‘Anderlecht de waanzin voorbij op de wintermercato’

door
‘Anderlecht de waanzin voorbij op de wintermercato’

Anderlecht beschikt momenteel over een overvloed aan spelers op het centrale middenveld. De club moet in januari keuzes maken met enkele uitgaande transfers, maar tegelijkertijd wordt ook interesse getoond in de Engelse box-to-box middenvelder Callum Styles van Barnsley FC.

Ongekende weelde op het centrale middenveld bij Anderlecht

Anderlecht beschikt dit seizoen over een ongekende weelde op het centrale middenveld.

Jesper Fredberg haalde afgelopen zomer Thomas Delaney, Mats Rits en Justin Lonwijk naar de club, terwijl er met Théo Leoni, Amadou Diawara, Kristian Arnstad en Majeed Ashimeru nochtans al vier centrale middenvelders aanwezig waren in het Lotto Park.

Bovendien zal de herstelde Yari Verschaeren binnenkort terugkeren en ontpopt Mario Stroeykens zich tot een meerwaarde op die positie.

Hierdoor zijn verschillende spelers overbodig geworden bij Anderlecht, en zelfs zomeraanwinst Lonwijk overweegt nu al een vervroegd vertrek bij de club. 

Anderlecht moet keuzes maken in januari

“Er zou bijna een epidemie moeten uitbreken om zelfs maar simpelweg een plek op de bank te krijgen”, voorspelde La Dernière Heure zelfs.Brian Riemer sprak vorige week over de overvloed aan centrale middenvelders in zijn selectie.

“In september wisten we dat we een of twee spelers te veel hadden in die sector. Er zijn dus inderdaad wat veel spelers op het middenveld”, gaf Brian Riemer toe vrijdag op de persconferentie voor de wedstrijd tegen AA Gent.

“Voor sommige jongens was er wat interesse in augustus, maar een transfer vond geen doorgang. In januari moeten we keuzes maken. Dat kan inzake een uitleenbeurt zijn, of via een definitieve transfer”, aldus Riemer.

Anderlecht moet verkopen, maar mikt ook op versterking

In de aankomende wintermercato worden er dan ook vooral uitgaande transfers verwacht op het centrale middenveld van Anderlecht, maar toch overweegt de club volgens TEAMtalk ook inkomende versterkingen.

Amadou Diawara, Kristian Arnstad en Majeed Ashimeru lijken niet helemaal aan het gewenste niveau van Anderlecht te voldoen, en het is een publiek geheim dat dit trio mag beschikken bij aanvaardbare voorstellen van andere clubs.

Justin Lonwijk lijkt ook al geen toekomst meer te hebben bij Paars-Wit. Daarnaast is het uiteraard ook de bedoeling om kwalitatieve back-ups te hebben voor Thomas Delaney, Mats Rits, Théo Leoni en Mario Stroeykens.

Volgens het Britse medium heeft Anderlecht daarom interesse getoond in Callum Styles, de sterkhouder van de Engelse derdeklasser Barnsley FC.

Anderlecht moet 2,3 miljoen euro betalen voor Styles

Callum Styles trok de aandacht met sterke prestaties op huurbasis bij Millwall FC vorig seizoen en hij zet die positieve lijn voort bij Barnsley dit seizoen.

Ook andere clubs zoals Burnley FC, Sheffield United, West Bromwich Albion, Watford, Bristol Rover, Coventry City, R Lens, SC Braga en Union Berlin hebben alvast een oogje laten vallen op de 23-jarige.

Volgens The Athletic bevat het contract van Styles een clausule waarmee hij Barnsley voor ongeveer 2,3 miljoen euro kan verlaten in januari, hoewel de Engelse club natuurlijk hoopt hun sterkhouder te behouden.

Anderlecht onder de indruk van scorende box-to-box middenvelder

Callum Styles, geboren in Engeland maar zestienvoudig Hongaars international dankzij zijn grootouders, werd afgelopen zomer al genoemd als een potentiële speler voor de Premier League. 

In vorige seizoenen leverde hij sterke prestaties in de lagere Engelse divisies en hij ambieert ook een stap vooruit in zijn carrière. Styles, in de voorbije jaren voornamelijk actief als linker wingback en soms als nummer acht, heeft dit seizoen een meer aanvallende rol gekregen onder coach Neill Collins.

