'Anderlecht duidt toptarget aan voor wintermercato'

door
'Anderlecht duidt toptarget aan voor wintermercato'

Voor RSC Anderlecht loopt het seizoen tot dusver op wieltjes. De Brusselaars staan momenteel tweede in het klassement en lijken eindelijk weer een rol te gaan spelen in de titelstrijd. Om niets aan het toeval over te laten, speurt men echter al naar winterse versterking.

Paars-Wit toonde zich nochtans als bijzonder slagkrachtig tijdens de voorbije zomermercato. Sportieve chef Jesper Fredberg haalde alles uit de kast en voorzag zijn landgenoot Brian Riemer van een aanzienlijk versterkte selectie. Daarbij lag de focus echter vooral op het middenveld en op de aanvalslinie.

Anderlecht haalde weliswaar ook twee nieuwe keepers en extra backs in huis, maar voor het centrum van de defensie werd geen nieuwkomer voorzien. Dat was een aanzienlijk risico. Achter het duo Jan Vertonghen en Zeno Debast zijn de opties erg beperkt.

LEES OOK: Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Defensieve versterking gezocht

Voorlopig pakte die gok nog goed uit. Debast miste tot dusver enkel het competitieduel tegen STVV. Vertonghen sukkelde op zijn beurt meermaals met de enkel. Toch liet de aanvoerder alleen het bekerduel tegen La Louvière aan zich voorbij gaan.

Maar de sportieve leiding beseft maar al te goed dat de situatie snel kan keren, zeker met een speler op leeftijd als Vertonghen. En dus zou men in januari willen bijsturen. Volgens Het Nieuwsblad wordt momenteel volop gezocht naar een versterking voor de defensie.

Wachtkamer voor volgend seizoen

De bedoeling zou evenwel zijn om het seizoen vol te maken met Vertonghen en Debast als het vaste duo in het centrum van de verdediging. De nieuwkomer zal dus een tijdje geduld moeten hebben. Al hoeft zijn inloopperiode niet zo lang te duren. De algemene verwachting is namelijk dat Debast zich komende zomer aan een nieuwe stap waagt. Daarnaast is het contract van Vertonghen aflopend en staat nog steeds niet vast of hij zal doorgaan als profvoetballer. Naar volgend seizoen toe komt er dus minstens één plekje vrij.

In welke linie heeft Anderlecht momenteel de meeste kwaliteit?

Meest recent

Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

1
1
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

59
59
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

122
122
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

120
120
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

108
108
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

75
75
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

239
239
Africa Cup: Mahrez schittert, Burkinese sensatie in extra tijd

Door de kerstfeesten geen voetbal op de Europese velden, maar in de Africa Cup ging de bal woensdag ...

9
9
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

66
66
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

76
76
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

179
179
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

99
99
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

56
56
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

73
73
Club Brugge zet trend: "Kopieergedrag bij andere clubs"

2025 is een bewogen jaar geweest voor het Belgische profvoetbal. Eén van de opmerkelijkste ...

166
166
Geweldig kerstcadeau Essevee: smaakmaker blijft langer

Voor Zulte Waregem was 2025 al bij al een mooi jaar. Het wist terug te keren in de Jupiler Pro ...

37
37
Hayen drukt Genk-spelers meteen met neus op de feiten

Bij KRC Genk hopen ze vrijdag tegen Club Brugge de kentering in te kunnen zetten, want ze hebben al ...

162
162
Miljoenendeal op til bij Union SG: Hubert velt oordeel

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

32
32
Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Herman Brusselmans joeg recent een schok door televisieland door aan te kondigen dat hij stopt als ...

144
144
Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Bij RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de laatste match tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars ...

248
248
Paul Put doet boekje open: "Kijk naar 'Propere Handen'..."

Paul Put is met Oegande actief op de Afrika Cup. De coach opende daar met een 3-1-nederlaag tegen ...

74
74
Broos aast op transferstunt: terugkeer naar JPL-topclub?

Hugo Broos is aan zijn laatste maanden bezig als coach. Hij opende de Afrika Cup met een zege met ...

335
335
Zulte Waregem duwt door: "Gesprekken zijn gaande"

Zulte Waregem kent een goed seizoen sinds ze weer promoveerden. Er zijn een aantal spelers die zich ...

221
221
Hasi geeft transferplannen prijs én looft drie jonkies

RSC Anderlecht gaan ze in januari de transfermarkt op, maar de Brusselaars hebben eerst nog ander ...

192
192
'Zeer straffe wintertransfer voor Koni De Winter'

De voorbije maanden werd er alweer druk gediscussieerd over de defensie van de Rode Duivels. Met ...

133
133

Meer sportnieuws