Brugse messen geslepen: "Dan is het crisis bij Club"

door
Brugse messen geslepen:

Alvorens de nationale ploegen voor de laatste keer dit kalenderjaar aan zet zijn, staat in de Jupiler Pro League nog een interessante zondag op het programma. Zo is het onder meer uitkijken naar de derby tussen Club en Cercle Brugge. Daarbij ligt de druk vooral op Blauw-Zwart.

In de voorbije seizoenen was het doorgaans Club Brugge dat de stadsderby aanvatte als absolute favoriet. Een puntje halen was telkens al een groot succes voor de Vereniging. Maar momenteel liggen de waardeverhoudingen toch wat anders.

Groen-Zwart is immers bezig aan een meer dan behoorlijk seizoen. Het pressing-voetbal van coach Miron Muslic maakte het al menige tegenstander bijzonder lastig. Niet voor niets staat de Vereniging momenteel op een knappe vijfde plaatst in het klassement.

LEES OOK: Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

Druk op Club

Blauw-Zwart staat op zijn beurt slechts zevende in de competitie. De resultaten in de Conference League mogen weliswaar gezien worden, in eigen land presteert Club ronduit ondermaats. Een nieuwe misstap in de derby is dan ook uit den boze.

Volgens analist Wim De Coninck zou de situatie anders wel eens kunnen escaleren. "Club moet winnen, willen ze de top 6 in het vizier houden. Bij een nederlaag tegen Cercle is die heel veraf. Mocht het niet goed lopen, dan is het crisis bij Club", wordt de ex-doelman geciteerd bij Sporza.

Uitgerust Cercle

Maar ook Cercle heeft nood aan een goed resultaat. Afgelopen weekend verloor de seizoensrevelatie immers met zware 0-3-cijfers van Anderlecht. Al verwacht De Coninck wel een fit Groen-Zwart aan de aftrap. "Beide teams staan straks met de nodige twijfels aan de aftrap. Cercle heeft wel een week de tijd gehad om te recupereren. Ze zullen hun ambetant hogedrukvoetbal uit de kast halen om Club het moeilijk te maken."

Welke ploeg brengt momenteel het beste voetbal?

Meest recent

Anderlecht bevoordeeld? Hasi en De Mil bikkelen over dé fase

RSC Anderlecht is goed aan zijn tweede seizoenshelft begonnen. Paars-Wit plaatste zich donderdag ten ...

100
100
Romano bevestigt Club-transfer, 'geheime trip' Van den Bosch

De tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League staat in de startblokken. Maar ondertussen zijn de ...

76
76
Milan-Belgen vieren, Barça bekert verder na hemelse assist

Aan de top van de Italiaanse Serie A blijven de twee clubs uit Milaan mekaar amper iets toegeven. AC ...

27
27
Analisten geloven ogen niet bij sleutelmoment Anderlecht-Gent

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van KAA Gent voor de halve finales van de beker, ...

353
353
Met dank aan arbitrage: Anderlecht voorbij Gent naar halve finales

De halve finalisten in de Croky Cup zijn gekend. Zo heeft ook RSC Anderlecht zich donderdag ...

408
408
'Sensatie! Barça én Real zetten zinnen op Jonge Duivel'

Nu de zogenaamde 'Gouden Generatie' stilaan is uitgedoofd, is het aantal Belgen aan de absolute top ...

133
133
'Totaalakkoord bereikt: tweede wintertransfer Club Brugge'

Bij Club Brugge blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de wintermercato. ...

275
275
Volgende vertrekker bij Gent, leegloop Westerlo blijft duren

Vrijdagavond is het zover, dan trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterstop weer op ...

88
88
Bekergelukje voor Anderlecht? Hein fileert strafschopfase

In de Croky Cup stond donderdagavond de laatste kwartfinale op het programma. Het werd een ...

581
581
Standard pakt uit: eerste aanwinst binnen, stunttransfer nabij

Standard heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zoals verwacht kondigden de Rouches ...

122
122
Bizar beeld: Anderlecht-Gent met vertraging van start

Donderdagavond strijden RSC Anderlecht en KAA Gent om het laatste ticket voor de halve finales van ...

130
130
‘Club Brugge zwicht: winterknaller roept grote vragen op’

Club Brugge twijfelt niet langer en zet door. Maar net die eerste winterknaller roept intern vragen ...

374
374
Verrassing in basiself Anderlecht, één wissel bij AA Gent

Donderdagavond wordt het laatste ticket voor de halve finales van de Croky Cup uitgedeeld. Daarvoor ...

127
127
'Eerste transfereis Klopp bij Real: sterspeler moet buiten'

Na het ontslag van Xabi Alonso besloot Real Madrid om beloften-coach Alvaro Arbeloa aan te stellen ...

438
438
Onrust rond gezondheid Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

154
154
Leko maakt selectie bekend: grote opsteker Club Brugge

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de beker, maar veel tijd om die wonden te ...

565
565
Ommekeer in zicht? Hayen doet vaststelling in selectie Genk

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

645
645
'Wilmots strikt trio: Standard stunt met ronkende naam'

Standard lijkt eindelijk nog eens aanspraak te maken op de Champions' Play-Offs, en dus wil Marc ...

216
216
'Club Brugge gaat all-in voor spits: bod van 10 miljoen'

Club Brugge speurt in januari vooral naar aanvallende versterking. De prioriteit bij uitstek is een ...

531
531
Woorden van Snelders zinderen na in rechtbank

In een emotionele zitting voor het Hof van Beroep kwam voormalig analist Eddy Snelders vandaag zelf ...

83
83
'Bizarre wending bij Anderlecht: transfers van de baan?'

RSC Anderlecht nam tot dusver louter afscheid van Cedric Hatenboer, terwijl Besnik Hasi op inkomend ...

204
204
'Hayen schudt elftal door mekaar: drie wissels in Genk'

Met nog tien speeldagen te gaan prijkt KRC Genk pas op de negende plaats in de ranking. Werk aan de ...

922
922
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

54
54
'Club Brugge kan cashen: Man City legt miljoenen klaar'

Na de nederlaag in Charleroi zit het bekeravontuur er al op voor Club Brugge. In welke mate die ...

752
752
Anderlecht-AA Gent: Hasi & De Mil hakken knopen door

Dé kraker in de kwartfinale van de Croky Cup is uiteraard RSC Anderlecht versus KAA Gent. In ...

373
373

Meer sportnieuws