Zulte Waregem slaat Patro voorlopig weg uit titelrace

door
Zulte Waregem slaat Patro voorlopig weg uit titelrace

In de afsluiter van de twaalfde speeldag in de Challenger Pro League heeft Zulte Waregem zich weer aan de leiding genesteld. Essevee deed dat bovendien door een rechtstreekse concurrent een tik uit te delen. Het gaf Patro Eisden een 0-3 om de oren en slaat de Limburgers daarmee voorlopig uit de top van het klassement.

LEES OOK: Transferbommetje: "Heb geen gesprekken gevoerd met AA Gent"

Penaltymisser breekt Patro zuur op

De thuisploeg moest het stellen zonder zijn trainer Stijn Stijnen, die een stevige schorsing uitzit na zijn tirade en rode kaart van vorige week tegen Seraing. Toch namen ze een bliksemstart, want al na vier minuten kregen ze dé kans om op voorsprong te komen. Patro kreeg een penalty, maar Sam slaagde er niet in om die om te zetten.

Het was een dure misser die vlak voor rust aan de overkant afgestraft werd. Het was de jonge Braziliaan Matheus Machado die Essevee op voorsprong bracht en hen zo met een goed gevoel de kleedkamer in stuurde. In de tweede helft ging het vervolgens door op dat elan. Halfweg de tweede helft zorgde Decostere voor de 0-2.

Zulte Waregem is weer leider

Daarmee was de match gespeeld en in de slotfase deed Ruud Vormer de boeken nog helemaal toe met de 0-3. Zulte Waregem heeft zich zo weer herpakt na de pijnlijke nederlaag van vorige week tegen KV Oostende, terwijl Patro nu achterblijft met een toch tegenvallende 5 op 15.

Zulte Waregem nestelt zich door zijn overwinning weer samen met Beerschot aan de leiding in het klassement. De West-Vlamingen hebben een beter doelsaldo dan hun concurrent, waardoor zij zich officieel leider mogen noemen. Patro moet de top dan weer laten lopen en blijft hangen op de zesde plaats, nu op vier punten van de leiders.

Zal Zulte Waregem nu helemaal vertrokken zijn?

Meest recent

Analist pakt Bounida aan: "Hij vergooit zijn eigen kansen"

Lange tijd was het crisis bij Ajax, maar nu kan de Nederlandse topclub terugblikken op een geweldige ...

28
28
Westerlo te zwaar gestraft? "Geel was genoeg"

Westerlo verbaasde vorige week door Anderlecht met 4-0 te kloppen en kwam zondag dicht bij een ...

52
52
Volgend ontslag in 1B: RWDM zet Frans op straat

In de Jupiler Pro League blijft het dit seizoen opvallend rustig qua ontslagen trainers. Nicky Hayen ...

41
41
Alonso voorlopig veilig: Real pakt zeer moeizame zege

De voorbije dagen speculeerde de Spaanse media druk over een mogelijk ontslag van Xabi Alonso bij ...

18
18
Wéér een ontgoocheling: Fink reageert op ontslaggeruchten

KRC Genk blijft op de sukkel. Zondag werd er tegen Westerlo wel een einde gemaakt aan de reeks van ...

224
224
Union struikelt weer: harde woorden bij Hubert

Union lijkt even in een dipje te zitten. De landskampioen denderde aanvankelijk door de competitie ...

134
134
'Stevige blessuredomper voor Club Brugge'

Club Brugge liet zondag na een zeer woelige week de rust weer wat terugkeren met een ruime zege. Op ...

348
348
Net geen droomdebuut voor Cornelis: "Natuurlijk ontgoocheld"

Bij Charleroi beleefden ze een woelige week met het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent. ...

34
34
'KV Mechelen dreigt smaakmaker in januari te verliezen'

KV Mechelen blijft dit seizoen hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. Malinwa pakte dit weekend ...

341
341
Fink onder zware druk ondanks late redding tegen Westerlo

Een strijdvaardig Westerlo leek vanavond lange tijd op weg naar een zege in de Cegeka Arena. De ...

213
213
Leko blikt vooruit naar dé clash met AA Gent

Na 46 minuten leek Club Brugge op weg naar een héél moeilijke match. Het stond 1-0 ...

325
325
Union ziet cruciale zege verdampen door pijnlijke blunder

Union leek lange tijd op weg naar een nieuwe zege tegen Sporting Charleroi, maar gaf die in de ...

127
127
Langer bij Antwerp? Van den Bosch geeft update

Royal Antwerp FC moet komende zomer weer spelers gaan verkopen, zoals elke Belgische club. De Great ...

209
209
Tzolis haalt opgelucht adem: "Moeilijke periode"

Bij Club Brugge speelden ze een enorm zwakke eerste helft op het veld van FCV Dender. Gelukkig voor ...

128
128
Vrancken verklaart waar het misliep tegen Anderlecht

STVV verloor zaterdagavond kansloos op het veld van RSC Anderlecht, ook al was het amper 2-1. ...

167
167
Kompany blameert zich met Bayern tegen hekkensluiter

Bayern München kon na de nederlaag van RB Leipzig alweer een geweldige zaak doen in de ...

177
177
Spelers AA Gent delen sneer uit aan Ivan Leko

Ivan Leko verliet AA Gent deze week via de achterdeur. De coach onderhandelde met Club Brugge en ...

666
666
Supersub Vermant verklapt: 'Dít zei Leko tijdens de rust'

Ivan Leko heeft zijn eerste competitiewedstrijd sinds zijn terugkeer als hoofdcoach van Club Brugge ...

692
692
Laatste kans: Fink verrast met basiself in must-win

KRC Genk staat zondagavond onder een enorme druk voor het bezoek van KVC Westerlo. Loopt het opnieuw ...

51
51
Antwerp blijft verbazen: "Dit hield niemand voor mogelijk"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

320
320
Nieuwe baaldag voor De Roeck, spektakel op Daknam in CPL

Op Daknam zorgden Lokeren en Jong Genk voor spektakel in de Challenger Pro League. De Oost-Vlaamse ...

110
110
Eerste succes voor Leko: Club walst na rust over Dender

Ivan Leko heeft zijn eerste overwinning als nieuwbakken coach van Club Brugge te pakken. Blauw-Zwart ...

197
197
De Mil trekt conclusie na mislukt AA Gent-debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

169
169
Doku-loos City pakt gouden punten, Tielemans wéér belangrijk

In de Engelse Premier League hebben de achtervolgers van leider Arsenal FC geen steken laten vallen. ...

54
54
Club ziet af op Dender: 'zwakke schakel' krijgt volle laag

Na alle commotie van de voorbije dagen, wou Club Brugge zondagnamiddag absoluut een goed resultaat ...

295
295

Meer sportnieuws