Brugse messen geslepen: "Dan is het crisis bij Club"

131 stemmen
Brugse messen geslepen:

Alvorens de nationale ploegen voor de laatste keer dit kalenderjaar aan zet zijn, staat in de Jupiler Pro League nog een interessante zondag op het programma. Zo is het onder meer uitkijken naar de derby tussen Club en Cercle Brugge. Daarbij ligt de druk vooral op Blauw-Zwart.

In de voorbije seizoenen was het doorgaans Club Brugge dat de stadsderby aanvatte als absolute favoriet. Een puntje halen was telkens al een groot succes voor de Vereniging. Maar momenteel liggen de waardeverhoudingen toch wat anders.

Groen-Zwart is immers bezig aan een meer dan behoorlijk seizoen. Het pressing-voetbal van coach Miron Muslic maakte het al menige tegenstander bijzonder lastig. Niet voor niets staat de Vereniging momenteel op een knappe vijfde plaatst in het klassement.

LEES OOK: 'Cercle verrast en haalt ex-speler Union terug naar JPL'

Druk op Club

Blauw-Zwart staat op zijn beurt slechts zevende in de competitie. De resultaten in de Conference League mogen weliswaar gezien worden, in eigen land presteert Club ronduit ondermaats. Een nieuwe misstap in de derby is dan ook uit den boze.

Volgens analist Wim De Coninck zou de situatie anders wel eens kunnen escaleren. "Club moet winnen, willen ze de top 6 in het vizier houden. Bij een nederlaag tegen Cercle is die heel veraf. Mocht het niet goed lopen, dan is het crisis bij Club", wordt de ex-doelman geciteerd bij Sporza.

Uitgerust Cercle

Maar ook Cercle heeft nood aan een goed resultaat. Afgelopen weekend verloor de seizoensrevelatie immers met zware 0-3-cijfers van Anderlecht. Al verwacht De Coninck wel een fit Groen-Zwart aan de aftrap. "Beide teams staan straks met de nodige twijfels aan de aftrap. Cercle heeft wel een week de tijd gehad om te recupereren. Ze zullen hun ambetant hogedrukvoetbal uit de kast halen om Club het moeilijk te maken."

Welke ploeg brengt momenteel het beste voetbal?

Meest recent

Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

33
33
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

40
40
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

34
34
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

194
194
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

152
152
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

103
103
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

79
79
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

63
63
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

25
25
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

123
123
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

161
161
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

32
32
'Rode Duivels nemen bijzondere maatregelen voor Egypte'

De start van het WK van de Rode Duivels komt stilaan zeer dichtbij. Maandag begint ook voor hen het ...

107
107
'Leko baalt: ook leegloop in staf Club Brugge'

Club Brugge gaat een zeer bewogen zomer tegemoet. Nadat het dit seizoen kampioen werd en weer de ...

324
324
'Cercle verrast en haalt ex-speler Union terug naar JPL'

Cercle Brugge beleefde alweer een moeilijk seizoen, maar verzekerde in de Relegation Play-Off alsnog ...

330
330
'AA Gent wil transferslag slaan in Duitsland'

AA Gent pakte dit seizoen op de valreep nog een Europees ticket, maar dat betekent wel dat ze deze ...

217
217
'Lewandowski krijgt Belgische spitsbroeder na straffe transfer'

Het wereldkampioenschap moet hij vanuit de zetel volgen. Toch zou Robert Lewandowski wel eens snel ...

66
66
Rik Verheye verrast iedereen met opmerkelijke liefdesbom

Na een woelige periode, waarin zijn naam maandenlang onderwerp van gesprek bleef, lijkt het leven ...

71
71
The Last Dance: na WK afscheid van vier Rode Duivels?

Thibaut Courtois windt er geen doekjes om. De doelman liet deze week verstaan dat hij na het WK 2026 ...

147
147
Recordtransfer Tzolis op koers: insider heeft cruciaal nieuws

Met een geweldige campagne in de Play-Offs loodste Christos Tzolis Club Brugge naar zijn 20ste ...

275
275
Collectieve ergernis op WK: "Hopelijk trekt FIFA het niet door"

Het wereldkampioenschap draait stilaan op toerental. Zaterdagavond en zondagnacht/ochtend staan ...

204
204
"Puur voetbal" - Alderweireld verklaart liefde voor één Duivel

Nog twee keer slapen en de Rode Duivels beginnen aan hun campagne op het wereldkampioenschap. Egypte ...

96
96
Miljoenen views: Celine Dept laat tranen lopen bij ontmoeting Ronaldo

De Belgische Celine Dept maakt al jaren met content met de grootste namen in het mondiale voetbal. ...

70
70
'Eerste zomeraanwinst Kompany: Bayern telt 55 miljoen neer'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

78
78
'Mercato Club Brugge ontploft: deal van 45 miljoen euro'

Zowat alle kenners en waarnemers zijn het er erover eens dat de zomermercato dit seizoen pas echt op ...

702
702

Meer sportnieuws