Dury verwondert: 'Zij zijn de absolute titelfavoriet'

815 stemmen
Dury verwondert: 'Zij zijn de absolute titelfavoriet'

Nog één speeldag en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League is exact halfweg. En het competitieverloop tot dusver leverde al enkele behoorlijk grote verrassingen op. Zo kroonde Union SG zich zowaar tot herfstkampioen.

Nadat de club jarenlang in de lagere divisies van het Belgische voetbal bivakkeerde, maakte Union in de zomer van 2021 zijn langverwachte terugkeer op het hoogste niveau. En de Brusselaars wisten rechtstreeks indruk te maken. Zo streden ze meteen volop voor de landstitel, iets wat vorig seizoen losjes werd overgedaan.

Dat succes heeft echter ook een grote keerzijde. Tijdens de zomer moest Union namelijk steevast afscheid nemen van een waslijst aan sterkhouders. En ook de samenwerking met de trainer werd telkens stopgezet. Felice Mazzu zwichtte immers voor Anderlecht, Karel Geraerts vond geen akkoord over een contractverlenging.

LEES OOK: 'Union SG legt verrassend bod neer in de Eredivisie'

Alle troeven in handen

Bijgevolg moest Union afgelopen zomer opnieuw alles opbouwen. Maar de vertrokken sterkhouders werden op indrukwekkende wijze vervangen en de aanstelling van Alexander Blessin als hoofdcoach is voorlopig een gouden zet. Zo staan de Brusselaars na 14 speeldagen aan de leiding met een mooie voorsprong op hun achtervolgers.

De vraag is nu of Union het dit seizoen wel kan volhouden tot aan de meet. Ex-trainer en analist Francky Dury meent alvast van wel. Bij Het Nieuwsblad tipt hij de Unionisten als de grote titelfavoriet. "Ik schat hun kansen heel hoog in", klinkt het. "Er is natuurlijk de nodige concurrentie, met Anderlecht, Gent, Antwerp,… maar Union heeft echt alle troeven in handen om tot op het einde mee te doen."

Eén groot voordeel

Dury wordt in zijn mening gesteund door Alexandre Teklak. De bekende Waalse analist zet Union al een tijdje bovenaan zijn lijstje van grootste kanshebbers op de titel. "Union heeft al twee jaar op rij tot op het laatst meegedaan voor de titel en zet de rest nu op ruime achterstand. Dan is het niet meer dan logisch dat het nu titelfavoriet is", aldus Teklak. "En het heeft één heel groot voordeel: het is nog altijd niet ‘van moeten’ zoals bij Club Brugge, Anderlecht of Genk. Noch het bestuur noch de fans noch de media verwachten van Union dat het kampioen wordt."

Union is momenteel de grootste titelfavoriet ...

Meest recent

'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

26
26
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

94
94
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

359
359
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

106
106
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

174
174
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

22
22
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

26
26
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

117
117
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

136
136
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

20
20
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

392
392
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

151
151
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

35
35
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

35
35
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

25
25
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

98
98
Van Crombrugge en Vanessa doen internet daveren met één foto

Vanessa D'Hooghe weet al jaren hoe het voelt om in de schijnwerpers van het Belgische voetbal te ...

221
221
Anderlecht reageert meteen op geruchten over Geraerts

Het Laatste Nieuws kwam namiddag met het nieuws dat Karel Geraerts bij de laatste twee kandidaten ...

502
502
Beerschot: volgende sterkhouder weg én nieuw contract

Het zijn drukke dagen op het Kiel. Beerschot haalde een aantal nieuwe spelers, maar er vertrekken er ...

69
69
Geraerts naar Anderlecht? Fans van RSCA reageren massaal

Karel Geraerts zou een van de twee topkandidaten zijn om trainer te worden van RSC Anderlecht. Dat ...

330
330
'Union SG legt verrassend bod neer in de Eredivisie'

Bij Union SG zijn ze al héél actief geweest op de transfermarkt. En het einde is nog ...

79
79
Anderlecht strikt Biancone: "Dàt moeten ze niét verwachten"

RSC Anderlecht haalde met Giulian Biancone een nieuwe verdediger in huis. Met zijn 26 jaar komt er ...

243
243
Trainersbom Anderlecht: 'Belg bij twee laatste kandidaten'

Bij RSC Anderlecht zit de vakantieperiode erop, maandag hervat de recordkampioen met trainer. ...

726
726
Vanaken-debat bereikt kookpunt: analist klopt hard op tafel

Zal hij starten tegen Iran of niet? De discussie rond een eventuele basisplaats van Hans Vanaken op ...

422
422
Geschiedenis! Club Brugge meldt straffe Europese mijlpaal

Club Brugge zette de voorbije seizoenen knappe resultaten neer in de Europese competities. En die ...

467
467

Meer sportnieuws