Frutos verbaast: 'Tedesco moet hem oproepen bij Duivels'

door
Frutos verbaast: 'Tedesco moet hem oproepen bij Duivels'

De Rode Duivels ronden deze week hun EK-kwalificatiecampagne af tegen Azerbeidzjan en werken eerst nog een oefenmatch af tegen Servië. Voor de gelegenheid selecteerde bondscoach Domenico Tedesco dan ook liefst 26 spelers. Toch ontbreken nog enkele belangrijke namen.

Tedesco werd begin dit kalenderjaar aangesteld als opvolger van Roberto Martinez. Diens visie en speelwijze waren na zes jaar dienst te voorspelbaar geworden. En dus werd de Duitser met Italiaanse roots aangeworven om voor een nieuwe wind te zorgen. 

Daar lijkt hij voorlopig ook in te slagen. Er blijft weliswaar nog een pak ruimte voor verbetering, maar de Belgen zijn de voorbije maanden een pak flexibeler geworden op tactisch vlak. Daarnaast haalde Tedesco ook de nodige verse krachten bij zijn spelersgroep.

LEES OOK: Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

Vaste waarde Atlético

Die vernieuwingsoperatie zorgde echter ook voor slachtoffers. Verschillende jongens die er onder Martinez doorgaans bij waren, liet hij tot dusver links liggen. Anderen besloten de eer dan weer aan zichzelf te houden. Dat was onder meer het geval bij Axel Witsel.

Eind vorig seizoen liet de verdediger/middenvelder zelf verstaan dat hij een punt heeft gezet achter zijn loopbaan als international. Al liet hij de deur voor een terugkeer op een kiertje staan. En ondertussen is Witsel al een heel seizoen een vaste waarde in de basiself van Atlético Madrid.

Luxe-alternatief

Analist Nicolas Frutos oppert bij RTBF dan ook om Witsel een nieuwe kans te geven. Opvallend, gezien hij al meermaals werd afgeschreven bij de nationale ploeg. "Ik ben fan van hem, zijn speelstijl sluit aan bij wat de Duivels te bieden hebben. Hij kan nog nuttig zijn achterin. Maar ook op de positie van 'nummer 6', als er op een moeilijk moment in een groot toernooi in blok verdedigd moet worden. Al is het maar voor 15 à 20 minuten. Hij is een luxe-alternatief", aldus de Argentijnse ex-spits.

Witsel zou een meerwaarde zijn in de huidige selectie ...

Meest recent

'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

43
43
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

99
99
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

85
85
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

101
101
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

148
148
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

133
133
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

582
582
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

223
223
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

164
164
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

86
86
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

167
167
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

79
79
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

279
279
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

35
35
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

980
980
'Transferbom: terugkeer Lukaku naar Premier League'

Romelu Lukaku maakt mogelijk deze maand nog zijn rentree bij Napoli. Er duiken echter plots ...

312
312
Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

RSC Anderlecht speelde een degelijke eerste en bijzonder slechte tweede helft tegen AA Gent. Ze ...

339
339
La Louvière rondt deal af, Cercle gaat voor oude JPL-bekende

De mercato draait op volle toeren en bij La Louvière hebben ze een uitgaande transfer ...

92
92
'AA Gent pakt door en rondt volgende miljoenendeal af'

AA Gent nam zondag revanche voor de bekeruitschakeling tegen Anderlecht door Paars-Wit met 4-2 te ...

465
465
Wanprestatie Antwerp: Goots vreest voor nieuwe crisis

Voor de winterstop zette Antwerp een straffe reeks neer, waardoor het opklom van de voorlaatste ...

200
200
'Dender drukt door voor herhaling succestransfer'

Dender boekte zondag een knappe zege en stuitte zo de opmars van Antwerp, maar de Kadavers verkeren ...

26
26
'Bliksemvertrek Romelu Lukaku bij Napoli'

Bij Napoli konden ze dit seizoen nog niet genieten van Romelu Lukaku. De Rode Duivel liep in ...

349
349
Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

De Rode Duivels hopen komende zomer hoge ogen te kunnen gooien op het WK. De groepsfase overleven ...

128
128
Charleroi herleeft: Bayat prikt naar De Mil

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend nam AA Gent de zesde ...

141
141
Coosemans hard aangepakt: "Hij moet zich herpakken"

Voorlopig blijft Anderlecht ook in 2026 wisselvallig presteren. Drie dagen nadat het AA Gent nog ...

281
281

Meer sportnieuws