Dury verwondert: 'Zij zijn de absolute titelfavoriet'

door
Dury verwondert: 'Zij zijn de absolute titelfavoriet'

Nog één speeldag en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League is exact halfweg. En het competitieverloop tot dusver leverde al enkele behoorlijk grote verrassingen op. Zo kroonde Union SG zich zowaar tot herfstkampioen.

Nadat de club jarenlang in de lagere divisies van het Belgische voetbal bivakkeerde, maakte Union in de zomer van 2021 zijn langverwachte terugkeer op het hoogste niveau. En de Brusselaars wisten rechtstreeks indruk te maken. Zo streden ze meteen volop voor de landstitel, iets wat vorig seizoen losjes werd overgedaan.

Dat succes heeft echter ook een grote keerzijde. Tijdens de zomer moest Union namelijk steevast afscheid nemen van een waslijst aan sterkhouders. En ook de samenwerking met de trainer werd telkens stopgezet. Felice Mazzu zwichtte immers voor Anderlecht, Karel Geraerts vond geen akkoord over een contractverlenging.

LEES OOK: Hoe Anderlecht de verkeerde les leerde van Union SG

Alle troeven in handen

Bijgevolg moest Union afgelopen zomer opnieuw alles opbouwen. Maar de vertrokken sterkhouders werden op indrukwekkende wijze vervangen en de aanstelling van Alexander Blessin als hoofdcoach is voorlopig een gouden zet. Zo staan de Brusselaars na 14 speeldagen aan de leiding met een mooie voorsprong op hun achtervolgers.

De vraag is nu of Union het dit seizoen wel kan volhouden tot aan de meet. Ex-trainer en analist Francky Dury meent alvast van wel. Bij Het Nieuwsblad tipt hij de Unionisten als de grote titelfavoriet. "Ik schat hun kansen heel hoog in", klinkt het. "Er is natuurlijk de nodige concurrentie, met Anderlecht, Gent, Antwerp,… maar Union heeft echt alle troeven in handen om tot op het einde mee te doen."

Eén groot voordeel

Dury wordt in zijn mening gesteund door Alexandre Teklak. De bekende Waalse analist zet Union al een tijdje bovenaan zijn lijstje van grootste kanshebbers op de titel. "Union heeft al twee jaar op rij tot op het laatst meegedaan voor de titel en zet de rest nu op ruime achterstand. Dan is het niet meer dan logisch dat het nu titelfavoriet is", aldus Teklak. "En het heeft één heel groot voordeel: het is nog altijd niet ‘van moeten’ zoals bij Club Brugge, Anderlecht of Genk. Noch het bestuur noch de fans noch de media verwachten van Union dat het kampioen wordt."

Union is momenteel de grootste titelfavoriet ...

Meest recent

Anderlecht-fans koken: Genk bevoordeeld door VAR?

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Na een offensieve ...

194
194
Standard slikt last-minute optater voor clash op Club

Standard boekte afgelopen weekend een broodnodige zege tegen RSC Anderlecht. Zondag op het veld van ...

190
190
Anderlecht-drama deint uit: sterk Genk boekt gouden zege

De sportieve crisis bij RSC Anderlecht blijft maar verder escaleren. Zondagmiddag ging Paars-Wit ook ...

278
278
Club-Atlético: scherpe voorwaarde voor Brugse stunt

Club Brugge plaatste zich tijdens de slotspeeldag van de League Phase op indrukwekkende wijze voor ...

348
348
Cercle Brugge dolgelukkig: "Een natte droom"

Cercle Brugge zorgde voor een zeer sterke prestatie op het veld van Sporting Charleroi. Ze wonnen er ...

37
37
Anderlecht ziet af in Genk: "Wie haalt zo'n speler?"

Om 13u30 stond in de Cegeka Arena met KRC Genk - RSC Anderlecht een topduel op het programma. Een ...

339
339
Zorgen om Romelu Lukaku? Antonio Conte geeft update

Napoli won gisterenavond met 2-3 op het veld van Genoa. Een belangrijke zege voor de Napolitanen. ...

55
55
AA Gent en OHL geven update na zeer zware botsing

AA Gent verloor gisterenavond verrassend met 1-3 in eigen huis van OH Leuven. Tijdens de match ...

59
59
Tah doet stevig boekje open over Kompany

Jonathan Tah werkt sinds 2025 samen met Vincent Kompany. De centrale verdediger sprak bij ESPN over ...

67
67
"Anderlecht vertelde mij dat ik de club diende te verlaten"

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van een aantal overbodige spelers én ze verkochten ...

204
204
Still gooit ploeg compleet door elkaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht en KRC Genk spelen om 13u30 tegen elkaar in de Cegeka Arena. Beide ploegen kunnen een ...

241
241
'Antwerp hakt knoop door over toekomst Praet'

Dennis Praet kwam anderhalf jaar geleden met grote verwachtingen naar Royal Antwerp FC. Tot op heden ...

392
392
TRANSFERUURTJE: Club versus Barça, 'njet' van Kompany

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

88
88
Hoe Anderlecht de verkeerde les leerde van Union SG

RSC Anderlecht zal komende zomer de fouten van de afgelopen transferperiodes moeten aanpakken. Union ...

173
173
Genk én Anderlecht onder zware druk: Boeckx voorspelt

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het om 13u30 op tegen elkaar. In de Cegeka Arena is het voor beide ...

290
290
Rangers lyrisch over Belg, Celtic zet landgenoot op zijspoor

Rangers FC en Celtic Glasgow zijn de twee grote clubs in Schotland. Al is het dit seizoen Hearts dat ...

174
174
Westerlo doet boekje open over interesse Club en Anderlecht

KVC Westerlo verkocht afgelopen wintermercato voor ruim 5 miljoen euro aan spelers. De Kemphanen ...

73
73
Straffe JPL-club net achter Club: miljoenenbedrag als statement

Cercle Brugge pakte stevig uit op de wintermercato. De Bruggelingen willen de komende weken verder ...

157
157
Anderlecht hakt twee transferknopen door: club geeft uitleg

Bij RSC Anderlecht lieten ze vooral spelers vertrekken in januari. Ook bij RSCA Futures vertrokken ...

160
160
Brandon Mechele deelt nieuws dat Club-fans diep raakt

Brandon Mechele straalt de laatste weken meer dan ooit. Op en naast het veld lijkt alles samen te ...

348
348
Zulte Waregem compleet verrast met gouden transfer

Zulte Waregem kende een pittige transfermercato. Ze trokken een blik buitenlanders open. Daarnaast ...

173
173
‘Transferbom naast het veld: Mannaert naar Anderlecht?’

Bij Anderlecht is de storm niet gaan liggen na het ontslag van Besnik Hasi: nu staat vooral Olivier ...

1263
1263
Zware klap bij AA Gent: “Dit komt hard aan”

Rik De Mil krijgt AA Gent maar niet echt constant op de rails. Tegen OH Leuven werd met 1-3 verloren ...

178
178
Still rekent op debutant om KRC Genk te verslaan

RSC Anderlecht moet om 13u30 aan de bak tegen KRC Genk. Een partij die ze daar maar beter kunnen ...

185
185
Rode loper ontploft: Aster en Lize delen groot geheim

Soms zegt één beeld meer dan duizend woorden. Op de rode loper in Oostende was het ...

21
21

Meer sportnieuws