Deila wordt 'opgejaagd wild': "Dan zit hij niet op zijn plek"

door
Deila wordt 'opgejaagd wild':

Club Brugge wou daags na de Europese kwalificatie uitpakken met een goed resultaat in eigen land, maar slaagde daar uiteindelijk niet in. Zo eindigde de derby tegen Cercle Brugge op 0-0. Coach Ronny Deila toonde zich achteraf ook behoorlijk geïrriteerd.

De aanstelling van de Noor is voorlopig nog geen doorslaand succes bij Club. Zo staat Blauw-Zwart na 14 speeldagen slechts zevende in het Jupiler Pro League-klassement met 20 op 42. Dat zijn alweer 14 punten minder dan leider Union SG. Ook het geleverde spel haalt nog lang niet het gewenste niveau.

Daar tegenover staat wel dat de Bruggelingen inmiddels zeker zijn van een Europees voorjaar na een knappe 10 op 12 in de Conference League. En ook de volgende ronde van de Croky Cup werd overtuigend bereikt. Desondanks werd Deila tot dusver vooral afgerekend voor de mindere prestaties in de competitie.

LEES OOK: Jackers of Mignolet: Leko hakt Club Brugge-knoop door

Interne en externe twijfels

En dat zorgt blijkbaar voor ergernis bij de Brugse trainer. Zo stelde Het Laatste Nieuws vast dat hij behoorlijk gepikeerd was op zijn persbabbel na de derby. "Deila waant zich al enkele weken in vijandig gebied. Zijn verstandhouding met de pers is intussen tot het minimum herleid", schrijft men.

Maar ook intern zou Deila zich volgens het genoemde medium onvoldoende gesteund worden. "Ook binnen Club wordt zijn wantrouwen alsmaar groter. Deila heeft niet het gevoel dat iedereen nog even hard achter hem staat. De Noor voelt zich hoe langer hoe meer opgejaagd wild."

Druk van een topclub

Ook analist Marc Degryse stelde vast dat Deila zich steeds meer ergert op de kritiek. Maar volgens hem is dat niet meer dan normaal bij een grote ploeg als Club Brugge. "Als je niet snapt dat je bij een topclub verondersteld wordt elke week te winnen, als je niet begrijpt dat er vragen komen of kritiek bij zo'n resultaten, dan zit je niet op je plek. Deila moet dat inzien, anders rijdt hij zich vast", concludeert de analist.

Deila blijft de juiste man voor dit Club Brugge ...

Meest recent

Jackers of Mignolet: Leko hakt Club Brugge-knoop door

Ivan Leko maakt zich naar eigen zeggen weinig zorgen, maar de vele tegengoals zijn toch een thema ...

87
87
Anderlecht likt wonden: rampscenario voor Standard

Na het gelijkspel tegen Dender staan de zenuwen alweer strakgespannen bij RSC Anderlecht, waar ...

65
65
Lardot tikt VAR op vingers: Union door oog van de naald

De afgelopen weken stond de Belgische arbitrage weer in het oog van de storm, maar op speeldag 22 ...

52
52
Coucke onthult masterplan: Anderlecht polst Kompany

Ondanks het crisisoverleg na de recente twee op twaalf mag Besnik Hasi voorlopig in het zadel ...

404
404
'Stankovic out: Club Brugge krijgt belangrijke update'

Met vijf goals in zijn laatste zeven optredens is Aleksandar Stankovic tegenwoordig dé man in ...

458
458
Crisis Anderlecht: tweede groot ontslag in de maak?

Daags na de wanprestatie tegen hekkensluiter FCV Dender hangt er opnieuw een crisissfeer rond RSC ...

348
348
Zulte Waregem heeft beet: derde winteraanwinst binnen

Zulte Waregem speelde zaterdag een verdienstelijke wedstrijd, maar verloor uiteindelijk wel op Club ...

78
78
'Club Brugge schrikt op: cruciaal transfernieuws Onyedika'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van aanstaande ...

367
367
'Hasi in vieze papieren: verbazende opvolger staat al klaar'

Besnik Hasi blijft vooralsnog aangesteld als hoofdcoach van RSC Anderlecht. Maandag werd het ...

683
683
"Pure science fiction" - De Ketelaere maakt Italianen gek

Nog minder dan vijf maanden te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Bondscoach Rudi ...

126
126
'IJskoude douche voor Lammens: Man Utd dropt grote bom'

Manchester United heeft Senne Lammens vorige zomer binnengehaald als een dringende oplossing. ...

700
700
Van der Elst ziet groot manco Anderlecht: “Hebben ze niet”

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Besnik Hasi keek even een ontslag in de ...

190
190
KAA Gent gaat Standard en Anderlecht achterna met boycot

De boycots van supporters komen dit seizoen vaker voor. Nu is het de beurt aan de fans van KAA Gent. ...

184
184
‘Antwerp met de handen in het haar: verdict Van Helden’

Rein Van Helden werd nog maar net voorgesteld als de nieuwe toptransfer van Royal Antwerp FC. De ...

394
394
‘Opvallende recordtransfer bij Anderlecht in de maak’

Een opvallende recordtransfer bij RSC Anderlecht is in de maak. Bij de dames is keepster Aude ...

199
199
Leko krijgt gouden raad: “Als ze willen overleven in Europa”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille in een allesbeslissende ...

353
353
Oordeel over Hasi: “Martens of Defour als opvolger?”

Besnik Hasi mag aanblijven bij RSC Anderlecht. De druk op de T1 wordt echter immens groot en de ...

441
441
WK-koorts neemt toe: uniek object op de markt

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Heel België hoopt uiteraard dat de Rode Duivels het daar ...

22
22
'Geen coach, wel transfer? Hoefkens klopt aan bij KRC Genk'

Bij Racing Genk staat er de komende dagen nog wel wat te gebeuren op de transfermarkt. Vooral ...

258
258
Westerlo hoopt op toptransfer: MLS of JPL?

Bij KVC Westerlo lieten ze al de nodige spelers vertrekken. Financieel is dat nodig, maar de club ...

56
56
Standard en Anderlecht zitten samen: Rouches doen oproep

Standard verloor met 0-4 van AA Gent en nadien was het hommeles in Luik. Plots stonden er leden van ...

366
366
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

336
336
Beerschot verrast met nieuwe verdediger

Beerschot hoopt snel terug te keren in de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten hebben vandaag nog ...

87
87
Hasi blijft: zo reageren de fans van Anderlecht

Besnik Hasi mag nog aanblijven als coach van RSC Anderlecht. De trainer van de Brusselaars zal ...

380
380
'AA Gent niet te stoppen: volgende deal in de maak'

AA Gent is al zeer actief geweest op de transfermarkt. Er zal echter mogelijk nog het een en ander ...

600
600

Meer sportnieuws