defensief was ik misschien nog iets sterker. Daar kan hij zeker nog stappen in zetten, maar hij maakt een heel goede ontwikkeling door."

Meijer én De Cuyper in de ploeg?

De 22-jarige linksachter wordt ook door heel wat clubs, onder meer in de Bundesliga, in de gaten gehouden. Domenico Tedesco vertelde eerder al dat hij pas derde keuze is na Arthur Theate en Olivier Deman. 

"Dat heel wat clubs hem volgen? Dat is logisch. Hij is iemand die aanvallend enorm veel bijbrengt. Hij heeft een geweldige voorzet in de benen, een dito schot, een goede techniek… Daarnaast maakt hij met zijn loopacties ook ruimte voor andere spelers. De Cuyper is een speler die mij héél erg charmeert."

"De Rode Duivels? Ik vind dat hij een kans verdient. Op de linksachter hebben we inzake uitvoetballende profielen toch niet bepaald weelde. Je moet er al bijna Carrasco zetten om daar zo een type neer te zetten."

Met Meijer hebben ze bij Club echter nog een topper achter de hand. Hij kostte 6 miljoen euro en zo een speler op de bank zetten is niet makkelijk. Wie verkiest Borkelmans? "Ik ben wel een fan van beiden. Al draagt De Cuyper nog mijn voorkeur weg. Het zijn wel twee andere type spelers."

Defensie heeft nood aan goede '6'

Er werd al geopperd om Meijer centraal achteraan te zetten. "Meijer speelde vorig jaar al eens centraal, maar ik ben geen voorstander om terug te gaan naar een driemansdefensie."

Analisten halen ook aan dat Club Brugge wel héél aanvallend speelt met de backs en dan ook nog eens Vetlesen en Onyedika op het middenveld. Tegen Lugano werden Balanta en Nielsen daar geposteerd voor meer defensieve zekerheid.

"Club Brugge heeft één probleem: ze missen een nummer zes die de boel organiseert en in positie blijft. Onyedika is een goede speler met de bal aan de voet, maar hij loopt te vaak uit positie. Lopende mensen worden niet altijd opgepikt en daardoor kwam de verdediging toch te vaak onder druk te staan. Dan heb je ook nog aanvallende flankverdedigers, wat toch voor een onevenwicht zorgt."

Tegen Lugano speelde Meijer, voordien De Cuyper. Wie zal namiddag starten?

Claudio Reulens

Wie moet op de linksachter starten?

Meest recent

Imke Courtois geeft basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

2
2
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

24
24
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

139
139
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

61
61
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

264
264
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

42
42
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

288
288
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

512
512
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

203
203
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

259
259
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

81
81
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

782
782
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

445
445
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

130
130
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

414
414
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

520
520
Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

72
72
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

101
101
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

194
194
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

54
54
'Anderlecht vangt minder dan gehoopt voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

462
462
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

458
458
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

134
134
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

246
246
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

157
157

Meer sportnieuws