Brugse messen geslepen: "Dan is het crisis bij Club"

door
Brugse messen geslepen:

Alvorens de nationale ploegen voor de laatste keer dit kalenderjaar aan zet zijn, staat in de Jupiler Pro League nog een interessante zondag op het programma. Zo is het onder meer uitkijken naar de derby tussen Club en Cercle Brugge. Daarbij ligt de druk vooral op Blauw-Zwart.

In de voorbije seizoenen was het doorgaans Club Brugge dat de stadsderby aanvatte als absolute favoriet. Een puntje halen was telkens al een groot succes voor de Vereniging. Maar momenteel liggen de waardeverhoudingen toch wat anders.

Groen-Zwart is immers bezig aan een meer dan behoorlijk seizoen. Het pressing-voetbal van coach Miron Muslic maakte het al menige tegenstander bijzonder lastig. Niet voor niets staat de Vereniging momenteel op een knappe vijfde plaatst in het klassement.

LEES OOK: Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Druk op Club

Blauw-Zwart staat op zijn beurt slechts zevende in de competitie. De resultaten in de Conference League mogen weliswaar gezien worden, in eigen land presteert Club ronduit ondermaats. Een nieuwe misstap in de derby is dan ook uit den boze.

Volgens analist Wim De Coninck zou de situatie anders wel eens kunnen escaleren. "Club moet winnen, willen ze de top 6 in het vizier houden. Bij een nederlaag tegen Cercle is die heel veraf. Mocht het niet goed lopen, dan is het crisis bij Club", wordt de ex-doelman geciteerd bij Sporza.

Uitgerust Cercle

Maar ook Cercle heeft nood aan een goed resultaat. Afgelopen weekend verloor de seizoensrevelatie immers met zware 0-3-cijfers van Anderlecht. Al verwacht De Coninck wel een fit Groen-Zwart aan de aftrap. "Beide teams staan straks met de nodige twijfels aan de aftrap. Cercle heeft wel een week de tijd gehad om te recupereren. Ze zullen hun ambetant hogedrukvoetbal uit de kast halen om Club het moeilijk te maken."

Welke ploeg brengt momenteel het beste voetbal?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

54
54
Sibierski spreekt zich uit over dossier De Cat

Bij RSC Anderlecht sprak Antoine Sibierski voor het eerst als sportief directeur. De Fransman ...

20
20
'Topdeal Club Brugge: AS Roma klopt aan'

Bij Club Brugge gaat er heel veel volk vertrekken. De Bruggelingen zullen héél wat ...

66
66
Anderlecht: deze kern heeft nog toekomst in Brussel

RSC Anderlecht verloor kansloos van Club Brugge. De afgelopen week waren er plots lijstjes over ...

41
41
Kompany scherp voor spelleiding: "Dit zag ik niet, hoor"

Bayern München speelde 1-1 tegen PSG, dat in de heenmatch met 5-4 won in Parijs. De Duitse ...

84
84
POLL⎜Arsenal of PSG: Wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud. Op 30 mei zullen Paris Saint-Germain en Arsenal FC ...

74
74
Nieuwe beelden duiken op: Kompany en co genekt door vierde ref

Vincent Kompany zal nog minstens een jaartje moeten wachten op de eindzege in de Champions League. ...

239
239
Lukaku terug naar Anderlecht: makelaar speelt open kaart

Datt Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli lijkt wel duidelijk na de recente ...

105
105
Géén treble Kompany: PSG naar UCL-finale na markante penaltyfase

Het is dan toch Paris Saint-Germain dat op zaterdag 30 mei Arsenal FC zal bekampen in de finale van ...

89
89
Dé fase in Bayern-PSG: Sonck en Alderweireld vellen verdict

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

148
148
'Sibierski krijgt meteen transfertaak bij RSCA-aanstelling'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

252
252
Kompany wordt compleet gek: Bayern geflikt tegen PSG?

Woensdagavond was het weer likkebaardend uitkijken naar de return in de halve finales van de ...

171
171
'Hard gelag voor Noa Lang: wééral nieuwe transfer'

Na een moeizame periode bij SSC Napoli, kreeg Noa Lang in januari een reddingsboei toegeworpen ...

220
220
'Tzolis krijgt ultieme revanche Gouden Schoen-debacle'

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

409
409
'Bom ontploft bij Real: sterren clashen brutaal op training'

Aanstaande zondag kan FC Barcelona zich mathematisch tot landskampioen kronen, uitgerekend op eigen ...

235
235
"Hier spreekt men decennia over" - ophef na Arsenal-Atlético

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

280
280
'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

Barça wil hem koste wat kost binnenhalen, maar Club Brugge denkt er niet aan om hem te laten ...

590
590
Opvallende transformatie bij Lommel: "Op lange termijn..."

Lommel mag nog steeds dromen van promotie naar de Jupiler Pro League. Het moet daarvoor zaterdag op ...

126
126
Amuzu en RSCA Futures-speler straks naar WK?

De voorbije maanden switchten al tal van Belgische spelers naar een ander land. Met het WK in ...

42
42
'Garcia tovert straf wit konijn uit de hoed voor WK'

De tijd dringt stilaan voor Rudi Garcia om knopen door te hakken voor het WK, want ten laatste op 1 ...

225
225
'Alles op bekerfinale: Anderlecht spaart 2 sterkhouders'

Anderlecht kreeg vorig weekend een nieuwe tik met een thuisnederlaag tegen Club Brugge. Het blijft ...

224
224
Bornauw doet onthulling over pijnlijke Renard-anekdote

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk beginnen werken aan volgend seizoen, want met Antoine Sibierski ...

151
151
Beveren blijft gaan: volgende sterkhouder tekent bij

SK Beveren was dit seizoen oppermachtig in de Challenger Pro League. Het bleef het hele seizoen ...

62
62
Toekomst Taravel in gevaar? Sibierski spreekt meteen

Het was lange tijd wachten op witte rook, maar deze week is Antoine Sibierski eindelijk officieel ...

197
197
Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Bij Cercle Brugge zetten ze sinds de overname door AS Monaco zwaar in op jonge buitenlandse ...

48
48
Sibierski spreekt klare taal over toekomst Taravel

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Nu technisch directeur Antoine Sibierski eindelijk officieel werd ...

157
157

Meer sportnieuws