Eén Duivel geviseerd tegen Servië: "Ongelooflijk beperkt"

1390 stemmen
Eén Duivel geviseerd tegen Servië:

De Rode Duivels hebben woensdagavond hun oefencampagne richting het EK 2024 op gang getrapt. In Leuven vormde Servië de sparringpartner van dienst. De Belgen speelden met hun experimenteel elftal een degelijke eerste helft, al bleef er ook ruimte voor verbetering.

Omdat het veld in het Koning Boudewijn-stadion dinsdag nog onbespeelbaar werd verklaard wegens de zware regenval, moesten de Duivels uitwijken naar het KingPower @ Den Dreef-stadion van OH Leuven. Bijgevolg moest de oefenpot wel afgewerkt worden zonder supporters in de tribunes.

Maar het gebrek aan de vocale steun van de fans, deerde de Duivels niet in de aanvangsfase. Na amper één minuut strafte Yannick Carrasco defensief geblunder bij de bezoekers genadeloos af en legde de gelegenheids-aanvoerder de 1-0-voorsprong vast. Ook daarna bleef België een tijd lang de beste ploeg.

LEES OOK: 'Rode Duivels grepen naast nog extra troef voor WK'

Kwistige Openda

Naarmate de eerste helft vorderde kwamen de Serviërs echter beter in de match. De bezoekers konden zelf ook enkele goede kansen creëren en dwongen de Belgen achteruit. Al hoefde dat geen nadeel te zijn. Met de aalvlugge Loïs Openda stond immers een ideale spits om te counteren tussen de lijnen.

De zomerse topaankoop van RB Leipzig werd ook meermaals alleen richting doel gelanceerd. Maar Openda slaagt er voorlopig niet in om zijn niveau van bij zijn club te evenaren bij de nationale ploeg. Zo wrong hij twee à drie goede kansen de nek om. Het was overigens niet de eerste keer dat Openda zo'n gebrek aan efficiëntie toonde bij de nationale ploeg. Op het sociale medium 'X' weerklonken dan ook kritische geluiden.

Openda wordt op termijn eerste spits bij de Duivels ...

Meest recent

"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

23
23
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

71
71
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

140
140
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

173
173
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

40
40
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

32
32
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

177
177
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

152
152
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

84
84
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

95
95
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

79
79
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

45
45
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

169
169
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

66
66
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

274
274
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

113
113
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

253
253
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

38
38
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

334
334
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

197
197
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

1002
1002
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

1317
1317
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

439
439
'City verwent opvolger Guardiola met nieuwe sterspeler'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

199
199
KBVB leert lesje: Garcia ontvangt cruciaal toekomstnieuws

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

264
264

Meer sportnieuws