Brugse messen geslepen: "Dan is het crisis bij Club"

131 stemmen
Brugse messen geslepen:

Alvorens de nationale ploegen voor de laatste keer dit kalenderjaar aan zet zijn, staat in de Jupiler Pro League nog een interessante zondag op het programma. Zo is het onder meer uitkijken naar de derby tussen Club en Cercle Brugge. Daarbij ligt de druk vooral op Blauw-Zwart.

In de voorbije seizoenen was het doorgaans Club Brugge dat de stadsderby aanvatte als absolute favoriet. Een puntje halen was telkens al een groot succes voor de Vereniging. Maar momenteel liggen de waardeverhoudingen toch wat anders.

Groen-Zwart is immers bezig aan een meer dan behoorlijk seizoen. Het pressing-voetbal van coach Miron Muslic maakte het al menige tegenstander bijzonder lastig. Niet voor niets staat de Vereniging momenteel op een knappe vijfde plaatst in het klassement.

LEES OOK: PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Druk op Club

Blauw-Zwart staat op zijn beurt slechts zevende in de competitie. De resultaten in de Conference League mogen weliswaar gezien worden, in eigen land presteert Club ronduit ondermaats. Een nieuwe misstap in de derby is dan ook uit den boze.

Volgens analist Wim De Coninck zou de situatie anders wel eens kunnen escaleren. "Club moet winnen, willen ze de top 6 in het vizier houden. Bij een nederlaag tegen Cercle is die heel veraf. Mocht het niet goed lopen, dan is het crisis bij Club", wordt de ex-doelman geciteerd bij Sporza.

Uitgerust Cercle

Maar ook Cercle heeft nood aan een goed resultaat. Afgelopen weekend verloor de seizoensrevelatie immers met zware 0-3-cijfers van Anderlecht. Al verwacht De Coninck wel een fit Groen-Zwart aan de aftrap. "Beide teams staan straks met de nodige twijfels aan de aftrap. Cercle heeft wel een week de tijd gehad om te recupereren. Ze zullen hun ambetant hogedrukvoetbal uit de kast halen om Club het moeilijk te maken."

Welke ploeg brengt momenteel het beste voetbal?

Meest recent

Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

19
19
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

33
33
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

12
12
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

33
33
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

87
87
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

274
274
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

108
108
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

294
294
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

380
380
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

30
30
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1037
1037
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

41
41
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

43
43
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

109
109
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

406
406
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

153
153
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

173
173
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

81
81
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

118
118
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

68
68
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

70
70
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

254
254
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

149
149
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

128
128
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

49
49

Meer sportnieuws