Eén Duivel geviseerd tegen Servië: "Ongelooflijk beperkt"

door
Eén Duivel geviseerd tegen Servië:

De Rode Duivels hebben woensdagavond hun oefencampagne richting het EK 2024 op gang getrapt. In Leuven vormde Servië de sparringpartner van dienst. De Belgen speelden met hun experimenteel elftal een degelijke eerste helft, al bleef er ook ruimte voor verbetering.

Omdat het veld in het Koning Boudewijn-stadion dinsdag nog onbespeelbaar werd verklaard wegens de zware regenval, moesten de Duivels uitwijken naar het KingPower @ Den Dreef-stadion van OH Leuven. Bijgevolg moest de oefenpot wel afgewerkt worden zonder supporters in de tribunes.

Maar het gebrek aan de vocale steun van de fans, deerde de Duivels niet in de aanvangsfase. Na amper één minuut strafte Yannick Carrasco defensief geblunder bij de bezoekers genadeloos af en legde de gelegenheids-aanvoerder de 1-0-voorsprong vast. Ook daarna bleef België een tijd lang de beste ploeg.

LEES OOK: Loting Nations League: Rode Duivels in loodzware poule

Kwistige Openda

Naarmate de eerste helft vorderde kwamen de Serviërs echter beter in de match. De bezoekers konden zelf ook enkele goede kansen creëren en dwongen de Belgen achteruit. Al hoefde dat geen nadeel te zijn. Met de aalvlugge Loïs Openda stond immers een ideale spits om te counteren tussen de lijnen.

De zomerse topaankoop van RB Leipzig werd ook meermaals alleen richting doel gelanceerd. Maar Openda slaagt er voorlopig niet in om zijn niveau van bij zijn club te evenaren bij de nationale ploeg. Zo wrong hij twee à drie goede kansen de nek om. Het was overigens niet de eerste keer dat Openda zo'n gebrek aan efficiëntie toonde bij de nationale ploeg. Op het sociale medium 'X' weerklonken dan ook kritische geluiden.

Openda wordt op termijn eerste spits bij de Duivels ...

Meest recent

Loting Nations League: Rode Duivels in loodzware poule

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de volgende editie van de Nations League. In ...

83
83
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

9
9
Grote zorgen Garcia: belangrijke Duivel onder het mes

Nog exact 123 dagen te gaan alvorens de Rode Duivels hun eerste groepswedstrijd afwerken op het WK. ...

44
44
‘Anderlecht geschokt: Tomasson eist enorme XXL-topdeal’

Anderlecht kreeg donderdag een koude douche: Jon Dahl Tomasson bedankte alsnog voor de job. In de ...

188
188
Feyenoord verrast vriend & vijand met stunt van jewelste

De afgelopen jaren streefden we onze noorderburen dan wel op zowat alle vlakken voorbij, aan de ...

70
70
Anderlecht-icoon geeft toe: "Refs werden beïnvloed"

Terwijl de rechtbank zich buigt over de verkoop aan Marc Coucke verkeert RSC Anderlecht zowel op als ...

294
294
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

101
101
Pro League publiceert cijfers: puntenaftrek in CPL

Zopas maakte de Licentiecommissie na een onderzoek van de jaarrekeningen uit 2025 van de Pro ...

154
154
'Overmars onder druk: sterkhouder weg bij Antwerp?'

Anterp hoopt tegen RSC Anderlecht straks nog maar eens een ticket voor de bekerfinale af te dwingen. ...

201
201
'Anderlecht heeft beet: nieuwe T1 straks al voorgesteld'

Door de abrupte exit van interimcoach Edward Still, die zelf het roer had overgenomen van de ...

929
929
'Leegloop bij Club Brugge: 3 meubelstukken richting exit'

Club Brugge lijkt volgende zomer alweer stevig te zullen cashen op goudhaantjes zoals Joel Ordonez, ...

412
412
'Anderlecht gaat all-in: Taravel drukt meteen stempel'

Vanavond weet Union wie het op 14 mei zal bekampen in de finale van de Croky Cup. Na de 0-1 zege in ...

397
397
Veroordeling Eddy Snelders: Gevolgen slaan in als een bom

U kon hier daarstraks al lezen dat het Hof van Beroep een uitspraak deed in de zaak rond voormalig ...

184
184
JPL-coach spreekt duidelijke taal over Anderlecht-gerucht

Anderlecht heeft nog altijd geen nieuwe trainer gevonden. Het lijkt donderdag juist enkele stappen ...

172
172
10 meest waardevolle spelers JPL: verrassende nummer 1

De wintermercato is voorbij en heel wat clubs zullen hun vizier nu al richten op volgende zomer. Dan ...

324
324
Muzio dient Verhaeghe van antwoord: "Ik was geshockeerd"

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

270
270
Charleroi haalt hard uit na incidenten op Union

Bij Charleroi zullen ze nog wat langer moeten wachten op een eerste bekerfinale sinds 1993. Ze ...

97
97
AA Gent-flop verrijst: "Alles veranderde met De Mil"

AA Gent leed vorig weekend een pijnlijke en verrassende thuisnederlaag tegen OH Leuven, maar staat ...

364
364
Stankovic geeft grote hint over zijn toekomst

Bij Club Brugge kunnen ze de komende maanden maar beter genieten van Aleksandar Stankovic, want het ...

275
275
'Nieuwe klap Anderlecht: volgende kandidaat-T1 haakt af'

Zal Anderlecht nog voor het einde van de week zijn nieuwe hoofdtrainer vinden? Dat is volgens CEO ...

462
462
Fraudeproces RSCA eindigt al snel met sisser

Donderdagvoormiddag ging in Brussel de rechtszaak van start rond vermeende fraude bij de overname ...

172
172
TRANSFERUURTJE: 'Trainersdomper Anderlecht, knaltransfer Real'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

227
227
Vanhaezebrouck reageert duidelijk op Anderlecht: "TD of T1?"

RSC Anderlecht maakt weer een paleisrevolutie mee. Olivier Renard en Besnik Hasi werden ontslagen ...

508
508
Olie op het vuur voor Antwerp-Anderlecht: gouden raad Goots

Royal Antwerp FC verdedigt in de terugwedstrijd van de halve finales van de Croky Cup een 0-1 ...

304
304
Juridische strijd Coucke barst los: “Van Holsbeeck oplichter”

De juridische strijd tussen Marc Coucke en ex-Anderlecht-manager Herman Van Holsbeeck is ...

248
248

Meer sportnieuws