Zulte Waregem slaat Patro voorlopig weg uit titelrace

door
Zulte Waregem slaat Patro voorlopig weg uit titelrace

In de afsluiter van de twaalfde speeldag in de Challenger Pro League heeft Zulte Waregem zich weer aan de leiding genesteld. Essevee deed dat bovendien door een rechtstreekse concurrent een tik uit te delen. Het gaf Patro Eisden een 0-3 om de oren en slaat de Limburgers daarmee voorlopig uit de top van het klassement.

LEES OOK: Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Penaltymisser breekt Patro zuur op

De thuisploeg moest het stellen zonder zijn trainer Stijn Stijnen, die een stevige schorsing uitzit na zijn tirade en rode kaart van vorige week tegen Seraing. Toch namen ze een bliksemstart, want al na vier minuten kregen ze dé kans om op voorsprong te komen. Patro kreeg een penalty, maar Sam slaagde er niet in om die om te zetten.

Het was een dure misser die vlak voor rust aan de overkant afgestraft werd. Het was de jonge Braziliaan Matheus Machado die Essevee op voorsprong bracht en hen zo met een goed gevoel de kleedkamer in stuurde. In de tweede helft ging het vervolgens door op dat elan. Halfweg de tweede helft zorgde Decostere voor de 0-2.

Zulte Waregem is weer leider

Daarmee was de match gespeeld en in de slotfase deed Ruud Vormer de boeken nog helemaal toe met de 0-3. Zulte Waregem heeft zich zo weer herpakt na de pijnlijke nederlaag van vorige week tegen KV Oostende, terwijl Patro nu achterblijft met een toch tegenvallende 5 op 15.

Zulte Waregem nestelt zich door zijn overwinning weer samen met Beerschot aan de leiding in het klassement. De West-Vlamingen hebben een beter doelsaldo dan hun concurrent, waardoor zij zich officieel leider mogen noemen. Patro moet de top dan weer laten lopen en blijft hangen op de zesde plaats, nu op vier punten van de leiders.

Zal Zulte Waregem nu helemaal vertrokken zijn?

Meest recent

WK-jaar barst los! Drie Duivels bij 100 grootste blikvangers

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

9
9
Trainer vh Jaar: opzienbarende opvolger voor Hayen?

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

62
62
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

33
33
Strijd om Gouden Bal: nu al absolute topfavoriet voor 2026

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

606
606
EINDEJAARSPOLL: wie verdient de Gouden Schoen 2025?

Het kalenderjaar zit er weer op en traditiegetrouw komt de uitreiking van de Gouden Schoen er dus ...

473
473
'Nederland wrijft ogen uit: Anderlecht dropt winterknaller'

In Eindhoven willen ze één ding: hun goudhaantje houden. Alleen duikt Anderlecht nu op ...

178
178
'Historisch slechte cijfers voor Anderlecht'

Bij Anderlecht bleven ze nog voor het nieuwjaarsfeest al achter met een kater. In hun laatste ...

129
129
'Chelsea schokt na onwaarschijnlijk zwakke reeks'

Zowat halfweg het seizoen lijkt het er in de Premier League op dat de titelstrijd een duel zal ...

49
49
Overname Anderlecht: Verschueren spreekt klare taal

Voor Anderlecht is 2025 alweer een woelig jaar geweest. Dat ging nog maar eens gepaard met de nodige ...

172
172
Union verrast iedereen met beslissing tijdens winterstop

Vorig weekend werd er nog gevoetbald in de Jupiler Pro League, maar nu genieten de eersteklassers ...

107
107
'Knaltransfer Ordoñez nadert: grootmacht legt contact'

Bij Club Brugge hebben ze in december hard ingegrepen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart ...

368
368
Westerlo is aanvaller nu ook helemaal kwijt

Officieel gaat de transfermarkt pas op donderdag weer open, maar achter de schermen worden de eerste ...

29
29
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

188
188
Turkse en Amerikaanse figuren polsen bij Sporting Hasselt

Sporting Hasselt was enkele jaren geleden een club in verval. Een verouderd stadion, weinig volk... ...

138
138
'Westerlo wil stunten met ingaande miljoenentransfer'

KVC Westerlo zal in 2026 spelers moeten verkopen om de rekeningen te laten kloppen. De Turkse ...

64
64
Baouf (ex-Anderlecht) beslist over absolute toptransfer

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat volk vertrekken. Daar zat onder meer Ismaël Baouf ...

116
116
Bayern-ster Davies lovend over RSCA-speler: "Maakt indruk"

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Dat zien we aan de matige resultaten van dit ...

271
271
Dit zijn de 10 meeste waardevolle Belgen van 2025

Het jaar 2025 ligt zo goed als achter de rug. Het was het jaar waar Rudi Garcia de Rode Duivels weer ...

197
197
Guardiola komt met uitstekend nieuws over Doku

Manchester City is bezig aan een uitstekende reeks en heeft zijn laatste acht officiële ...

24
24
Kindermans gooit meteen transferplannen La Louvière op tafel

La Louvière is dit seizoen een zeer verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. Daardoor ...

67
67
'Knaltransfer Mandela Keita naar Engelse grootmacht'

Bij de Rode Duivels is de weelde op het middenveld enorm. De Bruyne, Tielemans, Onana, Vanaken en ...

129
129
Nieuw plan met Keisuke Goto bij Anderlecht?

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi maakte vlak voor het ingaan van de winterstop nog maar ...

499
499
'Barça maakt zich op voor transferbom van 100 miljoen'

Bij FC Barcelona beloven de komende mercato's weer spannend te worden. Het blijft voor de Catalanen ...

109
109
DAZN bijt in het zand, maar stuurt stevige waarschuwing

De voorbije weken was het bang afwachten voor de Belgische profclubs, nadat DAZN plots eenzijdig het ...

735
735
'Club Brugge keihard: bod van 20 miljoen geweigerd'

De spelers van Club Brugge kunnen nog enkele dagen genieten van een welverdiende vakantie. Op 3 ...

746
746

Meer sportnieuws