Dury verwondert: 'Zij zijn de absolute titelfavoriet'

door
Dury verwondert: 'Zij zijn de absolute titelfavoriet'

Nog één speeldag en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League is exact halfweg. En het competitieverloop tot dusver leverde al enkele behoorlijk grote verrassingen op. Zo kroonde Union SG zich zowaar tot herfstkampioen.

Nadat de club jarenlang in de lagere divisies van het Belgische voetbal bivakkeerde, maakte Union in de zomer van 2021 zijn langverwachte terugkeer op het hoogste niveau. En de Brusselaars wisten rechtstreeks indruk te maken. Zo streden ze meteen volop voor de landstitel, iets wat vorig seizoen losjes werd overgedaan.

Dat succes heeft echter ook een grote keerzijde. Tijdens de zomer moest Union namelijk steevast afscheid nemen van een waslijst aan sterkhouders. En ook de samenwerking met de trainer werd telkens stopgezet. Felice Mazzu zwichtte immers voor Anderlecht, Karel Geraerts vond geen akkoord over een contractverlenging.

LEES OOK: Dubbele opsteker Union voor titelstrijd en bekerfinale

Alle troeven in handen

Bijgevolg moest Union afgelopen zomer opnieuw alles opbouwen. Maar de vertrokken sterkhouders werden op indrukwekkende wijze vervangen en de aanstelling van Alexander Blessin als hoofdcoach is voorlopig een gouden zet. Zo staan de Brusselaars na 14 speeldagen aan de leiding met een mooie voorsprong op hun achtervolgers.

De vraag is nu of Union het dit seizoen wel kan volhouden tot aan de meet. Ex-trainer en analist Francky Dury meent alvast van wel. Bij Het Nieuwsblad tipt hij de Unionisten als de grote titelfavoriet. "Ik schat hun kansen heel hoog in", klinkt het. "Er is natuurlijk de nodige concurrentie, met Anderlecht, Gent, Antwerp,… maar Union heeft echt alle troeven in handen om tot op het einde mee te doen."

Eén groot voordeel

Dury wordt in zijn mening gesteund door Alexandre Teklak. De bekende Waalse analist zet Union al een tijdje bovenaan zijn lijstje van grootste kanshebbers op de titel. "Union heeft al twee jaar op rij tot op het laatst meegedaan voor de titel en zet de rest nu op ruime achterstand. Dan is het niet meer dan logisch dat het nu titelfavoriet is", aldus Teklak. "En het heeft één heel groot voordeel: het is nog altijd niet ‘van moeten’ zoals bij Club Brugge, Anderlecht of Genk. Noch het bestuur noch de fans noch de media verwachten van Union dat het kampioen wordt."

Union is momenteel de grootste titelfavoriet ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

67
67
'Strijd Karetsas is los: gesprekken met eerste club'

Voor KRC Genk is het op sportief vlak een ontgoochelend seizoen, maar toch lijkt de kassa in de ...

2
2
Club houdt toptalent uit handen van buitenlandse clubs

Club Brugge lijkt alweer voor een hete transferzomer te staan. Het zal opnieuw af te rekenen krijgen ...

23
23
Verrassende transferzet STVV: "Cultuurbewaker in kleedkamer"

STVV beleeft één van de mooiste seizoenen uit haar geschiedenis en is nu al zeker van ...

10
10
Amerikaanse club: "We waren zeer dicht bij komst De Bruyne"

In de Verenigde Staten zullen ze in juni kunnen genieten van Kevin De Bruyne, want de ervaren ...

10
10
'Tottenham gaat all-in voor kandidaat-Rode Duivel'

Tottenham leek af te stevenen op een schokkende degradatie uit de Premier League, maar na een zes op ...

24
24
AA Gent liep op pijnlijke wijze recordtransfer mis

AA Gent wist de laatste jaren heel wat lucratieve uitgaande transfers te doen, maar dat bleek in het ...

33
33
'D-Day nadert: 6 dilemma's voor Garcia'

Er zal de komende dagen nog druk gespeculeerd worden over hoe de selectie van de Rode Duivels op het ...

95
95
'Standard ziet belangrijke pion na één jaar al vertrekken'

Standard mag nog altijd dromen van een Europees ticket, want op vier speeldagen van het einde prijkt ...

64
64
'Club en Anderlecht kennen prijskaartje voor JPL-sensatie'

De eindsprint wordt stilaan ingezet in de Jupiler Pro League, waarna de Belgische clubs hun pijlen ...

234
234
TRANSFERUURTJE: 'Taak voor Sibierski, weer transfer Lang'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

118
118
Club-target legt knaltransfer op tafel: “Dat is de droom”

Club Brugge is door het nakende pensioen van Simon Mignolet op zoek naar een nieuwe doelman. ...

177
177
Beerschot haalt slag thuis met coach Messoudi

Beerschot moet in eigen huis een 3-1 nederlaag tegen Lommel moeten proberen weg te werken. De ...

27
27
Kompany vol ongeloof: ook Vertonghen haalt zwaar uit

Bayern München is uitgeschakeld in de Champions League. De treble is van de baan voor Vincent ...

198
198
La Louvière droomt van dubbele transferstunt

La Louvière wist in zijn eerste seizoen in de Jupiler Pro League meteen het behoud af te ...

52
52
Dubbele opsteker Union voor titelstrijd en bekerfinale

Drie weken geleden leek Union nog vrije baan te hebben naar een nieuwe titel, maar intussen ziet de ...

192
192
AA Gent pakt uit: Kums keert terug, ook Kindermans komt

AA Gent hoopt in de komende weken nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar daarvoor ...

189
189
'Rigaux berooft Club meteen van transferdoelwit'

De voorbereiding op de zomemercato dreigt bij Club Brugge stevig verstoord te worden. Deze week ...

285
285
Verrassing: Duits international (30) zet punt achter carrière

Op het WK staan een aantal ervaren spelers komende zomer wellicht voor hun 'last dance'. Eén ...

84
84
'Sibierski wil meteen stunten met Club Brugge-target'

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk echt beginnen met het voorbereiden van de zomermercato, nu er met ...

336
336
Vrancken doet boekje open over akkefietje met Burgess

Afgelopen weekend won STVV verdiend met 2-1 van Union SG. Achteraf ging het echter vooral over de ...

193
193
'KRC Genk beslist: twee verrassende vertrekkers'

Bij KRC Genk gaat het wellicht een drukke zomermercato worden. De Limburgers gaan een aantal spelers ...

408
408
'Garcia aast op geweldige stunt in WK-selectie'

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Er is kans dat er één ...

294
294
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

270
270
'Anderlecht vult kassa: 10 miljoen euro op komst'

Bij RSC Anderlecht mogen er de nodige spelers de club verlaten. De Brusselaars hopen vooral dat een ...

389
389
Rigaux schokt Club Brugge: Verhaeghe ziet ramp naderen

Feyenoord duwt door voor Dévy Rigaux en dat komt bijzonder ongelegen voor Club Brugge en Bart ...

308
308

Meer sportnieuws