Brugse messen geslepen: "Dan is het crisis bij Club"

131 stemmen
Brugse messen geslepen:

Alvorens de nationale ploegen voor de laatste keer dit kalenderjaar aan zet zijn, staat in de Jupiler Pro League nog een interessante zondag op het programma. Zo is het onder meer uitkijken naar de derby tussen Club en Cercle Brugge. Daarbij ligt de druk vooral op Blauw-Zwart.

In de voorbije seizoenen was het doorgaans Club Brugge dat de stadsderby aanvatte als absolute favoriet. Een puntje halen was telkens al een groot succes voor de Vereniging. Maar momenteel liggen de waardeverhoudingen toch wat anders.

Groen-Zwart is immers bezig aan een meer dan behoorlijk seizoen. Het pressing-voetbal van coach Miron Muslic maakte het al menige tegenstander bijzonder lastig. Niet voor niets staat de Vereniging momenteel op een knappe vijfde plaatst in het klassement.

LEES OOK: PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Druk op Club

Blauw-Zwart staat op zijn beurt slechts zevende in de competitie. De resultaten in de Conference League mogen weliswaar gezien worden, in eigen land presteert Club ronduit ondermaats. Een nieuwe misstap in de derby is dan ook uit den boze.

Volgens analist Wim De Coninck zou de situatie anders wel eens kunnen escaleren. "Club moet winnen, willen ze de top 6 in het vizier houden. Bij een nederlaag tegen Cercle is die heel veraf. Mocht het niet goed lopen, dan is het crisis bij Club", wordt de ex-doelman geciteerd bij Sporza.

Uitgerust Cercle

Maar ook Cercle heeft nood aan een goed resultaat. Afgelopen weekend verloor de seizoensrevelatie immers met zware 0-3-cijfers van Anderlecht. Al verwacht De Coninck wel een fit Groen-Zwart aan de aftrap. "Beide teams staan straks met de nodige twijfels aan de aftrap. Cercle heeft wel een week de tijd gehad om te recupereren. Ze zullen hun ambetant hogedrukvoetbal uit de kast halen om Club het moeilijk te maken."

Welke ploeg brengt momenteel het beste voetbal?

Meest recent

'Tzolis krijgt voorwaarde te horen voor droomtransfer'

Christos Tzolis vertoeft momenteel in Griekenland, maar hij met een aantal collega-internationals ...

2
2
Transferbommetje! 'Jelle Vossen vindt Belgische club'

Na een bijzonder lastig seizoen, nam Jelle Vossen enkele weken geleden op mooie wijze afscheid van ...

102
102
Blunder van Anderlecht? 'Nieuwe trainer brengt pure miserie'

Anderlecht zocht een trainer die meteen rust en structuur moet brengen. Alleen heeft Sporting nu met ...

361
361
WK-route Duivels voorspeld: wordt dít de volgende tegenstander?

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

59
59
Garcia met rug tegen muur: dubbele schok in basiself Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend nood aan een ruime en overtuigende zege tegen Nieuw-Zeeland. ...

230
230
"België nog niks laten zien" - nieuwe bondscoach op komst?

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

287
287
Muñoz held bij Colombia, Kroatië voorkomt horror-scenario

Op het WK 2026 heeft Colombia zich geplaatst voor de volgende ronde. De Zuid-Amerikanen pakte 6 op 6 ...

30
30
Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

32
32
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

38
38
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

91
91
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

120
120
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

96
96
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

130
130
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

504
504
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

321
321
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

84
84
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

50
50
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

402
402
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

141
141
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

821
821
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

130
130
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

51
51
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

116
116
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

96
96
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

223
223

Meer sportnieuws