Deila wordt 'opgejaagd wild': "Dan zit hij niet op zijn plek"

door
Deila wordt 'opgejaagd wild':

Club Brugge wou daags na de Europese kwalificatie uitpakken met een goed resultaat in eigen land, maar slaagde daar uiteindelijk niet in. Zo eindigde de derby tegen Cercle Brugge op 0-0. Coach Ronny Deila toonde zich achteraf ook behoorlijk geïrriteerd.

De aanstelling van de Noor is voorlopig nog geen doorslaand succes bij Club. Zo staat Blauw-Zwart na 14 speeldagen slechts zevende in het Jupiler Pro League-klassement met 20 op 42. Dat zijn alweer 14 punten minder dan leider Union SG. Ook het geleverde spel haalt nog lang niet het gewenste niveau.

Daar tegenover staat wel dat de Bruggelingen inmiddels zeker zijn van een Europees voorjaar na een knappe 10 op 12 in de Conference League. En ook de volgende ronde van de Croky Cup werd overtuigend bereikt. Desondanks werd Deila tot dusver vooral afgerekend voor de mindere prestaties in de competitie.

LEES OOK: Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

Interne en externe twijfels

En dat zorgt blijkbaar voor ergernis bij de Brugse trainer. Zo stelde Het Laatste Nieuws vast dat hij behoorlijk gepikeerd was op zijn persbabbel na de derby. "Deila waant zich al enkele weken in vijandig gebied. Zijn verstandhouding met de pers is intussen tot het minimum herleid", schrijft men.

Maar ook intern zou Deila zich volgens het genoemde medium onvoldoende gesteund worden. "Ook binnen Club wordt zijn wantrouwen alsmaar groter. Deila heeft niet het gevoel dat iedereen nog even hard achter hem staat. De Noor voelt zich hoe langer hoe meer opgejaagd wild."

Druk van een topclub

Ook analist Marc Degryse stelde vast dat Deila zich steeds meer ergert op de kritiek. Maar volgens hem is dat niet meer dan normaal bij een grote ploeg als Club Brugge. "Als je niet snapt dat je bij een topclub verondersteld wordt elke week te winnen, als je niet begrijpt dat er vragen komen of kritiek bij zo'n resultaten, dan zit je niet op je plek. Deila moet dat inzien, anders rijdt hij zich vast", concludeert de analist.

Deila blijft de juiste man voor dit Club Brugge ...

Meest recent

The NEST van Club: sportief en financieel énorme meerwaarde

Club Brugge zet sinds enkele jaren steeds meer in de op de eigen jeugd. De Bruggelingen zagen ...

7
7
‘Ivanovic-stunt: dit detail zet Club Brugge op z’n kop’

De Club Brugge-fans dromen naar een spits die meteen scoort. Maar zodra Franjo Ivanović ter sprake ...

122
122
Renard moet fout herstellen: na jaar eindelijk vervanger?

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard héél veel werk in januari. De fouten van het ...

35
35
Ex-Rode Duivel over gemiste droomdeal: "Het grote Marseille"

Alvast een Gelukkig Nieuwjaar van de hele redactie van VoetbalNieuws. Ook in 2026 trakteren we ...

11
11
Talentenfabriek Genk: miljoenen rollen steeds vaker binnen

Bij KRC Genk hebben ze een uitstekende jeugdopleiding. Eentje die de club al héél veel ...

33
33
Solden bij JPL-topclubs: deze spelers staan in het uitstalraam

De transfermarkt is officieel weer open. Bij de Belgische topclubs zullen ze deze mercato wellicht ...

114
114
Neerpede in 20 jaar tijd: de goudmijn van Anderlecht

Op 1 juli 2006 verkocht RSC Anderlecht Vincent Kompany voor 10,5 miljoen euro aan Hamburger SV. Hij ...

50
50
JPL blijft cashen: 6 potentiële miljoenentransfers voor 2026

De Jupiler Pro League heeft te kampen met behoorlijk wat problemen, maar blijft desondanks een erg ...

292
292
WK-jaar barst los! Drie Duivels bij 100 grootste blikvangers

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

93
93
Trainer vh Jaar: opzienbarende opvolger voor Hayen?

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

227
227
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

97
97
Strijd om Gouden Bal: nu al absolute topfavoriet voor 2026

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

638
638
EINDEJAARSPOLL: wie verdient de Gouden Schoen 2025?

Het kalenderjaar zit er weer op en traditiegetrouw komt de uitreiking van de Gouden Schoen er dus ...

901
901
'Nederland wrijft ogen uit: Anderlecht dropt winterknaller'

In Eindhoven willen ze één ding: hun goudhaantje houden. Alleen duikt Anderlecht nu op ...

353
353
'Historisch slechte cijfers voor Anderlecht'

Bij Anderlecht bleven ze nog voor het nieuwjaarsfeest al achter met een kater. In hun laatste ...

201
201
'Chelsea schokt na onwaarschijnlijk zwakke reeks'

Zowat halfweg het seizoen lijkt het er in de Premier League op dat de titelstrijd een duel zal ...

75
75
Overname Anderlecht: Verschueren spreekt klare taal

Voor Anderlecht is 2025 alweer een woelig jaar geweest. Dat ging nog maar eens gepaard met de nodige ...

231
231
Union verrast iedereen met beslissing tijdens winterstop

Vorig weekend werd er nog gevoetbald in de Jupiler Pro League, maar nu genieten de eersteklassers ...

152
152
'Knaltransfer Ordoñez nadert: grootmacht legt contact'

Bij Club Brugge hebben ze in december hard ingegrepen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart ...

432
432
Westerlo is aanvaller nu ook helemaal kwijt

Officieel gaat de transfermarkt pas op donderdag weer open, maar achter de schermen worden de eerste ...

31
31
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

193
193
Turkse en Amerikaanse figuren polsen bij Sporting Hasselt

Sporting Hasselt was enkele jaren geleden een club in verval. Een verouderd stadion, weinig volk... ...

243
243
'Westerlo wil stunten met ingaande miljoenentransfer'

KVC Westerlo zal in 2026 spelers moeten verkopen om de rekeningen te laten kloppen. De Turkse ...

79
79
Baouf (ex-Anderlecht) beslist over absolute toptransfer

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat volk vertrekken. Daar zat onder meer Ismaël Baouf ...

126
126
Bayern-ster Davies lovend over RSCA-speler: "Maakt indruk"

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Dat zien we aan de matige resultaten van dit ...

317
317

Meer sportnieuws