Frutos verbaast: 'Tedesco moet hem oproepen bij Duivels'

240 stemmen
Frutos verbaast: 'Tedesco moet hem oproepen bij Duivels'

De Rode Duivels ronden deze week hun EK-kwalificatiecampagne af tegen Azerbeidzjan en werken eerst nog een oefenmatch af tegen Servië. Voor de gelegenheid selecteerde bondscoach Domenico Tedesco dan ook liefst 26 spelers. Toch ontbreken nog enkele belangrijke namen.

Tedesco werd begin dit kalenderjaar aangesteld als opvolger van Roberto Martinez. Diens visie en speelwijze waren na zes jaar dienst te voorspelbaar geworden. En dus werd de Duitser met Italiaanse roots aangeworven om voor een nieuwe wind te zorgen. 

Daar lijkt hij voorlopig ook in te slagen. Er blijft weliswaar nog een pak ruimte voor verbetering, maar de Belgen zijn de voorbije maanden een pak flexibeler geworden op tactisch vlak. Daarnaast haalde Tedesco ook de nodige verse krachten bij zijn spelersgroep.

LEES OOK: 'D-Day nadert: 6 dilemma's voor Garcia'

Vaste waarde Atlético

Die vernieuwingsoperatie zorgde echter ook voor slachtoffers. Verschillende jongens die er onder Martinez doorgaans bij waren, liet hij tot dusver links liggen. Anderen besloten de eer dan weer aan zichzelf te houden. Dat was onder meer het geval bij Axel Witsel.

Eind vorig seizoen liet de verdediger/middenvelder zelf verstaan dat hij een punt heeft gezet achter zijn loopbaan als international. Al liet hij de deur voor een terugkeer op een kiertje staan. En ondertussen is Witsel al een heel seizoen een vaste waarde in de basiself van Atlético Madrid.

Luxe-alternatief

Analist Nicolas Frutos oppert bij RTBF dan ook om Witsel een nieuwe kans te geven. Opvallend, gezien hij al meermaals werd afgeschreven bij de nationale ploeg. "Ik ben fan van hem, zijn speelstijl sluit aan bij wat de Duivels te bieden hebben. Hij kan nog nuttig zijn achterin. Maar ook op de positie van 'nummer 6', als er op een moeilijk moment in een groot toernooi in blok verdedigd moet worden. Al is het maar voor 15 à 20 minuten. Hij is een luxe-alternatief", aldus de Argentijnse ex-spits.

Witsel zou een meerwaarde zijn in de huidige selectie ...

Meest recent

'Mbangula neemt beslissing over transfer én Rode Duivels'

In november 2024 was hij nog even Rode Duivel, maar vrijdag zal er in de lijst van Rudi Garcia zeker ...

42
42
Vanhaezebrouck ziet geweldig nieuws voor Duivels

Het is aftellen naar vrijdag, want dan maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

63
63
'Verbazingwekkende terugkeer Sergio Ramos in LaLiga'

Sinds vorige winter zit Sergio Ramos zonder club, nadat hij vertrok bij het Mexicaanse Monterrey. De ...

31
31
'Union bidt voor sterkhouder in bekerfinale'

Donderdagnamiddag zullen alle ogen gericht zijn op het Koning Boudewijnstadion, want daar strijden ...

63
63
'Weer nieuwe twist: Lukaku nu al op weg naar België'

De voorbije maanden is er al héél wat inkt gevloeid over Romelu Lukaku. De soap ...

97
97
Van Himst geeft details prijs over gesprek met Sibierski

Bij Anderlecht pakten ze vorige week uit met hun nieuwe sportief directeur. De langverwachte ...

94
94
Belgisch toptalent breekt door: "De toekomst van PSV"

Het rijk is tegenwoordig aan de jonge Belgen in de Eredivisie. Bij Ajax is Mika Godts dit seizoen de ...

64
64
De Cat dropt plots stevige bom over Anderlecht-toekomst

Anderlecht staat donderdag voor zijn belangrijkste match van het seizoen, want in de bekerfinale ...

349
349
'Grote verandering in Genk: nieuwe functie Croonen'

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. De Limburgers grepen naast de top zes en de ...

125
125
Verhuurde JPL-spelers: einde seizoen met teleurstellingen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

28
28
STVV komt met fantastisch nieuws voor de fans

STVV eindigt sowieso derde in de Jupiler Pro League. Het is het tweede beste seizoen ooit uit de ...

68
68
'Club speelt met vuur: komst Beuker is regelrechte ramp'

Club Brugge dreigt op het slechtst mogelijke moment zijn sportieve architact kwijt te spelen. ...

307
307
Anderlecht zit op goudmijn: het ‘grote gelijk’ van Borguet

De toekomst van de Rode Duivels oogt zeer mooi. De Belgische clubs leveren al jaren goed werk inzake ...

291
291
Florentino Perez dropt bommetje bij Real Madrid

Het rommelt langs alle kanten bij Real Madrid. De Koninklijke gaf vandaag een verrassende ...

99
99
Deschacht en Gillet fileren Anderlecht: "Eerlijk gezegd..."

RSC Anderlecht en de bekerfinale, het is geen goed huwelijk. Paars-Wit won er de afgelopen 30 jaar ...

154
154
Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

Met het einde van de play-offs in zicht wordt er nog snel een eindspurt ingezet, want volgende week ...

116
116
Opvallend: miscast Club Brugge heeft WK-ticket beet

Club Brugge vergaarde de afgelopen jaren een uitstekende reputatie op het internationale toneel. In ...

147
147
Cvetkovic verneemt verdict: Anderlecht in beroep

Donderdag is het moment van de waarheid aangebroken voor RSC Anderlecht, dat het in de bekerfinale ...

295
295
Stoelendans binnen Pro League: zitje voor Bouchez?

Tijdens de debatten omtrent het competitieformat wierp George-Louis Bouchez zich op als een van de ...

259
259
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

169
169
Anderlecht speelt met vuur: pleidooi Cvetkovic onthuld

Jérémy Taravel deed afgelopen weekend zijn stinkende best om het te ontkennen, maar ...

378
378
'Leegloop bij Club NXT: vijf toptalenten richting exit'

Als een donderslag bij heldere hemel vernam Club Brugge dat Club NXT alsnog degradeert uit de ...

606
606
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

391
391
Na Geraerts nog een Belgische coach op de wip?

Voor Karel Geraerts gaat het niet echt goed na zijn vertrek bij Union SG. Schalke 04 werd een flop ...

187
187
Union SG baalt: smaakmaker na één jaar wellicht weg

Bij Union SG zullen ze ook komende zomer tal van spelers de club verlaten. Eén van de ...

96
96

Meer sportnieuws