Dury verwondert: 'Zij zijn de absolute titelfavoriet'

815 stemmen
Dury verwondert: 'Zij zijn de absolute titelfavoriet'

Nog één speeldag en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League is exact halfweg. En het competitieverloop tot dusver leverde al enkele behoorlijk grote verrassingen op. Zo kroonde Union SG zich zowaar tot herfstkampioen.

Nadat de club jarenlang in de lagere divisies van het Belgische voetbal bivakkeerde, maakte Union in de zomer van 2021 zijn langverwachte terugkeer op het hoogste niveau. En de Brusselaars wisten rechtstreeks indruk te maken. Zo streden ze meteen volop voor de landstitel, iets wat vorig seizoen losjes werd overgedaan.

Dat succes heeft echter ook een grote keerzijde. Tijdens de zomer moest Union namelijk steevast afscheid nemen van een waslijst aan sterkhouders. En ook de samenwerking met de trainer werd telkens stopgezet. Felice Mazzu zwichtte immers voor Anderlecht, Karel Geraerts vond geen akkoord over een contractverlenging.

LEES OOK: Brutale overval Fuseini: nieuwe details na heftige beelden

Alle troeven in handen

Bijgevolg moest Union afgelopen zomer opnieuw alles opbouwen. Maar de vertrokken sterkhouders werden op indrukwekkende wijze vervangen en de aanstelling van Alexander Blessin als hoofdcoach is voorlopig een gouden zet. Zo staan de Brusselaars na 14 speeldagen aan de leiding met een mooie voorsprong op hun achtervolgers.

De vraag is nu of Union het dit seizoen wel kan volhouden tot aan de meet. Ex-trainer en analist Francky Dury meent alvast van wel. Bij Het Nieuwsblad tipt hij de Unionisten als de grote titelfavoriet. "Ik schat hun kansen heel hoog in", klinkt het. "Er is natuurlijk de nodige concurrentie, met Anderlecht, Gent, Antwerp,… maar Union heeft echt alle troeven in handen om tot op het einde mee te doen."

Eén groot voordeel

Dury wordt in zijn mening gesteund door Alexandre Teklak. De bekende Waalse analist zet Union al een tijdje bovenaan zijn lijstje van grootste kanshebbers op de titel. "Union heeft al twee jaar op rij tot op het laatst meegedaan voor de titel en zet de rest nu op ruime achterstand. Dan is het niet meer dan logisch dat het nu titelfavoriet is", aldus Teklak. "En het heeft één heel groot voordeel: het is nog altijd niet ‘van moeten’ zoals bij Club Brugge, Anderlecht of Genk. Noch het bestuur noch de fans noch de media verwachten van Union dat het kampioen wordt."

Union is momenteel de grootste titelfavoriet ...

Meest recent

Infantino gaat grove stap te ver: géén België op WK 2030?

Gianni Infantino blijft het bijzonder bruin bakken. De omstrenden FIFA-voorzitter flirt naar ...

212
212
'Grens van 300 mil doorbroken: nieuwe transferraket Spurs'

Tottenham Hotspur wil de dramatische resultaten van vorig seizoen zo snel mogelijk doorspoelen. En ...

70
70
'PSG wil De Ketelaere: Enrique slaat de deur keihard dicht'

Charles De Ketelaere wordt nadrukkelijk aan PSG gelinkt, maar achter die interesse schuilt een ...

246
246
Club Brugge haalt vierde aanwinst: één groot slachtoffer

Club Brugge haalde tot dusver een drietal aanwinsten voor de A-kern in huis. Daar lijkt eerstdaags ...

454
454
Genk voorbij magische grens: Karetsas-prijs loopt verder op

Na een transfersoap van enkele weken tijd, is dan toch een akkoord gevonden omtrent Konstaninos ...

466
466
'Antwerp compleet los: nieuwe trainer, víér versterkingen'

Antwerp FC kende een moeizaam tussenseizoen tot dusver. Door de bestuurlijke perikelen liepen alle ...

392
392
'Sibierski lang niet klaar: drie extra aanwinsten Anderlecht'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de levensbelangrijke terugwedstrijd tegen Hammarby IF. ...

449
449
Geen Champions League voor Vrancken na nieuwe zeperd

Wouter Vrancken maakte deze zomer een opmerkelijke overstap, want na een boerenjaar verruilde hij ...

418
418
Einde van tijdperk? Neuer geeft grote toekomsthint

Bij Bayern München willen ze in het komende seizoen nog beter doen dan de Duitse dubbel en ...

103
103
'Doorbraak op Mambourg met straf Titraoui-plan'

Charleroi opent binnen een tiental dagen zijn seizoen met een thuiswedstrijd tegen OH Leuven. Het ...

30
30
OHL in lastige papieren: "We moeten spelers verkopen"

OH Leuven neemt dit seizoen een frisse start. De technische staf werd opnieuw grondig vernieuwd, ...

221
221
Hayen doet straffe uitspraak over Club Brugge

Nicky Hayen kreeg deze zomer een verrassende nieuwe uitdaging voorgeschoteld. Ondanks een ...

646
646
'Tweede kandidaat-trainer bij Antwerp bekend'

De tijd dringt stilaan voor Antwerp om een nieuwe trainer te vinden. Binnen minder dan twee weken ...

183
183
'Charleroi nadert op één na duurste transfer ooit'

Charleroi hoopt komend seizoen weer aan te kunnen sluiten bij de subtop na een minder jaar. De ...

28
28
'Fernandez-Pardo ontketent forse transfersoap'

Matias Fernandez-Pardo was deze zomer de verrassing in de WK-selectie van de Rode Duivels. De ...

152
152
'Antwerp nadert nieuwe coach: 2 kandidaten over'

Bij Antwerp lijken ze eindelijk aan hun huiswerk voor deze zomer begonnen te zijn. De club was ...

334
334
'Hoefkens klopt voor transfer aan bij Anderlecht'

Gaat er nog een speler vertrekken bij RSC Anderlecht? Die kans is zeker aanwezig. NAC Breda zou wel ...

261
261
'Reden afhaken Anderlecht bekend: énorme vraagprijs'

De zoektocht naar aanvallende versterking bij RSC Anderlecht verloopt heel moeizaam. Vitor Bruno ...

629
629
Massimo Bruno stopt, versterking voor Lokeren

De mercato komt stilaan op gang. Zo viel er nog wat officieel nieuws te bespeuren. Massimo Bruno ...

45
45
‘Courtois laat Duivels vallen: pijnlijke waarheid komt uit’

Thibaut Courtois wil alleen Rode Duivel blijven als hij de volledige Nations League mag overslaan. ...

1022
1022
Patro Eisden verrast met transfer oude bekende

Patro Eisden was al zeer actief op de transfermarkt en er komt nog volk bij. Zopas maakte de ...

100
100
Openda verlost van Juventus en heeft nieuwe club beet

Een vreugdekreet. Dat zal er ongetwijfeld zijn geweest bij Loïs Openda toen hij zijn contract ...

51
51
Anderlecht maakt fans bijzonder gelukkig met primeur

De fans van RSC Anderlecht worden stilaan ongeduldig, want tot op heden was het nog maar een rustige ...

280
280
'Antwerp op toerental: publiekslieveling keert terug'

De fans van Antwerp hebben lang op hun honger moeten zitten, maar in de laatste rechte lijn richting ...

749
749
'Club Brugge stunt: gegeerde WK-revelatie geeft jawoord'

Club Brugge hoopt Ivan Leko nog van minstens drie versterkingen te voorzien. Op de verlanglijst van ...

1006
1006

Meer sportnieuws