De 23-jarige fungeert nu als box-to-box middenvelder en wordt soms ook ingezet als nummer tien. Deze nieuwe invulling stelt hem in staat zijn aanvallende impulsen en creativiteit beter te benutten, wat zijn spel ten goede komt.

In zijn meer offensieve positie heeft de veelzijdige Styles halverwege dit seizoen in de League One al meer expected goals verzameld dan in het volledige vorige seizoen, toen hij in een meer teruggetrokken positie speelde bij Millwall. Bovendien heeft hij nu ook al meer doelpunten gescoord (3) dan in het gehele vorige seizoen (2).

POLL: Anderlecht heeft een type zoals Styles nodig

Meest recent

Eén positief punt bij pover Antwerp: "Dan is vijfde plaats binnen"

Antwerp FC maakte afgelopen weekend nog indruk met een overwinning op het veld van KRC Genk. Maar ...

88
88
Engelse finale in UEL lonkt, Chelsea blijft foutloos

Het heeft er alle schijn van dat de Europa League dit seizoen een Engelse finale krijgt. In de ...

18
18
'Totale exodus bij City: volgende grote naam kan beschikken'

Manchester City strijdt in de Premier League momenteel volop voor een Champions League-ticket. Toch ...

105
105
Anderlecht onder stoom: kaarten in bekerfinale herschud?

Aanstaande zondag is het zover, dan wordt op de Heizel gestreden om de Beker van België. Club ...

252
252
Delorge kijkt ogen uit bij Club Brugge: "Hij is ongelooflijk"

AA Gent wist donderdagnamiddag zijn tweede doelpunt in de Champions' Play-Offs te scoren, maar ...

840
840
'Xabi Alonso vraagt meteen om transferbom bij Real'

Real Madrid strijdt momenteel nog volop voor de Spaanse titel, toch is het bij de Koninklijke ook al ...

121
121
"Te goed voor JPL" - miljoenentransfer Club onvermijdelijk

In afwachting van de clash tussen Union SG en KRC Genk, heeft Club Brugge beslag gelegd op de ...

328
328
De Cat duidelijk over Anderlecht-toekomst: "Mijn grootste droom"

RSC Anderlecht lijkt een nieuwe publiekslieveling te hebben. Na enkele veelbelovende optredens ...

203
203
Tzolis dankt één specifieke ploegmaat na nieuwe glansrol

Christos Tzolis is momenteel bezig aan zijn allereerste campagne in de Champions' Play-Offs en die ...

294
294
JPL-topclub ruikt buitenkans: Mensah komt in beeld

Antwerp FC is op zoek naar versterking op de linksachter en richt zijn pijlen op Gideon Mensah, een ...

94
94
'Onvrede bij Real Madrid: smaakmaker vraagt om vertrek'

Behoudens een last-minute wending in de titelstrijd, dreigt Real Madrid dit seizoen zonder grote ...

289
289
Rooskleurige toekomst Genk: "De club heeft hem superhard nodig"

KRC Genk heeft een tegenvallende periode achter de rug en gooide de landstitel te grabbel na een ...

388
388
Anderlecht-doublure valt hard door de mand: 4 op 10

RSC Anderlecht tankte donderdagmiddag een extra portie vertrouwen voor de bekerfinale door met 1-3 ...

415
415
'Titanenstrijd City en Bayern voor dé zomertransfer van 2025'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

110
110
Club-smaakmaker peuzelt Gent op: "Beste speler van het land"

Club Brugge kreeg donderdagnamiddag de kans om voorlopig beslag te leggen op de leidersplaats in de ...

640
640
Viva Romeo: Club vermorzelt op Jan Breydel zwalpend AA Gent

Ook Club Brugge mag met veel vertrouwen toeleven richting de bekerfinale. Een oppermachtig ...

151
151
Straffe taal Hasi doet Club Brugge bibberen

Zondag staat de bekerfinale tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma. Eerst moet er ...

1266
1266
Ulderink maakt Antwerp genadeloos met de grond gelijk

Royal Antwerp FC kon de strijd om plek 4 weer spannend maken, maar The Great Old ging roemloos ten ...

521
521
Fans Club Brugge kunnen ogen niet geloven: "Wij zijn het beu!"

Club Brugge neemt het in het Jan Breydelstadion op tegen KAA Gent namens de Champions Play-Offs. ...

454
454
Deze uitspraak van Vertonghen laat RSCA-supporters watertanden

RSC Anderlecht kende een goede generale repetitie voor de bekerfinale van komende zondag tegen Club ...

237
237

Meer sportnieuws