Bosko Balaban (ex-Club Brugge) moet één jaar de cel in

224
Bosko Balaban (ex-Club Brugge) moet één jaar de cel in

Dezer dagen smachten ze bij Club Brugge naar een topspits, want zowel Igor Thiago als Ferran Jutgla kon de voorbije maanden de verwachtingen niet inlossen. In het verleden passeerden wel heel wat roemrijke namen op Jan Breydel. Eén van de grootste cultspitsen was Bosko Balaban.

De Kroaat arriveerde in januari 2004 bij Blauw-Zwart met de stempel van één van de grootste miskopen ooit in de Premier League, nadat een passage bij Aston Villa op een fiasco uitgedraaid was. Bij Club maakte hij echter wel furore, ondanks zijn soms geringe werklust. Hij scoorde 58 keer in 118 matchen en won met Club een titel en een beker.

LEES OOK: Bosz roept oorlogstaal voor Club: “Ook voor landsbelang”

Balaban betaalde niet voor zijn kinderen

In 2007 vertrok Balaban uit Brugge en daarna ging hij nog uitbollen bij Dinamo Zagreb, Panionios en het Maleisische Selangor FC. Nu vergaat het de intussen 45-jarige echter een pak minder. Kroatische media melden immers dat Balaban in januari voor een jaar de cel in zal moeten.

Hij werd veroordeeld omdat hij maar liefst 80.000 euro aan alimentaite niet betaald heeft. Na de scheiding van zijn ex-vrouw Iva Radic moest hij haar onderhoudsgeld betalen voor hun drie kinderen, maar dat deed Balaban niet. Hij werd in 2021 daarvoor al veroordeeld en stemde toen in met een afbetalingsplan, maar dat kwam hij niet na.

Balaban moet een jaar de cel in

Balaban riep allerhande excuses in, zoals dat hij gepensioneerd is en dat hij slechts een klein inkomen heeft. In werkelijkheid is hij echter nog steeds aan de slag als spelersmakelaar, bezit hij het nodige vastgoed en liet hij bij zijn scheiding al zijn middelen verplaatsen naar Bosnië, zodat hij zijn ex-vrouw niet hoefde te betalen.

De rechtbank had echter geen oren naar die excuses en daardoor moet hij nu effectief de gevangenis in, terwijl er hem ook nog een voorwaardelijke celstraf van vier jaar boven het hoofd hangt.

Kende je hem nog?

Meest recent

Bosz roept oorlogstaal voor Club: “Ook voor landsbelang”

Club Brugge moet woensdag op bezoek bij PSV namens de League Phase van de Champions League. Coach ...

5
5
‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Na de broodnodige zege tegen Sporting ...

36
36
TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

123
123
Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

111
111
Lavia naar absolute wereldtop? Opvallende uitspraak

Roméo Lavia staat er weer bij Chelsea. De Rode Duivel verdween na de interlandperiode even ...

35
35
Eric Gerets voorspelt Europese clash PSV – Club Brugge

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen PSV in de Champions League. Eric Gerets heeft een ...

281
281
Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

De voetbalwereld is opgeschrikt door een droevig incident. In de Spaanse tweede klasse overleed een ...

0
0
Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old haalde Arthur Vermeeren op ...

257
257
Nieuw Club Brugge-systeem op komst: nog hoger niveau

Club Brugge is aan een straffe opmars bezig. De afgelopen seizoenen maakte Blauw-Zwart veel indruk ...

145
145
Voetbalwereld in rouw: Spaanse spits overlijdt na botsing

Voetbal is de belangrijkste bijzaak, maar af en toe wordt het spelletje plots wel erg relatief. Zo ...

0
0
Asian Cup jaar uitgesteld: grote impact Belgische clubs

Dat de voetbalkalender tegenwoordig bomvol zit, hoeven we hier vast niet meer te vertellen. Een ...

114
114
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komend weeekend wordt in de Jupiler Pro League speeldag 11 afgerond. Ondertussen maakte de ...

107
107
PSV-Club Brugge lokt topscouts: één speler in de spotlights

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

177
177
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

179
179
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

1525
1525
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

368
368
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

292
292
Anderlecht begaat grove blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

308
308
Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

90
90
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

222
222
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

239
239
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

105
105
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

81
81
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

36
36
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

134
134

Meer sportnieuws